Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] ELDEN RING (2022)

Oyuna başlarken hangi sınıfı seçeceksiniz?

• Kullanılan toplam oy
    84
Fromsoftware'deki en cool ejderhalardan birisi kesinlikle.

Ejderha lore'u en azından tamamlandı gibi. ilgilisine yazıyorum aşağıya.

"The ancient dragons who betrayed their lord to side with a tyrant were known for wielding branching red lightning."
"Efendilerine ihanet edip bir tiranın tarafına geçen antik ejderhalar, dallanıp budaklanan kırmızı yıldırımlar kullanmalarıyla tanınırdı."

"Bayle was the foul dragon's name—a terrible harbinger of destruction whose challenge to the ancient Dragonlord ended in grievous mutual injury."
"Bayle, alçak ejderhanın adıydı—yıkımın korkunç bir habercisi olup, antik Ejderha Efendisi'ne meydan okuması ağır yaralarla sonuçlanan bir mücadeleyle son bulmuştu."

"In a time long past, Bayle turned upon the Dragonlord. The foul traitor assailed our master and inflicted a grievous wound, only to make a hasty retreat."
"Uzun zaman önce, Bayle Ejderha Lord'una ihanet etti. Alçak hain, efendimize saldırdı ve ağır bir yara bıraktı, ancak sonra aceleyle geri çekildi."

Antik Ejderhaların bir kısmı Bayle ile bilrik olup, Placidusax'a saldrmışlar. Bu savaşta Bayle, Plaxidusax'ı yaralamış. İki kafasının eksik olma nedeni bu.

Diğer önemli bir detaysa modern ejderhalar Bayle' ve Greyholl'un soyundan geliyor. Dragon Communion'un yapılma nedeni de bu modern ejderhaları avlamak için.

"Long ago, Florissax assumed human form to share Dragon Communion with the world."
"UzUzun zaman önce, Florissax, Ejderha Birliği'ni dünyayla paylaşmak için insan formunu büründü."

"Since that day, Bayle and his bloodline—the drakes— have served as sacrifices for Dragon Communion. Landbound warrior. My lord, Placidusax, has shown your kind what must be done."
"O günden beri, Bayle ve onun soyundan gelenler—drake'ler—Ejderha Cemaati için kurban olarak hizmet etmiştir. Kanatsız (toprağa bağlı) savaşçı. Efendim Placidusax, sizin türünüze ne yapılması gerektiğini gösterdi."

Ana oyunda da Ekzykes adlı ejderha rot'a yenik düşmesine rağmen hala intikam almaya çalışıyordu.

"Ekzykes, Dragon Communion Revenger, did not forget his hatred even as he succumbed to the scarlet rot"
"Ekzykes, Ejderha Cemaati intikamcısı, Scarlet Rot'a yenik düşmesine rağmen öfkesini asla unutmadı."

En azından Placidusax'ı kimin yaraladığını ve modern ejderhaların kökenini öğrendik.

Son kestiğimden dönerek yıldırım saldırısı yapan balta düştü bakayım o incantation neredeymiş

Mesmer'in yanında cennetten çıkma sayılır Rellana.

Sekiro, oyun içerisinde taş çatlasın bosslar ve elit moblar dahil totalde 10 tane falan düşman karşısında zevkten dört köşe edecek oyunun geri kalanında elinizde kılıç değil de çubuk varmış gibi hissettirecek bir kombata sahipti. Poise düşür sonra aynı animasyonla tek at terörü diğer oyunlara da sıçradı ve malak gibi düşmanlara zarar veremeyen sadece parry yapıp poise düşüren çapsız karakterleri kontrol eder olduk. Kombat dediğin bloodborne'dur. Sapına kadar avcı olduğunu hisseder, dans ede ede parçalarsın rakipleri ya da onlar seni.

ER'nin her telden çalıp aşırı çeşitlilik sunuyor olması oyundan çabuk sıkılmayı engelliyor.
Elden Ring'i daha çok sevsem de, bu dlc'den sonra bütüne bakınca Bloodborne daha iyi işleri gibi geliyor. Lore, oynanış, tasarım... En azından çoğunlukta oyun iyi, ama diyen başlayan çok cümle duymadım, kötü bir tat bırakmadı.

Fromsoftware'deki en cool ejderhalardan birisi kesinlikle.

Ejderha lore'u en azından tamamlandı gibi. ilgilisine yazıyorum aşağıya.

"The ancient dragons who betrayed their lord to side with a tyrant were known for wielding branching red lightning."
"Efendilerine ihanet edip bir tiranın tarafına geçen antik ejderhalar, dallanıp budaklanan kırmızı yıldırımlar kullanmalarıyla tanınırdı."

"Bayle was the foul dragon's name—a terrible harbinger of destruction whose challenge to the ancient Dragonlord ended in grievous mutual injury."
"Bayle, alçak ejderhanın adıydı—yıkımın korkunç bir habercisi olup, antik Ejderha Efendisi'ne meydan okuması ağır yaralarla sonuçlanan bir mücadeleyle son bulmuştu."

"In a time long past, Bayle turned upon the Dragonlord. The foul traitor assailed our master and inflicted a grievous wound, only to make a hasty retreat."
"Uzun zaman önce, Bayle Ejderha Lord'una ihanet etti. Alçak hain, efendimize saldırdı ve ağır bir yara bıraktı, ancak sonra aceleyle geri çekildi."

Antik Ejderhaların bir kısmı Bayle ile bilrik olup, Placidusax'a saldrmışlar. Bu savaşta Bayle, Plaxidusax'ı yaralamış. İki kafasının eksik olma nedeni bu.

Diğer önemli bir detaysa modern ejderhalar Bayle' ve Greyholl'un soyundan geliyor. Dragon Communion'un yapılma nedeni de bu modern ejderhaları avlamak için.

"Long ago, Florissax assumed human form to share Dragon Communion with the world."
"UzUzun zaman önce, Florissax, Ejderha Birliği'ni dünyayla paylaşmak için insan formunu büründü."

"Since that day, Bayle and his bloodline—the drakes— have served as sacrifices for Dragon Communion. Landbound warrior. My lord, Placidusax, has shown your kind what must be done."
"O günden beri, Bayle ve onun soyundan gelenler—drake'ler—Ejderha Cemaati için kurban olarak hizmet etmiştir. Kanatsız (toprağa bağlı) savaşçı. Efendim Placidusax, sizin türünüze ne yapılması gerektiğini gösterdi."

Ana oyunda da Ekzykes adlı ejderha rot'a yenik düşmesine rağmen hala intikam almaya çalışıyordu.

"Ekzykes, Dragon Communion Revenger, did not forget his hatred even as he succumbed to the scarlet rot"
"Ekzykes, Ejderha Cemaati intikamcısı, Scarlet Rot'a yenik düşmesine rağmen öfkesini asla unutmadı."

En azından Placidusax'ı kimin yaraladığını ve modern ejderhaların kökenini öğrendik.

Elden Ring'i daha çok sevsem de, bu dlc'den sonra bütüne bakınca Bloodborne daha iyi işleri gibi geliyor. Lore, oynanış, tasarım... En azından çoğunlukta oyun iyi, ama diyen başlayan çok cümle duymadım, kötü bir tat bırakmadı.
Çok sağlam boss, oyundan zevkim kaçmasından diye 6. denemeden sonra ortamdan uzaklaştım. Plaxi daha kolay gibiydi.

Bu arada st trina hakkında ne düşünüyorsun?
Miquella olduğuna dait teoriler vardı ama çiçek şeklinde bir şey çıkması şaşırttı.

Çok sağlam boss, oyundan zevkim kaçmasından diye 6. denemeden sonra ortamdan uzaklaştım. Plaxi daha kolay gibiydi.

Bu arada st trina hakkında ne düşünüyorsun?
Miquella olduğuna dait teoriler vardı ama çiçek şeklinde bir şey çıkması şaşırttı.
Bir Midir havası veriyor kesinlikle

Direkt Miquella'nın diğer yarısı, Marika ve Radagon durumu var. Miquella erkek, Trina da kadın tarafı.

Miquella bir yerde sevgimi bıraktım diyordu, buradaki sevgisinden kasıt Trina.

St. Trina's love for Kind Miquella is boundless.
She is, after all, his other half. Or perhaps her feelings go beyond even that.
Even if she was left behind, I doubt her heart would waver.

Trina terk edilmesine rağmen Miquella'yı hala sevmeye devam ediyormuş. Cidden onun iyiliğini istiyor, bu yüzden tanrı olmasını istemiyor. Çok tatlı bir karakter, böyle tam yanağını sıkmalık. Finalden sonra ne oldu bu çocuğa merak ediyorum, bari bu mutlu olsun.

Bir Midir havası veriyor kesinlikle

Direkt Miquella'nın diğer yarısı, Marika ve Radagon durumu var. Miquella erkek, Trina da kadın tarafı.

Miquella bir yerde sevgimi bıraktım diyordu, buradaki sevgisinden kasıt Trina.

St. Trina's love for Kind Miquella is boundless.
She is, after all, his other half. Or perhaps her feelings go beyond even that.
Even if she was left behind, I doubt her heart would waver.

Trina terk edilmesine rağmen Miquella'yı hala sevmeye devam ediyormuş. Cidden onun iyiliğini istiyor, bu yüzden tanrı olmasını istemiyor. Çok tatlı bir karakter, böyle tam yanağını sıkmalık. Finalden sonra ne oldu bu çocuğa merak ediyorum, bari bu mutlu olsun.

Dlc'den sonra Malenia'ya gelince farklı diyalog var mı?

Dlc'den sonra Malenia'ya gelince farklı diyalog var mı?
Bilmiyorum. Yok galiba. :( Olsaydı Data'larda çıkardı diye tahmin ediyorum. :( Yaw o kısımları pek önemsemediler sanırım. Herif "kesin son yok, seçimler var" demişti, seçimler de şu. :D Vay be bu şimdi, her şeyi değiştirdi. Büyük spoiler yok bu arada görselde. Uyduruk Telltale seçimi gibi.

@Mike bu arada Marika ve Melina ile bir bağ var. Ayrıca Marika'nın düzeninde neden ölümün olmadığına da bir işaret gibi.
Bu ana oyunda Melina'nın yaptığı isimsiz bir büyüydü.

Açıklamasını Dlc'de öğreniyoruz.

Secret incantation of Queen Marika. Only the kindness of gold, without Order.

Creates a small, illusory Erdtree that continuously restores the HP of nearby allies.

Marika bathed the village of her home in gold, knowing full well that there was no one to heal.

Kraliçe Marika'nın gizli efsunu. Düzen olmadan sadece altının merhameti.

Yakındaki müttefiklerin HP'sini sürekli olarak yenileyen küçük, hayali bir Erd ağacı oluşturur.

Marika, iyileştirilecek kimse olmadığını bilerek memleketindeki köyü altına bürüdü.

A braid of golden hair, cut loose. Queen Marika's offering to the Grandmother.
What was her prayer? Her wish, her confession? There is no one left to answer, and Marika never returned home again.

Bir tutam altın saç, kesilmiş. Kraliçe Marika'nın Büyükanneye sunduğu hediye.
Onun duası neydi? Dileği, itirafı neydi? Artık cevap verecek kimse kalmadı ve Marika bir daha eve dönmedi.

Marika'nın köyündeki tüm sevdiklerini öldürüyorlar, o da bir daha sevdiklerini kaybetmemek için ölümün olmadığı bir düzeni yaratmaya çalışıyor sanırım. sonrasında Greater Will aslında dünyayı umursamadığını ve parmakların her şeyi yönettiğini öğrenince de yanlışları fark etmeye başlıyor. Oğlunun ölümü de son darbeyi yapıyor kadına. Elden Ring'i kırıp, yeni çağın kapısını açıyor.

Eğer bu cidden Elden Ring serisinin son oyunuysa keşke, şu düzeni kökten değiştirip, tanrı ve lorda ihtiyaç duyulmayan bir dünya yaratabilsekdik. :(

Ng+ ile oynamak dlc’yi çok etkiliyor mu? Yanlış hatırlamıyorsam ng4 yada 5’im çok fark yaratıyorsa yeni bir karakter oluşturayım. Dans eden aslanı 2. Denemede geçtim ama normalden fazla hasar yiyip çok az vuruyor gibiyim

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 6, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık