Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dracule Mihawk vs. Marco

Mihawk vs Marco

• Mihawk alir

Kullanılan: 109 62.3%
  • Marco alir

Kullanılan: 54 30.9%
  • Berabere biter

Kullanılan: 12 6.9%

• Kullanılan toplam oy
    175
Shanks'ın o kılıçla dövüşmek için ikinci bir kola neden ihtiyacı var anlamadım. Bir adamın hakisi yeterince güçlüyse kolla da dövüşür tekmeyle de dövüşür kafayla da dövüşür.

@F.M. Dostoyevski

Dostum, Beyazsakal ile Garp denktir, birinin birine öyle büyük bir üstünlüğü yoktur. Garp meyve yese veya Beyazsakal meyvesiz olsa da bu denklik bozulmaz. Mihawk ile Kaido arasında fark vardır. Bu fark Kaido eline kılıç alsa da değişmez :S Kaido'un öyle bir derdi yok zaten ama zevk için bir challengea dönüşterse olayı, elinde kılıçla da yener.
1. Wb ile Garp'ın denk olduğu senin kişisel görüşün. 2. Meyve nasıl etkilemez? :/ gura gura bir de.... 3. Benim derdim de bu mantıkla zaten. Olmayacak bir şey üzerinden kıyas yapılmaz. Kaido kılıç ustası olarak tasarlanmamış. O yüzden mantığı yok.
İkinci paragarafı anlamadım. Sence Mihawk Shanks tan güçlü mü?
Hayır, Mihawk kılıç tekniklerinde Shanks'tan üstün o yüzden deiku ama genel olarak Shanks daha güçlü, diyenlere cevaptı o. Şöyle düşün; Shanks ve Mihawk kapışacaklar ve sonucunda anlayacağız ki Mihawk kılıçta üstün ama Shanks daha güçlü. Böyle bir şey olabilir mi? Daha iyi kılıç ustası olman için karşındakini yenmen gerekiyor. Aynı Zoro vs Mihawk'ta olduğu gibi. Ben de ona uyarladım. Gördüğün gibi böyle bir şey mümlün değil. Ben Mihawk ile Shanks'ı eşit görüyorum ama bu baika konu. Konu dağılmasın. Sonra sorduğum sorulara cevap veremeyip konuyu dağıtıyorlar. :)
Şu dediğini daha öncede demiştin, ben de merakla milletin cevabını beklemiştim bir kişi bile bir şey yazmadı. Cidden çok komik durum, durumun vahametini düşününce gülemiyorsun bile :D Hani artık 2y öncesinde de değiliz Mihawk'ta haki yok tezini iddia edecek bir durumda değilsiniz. Bu adam Zoro'ya kılıcını dahi hakiyle kaplamayı öğretiyor. Hakisi azdır, ondan güçsüzdür efsanesi hala devam ediyor cidden çok vahim.
Ben sana net bir şey söyleyeyim; şu yazdığımı Oda gelse çürütemez. Ancak yeni bir sayı yazar, yeni bilgiler falan verirse çürütebilir ki bunu da sırf çürütmüş olmak için yaparsa. :D

Garip olan şey Mihawkı güçlü kılan kılıç Kaido'yu güçsüz kılıyor.

Bkz: Kaido kılıç kullanırsa Mihawk daha iyi olur.

Sana Shanks'tan daha güçlü olduğunu düşündüren nedir Mihawk'ın 15 yıl önce yaptıkları düellolar mı ? Yoksa Deiku ünvanımı sence Shanks o düellolardan sonra veya Mihawk Deiku ünvanını aldıktan sonra ne kadar umursuyor Deiku ünvanını kendisi bir Yonkou iken?
Mevzu bu değil, yanlış anlamışsın.

2.si ben Mihawk'ın Shanks'tan güçlü olduğunu iddia etmiyorum. Konu bu değil zaten. Dağılmasın.

1. Wb ile Garp'ın denk olduğu senin kişisel görüşün. 2. Meyve nasıl etkilemez? :/ gura gura bir de.... 3. Benim derdim de bu mantıkla zaten. Olmayacak bir şey üzerinden kıyas yapılmaz. Kaido kılıç ustası olarak tasarlanmamış. O yüzden mantığı yok.

Hayır, Mihawk kılıç tekniklerinde Shanks'tan üstün o yüzden deiku ama genel olarak Shanks daha güçlü, diyenlere cevaptı o. Şöyle düşün; Shanks ve Mihawk kapışacaklar ve sonucunda anlayacağız ki Mihawk kılıçta üstün ama Shanks daha güçlü. Böyle bir şey olabilir mi? Daha iyi kılıç ustası olman için karşındakini yenmen gerekiyor. Aynı Zoro vs Mihawk'ta olduğu gibi. Ben de ona uyarladım. Gördüğün gibi böyle bir şey mümlün değil. Ben Mihawk ile Shanks'ı eşit görüyorum ama bu baika konu. Konu dağılmasın. Sonra sorduğum sorulara cevap veremeyip konuyu dağıtıyorlar. :)

Ben sana net bir şey söyleyeyim; şu yazdığımı Oda gelse çürütemez. Ancak yeni bir sayı yazar, yeni bilgiler falan verirse çürütebilir ki bunu da sırf çürütmüş olmak için yaparsa. :D
Meyve dediğin çeri çöpü belli bir seviyeye çıkarır. Güçlü olan adam zaten güçlüdür. Mihawk'tan güçlü olan adam eline kılıç alıp Mihawk'ı dövebilir. Sırtına asar, dövdükten sonra kılıçla öldürür. En güçlü kılıç ustası benim der.

Meyve dediğin çeri çöpü belli bir seviyeye çıkarır. Güçlü olan adam zaten güçlüdür. Mihawk'tan güçlü olan adam eline kılıç alıp Mihawk'ı dövebilir. Sırtına asar, dövdükten sonra kılıçla öldürür. En güçlü kılıç ustası benim der.
1. Bu senin fikrin. Meyve her zaman, her dövüşte güç katar.
2. Böyle bir şey olamaz. Evrenin mantığına aykırı olur. O durumda her zaman dünyanın en güçlü adamı aynı zamanda en iyi kılıç ustası olurdu ama değil. Çünkü kılıç ustası değil. Kılıç ustası olmayan bir adamı kılıç ustası yapıp tartışmaya dahil etmek mantıklı mı? Kaido'nun şu konuyla, kılıçla falan ne alakası var? Ama bak Shanks kılıç ustası olarak tasarlanmış. Kıyaslıyorsan onunla kıyasla.

Marco iyileşmekten yorulur.7/24 iyileşiyordur.Bir ilk yaşanır.Meyvenin içindeki şeytan artık pes eder.Daha Marco ölmeden bedenini terk eder. :D

Cıbıldak kalan Marco da beyaz bayrağı çekmek zorunda kalır. :)

1. Bu senin fikrin. Meyve her zaman, her dövüşte güç katar.
2. Böyle bir şey olamaz. Evrenin mantığına aykırı olur. O durumda her zaman dünyanın en güçlü adamı aynı zamanda en iyi kılıç ustası olurdu ama değil. Çünkü kılıç ustası değil. Kılıç ustası olmayan bir adamı kılıç ustası yapıp tartışmaya dahil etmek mantıklı mı? Kaido'nun şu konuyla, kılıçla falan ne alakası var? Ama bak Shanks kılıç ustası olarak tasarlanmış. Kıyaslıyorsan onunla kıyasla.
Kardeşim serideki kılıç ustalığı olayı saçma zaten. Bu adamlar kılıcı haki basıyor, ne kadar kılıç ustalığından söz edebilirsin? Tekniklerini konuşturmuyorlar yani. Hakiler falan çarpışıyor, meyve etkeni oluyor vs. Onu geçtim. Big Mom meyvesiz olsa gücü ne kadar düşecek? Bu insanlar sadece meyvesiyle orada değil aynı zamanda insanüstü güçlüler. Saldırı işlemiyor normal bedenlerine. WB meyvesi olmasa yakın dövüştü Amiral alamaycak mı? Alacak yine. Garp'da deprem meyvesi olsa ne olacak Roger'i falan mı geçecek? Adam zaten dağı yumrukla kırıyor... Neyse benim görüşüm bu uzlaşamayacağız anlaşılan.

Kesinlikle katılıyorum. Adam bana göre Shanks'in itibarını sarsmamak için kolunun gitmesi gücünü eksiltmemiş demiş işte sonradan, bu açıklamasını da sırf Mihawk için yaptığını düşünüyorum yoksa Mihawk üstünlük kurmuş olacaktı. Shanks=Mihawk iddiasına göre konuşuyorum bu arada :D

Kardeşim serideki kılıç ustalığı olayı saçma zaten. Bu adamlar kılıcı haki basıyor, ne kadar kılıç ustalığından söz edebilirsin? Tekniklerini konuşturmuyorlar yani. Hakiler falan çarpışıyor, meyve etkeni oluyor vs. Onu geçtim. Big Mom meyvesiz olsa gücü ne kadar düşecek? Bu insanlar sadece meyvesiyle orada değil aynı zamanda insanüstü güçlüler. Saldırı işlemiyor normal bedenlerine. WB meyvesi olmasa yakın dövüştü Amiral alamaycak mı? Alacak yine. Garp'da deprem meyvesi olsa ne olacak Roger'i falan mı geçecek? Adam zaten dağı yumrukla kırıyor... Neyse benim görüşüm bu uzlaşamayacağız anlaşılan.
Saçma derken seri içinde bir tutarlılığı var. Gerçek hayattaki gibi düşünürsen tabi saçma.

WB veya Big Mom meyvesiz olsalar çöp olurlar demiyorum. Meyve her zaman çok güç katar diyorum. BB boşuna meyvelerin peşinde koşmuyor. BB çer çöp mü? Değil. Ama meyvesi olmasa Ace'i yenmesi kesin olmadığı gibi yonkou olması hepten zor olurdu. Marco meyvesiz olsa amiraller karşısında ne kadar varlık gösterebilirdi? Ama bu meyvesiz Marco'yu çöp yapmaz. Neyse konu başka zaten, ben misal verdim. WB belki meyvesiz de olsa en güçlü olurdu ama bu kesin değil.

@Shakky Gücünün azalmaması yanlış değerlendiriliyor bence. Oradaki mantık şu; Shanks 2 kollu da olsa şuanki konumunda ve gücünde olacaktı (yani mangaka öyle çizecekti,) tek koluyla da aynı makam ve güçte oldu (yani mangaka öyle çizdi.) Yani tek kollu olmak zarar vermiyor demek değil, Oda zaten Shanks'ı başta bu güçte tasarlamıştı o değişmedi demek.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık