Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] ELDEN RING (2022)

Oyuna başlarken hangi sınıfı seçeceksiniz?

• Kullanılan toplam oy
    84
60 vigor varsa canın 1900'dür. Morgott'un greatrune'ü 2375'e çıkarır (+%25).

Damage negation'ların yüzde kaçta şuan? Kendimden örnek vereyim ben blacknife zırhı giyiyorum kafa kısmı da boş. Ana oyunda %19 fiziksel, %16 ateş dayanıklılığım var.
Şuan scadutree blessing (10)'dayım. Bu dayanıklılıkları %51 fiziksel ve %49 ateşe çıkardı.

Boiled crab yediğimde fizikselim %19'dan %35'e çıkıyordu. Blessing'le ise %51'den 61'e çıkıyor.
Ateş talismanı da ateş dayanıklılığımı %60 yapıyor. Yani hem fiziksel hem ateşim %60'ta.

Flask'a opaline hardtear koy. Tüm dayanıklılıkları arttırıyor. Bu %60'ları %66 yaptı. %6 gözüne az gözükmesin 40'ı 34'e düşürmek %15 hasar düşürmek demektir.

Bi bıçağa golden vow da koyabilirsin ama bu kadar buff basmaya başlarsan ilk koyduğunun süresi baya gider.

Bi talisman var canın fullken aldığın hasarı %30 azaltıyor. Buff'lardan önce savunman %65 oluyor. Flask ve boiled crab kullandığında %76 oluyor.
Başka düşmanla savaşırken ateş yerine fiziksel talismanı kullan. Hasar yemezsin.
------
Ben cloud'la eski save'e döndüm bi pişmanlıktan dolayı. Bu sefer baya gezdim, 10 blessing'le rellana'ya girdim. Kolay geçti. Kılıç darbesi %5-10 can falan alıyordu galiba.
İlk deneyişimde 1500 canla girmiştim bu sefer 2375'ti. Onun etkisi de vardır ama Scudatree blessing'in yarattığı fark da fazla. Belki blessing seviyen düşüktür. Burda muhabbetti döndü hatırlarsın rellana'da zorlanmıştım ben. Bu sefer çok kolaydı.
Ateşe karşı en iyi zırhı ve talismanı kullanıyorum zaten. Talismanları da ona göre ayarlıyorum oynarken.

Yendim ayrıca Dancing Lion ve Relana'ya göre baya kolaydı benim için. Defansa çare bulamayınca Shard of alexander - claw talisman ile hasar odaklı oynadım. Fazla hasar vurunca hasar alsam bile daha rahat oynadığımdan kolay oldu baya. 2.fazı tat kaçırdı biraz yılanların işine girmesiyle. Durmaksızın saldırıyor. Flask kullanmaya bile vakit kalmıyor. 2.fazında stun yedirince kolay oldu ölmesi.

Son düzenleme:
Kombolardan tek yemeyecek kadar canınız olsun gerisini full buildinizin verdiği hasarı tepe noktasına çıkarmaya adayın yeter. Ne kadar yüksek hasar verirsen o kadar kısa sürer vs. Ne kadar kısa sürerse o kadar azalır hata yaparak ölme şansın

NG+'a geçip bıraktığım için DLC'ye başlaması da sancılı oldu. Madalyonu bul, onu bunu kes derken anca şimdi girip bakabildim. Ortalıkta dolaşan alevli yaratığa ne kadar vursam da duruşu bozulmadığı için salladım, köşede bir boss buldum. Black goa Knight'mış adı. Hile yapıyor desem yeridir, ben de nasılsa böyle yaparsam hile yapacak şeklinde düşünerek hareketlerimi değiştirdim, ardından da kolaylıkla yendim. Radahn'ın kılıcı hâlâ iş görüyor.

Kombolardan tek yemeyecek kadar canınız olsun gerisini full buildinizin verdiği hasarı tepe noktasına çıkarmaya adayın yeter. Ne kadar yüksek hasar verirsen o kadar kısa sürer vs. Ne kadar kısa sürerse o kadar azalır hata yaparak ölme şansın
Olay bu cidden. Kimisine göre Mesmer bu iki bossa göre çok daha zordur. Kendisine yüksek hasar vermem onu Rellana'ya ve Dancing Lion'a göre çok daha kolay yenmemi sağladı. Benim için çok daha kolay bir boss oldu bu ikiliye göre.

Damage negation'ların, scudatree blessing'in kaçta?

Sadece %50'den %60'a çıksan, 1600 vuran saldırının 1280 vurması lazım. Bi de vigor'u 50'den 55 veya 60'a çeker rahatlarsın şimdilik.
Scudatree'leri topladıktan sonra rennala'dan düşürebilirsin vigor'u.
3 e 2 galiba.

1900 candan aşağısı haram. Dlc için scadutree topla. Bossların ultilerinden de kaçın az biraz
dodgelarsın da. Combo tanklayabilin diyorsun ya mümkün değil. Tüm comboyu yemek 2500 falan vuruyor en aşağı. Tutamazsın yani. Ki benim üzerimde en yüksek damage negationı veren talisman takılı.

3 e 2 galiba.

dodgelarsın da. Combo tanklayabilin diyorsun ya mümkün değil. Tüm comboyu yemek 2500 falan vuruyor en aşağı. Tutamazsın yani. Ki benim üzerimde en yüksek damage negationı veren talisman takılı.
Tek yemeyecek kadar dedim. Boss iki kılıç sallayınca ölmüyor kaçılıp can basabiliyorsan yeter. Hasara odaklan gerisinde. Ultilere yakalanmadığın müddetçe hiçbirinden tüm komboyu yemezsin kolsuzluk yapmazsan. Mesele o noktada yediklerinden ölmemek

3 e 2 galiba.

Hasar ve dayanıklılığını arttıran 3'se ana bosslar için az olabilir.

Canına bakma sadece. Hasar azaltmanın etkisi çok büyük. %45 'te 2500 vuran saldırı %60'ta 1818 vurur. 1900 canda tanklarsın.
(Hasarın %55'ini yiyeceğine %40 yiyorsun. 2500/55=45,55. 45,55×40=1818).

Canı morgott greatrune'le 2375'e çıkarıp dayanıklılığı da %60 üstüne çıkarabilirsin. Ama o artık aşırı dayanıklı yapar. En azindan ilk bosslar için.

Önceki sayfada videosunu koydum. Rellana bana kılıcıyla %10 falan vuruyor. Ultisi canımın yarısını aldı. Dayanıklılık talismanım en iyisi değil (haligtree gitmedim). Dayanıklılığımı düşüren magic scorpion charm'ım bile var.

Bu kadarı şart da değil zaten. Ultiden tek yeme yeter.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 2, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık