Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Son Hangi Kitabı Okudunuz?

• Konbuyu başlatan Reversi
  • Başlangıç tarihi
Onu bende merak ediyorum, 3. günde en iyi ihtimalle şuan ki haline kadar gelir gibi duruyoda, hikayede orada bitmez, yani bitmemeli çünkü henüz asıl amacına ulaşmamış, ordan sonra bir üçleme daha anca keser :D, ama okuduğum kadarıyla yazar hikayenin bu kitapla biteceğini söylemiş ve birde şöyle bi not düşmüş bu hikaye bitsede medeniyetin dört köşesi ile ilgili başka hikayeler devam edecekmiş, son kitapta topyekün bir sona bağlayabilmek için en azından 2000-2500 sayfalık bir şey lazım, hani belli de olmaz belki de olur :D..

Akagami no kvothe :D süper ya bencede 3. kitap ya fazla ayrıntıya girmez yada çok uzun olur 5000bin sayfa olsada farketmez :D

Hocam üçüncü kitapta daha duygusal bir umut var karşımızda. "Dedemin Mektupları" ile "Değişim" bir de "Kaptan Flint Mortgage'ın Mektupları" en sevdiğim yazılar oldu. Hele "Dedemin Mektupları"ndaki Kafka göndermesi çok yerinde.
Daha önceden okuduğum yazıları vardı onlar da sağlam sövdüm yeni bişey yazsaydın ya diyerek. Benim favorim teoman dayı muhabbetiydi. Hel ordaki emekliyle teoman'ın kıyaslanması efsaneydi. Yurtdışı olayı da güzeldi ama eski bi yazı o. Arka kapakta da bulunan sarıyer sahiline inip denize atlama muhabbeti benim için zirve noktasıydı. Tolkien, Stephen King, Grange falan halt etmiş :D

P*ç Güveysinden Hallice

İnsan neyle yaşar sorusunun cevabıydı "kadın".

Babama desem ki, "'Baba, sen bana adam olamazsın derdin ama bak ben Superman oldum", kuvvetle muhtemel bana diyeceği şey, "Sigortası var mı?" olur.

Usulca uzandım, çünkü "Beni öper misin?" diye soran kadın, yarın "Beni niye aramıyorsun?" diye trip atacak kadın olacaktı.

Tahmini zorlukları atlatmıştım, ama şimdi daha zorlu bir sınav beni bekliyordu. Sevgili olmadığınızı karşınızdakine nasıl anlatırsınız sınavı.

Derken aşık olur adamımız... ama niye? Ama kime? Ama nasıl?

Sen benim canımsın, işte ben o yüzden ölemiyorum.

Samihazinses Özgeçmiş:

Yeryüzünde 24. yılını geçiren samihazinses için hayat 2'ye ayrılıyor: Kadınlar ve börekler. Nabza göre şerbetin kıvamını iyi tutturduğu için herkesle anlaşabilen yazar, blog âlemine önceleri ekmek düşürmek için giriyor, ardından internet gurusu olup çıkıyor. Kadınlara olan inancını ise hiçbir zaman yitirmiyor.

Bugünlerde kendine ait atölyesinde sanat sepet işleriyle uğraşıp, hayalindeki mükemmel kadın birleşimini düşünerek hayatına kaldığı yerden devam ediyor.

Yorumum : Vakit geçirmek için okuduğum bilindik şeylerin olduğu hoş bir kitaptı bana göre

Psikopat

Yazar : Tami Hoag
Konu : Haas adlı bir aile vardır ve bu ailenin bazı fertleri inanılmaz bir şekilde katledilir.Olay yerine gelen Stan Dempsey gördüğü şeyleri hayatı boyunca unutamayacaktır.Lime lime edilmiş cesetler,boğazından asılmış çocuklar ve iğrenç bir görüntü.Stan Dempsey bunun Karl Dahl adında cani bir katil tarafından yapıldığını öne sürecektir ve bunu bildiğini beyan eder ama sağlam bir kanıtı yokur.Bu dava ile Yargıç Olan Carey Moore ilgilenmektedir.Stan Dempsey bu soruşturmada yargıç Moore'a karşı büyük bir kin duyar ve onun kendisine karşı hep engel olduğunu düşünür.Bir gün Yargıç Moore bir saldırıya uğrar.Herkes bunu Stan Dempsey'nin yaptığını düşünecektir.Dempsey soruşturmadan uzaklaştırılıp yerine Sam Kovac ve Nikki Lisa adlı iki dedektif atanır.Ama Demsey'nin Karl Dahl'la işi bitmemiştir.
Dedektiflerin görevi Stan Dempsey ve Karl Dahl'ı bulmaktır.Bir yandan da seri cinayetler devam etmektedir.Karl Dahl Hapishaneden kaçmıştır ve Yargıç Moore'un hayatı tehlikededir.Dedektifler aynı zamanda onu korumak zorundadır.

Yorum : Çok güzel bir kitaptı.Tam sevdiğim türe uygundu.Hele ki sonlara doğru tahminlerin çoğu boşa çıkıyor.Ters köşeye yatırıyor o çok güzel.Tavsiye ederim türünü sevenlere.

Jasper Kent'in Oniki, On Üç Yıl Sonra adlı kitaplarını okudum. Şimdi serinin 3.kitabıı Çarın Laneti'ni okumaktayım. Epey sardı nedense. Normalde vampir filan tarzım değildir ama tarihide katınca araya iyi olmuş. :oleyo2:

Şimdi baktım kitapyurdu fiyatı 23.16 lira. Üç siteye baktım en ucuzu bu. :D Simple Present Tense e benzemez tamam ama ben de hakkını veriyim demi okuduğum bölümün. :) En kısa zamanda alıp başlıyacam inş.
hakkını verebileceksen ingilizce oku kardeşim. çünkü kitapta şiirler de var. türkçeye çevrilince şiirlerin yapısı bozuluyor. Kitabı ingilizce okusan tolkien'ın yazar mı şair mi olduğuna dair şüpheye düşersin :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık