Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Son Hangi Kitabı Okudunuz?

• Konbuyu başlatan Reversi
  • Başlangıç tarihi

-`Kendi os.ruğunu başkasının g.tüne tıkamak` diye bir şey olmasaydı, ben icat ederdim.-
Ruhi Mücerret - Murat Menteş

Sıkı tutunun!

İstiklal Harbinin son gazisi, 100 yaşındaki millî kahraman RUHİ MÜCERRET; bir dünya starına nasıl dönüşüyor?
Zaten ecelin menzilindeyken, esrarengiz psikopat MASUM CİCİyi haklayabilecek mi?
Mabet filozofu AVNİ VAVdan daha neler öğrenecek?
NAZLI HİLALe, 70 yaş farka rağmen nasıl açılacak?
Ve son nefesinde kelime-i şahadet getirebilecek mi?
Bir gözü mavi, diğeri kahverengi avare CİVAN KAZANOVA; elden düşme ruhunu, şeytana neden satıyor?
Depremde yitirdiği SERPİL SİLAHLIPERİyi unutmayıp da ne yapacak?
Marifetli afet FUJER FUJİden kaçarken neye yakalanacak?
Kan kanseri yeğeni OZANı hangi parayla tedavi ettirecek?
Alınyazısındaki boşlukları neyle dolduracak?
İntiharın eşiğinde tetikte beklerken, kimvurduya mı gidecek?
Ziyadesiyle kahkaha ve bir nebze gözyaşı içeren bu serüvende
trenler gemilere çarpıyor.
İstiklal Savaşı, 85 yıl sonra devam ediyor.
Şakaklar matkapla deliniyor.
Uçaklar düşüyor.
Kaybedenler şampiyon oluyor.
Ölüler diriliyor.
Serseri kurşunlar uçuşuyor.
Ve reklamlar, müşterileri ele geçiriyor!

"100 yaşından küçükseniz, bu romanı mutlaka okuyun!"
Emrah Serbes

Gerçekten çok eğlenceli ve çok sağlam bir kitap. Kesinlikle okunmalı...

Şey

Kaçırılmış fırsatlar, kaçırılmış şanslar ve kaçırılmış bir çocukluk.

Bir oğlan çocuğu, ormanda travmatik bir olay yaşıyor... Yıllar sonra, aynı çocuk bir cinayeti araştırmak üzere aynı ormana geri dönmek zorunda.

1984 yazı. Dublinin küçük banliyölerinde hava kararırken anneler çocuklarını eve çağırmak için sabırsızlanmaya başlıyordu. Fakat bu ılık akşamda, üç çocuk karanlık ve sessiz ormandan geri dönmeyecekti. Polis geldiğinde çocuklardan yalnızca birini bulabildi; dehşetle ağaç gövdesine sarılmış, ayağında kanla dolu spor ayakkabılar olan ve az önce yaşadığı saatlere dair hiçbir şey hatırlamayan bir oğlan. Yirmi yıl sonra, ormanda bulunan çocuk Rob Ryan, Dublin Cinayet Masasında polis dedektifi olmuştu ve gizli geçmişinin izlerini üzerinde taşıyordu. Fakat aynı ormanda 12 yaşında bir kızın öldürüldüğü ortaya çıkınca, o ve Dedektif Maddox -ortağı ve en yakın arkadaşı- kendilerini eski, çözülmemiş bu dava kadar kanlarını donduran başka bir olayla karşı karşıya buldu. Uzun zaman önce gömdüğü hatıralarının bölük pörçük parçaları eşliğinde kalakalan Ryan, hem önündeki dosyanın, hem de kendi karanlık geçmişinin gizemini ortaya çıkarmak için büyük bir fırsat yakalamıştı. Atmosferik ortamı zengin, karmaşıklığı insana nefes aldırmayan, son derece ikna edici ve şaşırtıcı bir sona sahip Şey, Gizemli Nehir ve Kemikler gibi kitapların hayranlarını çok etkileyecek.

Kitap sağlam bi giriş kısmına ve muazzam bi gelişme kısmına sahip. Gerçekten gerilimi sürekli tırmandırmış. Sürekli merak etmeyi sağlamış ama finalde patlamış. Böyle bi kitabın finali daha vurucu olmalıydı. Bu kadar yavan bi final olmamış. Gene de tavsiye ederim. Kitabın yarısını otobüs yolculuğumda okudum. Sürükleyici ve okurken yormayan bi kitap.

Zarlar hayatınızı belirleme başladığında artık her şey mümkün olmaktadır.
İlk sayfasından itibaren sizi kendisine bağlayacak. Uzun süre hafızanızdan silemeyeceğiniz uluslararası kült bestseller kitaplarından biri.
İrvin D. Yalomun Niezsche Ağladığında ve Chuck Palahniukin Dövüş Kulübü Hayranları Zar adam kitabını çok sevecekler
Dünyada Rekor ilgi gördü… 30 ülkede yayınlandı. Şimdi Türkçede….
Gündelik hayatından monotonluğundan sıkılmış psikiyatrist Luke Rhinehart Manhattanda eşi ve iki çocuğuyla yaşamaktadır. Hem Batı hem de Doğu felsefelerinin hayatın anlamı alternatiflerinden tatminsizlik yaşayarak basit zar atışlarıyla kendi dinini oluşturarak hayatını sonsuza kadar değiştirir. Rhinehart ve hastaları kısa zaman içinde ebedi kurtuluşlarının tek yolunun her şeyi zarların kararına bırakmak olduğuna inanmaya başlarlar. Luke, seks, uyuşturucu ve terapi hakkındaki zar atışlarıyla yeni dinini muhafazakar davranış ve ahlak çöküntüsünün esprili bir birleşimine dönüştürür. O bu düşünceyle kendi yaşantısını ve dünyayı değiştirmeyi amaçlamaktadır..
Amerikan psikoanalitik kültürünün fütursuz bir parodisi ve rahat okunan Zar Adam kitabı eğlenceli, mizahi, şok edici ve altüst edici…
"Hafızalardan silinmeyecek bir kitap… çok zekice kurgulanmış."

İşte psikologun birinin canı sıkılıyor ve zarlarla oynamaya başlıyor.Kağıda 1 den 6 ya kadar şeyler yazıyor zarı atıyor ne geldiyse aynen uyguluyor hasta herif.Sonra işi büyütüp riskli ve zorlu şeylerde ekliyor sayılara ve kendini bambaşka biri yapıyor ve hosuna gidiyor bunu oğluna ve karısına da öğretiyor onlar pek takmıyor bu konuyu sonrasında da hastalarına öğretiyor falan filan.
Güzel kitap.

mayısta çıkıcakmış türkçesi için 4-5 ay var sanırım :D keşke çok daha kalın bir kitap olsaydı diyorum hevesim resmen kursağımda kaldı :D

icdedpeople

Geçen hafta burda üçüncü kitabın çıktığını görünce, dediğim gibi ertesi gün gidip aldım. Hemen okuyup bitirmeye kıyamadım o yüzden ilk iki kitabı da tekrar okuyayım dedim. Sanırım bugüne kadar okuduğum bütün kitaplar arasında en sevdiğim ve en çok eğlendiğim kitaplar Umut Sarıkaya'nın kitaplarıdır.
Hocam üçüncü kitapta daha duygusal bir umut var karşımızda. "Dedemin Mektupları" ile "Değişim" bir de "Kaptan Flint Mortgage'ın Mektupları" en sevdiğim yazılar oldu. Hele "Dedemin Mektupları"ndaki Kafka göndermesi çok yerinde.

mayısta çıkıcakmış türkçesi için 4-5 ay var sanırım :D keşke çok daha kalın bir kitap olsaydı diyorum hevesim resmen kursağımda kaldı :D
Sen yine şanslı sayılırsın ben geçen yazdan beri bekliyorum :(, keşke hiç bitmese denilecek hikayelerden buda, her gün 40-50 sayfa yazsa bıkmadan okurum yani :D

Ya bu insandaki merak acayip bişey :D yavaş yavaş okumak varken haldır haldır okudum işin ilginç tarafı 3. kitaba o kadar çok olay kaldıki 3 ten sonra devamı gelirmi diye merak ediyorum 3. günde bitirse bile tekrar meceraya atılır falan :D bitmesin :(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık