Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Enma, Güç Artışı Sayılır mı?

Sizce hangisi ?

• Bal gibi power up kardeşim.

• Dışarıdan öyle görünüyor ama değil.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Bu dövüş sıklığından da olabilir biraz. Ryuma Roger ve WB'den daha fazla dövüş görmüş olabilir. Yoksa onların hakileri de karartmayacak gibi değil. Adamlar bir koka basıyor kılıçtan taşıyor zaten.
Bir de şu var.Roger wb falan ''kılıcıma dokundun dövüşmemiz lazım'' diyen ya da diyecek tipler değil.Buna rey-san shanks da eklenir.Onu araç olarak kullanmak var amaç olarak kullanmak var.Zoro amaca yöneldi mihawk sonrası mesela.

aslında tam olarak bir power up yada powerdownlık bir durum yok şimdi luffy ve dof savaşını hatırlayın luffyinin hakisinin tükendiği o mola anını hatırladıysanız devam edeyim
enma zoronun kendi isteği dışında haki çekiyor ve kendine ekliyor tepeyi kesme sahnesi zaten normaldede zoronun yapabileceği birşeydi mesela ama bunu istemsiz yaptı isteksizçe slashe haki eklenmiş oldu bu bir antrenman aracı gibi bir durum yaratıyor sürekli hakisinin sınırı zorlanacağı ve kontrol edebilirse gelişeceği için zoro uzun vadede bir powerup ancak şuanki durumda hakinin hızlı tükenmeside zoro için bir dezavantaj bu konuya bence en objektif bu şekilde bakabilir sanjinin suiti gibi giydim oldu bak güçlüyüm gibi bir durum değil zoronun haki sınırlarını zorlayarak zamanla daha güçlü hale gelmesini sağlayacak bir antrenman aracı gibi daha çok bencee..

Wanoda farklı kılıçlar olucağını zaten çoğu kişi tahmin etmişti kimisi element basmalı kılıç falan diyordu kinemonun ateş kılıcı gibi
Artık savaş başladı, bundan sonra yeni kılıç göreceğimizi sanmıyorum. Arc sonuna kadar savaşırlar. Sonra da parti kutlama falan. Bi ihtimal, Zoro bu kılıç senin, ateş saçıyor falan diyebilirler ama sanmıyorum, Wano için Enma yeterli olacaktır.

Evet, onu biliyorum ama bu teknik olarak nasıl oluyor, onu merak ediyorum. Şu ana kadar gördüğümüz sahnelere bakarak bunun çıkarımını yapabilir miyiz acaba? Sana da sorayım; çok güçlü isimler de kılıç kullanmasına rağmen (Roger, Shanks, Rayleigh vs.) neden sadece Ryuma ve Mihawk'ın kılıçları kararmış olabilir?
kılıcı karartmak haki ile oluyorsa iraden ile güçlendiriyorsun metaforu olabilir. ikinci fazı da kılıcı haki kullanımına uygun hale getiriyorsun. zamanında dalga geçtiğimiz shuusui doymuş kılıç , enma aç olayı gibi :dd shuusui üzerinde haki kolay akabiliyor, enma üzerinde de kolay akıyor ama hala iraden ile kapışma çabasında. kararttığında iradenle yenmiş gibi oluyorsun falandır :T zaten genel olarak çoğu kişi böyle anlıyor. şenks, ray ve beyazbıyık mevzusunda ise demek ki kılıçları haki çekmek için tasarlanmamış. bu da beni şu soruya yönlendiriyor. wanolular deniztaşı kaynağına sahip. deniztaşı şeytan meyvesi kullanıcısının gücünü çekiyor. acaba kılıç ustaları buna paralel bi yöntem ile vücuttaki hakiyi kılıcı aktaracak bi alaşım mı bulmuşlar. acaba ?

Bu ilk 21, ilk 50 olayına fazla takılmayın arkadaşlar. Yüksek ihtimal bu kronolojik bir durum. Kılıçların ortaya çıkış tarihi, zirve güçlerine ulaştıkları zaman falan bu sıralamayı belirlemiştir çok şey etmemek lazım yani. Bkz. Mihawk: "Her kılıç kara kılıç olabilir."

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık