Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Spoiler Konusu 1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Linlin ve Kaido bir şekilde savaşa katılmaz yada egale olurlarsa yada Linlin tayfasiyla beraber savaş başlamadan adayı terkederse savaş adil olabilir. Aksi halde onun adı savaş olmaz katliam olur. Şu anda bariz sayı ve güç üstünlüğü var.
Kaido
Linlin
King
Queen
Smoothie
Jack
Perospero
Orochi
Daifuku
Mont dor
Fly six bunlar 6 kişi
Numbers bunlar 10 kişi herhalde

Yonkoular haric en az sanji seviyesi 23 kişi

Luffy
Kidd
Law
Zoro
Sanji
Denjiro
Kawamatsu
Shutenmaru
Inu
Neko
Extra 2-3 kişi daha desek

Şu anda ciddi anlamda dengesizlik var.

Numbers'in güçsüz olduğunu varsayarsak Hawkins ve Drake'te bizim tarafa geçerse Yonkoular hariç şu anda denk oluyorlar. Ama o iki yonkouyu bizim tarafın komplesi alamaz.
Valla bunu biri yazsa diye bekliyordum ben de iyi oldu :) Ama Oniwabanshu ekibini unutmuşsun. Onlar da var bi 8-9 kişi. Ayrıca Hawkins yeniden karşımıza çıkar mı bilmem ama Apoo var.

Yani şu an bizimkiler hem nicelik hem de nitelik olarak eksikler. Bu eksikliğin giderilmesi için:
  • Marco ekibiyle(Vista, Jozu vs.) gelecek
  • Düşman kendi kendini yiyecek(Kaido/BM kavgası ile yonkoulara handikap
  • Aylardır dolaşan BM/Bb olayı sebebiyle Bm'nin Tüm Kek'e gitme olayı gerçekleşecek
  • Denizciler gelip düşman korsanları hırpalayacak
Falan felan.

Bizim elemanlara sözümüz seri sonu yüksek seviyelerde, tanımıyla korsan kral veya yonkou seviyelerinde olacak olmaları. Burada seri sonundan kasıt karakterlerin gençlik yıllarının sonlarına doğru orta yaşlara yakın ilerlemiş güç artışlarından ibaret. Yani genel olarak seri sonu 1 yıl sonra olsa, yaşlarında güçlerinde ilerlemiş olmasalar beklentimiz ayarında bir profil göremeyiz. Bu kadarını mantıklarına yedirmiş millet. Lakin şu an ki seriye bakınca bizimkilerin langır lungur ilerlediklerini görüyoruz. Oradan buradan desteklerle on kişi bir kişiye dalacak, üstüne bizimkiler sıyrılıp hazineyi çıkartacak falan. Bu kurguda görünen itibariyle macera sonu güç dengeleri bizim seri sonu beklentimiz gibi çıkmayacak.

Böyle olunca kurgunun çekiciliği gider. Bizim karakterlerin güçlenişlerine tanık olmamız gerekiyor, en azından hedefin dibinde olduklarına. Kimse zar zor sağ kol yenmiş, yonkoudan tek yemiş fakat zorlanarak destek alarak şöyle böyle KK olmuş birinden tatmin olmaz. Okuyucu o yükselişe tanık olmak ister. En azından belli bi noktaya kadar. Bütün macerayı atıyorum bir yılda noktalayıp seri sonu 10 yıl sonra diye bi atlama yapıp gökyüzünden ölemiyorum diye kendini atan bi Luffy seviyesi görmek ne işe yarar.

Bu noktada diğer shounenlere bakıyorum, Bleachte Ichigo getsugo tenshou tekniği için kendini yok ediyor, tüm varlığını tek bir forma dönüştürüyor. HxH'da Gon aynı şekilde geçirdiği transformasyonla gelecekteki bütün potansiyelini ortaya koyuyor. Shounenlerde ana karakter vaktinden evvel kendini aşan rakipler karşılaştığında genel akabin bu şekilde ilerliyor. Luffy üzerinde de bu tarz bi sıçrayış yapılacak gibi mecburen, artık yaşını başını ilerletebilecek meyvesi olan ya da potansiyelini ortaya döktürecek meyvesi olan biri mi çıkar bilemem de. Mfdeki İvankov'un hormon işlevine benzer Luffy'i ileri taşıyacak destek çizilir. Lakin diğer shounenlerden ayrı olarak biz de Luffy yalnız değil, tayfanın diğer üyeleri özellikle Zoro da bu eksikliği taşıyor. Onlar için de benzer mevzu gerek, bunu nasıl kotarır bilemiyorum. Topluca Kinemon vari gelecekten gelirler belki de :(.

Valla bunu biri yazsa diye bekliyordum ben de iyi oldu :) Ama Oniwabanshu ekibini unutmuşsun. Onlar da var bi 8-9 kişi. Ayrıca Hawkins yeniden karşımıza çıkar mı bilmem ama Apoo var.

Yani şu an bizimkiler hem nicelik hem de nitelik olarak eksikler. Bu eksikliğin giderilmesi için:
  • Aylardır dolaşan BM/Bb olayı sebebiyle Bm'nin Tüm Kek'e gitme olayı gerçekleşecek
Falan felan.
Oniwabanshunun liderini Raizo alacak muhtemelen. Diğer üyelerine Zoro tek atıyordu. Pek mühim bir güç sayılmazlar.

Falan felan.
Oniwabanshu yu yakuzalar alır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık