Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dracule Mihawk vs. Edward Weevil

Mihawk vs Weevil

• Kullanılan toplam oy
    210
Bu aralar bunu çok söylüyorum ama Kizaru'nun Weevil Wb'yi anımsatıyor sözü Oda'nın karakterleri ilk tanıttığında yaptığı klasik köpürtme söylemlerinden bence :/ Ya Kizaru'nun kastettiği şey Weevil'ın dövüş stili.Yani Wb'de bisentosunu kullanıyordu ve Weevil'da bisento ile dövüşüyor.Ayriyetten Wb'de yumruğu gömüyordu.Belkide Weevil'da deprem yumruğu olmasada rakibine yumruğu ile dünyanın kaç bucak olduğunu gösteriyordur.Kısacası güç ile kastedilen şey savaş tarzı.

2. bi ihtimal ise ilk başta dediğim gibi bi abartı.Yani Kizaru gerçekten Weevil genç Wb kadar güçlü demek istedi ama bu bi abartı.Sonradan fos çıkacak bi iddia.Bunun örneklerini daha önceden de gördük sonuçta.Mesela Balıkadamlar bi insandan 4 kat daha güçlüydü.Ya da (bunu daha öncede söyledim) Elizabellonun yumruğu yonko alıyordu,Ve ya Pica ben hepsini alayım Dof sen raad ol diyordu.

Demem o ki ben Weevil'ın değil genç wb.Yaşlı wb kadar bile çıkacağını sanmıyorum :/ O yüzden Mihawk'a bastım zaten.Yoksa ben kolay kolay Mihawk'a adam aldırmam :/ Ama Weevil'ın ileride Mihawk'ı alacağı bi şekilde bize gösterilirsede bunu sıvama olarak nitelendirmem :)

karolla

madem ayıboğan genç wb kadar güçlü neden kaidou en güçlü ? bence gücünün andırıyor olmasında şu cikacak: wb de bir dönem tek başına takılan ve şehirler yakan biriymiş falan çıkacaktır.yaptıkları şeyler benzer olduğu için gücünün de ayni olması gerektiğini düşünmüş olabilir. şuan genç wb seviyesinde birisi demek bildiğin roger demek. ne yani bu adam roger kadar güçlü mü? bu adamı indiren ne seviyede olacak o zaman?

Her yeni karakterde olduğu gibi wevilda da bir goygoya maruz kaldık.
Hadi Mihawk, rayleigh wb garp sengoku jenerasyonundan olsa da yaşlı tıkanır desek.

Adamla ilgili verilen bilgiler var. Bu bilgilere bakıp bir şeyler söylemek nasıl goygoy oluyor?

Genç WB derken yaş aralığı önemli. KK olan Roger'la dövüşen WB değildir herhalde. Orada orta yaşlarında olması lazım. Roger'ın yaşı ile kıyaslarsam öyle. Bu adam Yonkou gücünde de olabilir. Ama beyni yok. Sıkıntı burada. Mangaka çok güçlü de yapabilir önemli olan serideki rolü.
Belki de Luffy'nin WB'si olacak? Bilemeyiz. :/

8 gün önce yola çıktı Weevil. Luffy'nin yanına gelebilmesi için gazeteden bir haber alması gerekiyor. Gazeteye düğün haberi düşer büyük ihtimal. Weevil'in Wano'ya da gelme ihtimali yok çünkü haberi düşmez bizimkiler giderken.

Ya düğünde ya da Wano'dan sonraki arcta genç WB'yi göreceğiz. Yonkou dövüşlerinden sonra bile gelebilir. :/

onurcancapkan

Mihawk uzun süreden beri dünyanın en iyi kılıç ustası.Beyazsakal gibi birine bile kafasına göre saldıran biri.Gücünün epey üstün olduğu ve tek başına buralara geldiğini göz önüne alırsak.Mihawk fazlasıyla güçlü bir karakter olduğunu düşünüyorum.Bir yonkou gücünde olmayan birini dünyanın en iyi kılıç ustası yapmazlar.

İchiryu

Mihawk uzun süreden beri dünyanın en iyi kılıç ustası.Beyazsakal gibi birine bile kafasına göre saldıran biri.Gücünün epey üstün olduğu ve tek başına buralara geldiğini göz önüne alırsak.Mihawk fazlasıyla güçlü bir karakter olduğunu düşünüyorum.Bir yonkou gücünde olmayan birini dünyanın en iyi kılıç ustası yapmazlar.
Bence kaç.

kör topal

O Kizaru'nun lafları bence Oda'nın abartması. İleride tahminimce balon bir müttefik çıkıcak son savaşta aradan bir engeli alıcak işte beklentim o kadar ondan. Ama Mihawk Zoro gibi bir adamın amacı ve hayali. Yani Mihawk'ın daha üstün bir rolü olduğunu düşündüğüm ve bu role yakışır bir gücü olucağına inandığım için Mihawk'a basıyorum. Aslında bu konu için daha erken çünkü iki karakterin de gücünü bilmiyoruz.

Ne anlatmaya çalıştın hiç bir şey anlamadım, Mihawk savunanların genel görüntüsünü temsil etmişsin anlaşılan. Neyse.
Anlatmak istediğim kılıcını çekince ciddi dövüşüyor ve/veya aralarındaki güç farkı az mantığı yanlış. Örnek verecek olursak Zoro ile dövüşürken kılıcını çekti ama güç farkı az değildi. Fanlık yaptığım yok eğer yorum yapılacaksa küçücük ayrıntılar da gözden kaçırılmamalı.

ben mangada brandnew aracılıgıyla, yeni shicibukailer anlatıldıgındaki sıralamanın, aynı zamanda e.odanın kafasındaki güc sıralamasınıda yansıttıgını düşünüyorum.

o sıralamaya göre en basta söylenen weevil. resim sıralamasına görede en güclü mihawk.

şimdi normal sartta zaten anketi fanlarıyla mihawk alır. orayı gecelim. elimizdeki verilere odaklanalım.

su an mihawkla, weevil vsye tutussa herkes zaten mihawkın alıcagına inanır. dünyanın en iyi kılıc ustası, shicibukailerden ayrılan bir en unvanıyla, amiral edecek kadar capı olan bir adam bence.

mesele su; weevilda amiral veya amirale yakın edermi ? eldeki verilere göre zephrynin kolunu almıs olabilir. bu veriyle onu amiral gücünde görebilirmiyiz ?

çünkü forumda sanılanın aksine, gücü saklanan mihawk degil weevil.

mihawkın gücü bence asagı yukarı belli, en iyi hali işte, shogundan güclü, kizaru kadardır. sadece fanları mihawkı yonko gücünde görüyor. bence mihawk aynı o manga karelerindeki gibi, doflamingodan sonra gücü işlenen, en son shicibukai olucak ve yeride wano olucak. peki ya weevil en son işlenirse :) ?

ben, bunun üzerinden tartısalım derim, weevil amiral edecek kadar varmıdır ? tamam aptal ama, hayvan gibi güclü olduktan sonra zeka önemli degildir. kabul wb de deprem meyveside vardı. ama adam yinede hayvan gibi güclüydü. üstelik zaten söz konusu wb olunca, herkes wbnin mihawkı kılıcına oturtacagını kabul eder.

kizarunun tek bir lafı, bende weevila büyük bir güven uyandırdı. düşünün o kadar gayri ciddi bir adam bu övgüyü veriyor. wbnin meyvesi yok tamam ama, o hayvani gücünü ve hakisinide gördük.

o yüzden mihawk 10 sa , weevil en kötü 9.5 tur diyorum ve ekliyorum. eger önce weevili işlerse mangaka mihawk en güclü shicibukai diyecegim, ama eger sona weevil kalırsa o sıralamaya tamamen inanacagım.

son olarak oyumuda her zamanki gibi sürpriz ata oynıyacagım :p

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık