Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dracule Mihawk vs. Marco

Mihawk vs Marco

• Mihawk alir

Kullanılan: 109 62.3%
  • Marco alir

Kullanılan: 54 30.9%
  • Berabere biter

Kullanılan: 12 6.9%

• Kullanılan toplam oy
    175
Sırıttı diye Beyazsakal Mihawk'a denk olmuyor. Ben sadece olan durumun çarpıklığını öne sürüyorum. Luffy'nin karakteri ile Beyazsakal'ın karakteri de bir değil. Az çok çizilen kişilikler doğrultusunda tavırlar sergilendiğini kabul etmek gerekir.

İyi o vakit sen mangakanın verdiği unvanları reddet. Ne Beyazsakal'ın unvanı ne Mihawk'ın ne onun bunun. Üstelik daha bir şeyini görmediğimiz Mihawk'tan Vista'nın üstün olabilme ihtimalini düşünüyorsan, ki Vista'nın Mihawk karşısında sergilediği tutum ortadayken diyecek bir şeyim yok.

Beyazsakal'a atılan slash içinde Dünyanın en güçlü adamına karşı bir meydan okuma var. Orada Dünyanın en güçlü adamı unvanı haricinde kimi koyarsan koy Mihawk'ın yerine abes durmaz. Ha durur, ne şekilde durur eğer aralarındaki fark inanılmaz bir boyuttaysa. Fakat kendi gücünün bilincinde olan bir adam -ki Mihawk'ın güç seviyeleri konusunda çektiği nutuklar ortada- ancak yakın bir güçteyse bu şekilde meydan okuyabilir. Daha da diyecek lafım yok.

@Erkan12 Peki
Benim mangakanın verdiği unvnlrı reddettiğimi nereden çıkardın ki demek istediğim en güçlü Beyazsakal ama Big Mom ile dövüşse senin Mihawk ile Vista arasında gördüğün fark kadar mı fark olur yoksa amiral karşılaşması gibi 10 gün sürüp basit hatalar sonucu kaybedilen bi dövüş mü olur. Demek istediğim Vista seviye olarak Mihawk seviyesinde olabilir, savaşları 5 gün sürüp yenişme 1 tık fark ile belirlenebilir.

Ancak yakın dövüşte güçlüyse mi meydan okuyabilir. Ace örneği var güçsüz olduğu halde sürekli meydan okum derdinde hadi onu geçtim. Crocodile bile var. Beyazskalı görür görmez saldırması. Ondan güçlü olduğunu bildiği halde. Mihawkın slash gönderme amacı biz dengiz değil. Benden ne kadar güçlüsün onu göreyimdir. Ha Jozunun araya girmesini sen tayfa olarakta yorumlayabilirsin. Yni biz dengiz ama aramızdaki fark tayfa mı denilebilir. Bir sürü ihtimal var lakin kesin bir şey varki. Mihawk o slashı atarken dahi kendinden güçlü bir Beyazsakal olduğunu biliyor olması.

Adam mangakanın tescilli unvanına karşı çıkıyor.
Kimse ünvana karşı çıkmadı. Ünvanın kapsadığı alanlardan bahsettik. Sen Mihawk'ın elinde kılıç olan her adamdan güçlü olduğunu düşünüyorsun, ama böyle değil. Shanks'tan güçlü olmadığı kesin mesela. Sadece kılıç tekniklerinde üstün. Bu farklı bir şey. Kaido eline kılıç alsa, Mihawk otomatikman ondan güçlü olmuyor.

Mihawk ile Shanks arasında fark yoktur. İkiside yenişemezler.
Kılıç ustalığından çıkmak basit birşey değil. Kaku ve Cabaji örnekleri bariz ve net. Kaido eğer eline kılıç alıp Mihawk'ı yenebilirse en güçlü o olur. Ama yenemez.

Mihawk karizma ve Mihawk'ın bir kılıcı var. Marco ananasa benziyor ve Marco'nun kılıcı yok. Mihawk hem karizma hem de kılıç sayısı bakımından Marco'dan üstün. Bu yüzden Mihawk alır diyorum. Seriyi tamamen tarafsız bir şekilde incelediklerini iddia eden arkadaşların da dediği gibi, Marco Mihawk'ın liginde olamaz bile.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık