Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dracule Mihawk vs. Marco

Mihawk vs Marco

• Mihawk alir

Kullanılan: 109 62.3%
  • Marco alir

Kullanılan: 54 30.9%
  • Berabere biter

Kullanılan: 12 6.9%

• Kullanılan toplam oy
    175
Buraya nerden vardın çok merak ettim konuyla alakasini
Bir de WB istese Korsan Kral olabiliyordu. O yüzden artık 2. Korsan Kral Wb'dir.

Nereden vardığımı açıklayayım; adamlar diyor ki Kaido eline kılıç alsa Mihawk'ı yener. Mantığa bak. Sonuçta almıyor. Çünkü mangaka öyle tasarlamamış. Böyle çıkarım mı olur? Mihawk'ı gömmek için ne yapacaklarını şaşırdılar. Neyse....

Benim mangakanın verdiği unvnlrı reddettiğimi nereden çıkardın ki demek istediğim en güçlü Beyazsakal ama Big Mom ile dövüşse senin Mihawk ile Vista arasında gördüğün fark kadar mı fark olur yoksa amiral karşılaşması gibi 10 gün sürüp basit hatalar sonucu kaybedilen bi dövüş mü olur. Demek istediğim Vista seviye olarak Mihawk seviyesinde olabilir, savaşları 5 gün sürüp yenişme 1 tık fark ile belirlenebilir.

Ancak yakın dövüşte güçlüyse mi meydan okuyabilir. Ace örneği var güçsüz olduğu halde sürekli meydan okum derdinde hadi onu geçtim. Crocodile bile var. Beyazskalı görür görmez saldırması. Ondan güçlü olduğunu bildiği halde. Mihawkın slash gönderme amacı biz dengiz değil. Benden ne kadar güçlüsün onu göreyimdir. Ha Jozunun araya girmesini sen tayfa olarakta yorumlayabilirsin. Yni biz dengiz ama aramızdaki fark tayfa mı denilebilir. Bir sürü ihtimal var lakin kesin bir şey varki. Mihawk o slashı atarken dahi kendinden güçlü bir Beyazsakal olduğunu biliyor olması.
Vista, seviye olarak Mihawk'a yakın bir seviyede olabilir. Vista yerine başka bir adam da olabilir. Yani evet ortadaki unvana erişebilecek yakınlıkta insanlar olabilir, hem Mihawk için hem Beyazsakal için. Ben uzun yazımda da iki tarafın sergilediği uyumsuz hareketlerden bahsettim. Mihawk'ın buzdağının sadece görünen kısmını yansıttığına inanıyorum o vs'de. Bunun içinde MF'de gördüğüm çelişkileri baz alıyorum. Ve öğrencisi olan adama baktığımda bunu rahatlıkla söyleyebiliyorum.

Ace örneği karakterle alakalı, adamın karşısında ondan ne kadar güçlü olduğu önemli değil. Fakat spesifik isim olan Mihawk, biz bu adamı taa serinin en başından güç seviyeleri hakkında aforizmalar dizen biri olarak gördük. E bu kadar kendisinin ve karşısındakinin gücünün ne olduğunun bilincinde olan biri, neden ortada uçuk bir fark olduğunu bilirken Beyazsakal'a meydan okusun? Beyazsakal dünyanın en güçlü adamı unvanını taşıyan birisi, orada karşısına Shanks'i de koysan Teach'i de koysan yaptığı hareketi anlamlı bulursun çünkü ortada unvan var.

@Erkan12 Evet, eline kılıç alan Kaido dövüş boyunca sadece kılıcını kullanacaksa kaybeder. Bu nettir. Unvan bunu delalet eder.

Adam mangakanın tescilli unvanına karşı çıkıyor. Ondan sonra da hater niye deniliyor diyor. Bu tip adamlara hater demeyelim de ne diyelim? Yonkou görülmedi diye hater deniyor xd kafasından çıkın bir gençler, ortaya atılan iddialara bakın da öyle konuşun.
Biz bunları tartıştık bin kez cevabı verildi kendimizce. Iddialar çürütüldü.

Mihawk in unvanı wb nin unvanı Kaido nunki tartışılır. Hater diyemezsin. Mihawk in unvanının geçerliliği de sınırları da tartışılır.

Mihawk karizma ve Mihawk'ın bir kılıcı var. Marco ananasa benziyor ve Marco'nun kılıcı yok. Mihawk hem karizma hem de kılıç sayısı bakımından Marco'dan üstün. Bu yüzden Mihawk alırım diyorum. Seriyi tamamen tarafsız bir şekilde incelediklerini iddia eden arkadaşların da dediği gibi, Marco Mihawk'ın liginde olamaz bile.
Buna göre Hyozu(8)>Hatchan(6)>Kaku(4)>Zoro(3)>Vista(2)>Mihawk(1) :oleyo2:

http://www.turkcraft.com/One_Piece/417/10
Kaku kılıcın yanında boyununu kullanıyor 6 stilde usta. Ama yine de kendini kılıç ustası sayıyor.
Cabaji ise topaçlar ile dövüşüyor ama kendini kılıç ustası sayıyor.

Peki Zoro bu konu hakkında ne diyor ?
http://www.turkcraft.com/One_Piece/17/2

Yani Shanks ve Rayleigh'te Zoro'nun hedefidir. Ünvan Mihawk'ta olduğundan hedef oymuş gibi gözüküyor. Bu adamlar varken ünvan Mihawk'ta ise onların gerisinde olacağını sanmam.

Bu arada Wb için Roger ile denk en güçlü adam deniyor yani yonkouların doğal olarak Shanks'in üzerinde bir adam. Mihawk'ın aradaki farkı merak etmesi normal.

Mihawk şuanda gösterdikleriyle en fazla yonkou sağ kolu eder. Ama kılıç ustalarının şeytani formu olayını gözden kaçırıyorsunuz. Cavendish normal halinde arenada ezikler ile dövüşürken Hakuba formu sayesinde hepsini tekledi.
Mihawk'ı beklemekte fayda var.

Mihawk'ın kendisi Beyazsakal'ın bariz üstünlüğünü kabul etmiş ve aradaki farkı ölçmek istediğini söylüyor. Marco'dan güçsüz olduğu kesin olan Vista'nın gücünü de kabul etmiş ve saygı duymuş, düelloyu erteletmiş.
neden dünyanın en güçlü ünvanının onda oldugunu merak edip, basit bir slashla yoklamaya çalışıyor, ayrıca asıl saygı gösteren vista, mihawk dünyadaki iyi kılıç ustalarından birini tanıyor diye saygı göstermiş olmuyor, daz bones'ide tanıyordu,

Kimse ünvana karşı çıkmadı. Ünvanın kapsadığı alanlardan bahsettik. Sen Mihawk'ın elinde kılıç olan her adamdan güçlü olduğunu düşünüyorsun, ama böyle değil. Shanks'tan güçlü olmadığı kesin mesela. Sadece kılıç tekniklerinde üstün. Bu farklı bir şey. Kaido eline kılıç alsa, Mihawk otomatikman ondan güçlü olmuyor.

Shanks'dan güçsüz olduğu nerde kesin, düelloları neden sonuçsuz bitmiş taaa Shanks'ın kolu varken ? Shanks kolunu kaybedince power up mu aldı, ben sana söyliyeyim ne oldu, Dünyanın en iyi kılıç ustası ünvanı için çarpışıyorlardı, ve eşit gidiyorlardı. Shanks East Blue'dan kolsuz dönünce, zaten sonuç belli oldu, Mihawk ünvanı aldı. yani Mihawk en az Shanks'tır. ki fazlasıda olabilir. haliyle muhattabı, vista marco değildir, whitebeard (mf deki), big mom'dır.

böyle düşünülmesi için mangakanın veridği nedenler:

1. Ünvan (aslında buda yeterde hater'ı çok karakterin)
2. 2 kollu Shanks ile eşit Dövüşmesi
3. 1 kollu Shanks'ın Düello teklifini geri çevirmesi
4. Luffy'nin hayali KK iken, Zoro'nun hayali Tümen komutanı seviyesini geçmek mi :D

bunlar en önemli nedenlerdi şimdi gelelim detaylara

1.Marineford'da, nerdeyse herkes Amiraller + Shichiler dahil Mihawkın kendini göstermesini ciddi tepkiler vermişti, Doflamingo seviyesinde ya da biraz daha güçlü bir adam olsa bu tepkiler verilirmiydi ?

2.Uzaklardan yolladığı basit saldırıyı, Elmas meyvesi yemiş (direk kılıç antisi diyebiliriz), tümen komutanı jozu, durdururken hiç de rahat değildi, ki absorb bile edemedi başka yere yönlendirdi
3. karşısında tümenlerden biri vista varken, luffy'ye bakıp düşünmesi

4. Yanlışlıkla buzdağını kesmesi vs

Buna göre Hyozu(8)>Hatchan(6)>Kaku(4)>Zoro(3)>Vista(2)>Mihawk(1) :oleyo2:
Karizma statını unutuyorsun. Balık kardeşlerin çok kılıcı var ama karizma değiller. Mihawk, Zoro'nun hocası olduğundan karizma olarak bir tık üstte ve kılıç eksikliğini bunla kapatıyor. Aynı durum Vista için de geçerli.Çakma Usopp ile arasındaki farkı karizmasıyla kapatıyor orada. Doğru sıralama şu olmalı:

Mihawk>Zoro(Gözü açınca eşit oluyorlar) >Vista>Kaku> Balık kardeşler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık