Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Zeki Karakter

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    96
Diğer seçeneği olmamış. Seri çok geniş o yüzden belirli kişileri koyman gerek. Diğer seçeneği olacaksa ankete gerek yok. :W
Gemi mühendisi Tom sandan tut , Rogerin doktoronuna kadar gider bu iş ..

Zeka bakımından Vegapunkun geldiği belli zaten. Onun haricinde ona diss atabilecek görülen tek kişi CC olduğundan oyum Cc'YE.
CC olmasaydı büyük ihtimalle Enele atardım .

En zeki kişi biraz ucu açık olmuş;

Vegapunk,CC çok aşırı zeki diyoruz sebebi bilimadam oluşları ve yaptıkları. Yani bilim konusunda uzmanlar.(10/10,8/10)

M.D. Dragon ise ekip arkadaşlarıyla beraber başta kendisi olmak üzere koca One Piece'in üstünde ki temel taşları oynatmak için aklını kullanmakta. Yani, askeri dehası çok yüksek(9/10). Sengoku'da Marineford'da sergilediği tutum ile gerçekten nabız yoklamasını bilen biri. Askeri dehasına saygı duyuyorum.(8/10)

Nico Robin ve Law'u ise anlık durumlarda çok etkliyeci olabilmeleri. Bir nevi cin fikirli olarak tabir ettiğimiz olay. Kötü durumlarda dahi olduklarında akıllarına, olayı kendi lehlerine çevirebilecek zekaya ve sakinliğe sahipler. (8/10,7,10)

Benn Amca'mız Oda-Sensei tarafından East Blue'nun en zeki karakteri olarak adlandırılmıştır. Hangi alanda olduğunu bilemiyorum. Çok güçlü bir karakter ve Shanks'ın 2.kolu.(gibi duruyor) Referanslarına dayanarak, (9.5/10) diyorum.

Teach'e gelecek olursak, kendisi uzunca bir plan yapmıştır ve bunu başarıyla uygulayabilmiştir. Planın içeriği çok uzun karmaşık ve zorlu olmasına rağmen ciddi anlamda bunu öyle böyle başarabilmiştir. Yaptığı hainlikten tutun Ace'i devirmesi, Shi. olması, WB'nin meyvesine konup(önce ölümü) Yonkou olması vs. vs. vs. Gayet başarılı. (10/10)

Sanji ortada hanımefendiler olmadığı sürece aklı gayet başında birisi. Savaşta olsun psikolojik durumlarda olsun. Fakat hanımefendilere karşı dezavantajından 10 üzerinden 7'ye kadar düşebilirim maalesef.

Shanks'ı da eklemek istiyorum. Benim gözümde Shanks, Oda-Sensei'nin kendisi gibi. Önceden olayları haberder eden bir nevi spoiler içeren tek karaktermiş gibi geliyor. Ona da oyum 9/10

Kendimce puanlamalarım bu şekilde 2 kişi 10/10 aldı kendi dallarında. Fakat oyumu Vega olmadığı için hiç sevmesem de TeacH'e veriyorum.

En zeki kişi biraz ucu açık olmuş;

Vegapunk,CC çok aşırı zeki diyoruz sebebi bilimadam oluşları ve yaptıkları. Yani bilim konusunda uzmanlar.(10/10,8/10)

M.D. Dragon ise ekip arkadaşlarıyla beraber başta kendisi olmak üzere koca One Piece'in üstünde ki temel taşları oynatmak için aklını kullanmakta. Yani, askeri dehası çok yüksek(9/10). Sengoku'da Marineford'da sergilediği tutum ile gerçekten nabız yoklamasını bilen biri. Askeri dehasına saygı duyuyorum.(8/10)

Nico Robin ve Law'u ise anlık durumlarda çok etkliyeci olabilmeleri. Bir nevi cin fikirli olarak tabir ettiğimiz olay. Kötü durumlarda dahi olduklarında akıllarına, olayı kendi lehlerine çevirebilecek zekaya ve sakinliğe sahipler. (8/10,7,10)

Benn Amca'mız Oda-Sensei tarafından East Blue'nun en zeki karakteri olarak adlandırılmıştır. Hangi alanda olduğunu bilemiyorum. Çok güçlü bir karakter ve Shanks'ın 2.kolu.(gibi duruyor) Referanslarına dayanarak, (9.5/10) diyorum.

Teach'e gelecek olursak, kendisi uzunca bir plan yapmıştır ve bunu başarıyla uygulayabilmiştir. Planın içeriği çok uzun karmaşık ve zorlu olmasına rağmen ciddi anlamda bunu öyle böyle başarabilmiştir. Yaptığı hainlikten tutun Ace'i devirmesi, Shi. olması, WB'nin meyvesine konup(önce ölümü) Yonkou olması vs. vs. vs. Gayet başarılı. (10/10)

Sanji ortada hanımefendiler olmadığı sürece aklı gayet başında birisi. Savaşta olsun psikolojik durumlarda olsun. Fakat hanımefendilere karşı dezavantajından 10 üzerinden 7'ye kadar düşebilirim maalesef.

Shanks'ı da eklemek istiyorum. Benim gözümde Shanks, Oda-Sensei'nin kendisi gibi. Önceden olayları haberder eden bir nevi spoiler içeren tek karaktermiş gibi geliyor. Ona da oyum 9/10

Kendimce puanlamalarım bu şekilde 2 kişi 10/10 aldı kendi dallarında. Fakat oyumu Vega olmadığı için hiç sevmesem de TeacH'e veriyorum.
Konu güzel ama bu yorum daha da bir güzel ve doğru yere değinmişsin.
Ben Sanjiyi seçerdim, hiç beklenmedik bir durumda kalıp saniyeler içerisinde bir strateji; planlayıp, uygulamak muhteşem olsa gerek

Konu güzel ama bu yorum daha da bir güzel ve doğru yere değinmişsin.
Ben Sanji seçerdim, hiç beklenmedik bir durumda kalıp saniyeler içerisinde bir strateji; planlayıp, uygulamak muhteşem olsa gerek

Öncelikle teşekkür ediyorum yorumun için. Diyorum ya Sanji senin de dediğin gibi gayet başarılı o konuda ama dezavantajı çok kötü. Ah o hatunlar yok mu?!! En basitinden görevini bırakıp Violet'in peşine gitti. (iyi ki gitti onun sayesinde Nami olsun diğerleri olsun kurtuldu olaylardan haberda eildiler ama biraz da şans meselesi) O konuda eksisi çok durduramıyoruz Sanji beyimizi. Aklını yitirdiği anlar olmuyor değil o sebepten ötürü.

@ Mug1wara
Teach'e 10/10 verilmez bence. Çünkü planladıklarını yapabilmesinin en büyük etkeni şans. Yıllarca hayalini kurduğu meyve şansa önüne çıkmamış olsa planları çöp olup gidecekti.

@ Mug1wara
Teach'e 10/10 verilmez bence. Çünkü planladıklarını yapabilmesinin en büyük etkeni şans. Yıllarca hayalini kurduğu meyve şansa önüne çıkmamış olsa planları çöp olup gidecekti.

Meyveyi her yerde arıyordu. Şans faktörü burda şu ki, yakın yani tanıdık birisinde olması. WB'ye katıldı ki kişi sayısı fazla seyahat imkanı fazla bir çok yerde bir çok insan görüyor. O meyveyi yiyen birisi olsaydı güçlü bir duruma gelecekti ve tanınacaktı onu öldürüp meyvenin çıkışını beklemek de mümkün şahsımca. Dediğinize katılmıyor değilim, meyvenin arkadaşına çıkması çok büyük bir şans ama sonrasında kurguladğı o muazzam uzunlukta ve zorlukta olan planını başarıyla başarabilmiş biri. Düşününce o kadar zor gözüküyor ki, en basitinden WB'nin cesedini kullanıp meyveyi alması bile.. O kadar insan kişi şahıs var. Daha tayfasının gücünü bilmediğimiz insanlar "güya" koruyor Teach'i kimse sesini çıkartmıyor. Dediğim gibi bu olay sadece bir örnek. Deyim yerindeyse eline gelen şansı muhteşem biçimde kullanabilmiş zeka seviyesi yegane yüksek olan birisi.

Teach'in planı çok abartılıyor, 3 cümlelik olay alt tarafı;

- Karanlık meyvesini bul (tek yaptığı beyazsakalı'ın tayfaya katılıp yıllarca beklemek, meyve başka bir yerde bulunsa plan baştan yatacak),
- 100 milyon üzeri birini devirip schibukailik iste (Luffy Crocodile'ı devirmese bu şansı da bulamayacaktı),
- Yetkiyi kullanarak impel down'dan adam kaçırıp tayfa kur (normal şartlar altında oradan nasıl adam kaçırmayı planlıyordu o da muamma tabi)

Ace'in peşinden gelmesi ve bu sebeple patlak veren marineford savaşı işin şans kısımları..

Teach'in planı çok abartılıyor, 3 cümlelik olay alt tarafı;

- Karanlık meyvesini bul (tek yaptığı beyazsakalı'ın tayfaya katılıp yıllarca beklemek, meyve başka bir yerde bulunsa plan baştan yatacak),
- 100 milyon üzeri birini devirip schibukailik iste (Luffy Crocodile'ı devirmese bu şansı da bulamayacaktı),
- Yetkiyi kullanarak impel down'dan adam kaçırıp tayfa kur (normal şartlar altında oradan nasıl adam kaçırmayı planlıyordu o da muamma tabi)

Ace'in peşinden gelmesi ve bu sebeple patlak veren marineford savaşı işin şans kısımları..

Hepsini şansa bağlamak :/ Üzüldüm, ama teşekkür ediyorum okuyup yorum yazdığın için.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık