Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] ELDEN RING (2022)

Oyuna başlarken hangi sınıfı seçeceksiniz?

• Kullanılan toplam oy
    84
"I am a glintstone sorcerer. We study the stars, and examine the life therein. Are you familiar with our findings? Long ago, we began as stardust, born of a great rupture far across the skies. We, too, are children of the Greater Will. Is that not divine? Is that not sublime? ...and yet, none can fathom its implications, its utter brilliance!

Ben Glinstone Büyücüsüyüm. Yıldızları inceliyor ve içlerindeki yaşamı araştırıyoruz. Bizim bulgularımız hakkında bilgin var mı? Uzun zaman önce, biz de yıldız tozundan, gökyüzünde uzak bir kırılmadan doğduk. Biz de Yüce İrade'nin çocuklarıyız. Bu ilahi değil mi? Bu olağanüstü değil mi? Ve yine de, hiç kimse onun sonuçlarını, parlaklığını tam anlamıyla anlayamaz!"

Şu ana kadar en sevdiğim sözlerden oldu. Greater Will kısacası bu evrenin kendisi, her canlı onun çocukları.

Bu da Miyazaki'nin, Elden Ring'i yaratırken esinlendiği seriden bir alıntı. Daha iyi anlamımızı sağlayacak

"Bilinçli varlık evreni algılayabilir ve onu sevebilir, ancak evren bilinçli varlığı algılayıp sevemez. Evren, kendisini oluşturan çok sayıdaki yaratık ve unsuru arasında bir ayrım yapmaz. Hepsi eşittir. Hiçbiri tercih edilmez. Evren, yaratımın malzemeleri ve gücü dışında hiçbir şeyle donatılmamış olup yaratmaya devam eder: biraz bundan, biraz şundan. Yarattığı şeyleri kontrol edemez ve yarattıkları tarafından kontrol edilemez gibi görünür. Evrenin işleyişlerini lanetleyenler, sağır olanı lanetler. Bu işleyişlere saldıranlar, dokunulmaz olanla savaşırlar. Yumruklarını sallayanlar, kör yıldızlara karşı sallarlar."

Kısacası Greater Will ne iyi ne de kötü, tek yaptığı şey yaratmaya devam etmek. Asıl kötü olanlar onun rolünü almaya çalışanlar. Greater Will dünyayla olan iletişimini kesince, fingerslar mesaj almaya devam ediyormuş gibi davranıyorlardı, bu da Marika gibi bir tanrının doğrmasına neden oldu. Marika'nın eylemleri de dünyayı şu anki haline soktu. Şöyle bir bakınca hiçbir düzen bana iyi gelmiyor. Düzeni bir tanrı ve bir lord belirlediği sürece mevcut hatalar yapılmaya devam edilecek, o yüzden hiçbir düzen iyi değil aslında. Bu evrenden direkt tanrı ve lord kavramlarının silinlenmesi gerekiyor. İnsanlar tanrcılık oynamaya devam ettiği sürece, yeni Marika doğacak.

I fear that you have borne witness to the whole of it.
The conceits—the hypocrisy—of the world built upon the Erdtree. The follies of men. Their bitter suffering.
Is there no hope for redemption?
The answer, sadly, is clear.
There never was any hope. They were each of them defective. Unhinged, from the start.
Marika herself. And the fingers that guided her.
And this is what troubles me.
No matter our efforts, if the roots are rotten,
...then we have little recourse.

Korkarım ki her şeye tanık oldun.
Erdtree üzerine kurulu dünyanın kibri ve ikiyüzlüğü. İnsanın ahmaklığı. Onları acı dolu ıstırapları.
Kurtuluş için umut yok mu?
Cevap ne yazık ki bariz.

Hiçbir zaman umut yoktu. Her biri kusurluydu. Baştan itibaren dengesizdiler.
Marika'nın kendisi. Ve ona rehberlik eden Parmaklar.
Ve bu beni rahatsız ediyor.
Çabalarımız ne olursa olsun, kökler eğer çürükse
o zaman yapabileceğimiz pek şey yok.

messmerin kız kardeşi kim oda messmer gibi alevlerle ilgiliymiş sanırım
Melina. Kindling olma nedeni bu yüzden.

Son düzenleme:
Şuana kadar 2 tane int silahı buldum. Biri hasarını str'den, diğeri dex'ten alıyor. Int scaling'leri çok düşük. 1 tane sorcery buldum o da kötüydü kullanmıyorum. Hala ana oyundakiyle aynı oynuyorum bişey değişmedi.

Artık level sıfırlayıp moonveil veya darkmoon greatsword'a göre stat ayarlamayı düşünüyorum. Saf int oynamaktan sıkıldım. Dlc'de bi silaha denk gelirim de ona göre build yaparım diye bekledim ama olmadı.

"I am a glintstone sorcerer. We study the stars, and examine the life therein. Are you familiar with our findings? Long ago, we began as stardust, born of a great rupture far across the skies. We, too, are children of the Greater Will. Is that not divine? Is that not sublime? ...and yet, none can fathom its implications, its utter brilliance!

Ben Glinstone Büyücüsüyüm. Yıldızları inceliyor ve içlerindeki yaşamı araştırıyoruz. Bizim bulgularımız hakkında bilgin var mı? Uzun zaman önce, biz de yıldız tozundan, gökyüzünde uzak bir kırılmadan doğduk. Biz de Yüce İrade'nin çocuklarıyız. Bu ilahi değil mi? Bu olağanüstü değil mi? Ve yine de, hiç kimse onun sonuçlarını, tam anlamıyla parlaklığını anlayamaz!"

Şu ana kadar en sevdiğim sözlerden oldu. Greater Will kısacası bu evrenin kendisi, her canlı onun çocukları.

Bu da Miyazaki'nin, Elden Ring'i yaratırken esinlendiği seriden bir alıntı. Daha iyi anlamımızı sağlayacak

"Bilinçli varlık evreni algılayabilir ve onu sevebilir, ancak evren bilinçli varlığı algılayıp sevemez. Evren, kendisini oluşturan çok sayıdaki yaratık ve unsuru arasında bir ayrım yapmaz. Hepsi eşittir. Hiçbiri tercih edilmez. Evren, yaratımın malzemeleri ve gücü dışında hiçbir şeyle donatılmamış olup yaratmaya devam eder: biraz bundan, biraz şundan. Yarattığı şeyleri kontrol edemez ve yarattıkları tarafından kontrol edilemez gibi görünür. Evrenin işleyişlerini lanetleyenler, sağır olanı lanetler. Bu işleyişlere saldıranlar, dokunulmaz olanla savaşırlar. Yumruklarını sallayanlar, kör yıldızlara karşı sallarlar."

Kısacası Greater Will ne iyi ne de kötü, tek yaptığı şey yaratmaya devam etmek. Asıl kötü olanlar onun rolünü almaya çalışanlar. Greater Will dünyayla olan iletişimini kesince, fingerslar mesaj almaya devam ediyormuş gibi davranıyorlardı, bu da Marika gibi bir tanrının doğrmasına neden oldu. Marika'nın eylemleri de dünyayı şu anki haline soktu. Şöyle bir bakınca hiçbir düzen bana iyi gelmiyor. Düzeni bir tanrı ve bir lord belirlediği sürece mevcut hatalar yapılmaya devam edilecek, o yüzden hiçbir düzen iyi değil aslında. Bu evrenden direkt tanrı ve lord kavramlarının silinlenmesi gerekiyor. İnsanlar tanrcılık oynamaya devam ettiği sürece, yeni Marika doğacak.

Melina. Kindling olma nedeni bu yüzden.
Bu Elden Beast savaşında birden fazla Erdtree çıkıyordu. Bunla bir ilgisi olabilir mi iletişimi kesmesinin?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 4, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık