Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Enma, Güç Artışı Sayılır mı?

Sizce hangisi ?

• Bal gibi power up kardeşim.

• Dışarıdan öyle görünüyor ama değil.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Bence normal Enma ile Shusui arasında pek bir fark yok.Asıl fark Enma Zoro tarafından karartıldığında ortaya çıkacak.Bunun sonucunda kılıç seviye atlamayabilir ama arada bariz bir seviye farkı olur.

Onimaru bunu açıkladı zaten. "Hazan Suyu normal bir kılıçtı, ama Ryuma'nın ellerinde savaşlara gire gire karardı" diyor.
Evet, onu biliyorum ama bu teknik olarak nasıl oluyor, onu merak ediyorum. Şu ana kadar gördüğümüz sahnelere bakarak bunun çıkarımını yapabilir miyiz acaba? Sana da sorayım; çok güçlü isimler de kılıç kullanmasına rağmen (Roger, Shanks, Rayleigh vs.) neden sadece Ryuma ve Mihawk'ın kılıçları kararmış olabilir?

Beyazbıyık'ın silahı siyah değildi ama, demek ki 12 Üstün Kılıç'tan biri olmanın şartı kılıcın kararması değil.
Mihawk'ın kılıcının çıkabileceği daha üst seviye yoktu ki. Yani başka bir derecelendirme durumu yoktu. Ama 21 lik veya 50 lik kılıçlar kararınca bir üst seviyeye çıkma imkanları var.

Evet, onu biliyorum ama bu teknik olarak nasıl oluyor, onu merak ediyorum. Şu ana kadar gördüğümüz sahnelere bakarak bunun çıkarımını yapabilir miyiz acaba? Sana da sorayım; çok güçlü isimler de kılıç kullanmasına rağmen (Roger, Shanks, Rayleigh vs.) neden sadece Ryuma ve Mihawk'ın kılıçları kararmış olabilir?
Özel bir hakili kılıç tekniği falandır.

Bu dövüş sıklığından da olabilir biraz. Ryuma Roger ve WB'den daha fazla dövüş görmüş olabilir. Yoksa onların hakileri de karartmayacak gibi değil. Adamlar bir koka basıyor kılıçtan taşıyor zaten.
Bu da bir ihtimal. Ama Ryuma neyse de, Mihawk'ın da Roger, Rayleigh, Shanks gibi isimlerden daha fazla savaşa girmiş olması biraz garip gelir bana. Özellikle Roger gibi bir manyak...

Kırılmasın diye.Çünkü kılıç ustalığında kariyer yapan kılıcı kırılınca düelloyu kaybetmiş sayıyor kendini.Seri başı Zoro vs Mihawk öyle oldu.Zoro kesilip kaybetmedi.

Mihawk'ın kılıcının çıkabileceği daha üst seviye yoktu ki. Yani başka bir derecelendirme durumu yoktu. Ama 21 lik veya 50 lik kılıçlar kararınca bir üst seviyeye çıkma imkanları var.
Üst seviyesini kim belirliyor bunun? Arada bariz bir fark varsa başka sınıfa girer zaten o kılıç. Yukarıda da yazdım, mesele seviye atlamak olsaydı bize sadece kılıç sınıfları verilir ve sayılarından bahsedilmezdi. Kılıçların sayısı belli, belki bazılarını hiç kullanan yoktur. Mesela Beyazbıyık'ın silahını kimse kullanmıyor şu anda, zamanla bu 50'ye mi düşecek?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık