Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Donquixote Doflamingo vs. Charlotte Cracker

Donquixote Doflamingo vs Charlotte Cracker

• Kullanılan toplam oy
    334
Dof'un alacağına en çok inananlardan benim. Ama şu an görünen Cracker güçlü Doflamingo'dan. Luffy'yi Gear 2 ve 3 esnasında Dof'a oranla daha çok zorladı. Ben bunu ikili arasındaki B. haki farkına bağlıyordum. İkisi pata küte dalıyorlardı. Ama hız dayanıklılık gibi faktörlerde Dof öndeydi. Bu sebeple alır diye düşünüyordum ama bu bölüm iki kong gun yiyip kuklası dağıldı. Yetmedi Luffy'yi kesti.

Şimdi Luffy beklemiyordu diyebilirsiniz. Ama Luffy uyanışıda beklemiyordu. Fakat Dof'tan darbe almadı. Mangaka Dof ile Cracker'i Luffy'ye karşı farklı bir performansta gösterdi. Bu bölümle gözümde netleşti bu.

Açıkçası yanıldım. :D

bu bölümden sonra yüzde 30 olan kararsızlıgımda gitti. crackerde , jackte dofu harcar. bu cümlemde mwye gelsin, doflamingo sabaha kadar ugrassın marcoyuda, jozuyuda yenemez :D

İleriyi görmek.
Ahaha ankete ne olmuş ya. Bu kadar da hızlı bir değişim beklemiyordum. Objektif olmaya çalışmak bu yüzden önemli. Objektif olmazsan ya haftada bir fikrini değiştiriyorsun ya da yetersiz argümanlarla fikrini savunmak zorunda kalıyorsun. :/

Anketin sıfırlanması güzel olmamış ya harbiden :( Ben de anlamadım ilk oy atmıştım ben buraya ama diyorum :) Bu Dof'u dayak yedikten sonra da yeterince gördük bayağı da konuştu, kendi bile "Ben handikaplıydım, ben tektim karşımda tüm ada vardı." diye ağlamadı :D O dövüş tarafsız bir şekilde bire bir yapılsaydı yine Luffy alırdı işte asıl mesele bu.

Bu arada Cracker'a önceki oylamada da oy vermiştim yine verdim tabi ki.

Şimdi çürüteyim mi?

Mf'de Jozu'yu kitlediği şekilde görünmez iple kitleyebilir mi? Yüksek k. haki var mi Craker'de? Karekteri görmediğin için var diyemezsin. Jozu kitlendiyse, Kraker neden olmasın? Wb'nin adamlarına ezik bunlardan zayıf dersen bilemem. Zırhın içinde kitlenmiş Kraker ne yapacak?

Luffy üzerinden fikrin olur ama bu karakterler ters birbirine, mesela Jack gibi bence Kraker ayakları daha yere basan şekilde dövüşüyor, Jozu gibi. Ama Marco uçuyor.

Ayrıca uyanma ile Zırhı ipliğe dönüştürdüğünde ne olacak? Her yerden gelen ip hatta senin zırhın bile, yapamaz diyebilir misin?

Peki Craker'in saldırıları hasar verir, kabul de direkt vurabilecek mi? Dof uçan kaçan biri, ben onu diyorum. B
Zırhı demişsin yine dediğim gibi daha kafa kafaya dövüşen birisi, Dof ben sana vurayım sen bana vur tarzı savaşmıyor.
Dof ve luffy arası üstünlüğe gelirsek.

Şimdi Dof daha sarayda Luffy'ye hakili yumruk atıyor. Dof normalde kesen bir adam ama yumruk atıyor ve bu saldırıda Luffy haki ile korunmuyor bile. Aynı Dof Luffy'nin ellerini arkadan bağlıyor ve bırakıyor. Şimdi birini ellerini kesmek varken niye bağlarsın? Ha Lufy ölmesin tabi. Sonra g4 dersin evet bende Law ve handikap derim.

Ya şöyle söyleyim belki Jozu daha iyi vurur Marco'dan ama bence Marco daha avantajlı kizaru gibi adamlara karşı.

Konuyla ilgili ve Dof'un teknikleri ile ilgili mesajım bu, bir göz atarsın.
Dof Jozu'yu kitledi diyorsun da Jozu'yu kitlediğinde adam croco ile dövüşüyordu. Dikkati Dof'ta değildi. Yani aynı şekilde Crackeri kitleyemez. Ki zırhın içinde kitlese bile Crackerin içinden çıkamayacağının hiç bir garantisi yok. Ayrıca dof kaçsa bile elinde sonunda isabet edecek. Uyanma ile zirhi ipe dönüştürebilecek olsa Luffy'nin kıyafetlerini de ipe dönüştüremezmiydi. Ki dönüştürse bile Cracker daha fazla yaratabilir. Ayrıca elini kesmek ile ilgili bir şeyler demişsin de peki neden luffy dressrosaya girer girmez g4 e girip King Kong gun yapıp Dof'u teklemedi. Veya Kong gun gatling yapmadı?

Ohoo sen Kırakerin meyve uyandırdığını bile düşünüyorsun Lufy o zaman Dressrosa da falan hemen uyandırması lazımdı .. :D
Craker kaç yıllık korsan yalnız uyandırmadığını mı düşünüyorsun?

Rahmetli WBnin de meyve uyandırdığını görmedik. Demek uyandırsa dünyayı titretirdi.
Beyazsakal koka da yapmadı demek ki kokası da yok o zaman

Ben her türlü öyle düşünüyorum. Yoksa deli miyim niye yazayım. Dof bu evrendeki en güçlü adam değil ki, ileride kk olacak adam ezer geçer veya Kaido ezer. Güçlü olmasa da fark etmezdi. En fazla bir jinbei etse bile bana yeterdi.

Dofy vs Luffy, hiç tam anlamıyla olmadı bir kere. Ayrıca hız, haki türleri, havada uçma, meyve yetenekleri dövüşe etki etmez mi? Craker uçabilir mi? Havadaki birine karşı ne yapardı, Görünmez ipler ne kadar sorun çıkarır. Luffy'ye hasar vermesi veya vermemesi farklı bir durum. Mf'de görmesek Dof'u ve sadece Sanji'yi kitlediği şeyi görsek Eğer forumda Jozu vs Dofy açılsa ve ben Jozu'ya da yapabilir dersem, bana ne denir? Gülüp geçilir herhalde, fan denir saçmalama denir. Ama Jozu'yu da kitleyebiliyormuş. Bu ikisinin vssinde bir sürü değişik etken var. Op daha güçlü olanın yendiği bir seri değil, o seri Db.:D

Şimdi şuraya geleyim ben. Spoiler yorumda Luffy daha yener falan diyenler ama burada Dof'u eziyor, ezebilirler ama üstüne algı yapıyorlar. Dof diyen fan şöyle böyle, yahu Wb ailesi vs Dofy ailesi konusunda böyle algı yapılmadı. Sanırsın Craker vs Usopp falan konu.

Dof bu kadar ağır güçsüz ise Kuzan 3-5 dk ayırıp paket edip Smoker'a verseydi.
Kuzan'ın Dof'u paketlemek için nasıl bir sebebi var ki böyle bir şey yapsın?
Haki konusuna gelince şöyle bir şey gördük geçen hafta,

Yani Dof'tan bu konuda her şekilde üstün olduğunu söylemek yanlış olur mu? Bence olmaz. Bana kalırsa Cracker'in armoru için tellerden daha fazlası gerekiyor, yani aslında şöyle bir düşününce bu ikili bire bir dövüşe uygun değiller. Dövüş tarzları uymuyor, yine de hem Luffy'de bıraktığı hasar, hem haki hem de dayanıklılık gibi konularda Cracker'i üstün gördüğümden; Cracker'in alacağını düşünüyorum. Genel kanı da budur diye düşünmüştüm.

Hayır oda baktı serinin gidişatı için başka bir teknik yarattı. Yani daha önce aklinda öyle bir şey yoktu. Yoksa dünyanın en güçlü adamının meyve uyandıramıyor olması çok saçma.
Bence Dofun dehasıni vurguluyor orda mangaka. Koka gibi değil, sadece Dofta gösterildi. Neyse ilerde anlarız zaten ne olduğunu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık