Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Enel

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 108 60.3%
  • Sevmem

Kullanılan: 71 39.7%

• Kullanılan toplam oy
    179
Şunu da yazmadan edemeyeceğim Luffy lastik diye şanslıydı çok doğru. Ama Enel de yıldırımdı be abi.:D Yoksa haki taşmıyordu adamdan.

Enel konusunda onu dile getirdiğine göre bir sıkıntı var.

Enel'e göre mi zayıf kalıyor? Dof'un tasarımı bu serinin üzerinde bana göre de.
Crocodile>Lucci>Enel>Arlong>Kuro>Hody Jones>Ceaser>Don Krieg>Buggy>Doflamingo>Moria>Mr. 3>Alvida>Wapol>Foxy
Sana göre tasarımı en iyi olan karekter olabilir ama benim arc bossu sıralamam bu. Tipinden tut gülüşüne kadar her şeyi sanki acele ile yapılmıştı. Bir corasan iyiydi dof ile ilgili. Neyse konuyu çok dağıtmayalım.

Crocodile>Lucci>Enel>Arlong>Kuro>Hody Jones>Ceaser>Don Krieg>Buggy>Doflamingo>Moria>Mr. 3>Alvida>Wapol>Foxy
Sana göre tasarımı en iyi olan karekter olabilir ama benim arc bossu sıralamam bu. Tipinden tut gülüşüne kadar her şeyi sanki acele ile yapılmıştı. Bir corasan iyiydi dof ile ilgili. Neyse konuyu çok dağıtmayalım.
Dofun ilk çıktığı manga sayısı ortayken ve 700 bölümlerin sonlarında inen bir adama aceleyle demek, İşte bu tutarsızlıktır. ha sevmezsin, beğenmezsin lakin öyle sıradan bir karaktermiş gibi aceleyle işlenmiş demek bence aşırı yanlış.
Kuro, Hord jones, Cesaer filan nere Dof nere karakter bazında.

Enel gelsin de ortalık iyice şenlensin, Kibrin nadir üstüne yakışan karakterlerden ama bazı konular da değişim bekliyoruz kendisinden.

Şimdi beni öyle Dof fanboyu olarak kabul etme ama şunu söylemeden geçemeyeceğim.

Bu adam yani Enel klasik One Piece kötüsüydü, ne eksiği ne fazlası.

Tasarım derken? bu adamın ego olarak Crocodile, acımasızlık olarak Lucci'den hiç bir farkı yok ki.

Hikaye? pardon da bu adamı özel kılan ne hikayesini gördük ki. "Kami'yim asarım keserim" lerini kast ediyorsan falan hiç özel yapmıyor bu onu. O meyveyi kime versen o şekillere girer şimdi.

Ha arc olarak kıyaslarsan, Skypia One Piece'in en sıkıcı 3 arcından biridir bana göre.(Dressrosa kesinlikle iyidir demiyorum! aksine ayılıp bayılmıştım mangadan takip ederken.)

Meyvesi çooook güzel, ama ne kadar iyi kullandı tartışılır. Ve üstüne hayvan gibi gözlem hakisi varken... Şimdi ben öyle fazla zeki bi adam değilim, hatta kendimi aptal bile bulurum ama o meyveyi bana versen ben bile 10 tane Luffy yerdim yani.(Dövüşü Oda yazmayacaksa.) Bu Oda'nın saçmalasıdır orası ayrı ama, neticeye bakarsak bu adam o meyveye ve hakiye göre çok başarısız bi adam. (Tekrar diyorum, bu Oda'nın saçmalamasıdır ama sonucu değiştirmiyor.)

Dof ise özellikle zaman atlaması öncesi muazzam bi karakterdi. Replikleri ve suratından düşmeyen gülümsemesi ile. Zaman atlamasından sonra biraz oynama yapıldı işte Yonkou'lar faktörü ve güç seviyesinde oynama yapılarak falan filan. Ama Dof bu adamdan epey bi kaliteli bi karakterdi.Yani zalimdi, gaddardı, yeri geldiğinde cesur yeri geldiğinde çekingendi, akıllı bi adamdı. Bi noktaya kadar ailesine güvenmeyi biliyordu, öyle ki bu sebeple kardeşinin hainlik amacını bile fark edemedi.

Tek düze değildi en azından. One Piece'de çoğu karakter tek düzedir.
Baba ben ilk defa çok acıktım baba bu çocuk neden bana bakıyor..... Çok mükemmel bir hikaye göremiyorum ben ortada. Şımartılmış bir veled zırlayıp duruyordu işte. Sonra da hiç alakası yokken kral haki açtı. Bir luffynin bir acenin kral haki açtığı ana bak birde dofun. Sonrada bir kaç kişi sırf kral haki yüzünden dofa biat ediyorlar. Hiç mantıklı değil. Diğer Arc bosslarının tek düzeliğinden bahsediyorsan sana şöyle diyeyim. One piecede time upa kadar luffy dahil herkes tek düzeydi. Naminin geçmişi hariç hepsi çok basit hikayelerdi. Ama o arclarda hikayesi anlatılmayan herkesin hikayesi anlatılıyor yavaş yavaş. Luffy, Arlong, Sanji vs. Zoro, croco, moria, enel.. Bunların hepsiyle ilgili sağlam hikayeler gelecek. Enel hariç bu dediğim kesin gibi. Demeye çalıştığım seride diğer karakterlerin işlevi bitmemişken dofun işlevi bitti.

Enelin gücü konusuna gelirsek Odanın güçlü bir karakteri erken harcamasından başka bir şey değil. Big Mom yerine enel yonkou olarak bile çizilebilirdi. O seviyede bir meyvesi var çünkü.

Dofun ilk çıktığı manga sayısı ortayken ve 700 bölümlerin sonlarında inen bir adama aceleyle demek, İşte bu tutarsızlıktır. ha sevmezsin, beğenmezsin lakin öyle sıradan bir karaktermiş gibi aceleyle işlenmiş demek bence aşırı yanlış.
Kuro, Hord jones, Cesaer filan nere Dof nere karakter bazında.

Enel gelsin de ortalık iyice şenlensin, Kibrin nadir üstüne yakışan karakterlerden ama bazı konular da değişim bekliyoruz kendisinden.
Üstte yazdığım gibi kral hakiyi uyandırması vs. çok basit tasarlanmıştı. Croconun falan hikayesi gelince bu gerçekten alelaceleye gelmiş gibi olacak.

Baba ben ilk defa çok acıktım baba bu çocuk neden bana bakıyor..... Çok mükemmel bir hikaye göremiyorum ben ortada. Şımartılmış bir veled zırlayıp duruyordu işte. Sonra da hiç alakası yokken kral haki açtı. Bir luffynin bir acenin kral haki açtığı ana bak birde dofun. Sonrada bir kaç kişi sırf kral haki yüzünden dofa biat ediyorlar. Hiç mantıklı değil. Diğer Arc bosslarının tek düzeliğinden bahsediyorsan sana şöyle diyeyim. One piecede time upa kadar luffy dahil herkes tek düzeydi. Naminin geçmişi hariç hepsi çok basit hikayelerdi. Ama o arclarda hikayesi anlatılmayan herkesin hikayesi anlatılıyor yavaş yavaş. Luffy, Arlong, Sanji vs. Zoro, croco, moria, enel.. Bunların hepsiyle ilgili sağlam hikayeler gelecek. Enel hariç bu dediğim kesin gibi. Demeye çalıştığım seride diğer karakterlerin işlevi bitmemişken dofun işlevi bitti.

Enelin gücü konusuna gelirsek Odanın güçlü bir karakteri erken harcamasından başka bir şey değil. Big Mom yerine enel yonkou olarak bile çizilebilirdi. O seviyede bir meyvesi var çünkü.

Üstte yazdığım gibi kral hakiyi uyandırması vs. çok basit tasarlanmıştı. Croconun falan hikayesi gelince bu gerçekten alelaceleye gelmiş gibi olacak.
Uyandırması basit miydi? Gözünü sevem yapma diyim bırakam çünkü belli Doftan hoşlanmıyorsun bence ondan bazı şeyleri atlıyorsun.
Çocuk yaşta kaç kişi kral hakiyi uyandırabilmiş ki bu seride o karelere laf atıyorsun. Bi Ace işte

Ha dediğim gibi senin fikrindir bu derim geçerim. Ama leylanın en önde giden balık adamı Doftan üstün görme :(

Oda'nın Enel'in geri dönmesini isteyeceğini sanmıyorum. Çünkü yenilgiyi tatmış ve aklı başında bir Enel gelecektir. Luffy de her ne kadar arkadaşlarımı korumam lazım dediyse de Kuma ve diğer amirallerden sağlam bi dayak yedikten sonra aklı başına geldi ve 2 yıl ara verdiler korsanlığa.

Demem o ki, kabaca 2.5 yıl sonra geri dönen bir Enel'i kimse tutamaz. Doğal antisi olduğu için sadece Luffy. Ama Luffy herkesi koruyamaz Enel'den. Yani gerçekten Oda'nın kontrolünü sağlayabileceği bir karakter olmaktan çıktı artık.

Edit: Eğer yanlış düşünmüyorsam, Işık Meyvesi yiyen amiral (adını unuttum) bile Enel'e zarar veremiyor olması lâzım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık