Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Efsane Düello

O rütbe dediğin şeyi denizcilerde ki rütbe gibi algılamamak lazım. Yonko ünvanı için yeni dünyada belli bir ada kontrolüne sahip olmalısın öncelikle. Emrinin altında çok güçlü adamların olmalı. Gücünü de ispat ettikten sonra "halk" tarafından o 4 büyük kraldan birisi olarak görülebilirsin.
Yok işte işte abi senin dediklerin. Bana göre eldeki verilere göre Shanks güclü. Tayfası var,adalari var,yonkou,ismi zikredildiği yerde kıllar diken diken oluyor vs vs..

Beyler ,
Konuyu Shanks Yonkou oldu Mihawk Shicbukailikte kaldı olayına döndürmezsek iyi olur :/
Shanks güçlü olayı değil :/ Konu okunursa iyi olur tekrardan :T
Ayrıca kim hortlattı bu konuyu :T

ÜbelBlatt @
Mihawk Shicbukai seviyesinde kalmış , Shanks Yonkou olmuş diye ısrarla belirtmeye çalışan arkadaşım.
Zulmediyorsun ... Yapma ! :/

Mihawk yalnız kurt.
Shanks ise über adamların olduğu bir TAYFASI var.
Az önce belirttiğim gibi , Kaido veya başka bir Yonkou'yu sal MarineFord'da ne yapabilir ?
Tayfasıyla sal terör estirsin. Savaş ve Düello kavramlarını karıştırıp farklı eşitlikler kuruyorsunuz.

Mihawk , Shanks ve Tayfası ile yani bir Yonkou ile kapışabileceğini düşünen yoktur herhalde.
Ama, Shanks ile düello yapabilir.
Mihawk , Yonkou ile kapışamaz derken Tayfayı katıyor musunuz ? Adam yalnız kurt zaten :D
MarineFord'da herkesi kesip , Wb'yi tokatlamalı mıydı ?
Orada bir Yonkou Tayfası var. O kadar kolay Kaptana ulaşılacaksa adı batsın öyle tayfanın.
Herhalde kolay kolay ulaşılmayacak. Ama farklı açıdan bakıldığı için , " Daha bilmem şu tümen komutanını geçemedi ..."
savunması oluşuyor. Herhalde geçemeyecek , geçerse ne anlamı kalır.
Adam İmparator . Tayfası var.

Mihawk ise tek başına biri , ne bekleniyordu hala anlamış değilim :/ Tüm tümen komutanları doğrayıp , Wb ile vs mi atmalıydı ? :/
Ne anladık o zaman Tayfa işinden ? What the ... :(
Sayfa 6
Senin açtığın konuyu okudum da sonra yorumları okurken herkes öyle konusmuş ben de farkında olmadan o tarafta yazmışım. Sen deyince fark ettim. ^.^
Sağlık olsun :/
Geç olmadan müdahalede bulunduk :T

Beyler ,
Konuyu Shanks Yonkou oldu Mihawk Shicbukailikte kaldı olayına döndürmezsek iyi olur :/
Shanks güçlü olayı değil :/ Konu okunursa iyi olur tekrardan :T
Ayrıca kim hortlattı bu konuyu :T

Senin açtığın konuyu okudum da sonra yorumları okurken herkes öyle konusmuş ben de farkında olmadan o tarafta yazmışım. Sen deyince fark ettim. ^.^

Sorun su ki , Shanks insanlari ezmez. Kibirli sirinle ne cesit bir iliskileri olmustur , savasta kim kime vurmus kim kimle kesismis kim kime vurdurmus bilemem. Bir ara yakinlarmis ve kilic tokusturmuslar. Baska ne yapmislar aciklanmadi.

Kisacasi , Mihawk a 200 tane parlak cocuktan tayfa yaparsak , bence yonkou olur. Kilicindan anladigim kadariyla gayet gucu kuvveti yerinde. Simdi Cavendish dusunsun.

bu seride benim gözlerimin gördügü; shanks > mihawk . mihawkın shanksten iyi olabilecek tek yönü bir kolu daha fazla, birde az bucuk belki daha iyi kılıc kullanıyordur.

adam dünyanın en güçlü 4 korsanından biri,tayfaları geçin,sunu hala kimse idrak edemedi. unvan yonko adı altında 4 imparatora ait.teach deprem meyvesini almasa yonko olamıyacaktı,o tayfa teachin gücünden dolayı ona biat etti.yani mihawka beckman yada marco hizmet edermi sanıyor insanlar :D

sonra shanks ayrıca;dünya üzerindeki en muazzam hakiye sahip.nerden cıkardınız derseniz...koskoca wbnin ana gemisinde marco,jozu gibi adamlar zayıflar arazi olun, akagami geliyor diyorlar:oleyo2: ve adam hakisiyle gemi bordasına bile hasar veriyor :D

o gemideki en dandik adam, lawın adamlarından güçlüdür ama,rayleigh onları bayıltamezken,shanks wb korsanlarından kendine yürüdügü yolun kenarlarında çit yapıyor...

ve bu adam sahip oldugu böyle devasa haki gücünün üstüne, dünyadaki en iyi kılıc ustasıyla zamanında denk dövüşmüş.bu su demek; mihawk, vista gibi salladıgında belki akainu yada kuzan saldırılardan haki olsa bile sıyrılabilirler. ama shanks ve akainu mevzusundan gördügümüz gibi, shanks tek bir yanlıs harekette bagırsaklarını ellerine verir.

öyle yapıcam, böyle yapıcam, ulo, olo, bla bla diyen akainunun,casper görmüş kücük cocuk gibi tas kesilmesi baska türlü nasıl acıklanır yoksa...

konunun hortlaması ilginc olmus; yinede shanks mihawktan güçlüdür,mihawk ise kılıc tekniginde asmıs,daha iyi kılıc ustasıdır derim. serideki tüm verilerde bunu gösteriyor.

Konu Shanks olursa ölüsü yeter , gerisi teferruat , adamın saçları kırmızı olunca tabi.

Ben Marineford'da ciddiye aldığım tek nokta seviye.Mihawk bir Yonkou seviyesi değil bu kesin ve net benim açımdan.Ama bir amiral ile kapışacak biri midir? Evet kesinlikle.Yener yenemez kişisel görüşe bakar.Shanks ve Mihawk olayı zamanın ünlü korsanları aralarındaki kapışmanın duyulması bence normal.Efsane sayılması 2sininde belli bir sıfatı aldıktan sonra konulmuş bir şeydir bence.Düelloarnın bitmesi bence Shanks'ın kolunun kopması değil zamanında 2sininde ayrı hayallerinin olduğunu anlaması sonucu bitirmişlerdir diye düşünüyorum.Ada karşılaştıklarında da aralarında olan muhabbete sadece geyik olarak bakıyorum.
Budur benim görüşüm.:cool:

Aralarında bir kankalık durumu olduysa zaten birbirlerini öldürmezler ama bunlar hiç yenişememiş anlaşılan. Kol gittikten sonrada en iyi kılıç ustası Mihawk olmuştur. Ama vs lerde Shanks hakisine çok yüklenmiyodur yoksa şansı yok gibi Mihawkın.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık