Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü Logia

Logialar'ın En Kudretlisi Hangisidir?

• Kullanılan toplam oy
    62
O düşünce hep alttan verilir ya hangi seri olursa olsun. Kültür gibi birşey onlar için. Bana da saçma geliyor ama 100 tane seri izlediysem 90'ında isimli saldırılar vardır :D
Düşünlenin aksine, ismin önemi olduğunu düşünmüyorum. Ace'i herkes Kuzan'ın imza saldırısını durdurdu diye övüyor, ama imza saldırısı en güçlü olduğu anlamına gelmez ki. Ace'in imza saldırısı Hiken, ama en güçlü saldırısı Entei.

Düşünlenin aksine, ismin önemi olduğunu düşünmüyorum. Ace'i herkes Kuzan'ın imza saldırısını durdurdu diye övüyor, ama imza saldırısı en güçlü olduğu anlamına gelmez ki. Ace'in imza saldırısı Hiken, ama en güçlü saldırısı Entei.
Ben de övecek bir nokta göremiyorum orada açıkçası. Alt tarafı ateş buzu eritiyor ki sahneyi animeden hatırlıyorum diye güvenmedim ama Ace buzu eritmek için buzdan fazla ateş üretiyordu. Onunla bile nötrleniyordu güçleri. Sonuçta anime tabi çok güvenilmez açıp bakmaya üşendim :D İsim söyleme konusu da Japonlar için önemini söyledim sadece. Her seride öyle olmuştur ne kadar çok bağırırsan ismi ne kadar havalı ise isim saldırı o kadar güçlü olur.

Sahne bu ikisi de hemen hemen eşit meyve gücü kullanıyor.
http://www.turkcraft.com/One_Piece/572/8

Ayrıca Nami'de Ace'in çıkardığı ebatlarda ve güçte Hiken çıkarabilir sonuçta ısıyı arttıramazsın boyutu'da ayarlamak çokta zor olmasa gerek.
İsim konusunda da ben olsam saldırı ismi koymazdım maçta bile pas pas diye bağırırken yoruluyorum şahsen bide her saldırıya isim mi vereceğim :p :D :D

Roronoa Zoro

Ben de övecek bir nokta göremiyorum orada açıkçası. Alt tarafı ateş buzu eritiyor ki sahneyi animeden hatırlıyorum diye güvenmedim ama Ace buzu eritmek için buzdan fazla ateş üretiyordu. Onunla bile nötrleniyordu güçleri. Sonuçta anime tabi çok güvenilmez açıp bakmaya üşendim :D İsim söyleme konusu da Japonlar için önemini söyledim sadece. Her seride öyle olmuştur ne kadar çok bağırırsan ismi ne kadar havalı ise isim saldırı o kadar güçlü olur.
Daha çok shounenlerde geçerli bu durum, seinenlerde benim bildiğim yok.

Roronoa Zoro

Kaç tane seinen biliyorsun :D Var hepsinde az biraz da olsa tekniğin ismi olmaz silahın olur veya gücün olur. Teknik olarak aynı kapıya çıkıyor serilerin ciddiyetini bozmak istemiyorlar sadece bağırış çağırışla.
Her tanımlamayı bu kültürden sayacaksan bütün dünya bu kültür grubuna dahil diyebiliriz.
Şu an aklıma gelenler; Akira, Vagabond, Battle Royale, Ghost in the Shell, Gantz, Berserk, Homonculus, 20th Century Boys, Monster, I am a hero.
Edit: Hatırladıkça editleyeceğim.

Her tanımlamayı bu kültürden sayacaksan bütün dünya bu kültür grubuna dahil diyebiliriz.
Şu an aklıma gelenler; Akira, Vagabond, Battle Royale, Ghost in the Shell, Gantz, Berserk, Homonculus, 20th Century Boys, Monster.
Çoğunu okumadım Berserk ve Monster biliyorum sadece aralarından. Berserk'te kılıcın ismi var mesela ufaktan da girecek olsak çoğu kültür de öyle düz silahların ismi pek olmaz, Monster'da neye isim koyucan :D Diğerlerini okumadığım veya izlemediğim için birşey diyemem ama Japonlarda ayrı gördüm o kadar gördüğüm-izlediğim kültür içinde bu isim vermeyi.

Çoğunu okumadım Berserk ve Monster biliyorum sadece aralarından. Berserk'te kılıcın ismi var mesela ufaktan da girecek olsak çoğu kültür de öyle düz silahların ismi pek olmaz, Monster'da neye isim koyucan :D Diğerlerini okumadığım veya izlemediğim için birşey diyemem ama Japonlarda ayrı gördüm o kadar gördüğüm-izlediğim kültür içinde bu isim vermeyi.
konu dışı yorum sxe ban lütfen.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık