Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Fitness & Vücut Geliştirme Sohbet

Kol-omuz-göğüs çalışıyorum ancak sol ayağımın engelliliğinden dolayı karın egzersizlerini yapamadığım ve mekik de çekemediğim için karın kası çalışamıyorum, çalıştığına dair belirti de görmüyorum. Karın bölgesine nasıl çalışabilirim? bir çift 5 kg dumbell'ım var.
Evde isen pek bir alternatif yok ama salona geçersen eğer varsa karın makinelerinde çalışabilirsin.Makine yoksa rope crunch yapabilirsin.

Evde isen pek bir alternatif yok ama salona geçersen eğer varsa karın makinelerinde çalışabilirsin.Makine yoksa rope crunch yapabilirsin.
Evdeyim maalesef ve 5 kg dumbbell dışında başka hiç bir şey yok. 5 kg dumbbell ile çalışma rutinim

Triceps dumbbell extensıons 3x10
Dumbbell shoulder press / arnold press 3x10
Floor press 3x10
Dumbbell row 3x10
Dumbbell curll 3x10
Şınav 3x10

hareketlere göre setler x3 x5 şeklinde değişiyor.

Evdeyim maalesef ve 5 kg dumbbell dışında başka hiç bir şey yok. 5 kg dumbbell ile çalışma rutinim

Triceps dumbbell extensıons 3x10
Dumbbell shoulder press / arnold press 3x10
Floor press 3x10
Dumbbell row 3x10
Dumbbell curll 3x10
Şınav 3x10

hareketlere göre setler x3 x5 şeklinde değişiyor.
Program fena değil ama omuz ve sırt eksik.Omuza lateral raise ve rear delt kickback hareketi sırtta ise barfiks barı alıp barfiks hareketini koyabilirsin.Göğüste şınav tek hareket olarak iyi sayılır ama istersen decline şınav hareketini koy.

Kol-omuz-göğüs çalışıyorum ancak sol ayağımın engelliliğinden dolayı karın egzersizlerini yapamadığım ve mekik de çekemediğim için karın kası çalışamıyorum, çalıştığına dair belirti de görmüyorum. Karın bölgesine nasıl çalışabilirim? bir çift 5 kg dumbell'ım var.
Eğer bacağından dolayı hareket yapamıyosan önerebileceğim tek şey var. Ancak bu bir hareket değil karın çalışma mantığıyla benim uydurduğum bişe yani etkisi az ama yoktan iyidir.
-İlk önce bir sandalye veya koltuğa dik otur.
-Göğüs öne(dik) sırt içeri.
-Nefes al ve karnını öne doğru eğilerek sık. Göğsün aşağı kısmı hareket etmesin.
-Nefes ver ve göğsünü kaldır. Kafanı geriye doğru biraz eğerek karnını esnet.
Not: Nefes olayı tam tersi de olabilir o kısma çok odaklanmadım hareket uydururken. Ve bu hareketi pc başında boş takılırken bende yapıyorum arada. Karın kaslarımı şişiriyor ama kalıcı etkisi ne düzeyde bilemem.

Şu mekik konusu açılmışken bahsedeyim mekik amatör bir sporcunun yapabileceği bir hareket değildir. Genel de ya sırtınızı ya boynunuzu ağrıtırsınız ve mekiğin egm değeri düşüktür karın kası için çok gerekli değildir kaliteli bir karın egzersizi değildir yani salın gitsin.

Ayrıca eve bir barfiks barı alıp hem sırt hem de karın kası çalışabilirsin.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık