Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 44 72.1%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 27.9%

• Kullanılan toplam oy
    61
Çığlık attığı için duyuyor sanırım.
Aynen ve çığlığı da son saniye atıyor direkt havada tutuyor. Diğer türlü acayip kusursuz çok güçlü bir karakter olurdu yoksa.
En yakından hatta dibinden gelen saldırıyı görüp tepki verebilseydi ve her şeyi görebilseydi jon snow’un da 1vs1 de yenmesi saçma olurdu şahsen.
NK Bran'a giderken çalan o müzik ne iğrençti, güya umutsuzluğu verecekti o müzik :artiz: sardırmakla kulağımı kapatmak arasında git gel yaptım.
He ya çok kötüydü:(

Bana göre Arya'nın NK'yi öldürmesin de bir problem yok. Tabi kaç sezondur bahsi geçen azor ahai olayı havada kaldı ama onu yok sayarsak olay Arya'nın neden öldürdüğü değil, nasıl öldürdüğü. Yüzüklerin Efendisi'nde bir kadın Witch King'i öldürdü. Kimsede çıkıp abi nasıl ya demedi. Çünkü ölümü güzel kurgulanmıştı. Witch King bir kehanet sebebiyle dikkatini önündeki kıza verirken önemsemediği biri tarafından yaralanıyor ve sonrasında kadın tarafından öldürülüyor. Ama ölürken bile ölenler bir bedel ödüyor. Nk ölürken yanında kumandanları vardı ve dikkatini bozacak biride yoktu. Ayrıca Arya öldürürken hiçbir bedel ödemedi. Mahalle kavgasında ki gibi bıçağı taktı Nk'ya sonra Nk by by diyip gitti. İyi bir kurgu yapsalardı isterse Varys öldürsün yine kabul görürdü. Ama kötü bir kurgu yapınca üstüne azor ahai beklentisini vermeyince olan bu oluyor. Ayrıca savaşta iyi falan değildi. Taktikleri, kimsenin ölmemesini filan unutun ben kimin kimle dövüştüğünü görmedim ki. Az ışıklı yapsalarmışta sahneleri görebilseyimişiz.

Ak gezenler arya’yı zor görüyor çok hızlı olduğu için ama Nk direkt fark edip havada yakalıyor yani hızından bir şey kaybetmedi şahsen. Nk kendinden çok emin kazandım kafasında. Arya elinden bıçağı düşürünce diğer eliyle alıp sokacağını nerden bilebilir ki? Tabi geleceği göremiyorsa. Arya zaten dibinde olduğu için tepki verememesi de doğal. Eli birkaç cm uzakta sadece ona da tepki veremesin bi zahmet. Gösterilen sahne zaten slow motion o yüzden sahneyi aslından daha yavaş gördük. Eğer arya direkt arkadan gelip öldürseydi hak verirdim ama kazandığını düşünen bir Nk olduğu için ve saldırı direkt birkaç cm yakından geliyor ben şahsen bir mantık hatası göremedim.

Böyle bir sahne için Got’un soundtrack’leri yetersiz kalırdı maalesef:/ o kadar effeckt o kadar para ama adam akıllı hüzünlü arka fon müziği olmaz mı ya:(
Adam kafasını eğip düşen bıçağa bakıyor. Yeşilgören olma özelliğine sahip bir adamı bu şekilde öldüremezsin. Bak Bran nasıl orada kendinden emin şekilde oturuyor, çünkü olacakları biliyor. Bran'in sahip olduğu özellik Night King'de de mevcut, ama ne hikmetse kullanmıyor.

O karakter bire birde Jon tarafından yaralansa yada öldürülse okey olacak mıydın peki ?
Olurdum, evet. Birebir düello yapılsa ve yenilseydi sorun etmezdim. Zira bu tür bir dövüşte dövüş yeteneklerine bakar iş, iyi olan kazanır yani. Arya'nın Night King'i öldürmesinde bir sorun yok, sorun öldürme şekli. Nereden uçarak geldi diye soruyoruz, onun bile cevabı yok. Sahneden anlaşılan tek şey, arkadan koşarak geldiği ve zıpladığı. Ne kadar hızlı koşuyorsa artık, Ak Gezen'in saçı koşunun rüzgarı ile havaya kalkıyor. Ayrıca bundan sonraki süreçte Cersei ile savaşmanın bir mantığı var mı sence? Arya'yı Kızıl Kale'ye göndersinler, birkaç saate karşıda düşman falan kalmaz. O kadar eğitim aldı sonuçta, değil mi?

Asıl sorun bence şu
Game of thrones da biz hep nasıl sorusuna yani olayların nasıl olduğunu hep beğenerek ve ilginç bularak buraya kadar geldik en basit bir örnek vereyim
Biz hodor un ölümünde nasıl böyle olmuş ve nasıl öldü şeklini çok güzel izledik ve gösterdiler
Bize o nasılı öyle güzel gösterdiler ki
Biz her nedd stark,robb stark , khal drogo ,tywin lannister ve diğerleri ... öldüğünde bizim hiç bir problemimiz yoktu ta ki
7. Ve 8. Sezonda bu soruya yeterli kanıt alamıyorum benim başlıca sorunum bu night i jaime de öldürebilirdi jon da arya da ama nasıl olduğu önemli

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık