Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Efsane Düello

Benim anlatmak istediğimde bu ancak farklı yorumluyoruz.Eğer Sengoku orda savaşı bitirmiyoruz dese dalacaktı. Ancak savaşı bitirdiği için geri çekildi. Emirden önce geri çekilmeye gelincede ne yapsın adam elini kılıca koyup beklesin mi?

Bide biz nasıl bu konuda Akainuya geldik :oleyo2:
Sengoku savaşmaya devam etme kararı alsa zaten savaşırlardı orada problem yok, anlaşıyoruz o konuda, ama öncesinde geri çekilmesi Akainu'nun kendi tercihiydi, o ana kadar önüne kendi adamları dahil kim çıktıysa bir adım dahi geri atmadan Luffy'i takip eden adam Shanks'i görünce geri çekiliyorsa bunun tek açıklaması Shanks'le savaşmaya çekinmesidir, bunu yorgunluğa yada aldığı darbelere bağlayanlara zaten bir şey demiyorum ama Sengoku'nun verdiği emrin durumla pek alakası yok, dediğin gibi Sengoku savaşın dese savaşırdı ama kendi tercihi o an geri çekilmek oldu..

garp rogerla kapışmış eger sengokunun emri olmasaydı akainu shanksin gelişini göremeyebilir di :)

herkez kendine göre yorumlar,ben mesela öyle yapıcam,şöyle yapıcam,sag bırakmıyacagım desem,karsıma kim cıkarsa cıksın dalarım ;) ne zaman dalmam,karsıma benden daha güçlü adam cıkarsa,acık konusmak gerek yemez çünkü :ehe:

shanksın haki seviyesi ve kılıc ustalıgı,vistayla marconun ah dedirtmesine benzemez.ee ortadan kılıclanmıs,kan kusan biride degil shanks,hasta ve yaslıda degil...sonuc bence yemedi.zaten dikkat edin,shanks postayı koyduktan sonrada, doberman haricinde olurmu öyle sey diye çizilen biri yok.

akainu sesi kısılmıs bülbül gibi kala kaldı zavallım.aokiji ve kizaru shanksten uzakta saldırdılar,sonrada emir geldi.

ben orda bile kizaru ve aokijinin saldırmasını ama akainunun kalakalmasını, e.odanın bize ustalıkla güc çizelgelerini yansıtması olarak görüyorum.yani diyorki bir yonko varsa karsında, kıpırdamak bile riskli,çünkü gördük wb ne hale geldigi halde,solucan gibi süründürdü akainuyu.

ama söz konusu marco,beckman,roo,vista,jozu gibi adamlarsa, amirallerin gücleri bunların üzerinde gibi duruyor,en azından ben öyle düsünüyorum ;)

birde şimdi tekrar izledimde, adam harbi karizmanın dibine vurmus :ehe: sengoku,garp bile,teach,akainu herkez agzından cıkıcak söze bakıyor,shanks ne yapıcak diye bakıyorlar,adam savasmak isteyen gelsin dediginde ise sanırsın,tousen bankai demiş ebedi sessizlik,ne atarlanıyorsun lan dalalım diyen yok :a:

loosecontrol bile hakkını vermiş :

[YOUTUBE]g28L1Zcw0yg[/YOUTUBE]

adamin dibisin shanks reis, harika amv :D

bu arada garp vs akainu nerden cikti yahu!

Mihawk benim anladığım salt kılıca endeksli.Mihawk'ın elinden kılıca alırsan pek bir şey yapamaz,kolay av olur bana kalırsa .Ama Shanks'ta Mihawk kadar kılıç ustalığının yanında bir amiral kadar da dövüş becerisi olabilir.Yani Shanks'tan kılıcı alırsan tekmedir,o kalan tek koluyla yumruktur işini görür,rakibini devirir.Olaya haki seviyesi olarak bakarsak da bence Mihawk Shanks'la yarışamaz.Şu an Shanks kadar hakisi olan adamlar: 1-Garp 2-Kaido 3-Big Mom toplam 3 kişi vardır.Ki bu da kesin değil Big Mom ve Kaido'yu görelim daha net yorum yaparız.Belki onlarda da Shanks kadar yoktur.Yani iyi ihtimalle 3 kişi.BB'de ise Shanks kadar haki yoktur zaten şu an.O yüzden onu saymıyorum.

Özetle;Shanks bir kenara dursun herhangi bir yonko kadar yoktur Mihawk.Bence amiral seviyedir,yukarısı değil.Ha amiraller yonkolarla aşık atamaz mı elbette bir süre atar ama ciddi manada zorlayacak bana kalırsa bir tek Akainu var.Ama onunda birebir vsde şansı en fazla %40'tır diye düşünüyorum.Yonkoyu daha baskın görüyorum her türlü.

Bence de tabii ki Shanks üstündür her acidan. Bir kere adamın tek kolu yok. Eğer kendini kanıtlamamış biri olsan biri senin tek kollu bir kişi oldugunu ve tek tek adaları fethettigini duysa direk dalar diye düsünüyorum. Ki zaten o zaman zarfında da bir çok savaş olmuştur.Yani demek istediğim burada kol sayısının önemi yoktur bence. Adam zaten tek kolla yetiyor bir de 2 kolu oldugunu düsünün :ehe:

İkinci olarak zaten Shanks'ın lakabı ''YONKOU'',Mihawk'ın lakabı ''SCHİCİBUKAİ''. Rütbeler bile bence aralarındaki farkı ortaya koyuyor. Bunun ikisinden birinin fanı olmakla ya da sevmemekle alakası da yok bence. Benim izleyerek,okuyarak gördügüm sey Shanks üstündür. Ne zaman Shanks zikredilse ya da ortaya cıksa elim ayagım dolanıyor. Ki o büyük savaşı durdurmaya geldiginde gördük ki kimse karsısına cıkamadı. Şimdi diyeceksiniz ki işte zaten çok kayıp oldu,coby nin konusması etkiledi,amaçlarına ulaştılar...
Hazır canlı yayında Ace idam edilmiş bir şekilde,hazır koca BeyazSakal'ı indirmişsiniz eee ayagınıza kadar öteki Yonkou da gelmiş,dünya üzerindeki azılı 4-5 düsmanından 2sini aynı gün icinde idam etmek varken ki çok büyük bir askeri birlik toplamışlar oraya neden Shanks'a dalıp onu da öldürmek istemediler ?
Onun dışında Sengoku'nun ve Garp'ın istifa etmesi sadece bu savasa baglanamaz bence. Bundan önce de bunun belirtileri olmustur. Ace'in idamindan önce filo amiralinin ve denizci kahramanı Garp'ın istifa etmesi otorite kaybına yol acardi. Kısaca demek istedigim Akainu istese dalabilirdi. Ve en büyük etkenlerden biri KaraSakal Shanks'ı görünce kuyrugunu kıstırıp kaçtı. Kendi agziyla size eşit degiliz henüz dedi.

Benim eyorlamam bu kadar. Saygılar :)

Bence de tabii ki Shanks üstündür her acidan. Bir kere adamın tek kolu yok. Eğer kendini kanıtlamamış biri olsan biri senin tek kollu bir kişi oldugunu ve tek tek adaları fethettigini duysa direk dalar diye düsünüyorum. Ki zaten o zaman zarfında da bir çok savaş olmuştur.Yani demek istediğim burada kol sayısının önemi yoktur bence. Adam zaten tek kolla yetiyor bir de 2 kolu oldugunu düsünün :ehe:
İki kolu da, şimdiki gücünde olurdu. Yani kolu hiç kopmamış olsa, yine aynı gücünde kalacaktı.

İkinci olarak zaten Shanks'ın lakabı ''YONKOU'',Mihawk'ın lakabı ''SCHİCİBUKAİ''. Rütbeler bile bence aralarındaki farkı ortaya koyuyor. Bunun ikisinden birinin fanı olmakla ya da sevmemekle alakası da yok bence. Benim izleyerek,okuyarak gördügüm sey Shanks üstündür. Ne zaman Shanks zikredilse ya da ortaya cıksa elim ayagım dolanıyor. Ki o büyük savaşı durdurmaya geldiginde gördük ki kimse karsısına cıkamadı. Şimdi diyeceksiniz ki işte zaten çok kayıp oldu,coby nin konusması etkiledi,amaçlarına ulaştılar...
Hazır canlı yayında Ace idam edilmiş bir şekilde,hazır koca BeyazSakal'ı indirmişsiniz eee ayagınıza kadar öteki Yonkou da gelmiş,dünya üzerindeki azılı 4-5 düsmanından 2sini aynı gün icinde idam etmek varken ki çok büyük bir askeri birlik toplamışlar oraya neden Shanks'a dalıp onu da öldürmek istemediler ?
Onun dışında Sengoku'nun ve Garp'ın istifa etmesi sadece bu savasa baglanamaz bence. Bundan önce de bunun belirtileri olmustur. Ace'in idamindan önce filo amiralinin ve denizci kahramanı Garp'ın istifa etmesi otorite kaybına yol acardi. Kısaca demek istedigim Akainu istese dalabilirdi. Ve en büyük etkenlerden biri KaraSakal Shanks'ı görünce kuyrugunu kıstırıp kaçtı. Kendi agziyla size eşit degiliz henüz dedi.

Benim eyorlamam bu kadar. Saygılar :)
O rütbe dediğin şeyi denizcilerde ki rütbe gibi algılamamak lazım. Yonko ünvanı için yeni dünyada belli bir ada kontrolüne sahip olmalısın öncelikle. Emrinin altında çok güçlü adamların olmalı. Gücünü de ispat ettikten sonra "halk" tarafından o 4 büyük kraldan birisi olarak görülebilirsin.

Fakat schicibukai dediğimiz adamlar, denizcilerden dokunulmazlık alarak denizlerde serbestçe gezen, yakaladığı korsanlardan ödül alabilen ve gerektiğinde denizciler adına savaşacak korsanlardır. Bu ünvan adından da anlaşılacağı gibi 7 korsana verilir aynı anda ve denizciler tarafından verilen bir ünvandır.

Shanks'e saldırmama/saldıramama olayına gelirsek. Bizim dünyamızda örnek verelim. Osmanlı viyana kuşatmasına gider. Viyana kalelerini yıkar askerlerinin çoğunu öldürür. Tam şehri alacaklarken alman ordusu savaş alanına giriş yapar ve ültimatom verir. O şehri almaya çalışırsanız, bizde savaşa dahil olacağız der. Osmanlı ordusu zaten binlerce yaralısı ve ölüsü vardır. Alman ordusu ile savaşıp şehri alabilir aslında ama verecekleri kayıp muazzam olur ve galip gelip gelemeyecekleri ise kesin değildir. Zira osmanlı ordusu savaştan ötürü bitkindir. As generalleri dahi yaralar almıştır. Para ile tuttukları ünlü savaşçılar da bu savaşa çok sıcak bakmamaktadırlar. Ve osmanlı boynunu büker savaştan galip fakat şehri alamadan gelirler.

Garp'ın istifası tamamiyle savaşa bağlanabilir. Kendi torunu öldürüldü, dünyada ki en büyük korsan da artık ortada yok. Roger ölmüş, WB ölmüş. Yepyeni bir korsanlar çağı başlamış. Eski toprak olarak emekliliği uygun gördü Garp. Sengoku'da aynı şekilde. Belki de en büyük düşmanı ve rakibi olan WB ölmüş. Kazanılan da bir savaş var ortada. Marineford'u da tam olarak koruyamamanın verdiği bir eziklikte olabilir çünkü WB ve Teach adaya baya bir zarar verdiler deprem meyvesi ile. Bir çaylak korsan da gelip, sengoku'nun burnunun dibinden idam edilmesi gereken korsanı çalıp gidiyor. Emekli olmaları ikisinin de tamamen savaşa bağlanabilir bence.

Aynı karasakal, akainu'yu da görünce direk kaçtı ayrıca dostum. Karasakal'ın korkaklığı bir şeyi ifade etmez bence. İstediğini aldı, kameralar da çekerken bu yeni çağın kendisinin olduğunu söylerek tüm dünyada sükse de yapıp adını duyurdu. WB'i öldürdü. Tarih kitaplarına böyle geçmiştir en azından. BB, WB'yi öldürdü olarak.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık