Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü Logia

Logialar'ın En Kudretlisi Hangisidir?

• Kullanılan toplam oy
    62
Isı konusunda bende aynı şekilde düşünüyorum ama ateş meyvesinin Aokiji'nin asıl bedenine zarar verdiğini görmedik, yani kesin bir durum değil, o yüzden ekleme taraftarı değilim,

Deprem konusunda ise şöyle bir durum var; tamam titreşimler dondurulamıyor ama haki olmadan titreşimler Aokiji'ye zarar verebilir mi, bana veremez gibi geliyor, o yüzden bunu bir zayıflık olarak görmemek lazım, sonuçta ışık, elektrik, duman vb. yeteneklerin de donacağını sanmıyorum, depremi eklersek bunları da eklememiz lazım
o anki şartlara bakarsak aokijinin,acei zıplatması lazım.ama yarı ölü ace meyve gücüyle,aokijiye denk cıktı.tamam adamın mental dayanıklılıgı harika hakkını yemeyim ama cogu işi meyve yaptı.

üstelik aokijinin omuz yarasına bakarsak,buz adamın ates ve magma meyvelerine karsı zaafı var bence.üstelik bunda nerdeyse eminim.o omuz yarası yanma yarası.ve ates yada magmanın içine haki ekliyebilecegini sanmıyorum,böyle bir örnek yok.belki altına ekleyebilirsin.akainunun marco ve vistayı karsıladıgı yerdeki gibi.ama magam salındıgı sürece akan magmaya busoshoku eklenememesi daha mantıklı.

bu sartlarda magma ve atese karsı buzun zaafı vardır.dünyanın her yerinde ve her mittede böyledir.kullanıcya odaklarsak tabiki acee kaybetmez aokiji,ne üretimde ne vsde.ama iki meyveyide aynı kişi yese ates buza üstünlük kurar ve buz adamın korunma gücü buz olmaksa onuda yakmalı.

daha önemlisi ise yuki yuki no mi.monetin gücü ace karsısında tamamen caresiz.çünkü e.oda gösterdiki ,drum adasın gibi yogun kar yagan kıs adasında,ace sadece gezerek,karı durdurabiliyor,ve iklimi etkiliyor.

koca adada karı durduran adam,karı kullanan meyve gücünü sizce ne yapar ?

o anki şartlara bakarsak aokijinin,acei zıplatması lazım.ama yarı ölü ace meyve gücüyle,aokijiye denk cıktı.tamam adamın mental dayanıklılıgı harika hakkını yemeyim ama cogu işi meyve yaptı.
Fiziksel gücün Logia türü meyveler üzerinde etkisi yok. Ace yarı ölü halde olmasa da, o saldırıyı durdurabilirdi.

Dünyanın her yerindeki olayları baz alacaksak buz'un ateş karşısında sıvılaşması ile ateş söner bu durumda ateşin buzu yakması olanaksız oluyor. Magma'da ise durum daha da farklı magma'ya sıvı değse bile ısısında bir düşüş olacağını zannetmiyorum sonuçta saf ateş değil toprağın pişmesi daha yoğun bir ısı. Ben o yüzden ateşin, buzun antisi olduğunu reddediyorum. Aksine buz ateşin antisidir bence.

Fiziksel gücün Logia türü meyveler üzerinde etkisi yok. Ace yarı ölü halde olmasa da, o saldırıyı durdurabilirdi.
fiziksel güç derken enerjiyi kastediyorum.adam düşüp bayıldıktan sonra vucudu logia kalsa ne olur bir daha saldıramaz.acein enerjisi o haldeyken bile,ates gidip işini yapıyorsa,demekki buz atese zayıftır.biz her ne kadar logiaları her türlü eşit görsekte,luffy ve usoppun kullanma miktarları ve ortaya cıkardıkları güc hiç bir sekilde eşit olmaz logia olsa bile.bu mental boyutu olayın.fiziksel boyutuda brüt enerjileri.hiç bir şekilde sınırsız olamaz güçleri.

ki en güzel örnek aokiji vs akainudur.o adamlar 10 gün boyunca denk dövüsmese,o ada o hale gelmezdi.ama sonunda aokijinin pili bitmiş olmalıki şekli kaymış ;)

ha ates gücü yinede acei korurdu,baygın veya bitik olsa bile diyorsan buna bir sey diyemem.

Dünyanın her yerindeki olayları baz alacaksak buz'un ateş karşısında sıvılaşması ile ateş söner bu durumda ateşin buzu yakması olanaksız oluyor. Magma'da ise durum daha da farklı magma'ya sıvı değse bile ısısında bir düşüş olacağını zannetmiyorum sonuçta saf ateş değil toprağın pişmesi daha yoğun bir ısı. Ben o yüzden ateşin, buzun antisi olduğunu reddediyorum. Aksine buz ateşin antisidir bence.
söyledigin sey dogru ama az makul düşün.sence buz eridikten sonra ortaya cıkan su mu atesi yenmiş oluyor,yoksa eriyen buzmu ?

dünyadada kardan adam erir,one piecetede buzdan adam erir.eger ortada bir adam varsa ve buzsa,ve de erirse ölür.o vsyi bir daha aç izle.e.odanın çizimindeki olayda ateş buzu tamamen yok ediyor,parcası bile kalmıyor,aokijinin imza saldırısı blue pheasantın ;)

fiziksel güç derken enerjiyi kastediyorum.adam düşüp bayıldıktan sonra vucudu logia kalsa ne olur bir daha saldıramaz.acein enerjisi o haldeyken bile,ates gidip işini yapıyorsa,demekki buz atese zayıftır.biz her ne kadar logiaları her türlü eşit görsekte,luffy ve usoppun kullanma miktarları ve ortaya cıkardıkları güc hiç bir sekilde eşit olmaz logia olsa bile.bu mental boyutu olayın.fiziksel boyutuda brüt enerjileri.hiç bir şekilde sınırsız olamaz güçleri.

ki en güzel örnek aokiji vs akainudur.o adamlar 10 gün boyunca denk dövüsmese,o ada o hale gelmezdi.ama sonunda aokijinin pili bitmiş olmalıki şekli kaymış ;)

ha ates gücü yinede acei korurdu,baygın veya bitik olsa bile diyorsan buna bir sey diyemem.

söyledigin sey dogru ama az makul düşün.sence buz eridikten sonra ortaya cıkan su mu atesi yenmiş oluyor,yoksa eriyen buzmu ?

dünyadada kardan adam erir,one piecetede buzdan adam erir.eger ortada bir adam varsa ve buzsa,ve de erirse ölür.o vsyi bir daha aç izle.e.odanın çizimindeki olayda ateş buzu tamamen yok ediyor,parcası bile kalmıyor,aokijinin imza saldırısı blue pheasantın ;)
İşte yanıldığın nokta orası. Logia türlerinin üretim sınırları yok, ancak yetenek sınırları var. Goro Goro no Mi'yi en dandik adam yese de maksimum 200 milyon volt üretebilir, en güçlü adam yese de 200 milyon volt üretir. Orada Ace'in yerine Usopp olsa ve aynı saldırıyı yapsa, yine de Kuzan'ın saldırısını nötralize edebilirdi. Logia türü meyvelerde mental durumun ve fiziksel gücün hiçbir önemi yok.

Ayrıca buz ateşe karşı zayıf olsa, saldırılar birbirlerini yok etmez, Ace'in ateşi buzu geçip Kuzan'a ulaşırdı. Bu iki meyve net olarak birbirlerini etkileyemiyorlar.

İşte yanıldığın nokta orası. Logia türlerinin üretim sınırları yok, ancak yetenek sınırları var. Goro Goro no Mi'yi en dandik adam yese de maksimum 200 milyon volt üretebilir, en güçlü adam yese de 200 milyon volt üretir. Orada Ace'in yerine Usopp olsa ve aynı saldırıyı yapsa, yine de Kuzan'ın saldırısını nötralize edebilirdi. Logia türü meyvelerde mental durumun ve fiziksel gücün hiçbir önemi yok.

Ayrıca buz ateşe karşı zayıf olsa, saldırılar birbirlerini yok etmez, Ace'in ateşi buzu geçip Kuzan'a ulaşırdı. Bu iki meyve net olarak birbirlerini etkileyemiyorlar.
bu kesin olarak acıklandımı ? yani mesela caribonun yapıcagı bataklıkla,daha iradeli bir adamınki hep aynımı olucak ? öyleyse logiada kişi ayrımının bir önemi kalmıyor.buda bence sacmalıgın alası.

ayrıca eger bu güçte limit yoksa,akainu aokijiyi nasıl yendi ? madem limitim yok, o buzla on gün dayandıysam yine dayanırım,bu adamlar yemektemi yemiyor ? sudamı içmiyor ?

Tamam yok ediyor da Aokiji bundan zarar görmüyor ki sadece yok ediyor, sanırım birbirlerine karşı boruları ötmüyor keza hie hie kullanıcısı da buz attığında Ace etkilenmedi.

Etkilenme olarak Akainu ve Ace'in yumrukları çarpıştığında Ace'in eli yanıyordu lakin Akainu'da bir şey olmadı. Ace ile Aokiji arasında da böyle bir çarpışma oldu sayılır ve iki tarafta birbirini durduramadı ve ya zarar veremedi.

Tamam yok ediyor da Aokiji bundan zarar görmüyor ki sadece yok ediyor, sanırım birbirlerine karşı boruları ötmüyor keza hie hie kullanıcısı da buz attığında Ace etkilenmedi.

Etkilenme olarak Akainu ve Ace'in yumrukları çarpıştığında Ace'in eli yanıyordu lakin Akainu'da bir şey olmadı. Ace ile Aokiji arasında da böyle bir çarpışma oldu sayılır ve iki tarafta birbirini durduramadı ve ya zarar veremedi.
o zaman one piece göre nötrler deriz cıkarız işin içinden.ikiside birbirinin varlıgını siliyor ve eşit güç olmalılar.ki zaten o saldırıda tam eşit sonuclandı.

bu kesin olarak acıklandımı ? yani mesela caribonun yapıcagı bataklıkla,daha iradeli bir adamınki hep aynımı olucak ? öyleyse logiada kişi ayrımının bir önemi kalmıyor.buda bence sacmalıgın alası.

ayrıca eger bu güçte limit yoksa,akainu aokijiyi nasıl yendi ? madem limitim yok, o buzla on gün dayandıysam yine dayanırım,bu adamlar yemektemi yemiyor ? sudamı içmiyor ?
Hayır, Cariboo ile ondan daha güçlü bir adamın yapacağı bataklık aynı olmaz. Fakat o bataklığın içine alabilecekleri nesne sayısı ikisinde de aynı olur. Hie Hie no Mi tek seferse 5 kilometrekarelik alanı dondurabiliyorsa, meyvenin sahibi kim olursa olsun, o alanı 6 kilometrekareye çıkaramaz. Buna benzer sınırlar Paramecia türlerinde de mevcut. Örnek vereyim;

- Bara Bara no Mi'nin sahibi Buggy. Buggy ayaklarından 200 Bara Bara Mesafesi'nden fazla uzaklaşamaz. Ancak o alan içerisinde kendini istediği kadar parçaya bölebilir.

- Hana Hana no Mi'nin sahibi Robin. Robin parçalarını 200 Hana Hana Mesafesi'nden uzakta kontrol edemez. Ancak o alan içerisinde istediği kadar kopya yapabilir.

- Gomu Gomu no Mi'nin sahibi Luffy. Luffy istediği parçasını uzatabilir, ancak bu parçalar 72 Gomu Gomu Uzunluğu'nu geçemez.

Yukarıdaki meyveleri Beyazsakal yemiş olsaydı bile, bunların ötesine geçemezdi. Aynı şey Logia türleri için de geçerli Cariboo'nun bataklığının limiti var ve bu limit aşılamaz. Enel'in yıldırımının voltaj sınırı var ve bu da aşılamaz.

Sakazuki'nin saldırılarına Haki eklenmediğini var sayarsak, muhtemelen Magu Magu no Mi, Hie Hie no Mi'nin antisi konumunda. Kuzan'ın kendi dediği gibi, bir dikkatsizlik sonucu saldırı almış ve bu hale gelmiş. Zaten ik taraf da ağır yaralanmış, ama Kuzan yenilmiş sonuç olarak.

Logiada fiziksel güç nasıl önemli olmuyor.Bence önemi var.Logianın sınırı olabilir istediğin kadar dourikin olsa bile limiti geçemezsin belki ama o sınıra da akainu gibi adamlar ulaşabilir.

Ayrıca yine akainu üzerinden gideyim meyvelerin kullanımı konusunda fiziki gücün katkısı çok fazla.Akainu kadar güçlü başkası magma yumruğu yollayabilir mi bana göre yollayamaz.

Marconun etkilenmemesine rağmen adamı bir yere kadar engellemesinin sebebi kendi fiziksel gücüyle magmanın enerjisini birleştirmesidir.Ryuusei Kazan gibi bir tekniği başka birisi o kadar kısa sürede rahatlıkla o boyutta yapamayabilir.Adam yumruğunun şeklini veriyor ve teknik için kendisi belli bir enerji harcıyor.

Ace aokijiyi durdururken fiziksel gücünü kullandığı saldırısı hikeni kullanmadı.O tür saldırıları her kullanıcı yapabilir ama hiken gibi fizik gerektiren tekniklerde fitili ateşleyecek bir çakmağa ihtiyaç bana göre var seride şu ana kadar gördüklerim içerisinde.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık