Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 44 72.1%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 27.9%

• Kullanılan toplam oy
    61
Abi bırakda adam biraz keyfine baksın ya 70 yaşında zaten ve 1 tane kitap kaldı zaten :D he dersin daha derin konulara insin gitsin Azor-ai mi onun zamanı anlatsın dersin anlarım ama bildiğim kadarı ile winds of winter ya çıkmış yada yazın geliyor olması lazım zaten. Son kitabıda yazmıştır not olarak :D
Geçen sene de çıkacaktı. Sonra dizinin 6. sezonu başlamadan çıkacak dendi. Şimdi de sen yazın çıkar diyorsun. Oda bir hafta bölüm çıkarmayınca olay oluyor sitede.

Geçen sene de çıkacaktı. Sonra dizinin 6. sezonu başlamadan çıkacak dendi. Şimdi de sen yazın çıkar diyorsun. Oda bir hafta bölüm çıkarmayınca olay oluyor sitede.
Haklısında adam parayı bulmuş keyfini çıkarıyor kızamazsın ki :D Ben olsam bende çıkarmazdım herhalde :D

Haklısında adam parayı bulmuş keyfini çıkarıyor kızamazsın ki :D Ben olsam bende çıkarmazdım herhalde :D
Adamın anlatmak istediği de o zaten :( sırf millet kıvransın diye yazmıyor ya da yazıp yayınlamıyor. Para amaçlı böyle yapıyor diye düşünüyorum. Hem dizi yapımcılarına kazandırıyor hem kendisini kazanıyor. Bu kadar uzatmanın manası yok bence. Yayınla gitsin yazdıysan ne diye boş yapıyorsun yakında çıkar diyorsun. Öldü ölecek zaten.

Bu şişkonun okuruna saygısı falan yok, bildiğin okurları süründürmek istiyor.
Şu seriyi okumaya başladığımdan beri dilimden düşmeyen cümle bu. Sadece kitapları geciktirerek değil, kurguyla, yazım tarzıyla, öykülemesiyle, karakterlerle de yapıyor bunu. Her hareketi okuru çileden çıkarmak, kendine sövdürmek üzere. Başarılı da oluyor.

Şu seriyi okumaya başladığımdan beri dilimden düşmeyen cümle bu. Sadece kitapları geciktirerek değil, kurguyla, yazım tarzıyla, öykülemesiyle, karakterlerle de yapıyor bunu. Her hareketi okuru çileden çıkarmak, kendine sövdürmek üzere. Başarılı da oluyor.
Özellikle sevilen karakterleri öldürmesi ile meşhur zaten. Bence içinden çıkamıyor şu an. Ejderha, zombi, büyücü, dev, yabani vb. ne kadar mitolojik ve fantastik öğe varsa hikayenin içine doldurmuş zaten. Bu kadar geniş karakter yelpazesini 2 kitapta zor toplar. Bence zorlanacağı karakterleri öldürüp sorunu öyle azaltacak.

Özellikle sevilen karakterleri öldürmesi ile meşhur zaten. Bence içinden çıkamıyor şu an. Ejderha, zombi, büyücü, dev, yabani vb. ne kadar mitolojik ve fantastik öğe varsa hikayenin içine doldurmuş zaten. Bu kadar geniş karakter yelpazesini 2 kitapta zor toplar. Bence zorlanacağı karakterleri öldürüp sorunu öyle azaltacak.
Okuru şaşırtmak ve kızdırmak için o kadar kasıyor ki çoğu yerde hikayenin de kurgunun da içine ediyor. Müdahale ettiği noktalardan sonra olayları spontane geliştirmeye çalışıyor genellikle, ama işte müdahale ettiği noktalar saçmalık oluyor. Hikaye saçma bir noktadan çıkınca da çok saçma yerlere gidiyor.

Son iki kitabı toplam 3000 sayfa yapacağını söylemişti ve bana yeter demişti en son. Bence toparlayabilir tüm hikayeyi bu kadar sayfayla. Tabi gereksiz şeylerle doldurmazsa yine. Yazdığı beş kitabın hepsi değerinden çok şey kaybetmeden üç kitaba sığabilir mesela.
Ayrıca sekizinci bir kitap sinyali de verilmişti. Dediğin gibi beceremezse sekize sarkıtabilir.

Adamın anlatmak istediği de o zaten :( sırf millet kıvransın diye yazmıyor ya da yazıp yayınlamıyor. Para amaçlı böyle yapıyor diye düşünüyorum. Hem dizi yapımcılarına kazandırıyor hem kendisini kazanıyor. Bu kadar uzatmanın manası yok bence. Yayınla gitsin yazdıysan ne diye boş yapıyorsun yakında çıkar diyorsun. Öldü ölecek zaten.
Alan adam parayı kırmış zaten daha ne para amacı 70 yaşında 120 yaşına kadar o parayı yese gene bitmez :D
Ama genede şu 6. Kitabı neden halen çıkarmadığı muamam tabi Troll ya :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık