Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dracule Mihawk vs. Marco

Mihawk vs Marco

• Mihawk alir

Kullanılan: 109 62.3%
  • Marco alir

Kullanılan: 54 30.9%
  • Berabere biter

Kullanılan: 12 6.9%

• Kullanılan toplam oy
    175
Mihawk Wb'yi de alır saçma olmuş, kaptanıyla birlikte gelse Marco belki zorlayabilirler.Mihawk>Yonkou anket de kanıtlıyor bunu zaten teşekkürler Korsanfan.

gzgn

Marco defansif olarak çok güçlü bir meyveye sahip. Her türlü saldırye karşı dayanabiliyo Bknz. üç amirale karşı durumu. Ama saldırı için Marco nun kendi bedenine dönmesi gerekiyo. Buarası Marco nun xayıf noktası bence. Uzun bir savaş olur ama sonunda Mihawk kazanabilir gibi

@Erkan12
MF üzerinde gördüğümüz kadarıyla evet, Vista ve Mihawk başa baş bir dövüş sergiledi. Lakin dehşet güçlü olan bir adam isterse karşısındaki kişinin güç seviyesine göre hareket edebilir mi? Edebilir. Pekii, Dünyanın en iyi kılıç ustası olan adamın karşısına Marco neden kesinkes güçsüz olduğunu bildiği birisini göndersin? Tartışılması gereken nokta bu. Senin dediğin gibi unvanı reddederek Marco'nun hareketine sadık bir sonuca varmak değil. Bunu yapmasının altındaki gerçek nedeni sorgulamak gerekir. Çünkü Mihawk karşısına geçen Vista'da otuz iki diş sırıtmış, adını bilmesinin mutluluğunu taşıyan bir hayran tavrı görüyoruz. Hayranı olduğu adamla kılıç tokuşturabilme şansına erişmiş bir adamdan başka bir tavır yoktu çizilen şeyde. Bu noktada Mihawk'ın MF'de çarpık diğer hareketlerine göz atmak gerekir.
Hayran olayı tamamen senin iddian. Vista mütavazi bir şekilde ''demek beni duydun ha'' diyor. Bu onun hayranı olduğunu göstermez. Nitekim Mihawk ancak bir aptal seni bilmez diyor, bu kadar ünlü bir adamın hayran olacağını iddia etmek senin hayal dünyanın genişliği ile alakalı bir durum.

Marco kesin kez Mihawk ondan güçsüzdür diye bir şey demedi ki bu da senin kendin çıkardığın bir şey. Öyle olsa Marco zaten onu tek yollamaz. Benim dayanak noktamda bu zaten. Sen diyorsun ki Marco güçsüz olduğunu bildiği birine niye yolluyor, zaten güçsüz değil o yüzden yolluyor diyorum, cevap burada zaten. Mihawk'ın ünvanı kılıçustalığı üzerine, Haki seviyesi, kuvvet, hız gibi ana etkenler de var. Buralarda geri kalırsa yenilebilir. Shanks bu sebepten Mihawk'ı yener ama en iyisi olmaz. Çünkü kılıç tekniği ile yenmemiş olur. Fark burada. Belki Vista, kuvvet ve hız konusunda daha iyi ve bu sebepten yenilmez. Ya da aşağı yukarı yakın kuvvetteler, Shanks ile Beyazsakal gibi, ama Vista onunla baş edecek yani denk dövüşcek kadar güçlü. Bunları göz önüne alıp Vista'yı tek göndermiş işte anlaşılmayacak bir olay değil.

1-Mihawk'ın Beyazsakal'a meydan okuması
. Mihawk'ın kesişinde karşısında otuz iki diş sırıtan bir Beyazsakal portresi (Kendisine meydan okuyan bir düşman karşısında niye bu yüz ifadesi çizilir? Beyazsakal'ın karakterine bakarsan yalnızca sempati beslediği insanlara karşı bu tavırda olduğunu görebilirsin)

. Mihawk'ın kesişinin yönünü değiştirmek için kendisi gibi bir kılıç ustası yerine antisi Jozu çıkması (Neden denk dövüştüğünü iddia ettiğin Vista değil de ondan güçlü olduğu bariz, ve kılıç ustalarının antisi olan, potansiyel en iyi savunmayı verecek elmas meyveli Jozu çıkıyor?)

.Mihawk'ın yolladığı kesişin ardından geri çekilmesi (Gerçekten dövüş niyetinde olan bir adam neden tek bir harekette geri çekilsin?)
Jozu ondan daha güçlü. Bu sebepten. Vista o saldırıyı durduramaması senin iddian. Jozu durdurdu diye başka kimse durduramaz diye bir şey yok. Jozu o saldırıyı belki daha rahat durdururdu orası ayrı.

2-Mihawk'ın Vista'yla olan dövüşü
.Bariz bir şekilde daha güçlü olduğunu bilen Marco'nun Dünyanın en iyi kılıç ustası karşısına neden Vista'yı yolluyor? Üstelik o bölümlere bakarsan Marco'nun gayet gevşek bir edayla bunu söylediğini görürsün.

.Vista'nın Mihawk karşısında girdiği hayran tavırlar, üstteki paragrafta belirttim.

.Bariz bir şekilde üstün olan Mihawk'ın Vista karşısında bu üstünlüğünü yansıtmayışı

.Sengoku müdahaleli geri çekilmenin ardından Mihawk'ın Vista'ya dövüşümüzü erteleyelim demesi
(Mihawk, gerçekten ciddi bir tutum sergileseydi bu şekilde konuşur muydu? Shanks'le olan denkliğinde tehditkar ve agresif tavrı söz konusuyken Vista'da fazla sempatik bir tutum söz konusu değil mi?)
Barizlik diye bir şey söz konusu değil işte bunu anlattım.

Şimdi sürekli ağzınızda gevelediğiniz şu Mihawk'ın güçsüzleri ezip geçmesi olayından Vista'ya çıkardığınız ekmeği eleştirecek olursam, Mihawk'ın karakteri güçsüz, ezik fakat kibirli olan insanlara karşı sert bir tutum sergiliyor. Yani her güçsüz olan insanı ezip geçen bir tip değil Mihawk. Ezik olmasına rağmen kendini bir şey sanan tiplere karşı tahammülsüzlüğü var. Bunu sürekli salladığınız Don krieg ve ekürileri için diyebilirsin. Fakat ilk bölümlerdeki Zoro'ya veya Vista'ya olan tutumuna baktığında gerçekten karakterli olan ve tabiriyle haddini bilen kişilere karşı son derece saygılı ve dövüş prensiplerine uygun davrandığı bir gerçek.
Şu ''gevelediğiniz'' lafı son derece terbiyesizce bir tabir. Kendini kaptırmışsın, ne anlatmaya çalıştığın da belli değil.

Şu boş iddiana gelecek olursak;

Neden shichibukai ismi anılsın diyorum ben sana? Hadi onu geçtim, madem Marco'nun durdurabileceğine inanıyorlar, niye amiralleri düşünmüyorlar o zaman? Amirallerin ismi niye geçmiyor? Onlar hükümet tarafında olduğundan mı? Shichiler ne peki?
Shichibukai korsan sayılmıyor mu ? Denizcilerden bahsetmemeleri normal. Doflamingo bir Shichibukai ve yeni dünyada adası var. Haliyle Teach ile karşılaşabilir. Korsanlar arasında bir çıkarım yapıyor adam. Mihawk arada sırada yeni dünyaya gidiyor, o da karşılaşabilir.

Aslolan kaptan ne kardeşim? Gerçi sen tek başına olan bir Teach'in koca yonkou tayfasını alabileceğine inanan birisin, sana laf anlatmak boşuna bu yüzden
Tayfanın en güçlüsü, ve yeri geldiği zaman geri kalan herkesi tek başına öldürecek kuvvette birisi oluyor. Lucci'nin Luffy'nin kabul ettiği üzerine, Lucci herkesi tek başına öldürebilirdi. Aynısı Beyazsakal için geçerli, Marco ile Jozu'yu geçtiği vakit gerisi çantada keklik. Roger, Rayleigh'i geçtikten sonra geri kalan tayfayı da alır. Bu açıdan aslolan kaptandır dedim. Gayet anlaşılır bence.

Kafa kafaya giden bir mücadele olur.Bence güç seviyeleri de yakındır.Ama en sonunda ayakta kalan marco olur.İki karakterinde güçleri hakkında pek de birşey bilmiyoruz açıkçası wano sonrası açılması daha mantıklı olurmuş.Hem kılıç ustaları diyarı hem neko marcoyu çağırmaya gitmişti.

Sırıttı diye Beyazsakal Mihawk'a denk mi oluyor. Bu tip sahneleri çizerken bana göre Oda anlık hareket ediyor. Güç seviyesi çıkarmak için değil. Bunun Luffy için bir çok örneğini görebilirsin. Marco'nun kendisinden güçsüz olduğu bildiği halde demişsin bu kesin değil. Evet makam onda lakin belki Vista oraya yetişti. Şuan denkler nereden geliyor bunun bu yönde olduğu. Dünyanın en güçlü adamı Beyazsakal ama onun dengi korsanlar demi. Kim bunlar Yonko. Dünyanın en iyi kılıç ustasına da denk insanlar vardır. Belki bu denklik Vistada mevcuttur. Aksini gösteren bir durum yok. Vista'nın Mihawk'a benim adımı bilmene şaşırdım demesi kendi mütevaziliği olabilir. Yada Vista Mihawkı çok kibirli bulmuş olabilir keza bunları söylerken Vistada sırıtm pozisyonunda. 3 ihtimalli hatta benim aklıma gelmeyen vbşka ihtimaller dahi olabilir. Çünkü Vistanın karakterini tam bilmiyoruz. Ama Mihawkı mangada daha çok gördük karakteri hakkında daha fazla bilgiye sahibiz. Zoro'ya olan davranışlrı bir tavşana her şeyi göstermemden. Beyazsakala attığı slashı aradaki güç farkı nedir görmek içine kadar adam kendini kimliğini belli eden bir seviyede. Bu karşılaşma için net yorum yapamıyorum çünkü yakında olabilirler olmayadabilirler ama Mihawk Yonko gücünde bir adam olsa Dünyanın en güçlü adamına farkı görmek için slash sallamaz uzaktan.
Sırıttı diye Beyazsakal Mihawk'a denk olmuyor. Ben sadece olan durumun çarpıklığını öne sürüyorum. Luffy'nin karakteri ile Beyazsakal'ın karakteri de bir değil. Az çok çizilen kişilikler doğrultusunda tavırlar sergilendiğini kabul etmek gerekir.

İyi o vakit sen mangakanın verdiği unvanları reddet. Ne Beyazsakal'ın unvanı ne Mihawk'ın ne onun bunun. Üstelik daha bir şeyini görmediğimiz Mihawk'tan Vista'nın üstün olabilme ihtimalini düşünüyorsan, ki Vista'nın Mihawk karşısında sergilediği tutum ortadayken diyecek bir şeyim yok.

Beyazsakal'a atılan slash içinde Dünyanın en güçlü adamına karşı bir meydan okuma var. Orada Dünyanın en güçlü adamı unvanı haricinde kimi koyarsan koy Mihawk'ın yerine abes durmaz. Ha durur, ne şekilde durur eğer aralarındaki fark inanılmaz bir boyuttaysa. Fakat kendi gücünün bilincinde olan bir adam -ki Mihawk'ın güç seviyeleri konusunda çektiği nutuklar ortada- ancak yakın bir güçteyse bu şekilde meydan okuyabilir. Daha da diyecek lafım yok.

@Erkan12 Peki

Adam mangakanın tescilli unvanına karşı çıkıyor. Ondan sonra da hater niye deniliyor diyor. Bu tip adamlara hater demeyelim de ne diyelim? Yonkou görülmedi diye hater deniyor xd kafasından çıkın bir gençler, ortaya atılan iddialara bakın da öyle konuşun.

Marco'nun Mihawka hasar verebileceğini zannetmiyorum, ezici üstünlükle Mihawk alır. kaptanını koysaydın ankete, düşünürdüm.
Mihawk'ın kendisi Beyazsakal'ın bariz üstünlüğünü kabul etmiş ve aradaki farkı ölçmek istediğini söylüyor. Marco'dan güçsüz olduğu kesin olan Vista'nın gücünü de kabul etmiş ve saygı duymuş, düelloyu erteletmiş.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık