Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Eski Ramazanlardan Aklınızda Kalanlar

Aksiyon olsun diye toplaşıp teravihe gitmek. İki rekata 80'lik olan bebelerin camiden kovulması kalanların ya gülerek namazı hiç etmesi ya da sonlara doğru bayılarak oyun dışı kalması, namazı layığıyla bitirenlerin racon kesmesi ve devamında sokağın güzel bir yerine çöküp muhabbet etmek.

Çok fazla şey yazdım ve sildim. Kendimi babam gibi hissetmeye başladım. Bizim zamanımız diye başlardı cümlesine, işin komik kısmı 27 yaşındayım ve aynı cümleyi kuruyorum. Eski Ramazandan aklıma gelen ilk durum; maddi gücü yerinde olan aileler, maddi gücü yerinde olmayan aileleri evinde ağırlardı. Günümüzde ise maddi gücü yüksek olan aile, maddi gücü daha yüksek olan aileye yararlanmak için ağırlama yapıyor. İftar sonrası çıkardık dışarı ve deli gibi oynardık, parka falan giderdik. Günümüzde parklar köpek yuvası olmuş, hiçbir çocuk görmüyorum. Hatta belediyeler bakım yapmayı bıraktı. falan filan işte :D

Playstation Cafe'lerde Counter Hallife oynardık iftara az saatler kala. Değişik bir canlılık olurdu mahallede. Mahallenin önüne top oynardık. Milletin demir kapıları kale olurdu. Epik sahneler goller çıkardı ortaya. Top yandaki teyzenin köpekli bahçesine çıkardı. Çaktırmadan girip almak gerekirdi. Güzel günlerdi.

Abimle pide kuyruğunda ettiğimiz sohbetler aşırı sarıyordu. Sıra uzun sürdüğünden her türlü konuyu konuşuyorduk. İftardan sonra mahalleden toplanıp 15 kişi saklambaç oynuyorduk. Hayatımda saklambaç oynarken bu kadar eğlendiğimi hatırlamıyorum. Çok güzel günlerdi. Şimdi dışarı bakıyorum, saklambaç oynayan kimse kalmamış. (22 yaşında bir gençten duyulması garip ama doğrular...)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık