Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Zeki Karakter

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    96
Bu karakteri hatırlayan var mı ?

Konuya ekleyecektim tam adamıydı aslında ama filler karakter ilgi çekmeyeceği için vazgeçtim.

Bu arada Tsuru'nun lakabını ben unutmuşum.Farkedince ekledim.Çok beklentim var ondan bu konularda.Kadın taktisyenmiş.Sengokuyu falan mumla aratabilir ileride.

CC- biliadamıdır yani zeki olması gerekiyor , bu listedeki en iddalı isim olsada dursun.
Sengoku-Staretijst adam ancak ben o kadar da zeki olduğunu sanmıyorum en azından CC gibi bir bilimadamı ile aşık atacak kadar.
Tsuru-Hiçbir fikrim yok.
Ben backmann- Bu adam hakkında E.oda'nın sözlerini kabul ederek ilk sıralara koyuyorum.
Law-Şüphesiz çok zeki bir adam OP'nin Aizeni diyebiliriz.
Doflamingo- Zeki ,kurnaz, akıllı adam planlı programlı çalışır, Sengoku'u zekasıyla altedebilir bence.
Dragon-Bu adam hakkında kafamda tam bir tanım yok.
Teach- Zeki bir adamdır ancak başa oynayacak kadar değil, BB'nin ki daha çok kurnazca davranış ve yerine göre hareket etme kabilieyeti.

Ankette 3 isim arasında kaldım.
Law-Benn-CC

Geri kalan karakterlerin zekası dişe dokunur değil bunlara göre.

Law'ı Dof'tan zeka ollarak çok az farkla önde görüyorum alt edilmesinin sebebi ise onun kadar güçlü olmayışı ve hırsı oldu.Aksi takdirde Dof'u halledebilir zekasıyla.
Law az farkla önde olabilir ama Law'ın da hataları ve öngöremediği durumlar oldu.Law da mükemmel değil.Sahte haber olayında faka bastı mesela.Onun dışında Doflamingo da Sabo'nun yer değiştirmesini hesaba katmadı planı suya düştü.Tabii bunlar zekayla önlem alınabilecek olaylar mı tartışılır.

Zaten 2 karakterin arasında zeka yarışı olsa çok çetrefilli olaylar döner, hataları da 2 karakterin zeka yarışı yüzünden oldu.Ama Law'ın eksiklikleri Dof'u öne geçirdi.
Misal Teach'te bu iki isimler kapışır benzer konuda.Ama şart ve güçler farklı olduğundan kazanır.
Her karakterin yapısı farklı bu da bir gerçek.Law mesela amiral gelince durum değerlendirmesi yapıp ortak olduklarını söylüyor.Ani bir karar alıyor.O kararı herkes alamaz.Ama onun dışında zamana da yayabiliyor.Teach,Crocodile,Doflamingo baya uzun vadeli plan yapan isimler mesela.Lucci ve Enel'in iyi analizciler olduğunu gördük mesela.

Aslında ankete Usoop ve Wb bile alabilirdim.Usoppta zeki.Wb ise sengokunun planını suya düşürebilen bir adam.Sadece gücüyle denizlerin kralı olmamış.

Evet G-8 bölümlerinde satranç oynuyordu tayfayla.Luffynin ahçı olduğu bölümler.Ah ah o fillerler bile şimdiki bölümlerden güzel.

Zaten 2 karakterin arasında zeka yarışı olsa çok çetrefilli olaylar döner, hataları da 2 karakterin zeka yarışı yüzünden oldu.Ama Law'ın eksiklikleri Dof'u öne geçirdi.
Misal Teach'te bu iki isimler kapışır benzer konuda.Ama şart ve güçler farklı olduğundan kazanır.
Yalnız Dof'un yeri işi herşeyi sabitken Law gerilla taktiği uygulayan terorist gibi, biri elindekileri korumaya çalışırken öteki çalma derdinde. Zaten Sugar olayını Law bile bilmiyordu tayfanın şansına denk geldi üstüne Sabo Luffy'nin yerine geçti. Bu iki olay şu anki duruma neden oldu. 2 olayda da Law'ın bir parmağı yok. Law'ın hiçbir planı tutmadı, o yüzden bence Dof'tan zeki biri değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık