Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü 2. Paramecia Şeytan Meyvesi

En Güçlü 2.Paramecia Şeytan Meyvesi

• Kullanılan toplam oy
    251
Karşısında magma var demiyoruz. Enel' in yıldırımı konusunda Luffy'i nin lastik olmasına çok değinildiği neden erimedi diye. O yüzden eritebilir olarak görmüyorum. Zira karşısında magma adam yok. Normal bir insan vücudunun erimedigi yıldırım ile elmas hiç erimez.
Yanmayı erimeyi geç hacım, Op evreninde kuralları Oda koymuş lastik direkt antisi işte, elektriğin hiçbir zararı yok. Elmasın ise ne olduğu belli değil? Elektriğin antisi değilse her türlü yıldırımları yer.

İnternete güvenme, o bizim dünyamız. Ona kalsa en iyi ısı ileten madde, ateş hele magma işini saniye sürmeden bitirir, bu daha kötü. Elektrik konuşmaya hiç gerek kalmaz. Elması bizim dünyadan lastiği Op'den sayamayız hepsi Op evrenine göre değerlendirmek lazım.

Yanmayı erimeyi geç hacım, Op evreninde kuralları Oda koymuş lastik direkt antisi işte, elektriğin hiçbir zararı yok. Elmasın ise ne olduğu belli değil? Elektriğin antisi değilse her türlü yıldırımları yer.
Kardeş Oda' nın lastiğe etki ettirmemesinin mantığı lastiğin yalıtkan olmasından geliyor. Inter ette araştırdım mükemmel bir elektrik izolatör ( yalıtkan) diyor. Bu bağlamda elmas adamda çarpılmaz.

Kardeş Oda' nın lastiğe etki ettirmemesinin mantığı lastiğin yalıtkan olmasından geliyor. Inter ette araştırdım mükemmel bir elektrik izolatör ( yalıtkan) diyor. Bu bağlamda elmas adamda çarpılmaz.
Yarı iletken elmasta var mavi elmas bu şekilde mesela.Yani odanın ne yapacağını bilemezsin o yüzden o konu hiç belli olmaz.

Elmas gibi meyveler tek bir konuda çok avantajlıdır ama geri kalan için bu şekilde değildir.Senin de yazdığın gibi lastik çok yönlü bir meyve.Hem mükemmel savunması hemde bu durum mangakanın ana karaktere neden bu meyveyi vermiş olduğunun göstergesi.

Odanın lastik basit söylemlerine cevap vermesine aldanılmış.Oda öyle söylüyor ama 4 tane vites formu çıkarmayı da iyi biliyor.Meyveyi ilk halinden katlaya katlaya ilerletiyor şu an.
Söylediği durum seri başı için geçerlidir şu an için değil.
Meyve bu kadar çeşitli olduğu için ana karaktere yedirmedi, ana karaktere yedirdiği için meyveyi bu kadar ilerletti. Luffy Kage Kage'yi, Nikyu Nikyu'yu, Doku Doku'yu vs. yeseydi çok daha güçlü bir karakter olacaktı. Çünkü Luffy ana karakter ve seride en çok onun dövüşleri çizilecek. Ne kadar dövüş, o kadar farklı teknikler ve formlar.

Ahaha bu Luffy keşke Dof'u dövmeseydi diyorum şimdi.

Elmasın bir suru turlusu var. Mavisi bunlardan biri ki o da sadece yarı iletken. Luffy için o arcta gidipte elmas olsaydı herhalde özellikle o elması secmezdi?

Edit: Üsenmedim araştırdım yarı iletkenler bile normal durumda yalıtkandır. Ancak yalıtkanların aksine bir kaç yöntemle iletken hale getiriliyorlar. Anlayacağın o iste yaş oluyor.

@Daredewill
Oda' ya kalmış ve Oda elmas Luffy için o ara yalıtkan diyebilir çarpılmaz ve kimse de itiraz edemez zaten yalıtkan çünkü.

Son düzenleme:
Ya bu konu çok şey olmuş. Yani ben seçemem gomu gomu mesela güçlü bir meyve Oda acayip şekle sokuyor o meyve yi 4 vitese kadar acayip değisken yetenekleri var. Ope ope bir yandan aşırı güçlü daha sonra Shikinin meyvee ya da Magellan,Mingo bunlarin meyvede güçlü paramesyalardan ... :confused:

Ope ope'nin bir numarası yok. Aksine, Op evrenindeki en dezavantajlı meyvelerden biri.

1. Hesapta her şeyi bölebilen(!) bir meyve. Ancak bölme gücü karşındaki kişinin b. hakisine bağlı olarak işe yaramayabiliyor. Vergo'nun hakisi Law'dan üstün olsaydı kesilmeyecekti. Adıyla çelişen bir meyve tasarlamış Oda resmen. Yani gomu gomu no mi kullanıcısı olduğunuzu düşünün ama kolunuzun uzaması o gün havanın güneşli olmasına falan bağlı :) Böleceksin ama karşındakinin hakisi seninkinden zayıfsa. Meyveye şart koşmuş adam. Enteresan bişey işte.
  2. Çok fazla enerji tüketiyor. Öyle ki ezik balıkları bölmek için bile enerji harcamak istemiyor Law. Uzun soluklu dövüşlerin meyvesi değil ope ope. Adamın iflahını gevretir :)
  3. Room içinde yapılan hareketler ortalamanın üstünde kenb. hakisi olan herkes için tahmin edilebilir ve kestirilebilir. Bu yüzden karşıdaki rakibe karşı etkili olamaz. Hele ki bir de b. hakin iyiyse tam cümbüş...
  4. Law'ın shambles tarzı saldırıları ne kadar sık kullandığını düşündüğümüzde, bu adamla uzun süre dövüşen, hele hele meyvenin yeteneği hakkında bilgisi bulunan kişilere hiçbir şey yapamadığını anlayabilirsiniz. Nitekim Mingo ope ope no mi'yi biliyordu ve kenb. hakisi pek de iyi olmamasına rağmen sadece bir çizik aldı.
Bu meyve mi en iyi paramecia adayı ? :artiz::bilmem: Bana verseler üstüne para sayıp geri veririm.

Listeye bir baktım da ope ope'yi solda 0 edecek muhteşem meyveler var. Bunların başında;
  • Doku doku no mi
  • İto İto no mi
  • Fuwa fuwa no mi
  • Kage kage no mi
  • Nikyu nikyu no mi
gelir. Hepsi de teke tek dövüşte harikalar yaratacak meyveler. Kullanıcılarına bakın anlarsınız zaten. Magellan, Mingo, Shiki, Kuma. Hadi Moria'yı geç ama meyve güzel yine de.

Ben seçmekte zorlanır iken, Ope Ope no mi aklımın ucundan bile geçmez iken 4 oy almış mundar olasıca meyve. Tercih meselesi ne diyim :/

Nikyu nikyu no mi ve fuwa fuwa no mi arasında kaldım. İkisi de muhteşem meyveler. Özellikle Kuma'nın seriden ayrılmak zorunda kalmasaydı neler yapabileceğini hala düşünürüm. Amiral ayarında olabileceğini düşündüğüm çok sağlam bir adamdı. Ancak tercihimi Altın Aslan Shiki'den yana kullanırdım ben. Hem kullanışlılık açısından hem de meyvenin çok geniş ölçeklerde etkiye sahip olması açısından mükemmel meyve. Uçuyorsun lan üstelik :D

Nikyu nikyu mu diyeydim yoksa :oops: Çok çeldirici bir meyve ya. Çok iyi. Neyse..
Güzel yazmış, katılıyorum. Law'ın meyve dövüş için yeterli değil, doktorluk için iyi ama. Karşısındaki b.haki ve k.haki ile kolaylıkla etkisizleştirir ama çöp rakipleri rahat alır.

B.haki sağlamsa Law'ın meyve durdurulur diyor. B.hakin sağlam ise kılıca da kafa atarsın. Mızrak da seni geçmez. Bir de şunu düşünün. B.hakin sağlamsa böyle bir meyveyle neler yapabilirsin?

Müthiş bir b.hakin ve dayanıklılığın olduğunu düşün. Bir room açıyorsun boyutu sana bağlı ki Law'ın ne kadar açtığını gördük mesela bu alanda bir darbeyle senin altındaki bütün kişiler bir anda tek yiyor. Öyle bir meyve ki istediğin maddenin yerini değiştirebiliyorsun. Yine öyle bir meyve ki kendine bile bakım yapabiliyorsun. Yine öyle bir meyve ki insanların ruhlarını bile değiştirebiliyorsun. Geçilmeyecek bir engelin arkasına ışınlanabiliyorsun.

Law'ın Vergo'yu teklediği sahneye bakın yeter.:D Onu geçtim saldırının yönünü bile değiştirebiliyorsun.

Hakin kötüyse zaten genellikle iyi bir vs çıkaramazsın. Ama biz Law'ın Dof'un da yerini değiştirdiğini gördük.

Dof bile salaklar 5 milyara satacaktı diyor meyveyi. O meyvenin gerçek değerinden haberi yok diyor mesela. Bence çok üst düzey bir meyve. Tabi enerji olayı dezavantajı gibi duruyor ama getirdiği yetenekler de çok büyük. Bunun kısılması için böyle bir şey vermiş.

Onun dışında Fuji'nin meyvesi de bence çok dehşet bir meyve. Hatta Law'ın meyvesinden bile iyi olabilir. İstediğin yönde çekim kuvveti uygulayabilmek. Bunu direk adamın saldırısına bile uygularsın. Kendi yapacağın bir tekniği çekim kuvvetiyle daha ağır bir teknik haline getirebilirsin. Gök taşı çekiyon. Bunun bir savaşta nasıl işe yarayacağını bir düşünün.

Düşündümde uçan karakterlere karşı istersen uçarak saldırırsın. İstersen uçan adama yer çekimi uygularsın. İstersende gökyüzünde olan adama göktaşı indirirsin. Her bakımdan savunma saldırı açısından eksiksiz bir meyve.

Hancock'un mero mero no misi Medusa vari çok hoşuma gidiyor. Ama en güçlü Law'ın ope ope no misi sanki. Hakisi ne boyutta bilmiyoruz Law'ın tam, bence kralların hakisini kullanabilme potansiyelinde olan, yani hakisi güçlü olan birinin elinde dehşet olur. Law'da olan enerji harcama olayıyla kısa zaman kullanma durumu olmaz gibi öyle birinde. En azından uzun bir süre gider gibi. Bilemiyorum tabi, yine de oyum ope ope'nin. :artiz:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık