Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Donquixote Doflamingo vs. Charlotte Cracker

Donquixote Doflamingo vs Charlotte Cracker

• Kullanılan toplam oy
    334

Üye silindi 1004

Delmesine gerek yok.Sanji ağdaki böcek olmuştu.Hakisi bardak kadar olanı anında kitliyor yada oynatmaya başlıyor Doflamingo.Siz orayı kaçırdınız.Luffy'de haki okyanus gibi Bellamy ima ediyordu.O yüzden öyle şeyler işlemedi mangakanın da işine geldi.Yoksa 100 karakter varsa 80 tanesi Jozu tarifesini kullanmaya başlar adam karşısında.Meyvesi falan ters değilse.
Delmesine gerek yok zaten delemez. Kontrol edemez demiyorum zaten Sanji’yi... Sanji’nin sağlam zırhına çizik bile atamaz diyorum.

Hatırladığım kadarıyla kıçını koruyan Kaido ve Denizcilerden birinin sarsılması bile Dofun ülkesinin çökmesine yetti.
Adam ikisi için de bir problem yaşamadı.Lordluğu bırakmadı Kaido peşinden geldiği yada desteği çektiği için de adayı kaybetmedi.Adayı kaybetme sebebi aynı anda birçok güçlü düşmanın aileye karşı seferberlik ilan etmesi yüzünden.Düzelen oyuncaklar da katılınca.Adam o yüzden bir kişinin baş edebileceği birlik değil Fuji el atmalıydı diyor.Orada 2 numara devrimci tayfası var hasır şapkalar var filo var Law var.Var oğlu var kısacası.İmparator seviyesi mi ki hepsiyle aynı anda başedebilsin.Senaryo öyle gelişti kader ağlarını ördü.Luffy'nin etrafına toplama yeteneği tamamen.Yoksa normalde oluşabilecek bir durum değil aynı anda bu kadar düşmanı karşısına alması.Luffy'nin şansı olmasa o şartlar oluşmadan parça parça elimine ederdi aile.

Tamam seni mi kıralım ödüllerle değerlendirmeyelim.

Ama açıkça Enel Cp9 toplamından olmasa da ayrı ayrı hepsinden güçlü karakterdi.Ve bir yumruğa girdiği hal de ortada.Adam totalde daha güçlüydü ama Luffy karşısında anlam ifade etmemişti mesela.Doflamingo aslında birey olarak Enel ve konsept olarak da alabasta arcıyla işlendi.Kalp çalıştırma ve gamma sahnesinin benzerliği ortada.İkisi de tanrı kompleksli falan.Oda kendini tekrar eden bir yazar o açıdan karşılığının Enel olduğunu görüyoruz ikinci yarıda.

Ödülleri geç o tartışmaya girmeyelim şimdi.Bende diyorum ki öyle imaj çizdi ama Enel Lucci'den bile güçlüydü o meyvesiyle.Doflamingo da Enel gibi kafasında bu adamın.O sebeple fiziksel dövüşlerde zayıf olabilir Crocodile da öyleydi ama toplamda çok güçlü bir karakter donanımlarıyla beraber.Gerek meyve kullanımı gerek 3 hakiyle birlikte.Doflamingo Crocodile gibi karakterlerin olayı yumruk yumruğa dövüş değil zaten o bakımdan Jozu bir koyunca afallayıp bana ters diyebiliyorlar.Fakat bu zayıf olduklarını göstermez....
Ödüller demeden bile ödüllerle güç seviyesi kuruyorsun aslen farkında değilsin. Luffy yeni korsan olan birisi Croco'yu yenince 100 milyon alıyor, Enies Lobby'i aşınca 300 milyon alıyor, Moria'yı yenince ödül bile almıyor. İmpel down ve Mf sonrası adamı 100 milyon artırmışlar. Bunları yazıyorum çünkü senin aklındaki gibi ilerlemiyor bu adamın kafasındaki güç dengesi. Luffy'nin aldığı ödüllere göre güç seviyesi biçemeyiz karakterlere böyle birşey yok.

Enel veya Croco > Lucci olabilir 2 YIL ÖNCESİNDE totalde ama direk ödül kafasıyla gidemezsin. Lucci, Croco'dan dayanıklı adamdı zaten Jozu'dan bile tek yemezdi o adam açık bir şekilde ama işte Db kafasıyla hareket edersen Oven'dan bile tek yer dersiniz böyle.

Uzun uzun analiz kasılacak birşey yok ortada zaten, mangada karakterlerin konumları Oda için aynıdır SADECE KRİTERLERİ DEĞİŞİYOR YENİ KARAKTERLER EKLENİNCE o kadar. Ben mangakanın kafasında Lucci'nin 2 yıl önce gayet güçlü olduğunu düşünüyorum öyle Enel'e falanda ezilmezdi yenilse bile. O Rokougan tekniği haki çıktığında ne diyeceksiniz merak ediyorum. Adama hakisi yok Croco ve Enel tek atar denildi yıllarca, Px'ye yenilir Moria'nın gölgesinden dayak yer gibi yorumlar vardı. Chopper, germa66'nın en güçsüzünden bile güçsüz görüldüğü zamanlarda Chopper'dan dayak yer deniliyordu. Neler denildi adam için bunlar hiçbirşey.

Moria'nın ada yıkan yumruğu Luffy'e çizik atamazken, Lucci sadece Rokougan ile ağır hasar veriyor ve kan kusturuyordu Luffy'i. Koramirallerin öyle övdüğü adamın haki falan bilmeme ihtimali yok. Kaku zaten bizzat Zoro'nun içindeki hakiyi ruhu anladı. Yani en azından o Croco > Lucci yorumları haki bilmemesiyle bağlantı kurularak yazılıyor ya işte Bariyer meyvesi gibi bir bomba daha gelecek benim görüşümde o Rokougan hakidir açık ve net. Ve Wiper'ın bile reject ile yamulttuğu Enel'e dokunamaz saçmalığıda ortadan kalkacak. O zamanlar gelsinde görelim bakalım.

Adam ikisi için de bir problem yaşamadı.Lordluğu bırakmadı Kaido peşinden geldiği yada desteği çektiği için de adayı kaybetmedi.Adayı kaybetme sebebi aynı anda birçok güçlü düşmanın aileye karşı seferberlik ilan etmesi yüzünden.Düzelen oyuncaklar da katılınca.Adam o yüzden bir kişinin baş edebileceği birlik değil Fuji el atmalıydı diyor.Orada 2 numara devrimci tayfası var hasır şapkalar var filo var Law var.Var oğlu var kısacası.İmparator seviyesi mi ki hepsiyle aynı anda başedebilsin.Senaryo öyle gelişti kader ağlarını ördü.Luffy'nin etrafına toplama yeteneği tamamen.Yoksa normalde oluşabilecek bir durum değil aynı anda bu kadar düşmanı karşısına alması.Luffy'nin şansı olmasa o şartlar oluşmadan parça parça elimine ederdi aile.
Bu saydıklarından hangileri Dof veya ailesi ile direkt olarak çarpıştı söyler misin?

Bu saydıklarından hangileri Dof veya ailesi ile direkt olarak çarpıştı söyler misin?
Daha Riku ailesini yazmamışım.Eski krallık ekibi de savaşa katıldı.Kyros üst yönetici aldı.Law önceden ph arcında 2 adamını harcadı.Geldi buraya Trebol'ü halletti.Filoya sonradan katılan alakasız adamlar yoldan geçerken Dellinger'ı harcadı mesela.Ailenin bütün üyeleri güçlü rakiplerle karşılaştı sıradan birileriyle değil.

Ki diyelim bir şekilde Luffy'i halletti Luffy'nin süresi yetmedi yada yakaladı vs.O yarı ölü haliyle sence o saydıklarımı devrimcileri falan üzerine gömmesi mümkün müydü ? Değildi.İlla çarpışmış olmasına gerek yok yani.İmparator değil bu adam.

Adam yenildikten sonra farkına varıyor çok fazla güçlü düşmanı kafese aldığını.O yüzden de Fujitora pişman olacaksınız elini sürmedin diye laf atıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık