Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Dracule Mihawk

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 335 76.3%
  • Sevmem

Kullanılan: 104 23.7%

• Kullanılan toplam oy
    439
2.5 çıkarsa da kabulüm.:D Ama olay ben de değil. Sizin seviyeyi düşük tutmanızda.:D
O zaman da Karasakal'ın ödülü düşük kalacak gibi geliyor bana. Adam 2 meyveli ya. :D Marineford'u yıktı, Impel Down'daki en güçlü suçluları tayfasına kattı, Marco'yu yendi ve Yonkou oldu. Şimdi adaları falan vardır. Ne bileyim, garip. :D

O zaman da Karasakal'ın ödülü düşük kalacak gibi geliyor bana. Adam 2 meyveli ya. :D Marineford'u yıktı, Impel Down'daki en güçlü suçluları tayfasına kattı, Marco'yu yendi ve Yonkou oldu. Şimdi adaları falan vardır. Ne bileyim, garip. :D
Luffy için de sayarsın bir sürü şey ama 1.5 Milyar ödülü var. Teach bir Yonkou indirsin ödülü direk ikiye katlanır bence. İkisi de güç olarak hala diğerlerine denk olduklarını kanıtlamadılar. Ama Mihawk'ın ki kanıtlı ise 3'ü felan zorlaması lazım benim mantığına göre.

Vano sonrasında Karasakal'ın da ödülü artacak. Adasında boş boş durmuyor ki; Mera Mera meyvesini denizcilere kaptırmaya niyeti yok. Bir yerlere saldıracaktır o da :ehe:

Luffy için de sayarsın bir sürü şey ama 1.5 Milyar ödülü var. Teach bir Yonkou indirsin ödülü direk ikiye katlanır bence. İkisi de güç olarak hala diğerlerine denk olduklarını kanıtlamadılar. Ama Mihawk'ın ki kanıtlı ise 3'ü felan zorlaması lazım benim mantığına göre.
Perde arasında açıklanacak bence. Bakalım kaç çıkacak.

Vano sonrasında Karasakal'ın da ödülü artacak. Adasında boş boş durmuyor ki; Mera Mera meyvesini denizcilere kaptırmaya niyeti yok. Bir yerlere saldıracaktır o da :ehe:
Onun da artması lazım. Mantıklısı budur. Çünkü Wano'dan sonra Luffy'nin yine artacak ödülü. Belki 2 milyarı geçecek.

Aklı fikri yerinde sağlıklı üyelerimiz ödül konusunda sıkıntılar olduğunu ve Oda'nın bizim kadar derin düşünmediğini kabul edecektir. Ödülü verirken emin olun ki şuna şunu vermişim, buna bunu, bu şunu yapmış vs diye detaylı düşünmeden bir ödül verip geçecektir. Biz ise forumda detayına kadar tartışıp birbirimizi yiyeceğiz.

Yonkoular 4 ve 4'ün üstünde ödüllere sahip.

Teach ise yaptığı bir sürü işe ve yonkou olmasına rağmen 2.200 ödüle sahip. WB'ye ihanet etti, Ace'i yakaladı, Marco'yu yendi, Garp ve Sengoku ile dövüştü, adaları ele geçirdi, 2 meyveye sahip, bir D. , en son devrimci adasına saldırdı, meyveli insanları avlıyor veee 2.200.

Mihawk shichibukai olduğundan beri pasif takılıyor.

Queen'in 1.350 ödülü var. Katakuri 1 milyar. King bu hesapla 1.500 ya da 1600 falan çıkar. Hadi 1.800 olsun.

Mihawk=Shanks olsa bile ödülünün 4 milyar olması saçma olacaktır çünkü mihawk pasif, shanks aktif. Shanks yonkou, Mihawk ise tek başına bir korsan.

3 milyar olursa da o kadar iş yapmış Teach'i geçiyor olacak.

Oda tüm ödülleri açıklarken şöyle bir şeye başvurabilir. Teach'i 3'e çıkartıp Mihawk'ı 2 milyar yapabilir. Ha bunu yapmazsa da 2 milyar ödülle açıklayabilir.

1.5-2 milyar arası olarak açıklansa da bunu tek başına ve pasif bu adam diye de bu ödülü verdim savunmasına girebilir.

1.5 milyar altı ve 4 milyar+ ödül açıklanmadığı sürece tartışmalar devam edecektir. Biz de Oda'nın derin düşünmeden verdiği ödüle göre birbirimizi yemeye devam ederiz.

Vampirle ilgili asıl sorun eskiden ne iş gördüğü bence. Roger veya wb tayfasından değil ama bir şekilde bir araya gelip dövüşmüşler shanksla ve bu wb nin kulağına da gitmiş. Bu demek oluyor ki mihawk gençken de ünlü biriymiş. Yani mihawk da korsan avcılığı yapıyor olabilir. Ama neden gözüne shanksı kestirmiş bu düşündürücü biraz.

Sıvacı ve güç-dengeleri üzerine derin düşünmeyen bir Oda varken yonkou seviyesinde veya sağ kol seviyesinde çıkması artık insanları şaşırtmamalı.

Oda hikayeyi kurar. Başlangıç ve son vardır. Arada olan olaylar çok önemli değildir.

Ödülü ne olursa olsun çokta önemli değil, ödüllerle güç seviyesi kurmak çok low iş bence, bu kadar basit bir manga değil One Piece.

Hayır yani Aokiji'nin sözü bile var bunun için '' Ödüller sadece gücünüzü oluşturmuyor, potansiyel tehditinize görede veriliyor '' gibi. Ki bunu Oda o zamanlar gerçekten ödül-güç seviyesi unsurunu belirlediği zamanlardı bunu söylediği zamanlar. O cümleyi Aokiji'ye söyletti, çünkü yavaş yavaş ÖDÜL=GÜÇ düşüncesinden çıkıyordu Oda orada, şimdi ise ödüllerin gücü oluşturduğu aman aman bir etken yok.

Ödüllerle ilgili geniş tanımlama yaparsam

- Seri başında direk oluşturuyordu, ödülü yüksek olan düşük olanı hep yenerdi, lakin artık öyle değil, bunun pek çok kanıtı var.
- Ödüller '' Sadece Gücünüze göre değil, potansiyel tehditinize görede veriliyor dendi.
- Sivil katliamı yapıldığı için ödülü bir karakterden daha fazla oluyor denildi. Ortalığı yakıp yıkmak masum insanlara zarar verip '' Hükümete karşı olan tehdit seviyeni '' artırıyorsun burada.
- Ödüller 400 milyondan sonra zor artıyor dendi. Bunu Jinbe söylemişti.
- Kaptandan dolayı adamlarıda fazladan ödül alıyor dendi.
- Sanji ilk ödülünü aldığında '' 77 milyonda ne yahu '' çekiyordu, Luffy ise şöyle cevap verdi ona '' Üzülme Sanji, ben ilk ödülümü aldığımda 30 milyon almıştım, sen ilk ödülünde 77 aldın gayet iyi '' demişti.
- Hancock için schibukai olma unsuru şu imiş, '' Tek seferde ve ilk olarak 80 milyon gibi yüksek bir ödül aldığı için Schibukai oldu ''

Şimdi bu unsurları düşünmek lazım ödülde, yüksek olan daha güçlü mantığı olmuyor yani. Seride ödülü kısa sürede coşan tek karakter Luffy şuan, 500 milyondan 1 buçuk milyara uçtu ödülü, geri kalan acayip artışlarıda yine tayfanın elemanları yapacak muhtemelen. Çünkü seride gücünden dolayı ödül artışı yaşayan tek kişi Luffy. Kendinden ödülü yüksek olanı yenip ödülü artıyor adamın, her seferinde böyle oldu.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık