Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] ELDEN RING (2022)

Oyuna başlarken hangi sınıfı seçeceksiniz?

• Kullanılan toplam oy
    84
@Dattebayo..!

Bi death knight daha kestim. Bunların zırhı, silahları ve dungeon'daki birkaç yıldırım mızrağı birden atan büyü tam senin buildine göre.
Son kestiğimden dönerek yıldırım saldırısı yapan balta düştü bakayım o incantation neredeymiş
Kaido ile falan mı dövüşüyorum. Rellana can ne öyle ya. Vuruyoruz bıncık bıncık hasar gidiyor. O bir vuruyor dünyam kararıyor.
Mesmer'in yanında cennetten çıkma sayılır Rellana.

Sekiro, oyun içerisinde taş çatlasın bosslar ve elit moblar dahil totalde 10 tane falan düşman karşısında zevkten dört köşe edecek oyunun geri kalanında elinizde kılıç değil de çubuk varmış gibi hissettirecek bir kombata sahipti. Poise düşür sonra aynı animasyonla tek at terörü diğer oyunlara da sıçradı ve malak gibi düşmanlara zarar veremeyen sadece parry yapıp poise düşüren çapsız karakterleri kontrol eder olduk. Kombat dediğin bloodborne'dur. Sapına kadar avcı olduğunu hisseder, dans ede ede parçalarsın rakipleri ya da onlar seni.

ER'nin her telden çalıp aşırı çeşitlilik sunuyor olması oyundan çabuk sıkılmayı engelliyor.

Ana oyunda Rennala niye o kadar dayanıksız diyorduk. Tüm fiziksel genleri ikiz kardeşine gitmiş.
Ben zaten her saldırıya tam zamanında dodge atabilen, savuşturan bir oyuncu olmadığım için buildimi hasar ye ama sende sağlam vur mantığına göre yapıyordum hep. Böyle dengeliyordum dövüşü. Bu Dlc hiç olmadı. Hasar yiyorum ama vurduğumda pek hasar veremiyor. :D

Aslında tam olarak Ds2 oynuyormuş gibi hissediyorum, yuvarlanma konusunda garip bir şey var ama çözemedim, kaçınmak biraz zor.
Yuvarlanma tuşuna bastığında değil, tuştan elini çektiğin zaman karakter yuvarlanma komutu alıyor. Bunu hissetmiş olabilirsin.
Koşmak için yuvarlanma tuşuna basılı tutmak gerekiyor. Koşmak mı yoksa sıyrılmak mı istediğin belli olana kadar da gecikme oluyor.

O komutu aldıktan sonra bile küçük bi gecikme var. Ds3'e kıyasla bi tık fazlaydı. Baya frame sayarak test edenler vardı youtube'da.

Ben zaten her saldırıya tam zamanında dodge atabilen, savuşturan bir oyuncu olmadığım için buildimi hasar ye ama sende sağlam vur mantığına göre yapıyordum hep. Böyle dengeliyordum dövüşü. Bu Dlc hiç olmadı. Hasar yiyorum ama vurduğumda pek hasar veremiyor. :D
Bleed git, uzaktan vuracağım diyorsan da çoğu kişi Int'le güvenli mesafeden büyü spamlıyor. Risk alıp dibinde atom bombası patlayacağım diyorsan da benim build her daim yanında.

Her saldırıya refleksinle dodge yapamazsın zaten artık. İlk saldırıdan başarılı şekilde sıyrıl, ikinci saldırı tam sen yerden kalkarken iniyor. Daha kontrol eline bile geçmemişken kaçma şansın yok.

Tüm komboyu ezberleyip ikinci saldırının sana ulaşamayacağı tarafa doğru ilk saldırıdan kaçman lazım. O da aşırı ezber istiyor. Ana oyunda da vardı bu durum ama bu kadar çok değildi.

Düz dodge yetmiyor. Hasar yetersizse şimdilik ya bi silaha bloodhound step koy ya da greatshield kullan.
Ben bloodhound step'le kaçtım rellana'dan. Onu yakalayamadı. Silahlara element koyduğu zaman bi anda mesafe kapatan saldırıları çıktı onlar zorladı sadece. Bir de canı bitene kadar bende mana flask'ı kalmıyordu. Ucu ucuna yetti kestiğimde.

Saldırın yetersizse savunmayı arttırmayı da deneyebilirsin. Hasar azaltabilen çok talisman ve item var.

Yuvarlanma tuşuna bastığında değil, tuştan elini çektiğin zaman karakter yuvarlanma komutu alıyor. Bunu hissetmiş olabilirsin.
Koşmak için yuvarlanma tuşuna basılı tutmak gerekiyor. Koşmak mı yoksa sıyrılmak mı istediğin belli olana kadar da gecikme oluyor.

O komutu aldıktan sonra bile küçük bi gecikme var. Ds3'e kıyasla bi tık fazlaydı. Baya frame sayarak test edenler vardı youtube'da.
Ana oyunda pek hissetmedim ama bu Dlc bossları biraz sıkıntı çıkardı, sürekli "tuşa bastım" diyip duruyorum, söylediğine dikkat ederek bir deneme yapayım eyvallah.

Her saldırıya refleksinle dodge yapamazsın zaten artık. İlk saldırıdan başarılı şekilde sıyrıl, ikinci saldırı tam sen yerden kalkarken iniyor. Daha kontrol eline bile geçmemişken kaçma şansın yok.

Tüm komboyu ezberleyip ikinci saldırının sana ulaşamayacağı tarafa doğru ilk saldırıdan kaçman lazım. O da aşırı ezber istiyor. Ana oyunda da vardı bu durum ama bu kadar çok değildi.

Düz dodge yetmiyor. Hasar yetersizse şimdilik ya bi silaha bloodhound step koy ya da greatshield kullan.
Ben bloodhound step'le kaçtım rellana'dan. Onu yakalayamadı. Silahlara element koyduğu zaman bi anda mesafe kapatan saldırıları çıktı onlar zorladı sadece. Bir de canı bitene kadar bende mana flask'ı kalmıyordu. Ucu ucuna yetti kestiğimde.

Saldırın yetersizse savunmayı arttırmayı da deneyebilirsin. Hasar azaltabilen çok talisman ve item var.
2.5 saattir kesmeye çalışıyorum. Valla gururumu bir kenara bıraktım ve mimic kullandım. Çok sinir etti valla.

Bleed git, uzaktan vuracağım diyorsan da çoğu kişi Int'le güvenli mesafeden büyü spamlıyor. Risk alıp dibinde atom bombası patlayacağım diyorsan da benim build her daim yanında.
2. karakter açtığımda int gittim ana oyunda ama beni hiç sarmıyor ya oyun tarzı. Risk alayım ama vurduğumda sağlam vurayım kafasında oyunu seviyorum ben. Bıncık bıncık hasar verip bossun etrafında durmadan yuvarlanmak istemiyorum. O da bana tokadı bassın bende basayım. Böyle birbirimize dayak dayak ata ata boss dövüşü olsun. :D Ana oyunda bu DLC kadar hasar farkı olmuyordu. DLC'de vuruyorum sanki bossa iğne batırmış gibi bir hasar ve hissiyat oluyor.

Senin buildi paylaştıysan görmedim konuda. Hepsini okuyamadım. Ne senin build ? Ben yüksek ihtimal ana oyuna geçip larval tear ile sıfır bir build yapacağım. Tüm somber ve normal smithing stone seviyelerini buldum çünkü.

Scadu Altus'tan 2 Ancient Dragon stone buldum ve Golem spiriti aldım. Keserken ayı gibi canı vardı taş golemin. Vurduğum saldırı hasar vermiyordu. Spirit halinin tam güçlenmiş hali bir merak ettirdi.

2.5 saattir kesmeye çalışıyorum. Valla gururumu bir kenara bıraktım ve mimic kullandım. Çok sinir etti valla.

2. karakter açtığımda int gittim ana oyunda ama beni hiç sarmıyor ya oyun tarzı. Risk alayım ama vurduğumda sağlam vurayım kafasında oyunu seviyorum ben. Bıncık bıncık hasar verip bossun etrafında durmadan yuvarlanmak istemiyorum. O da bana tokadı bassın bende basayım. Böyle birbirimize dayak dayak ata ata boss dövüşü olsun. :D Ana oyunda bu DLC kadar hasar farkı olmuyordu. DLC'de vuruyorum sanki bossa iğne batırmış gibi bir hasar ve hissiyat oluyor.

Senin buildi paylaştıysan görmedim konuda. Hepsini okuyamadım. Ne senin build ? Ben yüksek ihtimal ana oyuna geçip larval tear ile sıfır bir build yapacağım. Tüm somber ve normal smithing stone seviyelerini buldum çünkü.

Scadu Altus'tan 2 Ancient Dragon stone buldum ve Golem spiriti aldım. Keserken ayı gibi canı vardı taş golemin. Vurduğum saldırı hasar vermiyordu. Spirit halinin tam güçlenmiş hali bir merak ettirdi.
50 vigor
30 mind
80 faith
Ana tema. Kullanmak istediğin silahın durumuna göre kalan puanları dağıtırsın. 150 lvli geçme pvp için. Blaspheomus blade iyi gider bu builde.

Silahlar
Erdtree seal +10
Gravel stone seal (yıldırım hasarını güçlendiriyor)

Hasar
Ancient Dragon's Lightning Strike (atom bombası)
Lightning spear (efektif)
fortissax's lightning spear (ya herro ya merro)
Golden Vow (standart buff)

Talismanlar - radagon soreseal + dragoncrest talisman - lightning charm talisman - godfrey icon

Trailerda görüp unuttuğum efsana build. Dün gece yapıp Putrescent Knight ı kestim. Kendi boyutmdaki yaratık, npc karakterlerin hiçbiri dokunamıyor bile. Ejderlere karşı etkisiz kalıyor mesafesi kısa olduğu için ama sıkıtı değil onun için dragon hunters katana var. :D Mükemmel yav.

BG3'te monk oynamayı severdim bana onu yaşattı bildiğin.

@Dattebayo..!

Aynı anda hem radagon soreseal hem lightning charm'ı hala kullanıyor musun? Düşük levellerde soreseal çok iyi ama ihtiyacın yoktur artık. Aldığın hasar çok artıyor ikisini kullandığında.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 6, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık