Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dracule Mihawk vs. Edward Weevil

Mihawk vs Weevil

• Kullanılan toplam oy
    210
Katananın iki elle tutulması, savrulması hızından birşey kaybettirmez ki :S Aslında alttan tutan el hız bile kadar hareketlere.
Hayır iki elle savurmak kılıcın hızından bir şey kaybettirmez ama kişinin kolları için aynı şey geçerli olmaz. Hareket yerine ulaşmazsa, kısa bir süreliğine de olsa savunma anlamında boşluk oluşur. Kast ettiğim şey bu.

Meredith

Kılıcı iki el ile tutmak alacağı maksimum uzunluğu kısaltırken yapılan kesmenin gucunu arttırır.
Weevil alir.

İkisi hakkında da bir sey bilmesekte seride ki konumu gereği Mihawk'tan beklentilerim yüksek.

Eğer Shanks dediğimiz gibi saf güç ve haki master çıkarsa Mihawk saf güç ve iki tür hakide bence Shanks'ın azıcık altındadır.En iyi kılıç ustası olması da onu amiral üstü yapmaya yeter.Ki ben Mihawk'tan Cavendish gibi 2. bir psikopat vampir kişiliği bekliyorum.

Outlaw

İkisininde adam akıllı bir savaşını görmedik. Konumlarına bakarak değerlendirebiliriz sadece. Bu sebeple pek sağlıklı tartışılabilecek bi konu değil bence.

Mihawk
Amiralin kolunu alan kişi kesin Weevil olsa, kafamda bir soru işareti oluşabilirdi ama bu şartlarda Mihawk derim.
Varsayalım ki Amiralin kolunu Weevil aldı.. yine Mihawk derdim.

Weevil'de harcanacak adam tipi var :) Ama Mihawk'ta öyle bir tip yok, en azından ben böyle düşünüyorum.

Hahahah Zoro ile dövüşürken meyve bıçağını kullanması normal çünkü adamı tanımıyor. Bu diğerleri ile ciddi bir dövüş içine girdiği anlamına gelmez bkz. Zoro vs Mihawk orada ciddi dövüşse Zoro yaşar mıydı ama en sonunda Kara Kılıcını kullanmıştı hatırlar isen. One piece bilgime laf etmeden önce kendini sorgulamanı tavsiye ederim.
Ne anlatmaya çalıştın hiç bir şey anlamadım, Mihawk savunanların genel görüntüsünü temsil etmişsin anlaşılan. Neyse.

FisherTiger

Kimse kusura bakmasında Shanksın yanına gittiğinde Shanks düello yapmayamı geldin dediği adamı Weevil gibi bir adama yenilir ezilir demeyi geçtim karşılaştırmak bence ağır bir mihawk haterlığıdır. Mihawk çok basit bir şekilde one piecedeki zirve karakterlerden biridir. Marinefordan dem vuranlara bende şunu söyleyeyiyim marineforda daha luffynin 30m ödüllü haliyle yendiği crocodile sadece mihawkamı atar yapıyor. Beyazsakal Akainu Dofa atar yapmıyormu hangisini yenebilir yada karşsında durabilir?

Kimse kusura bakmasında Shanksın yanına gittiğinde Shanks düello yapmayamı geldin dediği adamı Weevil gibi bir adama yenilir ezilir demeyi geçtim karşılaştırmak bence ağır bir mihawk haterlığıdır. Mihawk çok basit bir şekilde one piecedeki zirve karakterlerden biridir. Marinefordan dem vuranlara bende şunu söyleyeyiyim marineforda daha luffynin 30m ödüllü haliyle yendiği crocodile sadece mihawkamı atar yapıyor. Beyazsakal Akainu Dofa atar yapmıyormu hangisini yenebilir yada karşsında durabilir?
Weevil amiral seviyesinde ise gayet de bir Yonkou ile düello yapabilir. Kizaru gibi bir gevşek ilk kez ciddi olup onun için "Beyazsakalın gençliğini anımsatıyor" demesine rağmen Weevil'i seçenlere hater demek mantıklı olmuyor. Bak ben de Mihawk kazanır dedim ama karşı görüşte olanların da dayanak noktaları yok değil hani.

Genç WB gücünde olduğu söylenen bir karakter Mihawk'ı yener demek haterlık değildir. Weevil cidden genç WB gibiyse işler değişir.
Ben öyle olduğuna inanıyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık