Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Fitness & Vücut Geliştirme Sohbet

Milletin idealindeki vücut tarzini merak etmiyor değilim. Beyler hedeflerinizi de atın, ünlü sporcular ya da şahıslar üzerinden.

Özellikle bu vücuda erişmek için böyle böyle yapılması gerekir bunsuz olmaz gibi yorumları da görmek için diyorum.
İdeal bir vücut hedefim yok. Tek derdim sağlıklı ve kondüsyonlu olmak. Vücut konusunda da ciddi manada bir sorunum yoktu. Hiç spor ya da diyet yapmadığım halde vücut yağ oranım %20ydi. Tabi pandemiden önce şimdi artmıştır. 20nin altına ineyim ve sporu hayatımda kalıcı tutabileyim başka bir hedefim yok.

Dostlar bundan birkaç gün önce sipariş ettiğim SSN markasının Whey proteini elime ulaştı.Aroması iyi ve sindirimi kolay aynı zamanda su ile karıştırıldığında topaklanma yapmıyor.Tomuba ile birlikte fiyat performans konusunda şu ana kadar kullandıklarim arasında en iyisi.

Zayıflama amaçlı kahvaltı ne önerirsiniz ? Ona önem veririm domat peynir ekmek zeytin falan severim de ''ekmek'' derdim buna karşılık olarak özellikle önerilere açığım.
İçeceğe aban. İştahı kesiyor, bu yüzden en kolay ve en rahat zayıflama yöntemi o bence. Benim kilo vermek gibi bir çabam olmadı hiçbir zaman çünkü iştahtan yana sorunum yoktu. Bunu da öğrendiğime före üç şeye borçluyum.
Sürekli bir şey içerim.
Yemek yerken çok çiğnerim.
Yürümeyi çok severim.

Kahvaltıdan kısma olayının da devri kapandı sanıyordum ben. Sürekli kahvaltıyı atlamayın, kahvaltıdan kısmayın derler. Ama illa yemeği azaltmak istiyorsan kahvaltını geciktirebilirsin. Ben de zaten günde iki öğün besleniyorum. Hayat tempomdan dolayı böyle bir durum ortaya çıktı. Kahvaltıyı geç yaparım. Tavsiyem güzel yapılması. Bir de öğle akşam arası bir öğün yerim. Akşam da meyve, kuruyemiş, kestane falan artık Allah ne verdiyse.

Zayıflama amaçlı kahvaltı ne önerirsiniz ? Ona önem veririm domat peynir ekmek zeytin falan severim de ''ekmek'' derdim buna karşılık olarak özellikle önerilere açığım.
Abi amacın zayıflamak ise aç karnına kahvaltıdan önce kahve ve limonlu su iç eğer herhangi bir mide rahatsızlığın yoksa.Kahvaltı olarak benim hazırladığım şu örneği kullanabilirsin.

1 yumurta
6 beyaz veya 120 gram lor peyniri
10 zeytin
75 gram yulaf
2 kuru erik

Toplam olarak 549 kalori ediyor.

Makrolar ise şöyle ;
14 gram yağ
64 gram karbonhidrat
41 gram protein

Bunun yanına istediğin kadar yeşillik tüketebilirsin.Seni hem tok tutar hem de kalorileri az olduğu için yediklerin arasında fazla yer tutmaz.

Aynı zamanda sedanter bir bireysen bu kahvaltı protein ihtiyacının büyük kısmını karşılayacaktır.Spor yapıyorsan yağ yakma dönemi dışında bu kahvaltıyı önermem.

Türk markalar arasında kullandıklarım arasında en iyilerden biri.Bigjoy ve Hardline'a kıyasla içerik konusunda daha iyi buldum.
İçeriği şayet doğru ise cidden iyiydi, gerçi etkisini de görmüştüm o yüzden doğru olabilir. Şu sıra X-Pro'nun wheyi kullanıyordum bitmek üzere olduğu için supplementler'in kendi wheyini aldım, yanına da bcaa ile. Birde bunları deneyeyim bakalım nasıl olacak.

İçeriği şayet doğru ise cidden iyiydi, gerçi etkisini de görmüştüm o yüzden doğru olabilir. Şu sıra X-Pro'nun wheyi kullanıyordum bitmek üzere olduğu için supplementler'in kendi wheyini aldım, yanına da bcaa ile. Birde bunları deneyeyim bakalım nasıl olacak.
X-Pro daha önce duymuştum ama denemedim.Sen nasıl buldun ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık