Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü Logia

Logialar'ın En Kudretlisi Hangisidir?

• Kullanılan toplam oy
    62
Kendinden bir şey eksiltmeme olayı law içinde geçerli değilmi ? Yani luffy gibi yumruk falan atmıyor. Room açıp kılıcıyla kesiyor. Ama meyvesini kullandıkça direnci azalıyor diye biliyorum ben. Logialar da geçerli değilmi bu direnç azalması ?
Law'un meyvesi Paramecia. Tabii, kolunu kaldıramayacak kadar yorgun düşersen, saldırı da yapamazsın doğal olarak. Çünkü Logia türü meyveler ani saldırılara karşı savunmasız. Yani haberin yokken biri sana geçiriverirse, darbeyi alırsın.

O zaman , Aokijiyi bir yere saklasaymışlar sabahtan akşama kadar dondursun .
Bence enerji ile alakası olmalı. "Chakra -chi - kin-haki "

Wb'nin , sağlıklı halinde ki deprem gücü ile hasta halinde ki ? Aynı olmamalı (paramecia örneği oldu ama )
Akaiunun , ilk başta ki devasa lavlarından sonra savaşta wb ile lav miktarının düşmesi ?

Yani , o zaman çok saçma . Otur bir kıyıya başla dondurmaya 2 güne dünyayı dondurur.
Hiç yorulmadan :T
Gamuş, element üretmek bu adamları yormuyor, anladın mı? Yani Kuzan denizi dondurunca, yorulmuyor. Ancak başka bir sebepten bedeni yorgun düşmüşse, diri bedeniyle sınırına kadar yaptığı saldırıyı yapamayabilir.

Gamuş, element üretmek bu adamları yormuyor, anladın mı? Yani Kuzan denizi dondurunca, yorulmuyor. Ancak başka bir sebepten bedeni yorgun düşmüşse, diri bedeniyle sınırına kadar yaptığı saldırıyı yapamayabilir.
Peki , diyelim ki Magma meyvesini tam manasıyla kullanım 100 diyelim( en üst limit )
Yiyen biri bu 100 limite anında mı ulaşıyor ? Yoksa geliştirerek mi ?
Soru saçma oldu gibi ama anladın galiba :/ :T

Mangada enerjiye ihtiyaç duymadıkları nerede geçiyor ?

Baya kafam karıştı şimdi çünkü...
Dediğin doğruysa bu adamların nasıl yemeden içmeden 10 gün boyunca dövüşebildikleri daha fazla açıklığa kavuşmuş oluyor.Diyelim jinbei aşırı dayanıklı 5 gün dayandı pes etti ama ace yine logia onu etkilemez.Bu işin ceremesini yoksa sadece jinbei mi çekti o da bildiğimiz gibi gerçekten dayanıklı birisi.

Peki dediğin gibi tamamen meyve gücü kullanıyorlarsa Kizaru niye o kadar tekme sallamak için pozisyon alıyor.Dediğin gibiyse bunu yumruğuyla boksör yumruğu atmadan bile yapabilmesi lazım.
Mangada yazıyla belirtilmesi gerekmiyor. Zira gördüklerimiz hep o yönde. Ace bir kamyon dayak yedikten sonra en güçlü saldırısını yapabildi, Yine Impel Down'da işkence görmesine rağmen savaşta meyvesini etkili şekilde kullandı. Enerji lazım olsa, bunları yapamazdı sanırım. Diğer meyve türlerinde güç bir yerden sonra tükeniyor. İstediklerini yapamamaya başlıyorsun. Sabaody'de Luffy'nin tükenmesi buna güzel bir örnek mesela. Logia türü bir meyvesi olsaydı, takılırdı.

Jinbe ve Ace arasındaki dövüş berabere bitti. Jinbe de, Ace'e vurabiliyordu.

Bu son kısmı anlamadım.

Ben Smoker'la aynı şekilde düşünüyorum, element üretmek bir logia kullanıcısını yormamalı, Ace normal haliyle uyumadan 10 gün dayanabiliyorsa, bu süre içinde full meşale gibi gezse bile o 10 gün içinde ekstra bir yorgunluk hissetmemeli..

Yahu ben bunlar yanlış rakamlar demedim.Kullanıcının gelişmesi durumunda bu sınırlarda gelişiyor olabilir dedim.Sonuçta 2 yıl öce Robin kol bacak yapabiliyordu şu an Sunny den daha büyük el kol yapıyor hemde denizin altında.
İşte o kolu bacağı 200 Hana Hana'nın dışına çıkaramıyormuş. Ben demiyorum ki, seriyi yapan adam diyor bunu. Gelişme durumu olsa, net rakam vermezdi heralde.

Peki , diyelim ki Magma meyvesini tam manasıyla kullanım 100 diyelim( en üst limit )
Yiyen biri bu 100 limite anında mı ulaşıyor ? Yoksa geliştirerek mi ?
Soru saçma oldu gibi ama anladın galiba :/ :T
Kendi görüşümü söyleyeyim; Evet, anında o limete ulaşıyor. Ancak saldırı çeşitliliği için meyveyi geliştirmesi lazım. Goro Goro no Mi'yi yiyen eleman "Acaba en fazla ne kadar elektrik üretiyor bu?" deyip kastırsa, 200 milyon volta çıkar. Çünkü fiziksel gücü, meyve üzerinde etkisiz.

Sonuç olarak Logia bir meyvenin gücü, fiziksel güç ile arttırılamaz. Saldırıdaha efektif yapılabilir belki, ama meyvenin gücünde değişiklik olmaz.
"Meyve gücü fiziksel güç ile arttırılamaz"

Daha önce senin de dediğin gibi sınırları arttırılamaz desek daha doğru olur bence. Yani Ace 1000 derecelik ateş üretiyorsa Nami de yese 1000'lik üretir, Aokiji'nin yaptığı buzdan daha soğuk buz yapamaz kimse gibi. Ama senin tabirinle daha efektif saldırılar yapılabilir ki bence bu dediğin şey meyvenin gücü işte. Yani mera mera sahibi Nami'nin şöyle bir şeyi yapabileceğini sanmıyorum.

Hiken yapabilir ama onu yapamaz. Bu durumda meyvenin gücü kişiden kişiye değişmiyor mu?

Bu mevzunun açılmasına neden olan şey Ace'in Aokiji'nin saldırısını karşılamasında yarı ölü olup olmamasının etkisiydi galiba. Şu durumda ben var diyorum. Yani Aokiji orda isimli bir saldırı yapıyor, eğer Ace'in yerinde başkası olsaydı o saldırıyı karşılayamayabilirdi.

"Meyve gücü fiziksel güç ile arttırılamaz"

Daha önce senin de dediğin gibi sınırları arttırılamaz desek daha doğru olur bence. Yani Ace 1000 derecelik ateş üretiyorsa Nami de yese 1000'lik üretir, Aokiji'nin yaptığı buzdan daha soğuk buz yapamaz kimse gibi. Ama senin tabirinle daha efektif saldırılar yapılabilir ki bence bu dediğin şey meyvenin gücü işte. Yani mera mera sahibi Nami'nin şöyle bir şeyi yapabileceğini sanmıyorum.

Hiken yapabilir ama onu yapamaz. Bu durumda meyvenin gücü kişiden kişiye değişmiyor mu?

Bu mevzunun açılmasına neden olan şey Ace'in Aokiji'nin saldırısını karşılamasında yarı ölü olup olmamasının etkisiydi galiba. Şu durumda ben var diyorum. Yani Aokiji orda isimli bir saldırı yapıyor, eğer Ace'in yerinde başkası olsaydı o saldırıyı karşılayamayabilirdi.
Nami, Mera Mera no Mi'ye sahipken bu saldırıyı görseydi, tam olarak aynısını yapabilirdi. Meyvenin gücü her kişide aynı, ancak kullanımı farklı.

Orada Kuzan'ın buzunu durduran Ace'in değil, meyvenin gücüydü. Başka biri olup, bir ateş saldırısı atsa yine durdururdu. Sonuçta meyveler birbirlerini nötrlüyor.

Şu kısmı tam anlamadım. Saldırı isimli olunca, daha mı güçlü oluyor?

Bende Smoker'a hak veriyorum. Logia meyve üretimi kullanıcıyı yormamalı. Yoksa Ace Jinbe gibi birisiyle 5 gün hayatta kapışamazdı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık