Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Doflamingo'nun Seviyesi

Doflamingo'nun Seviyesi?

• Kullanılan toplam oy
    209
Crocodile çağırınca Mihawk koşa koşa geliyor ama sorsan "Crocodile ben olurum bile diyemiyorum len" hikayesi anlatılıyor hala. Cidden iflah olmazlar. :S

Eskiden "Ciddiye almadı len" diyenlerin yeni hikâyeleri de bunlar işte. :hhh:

Dof'un çocukluk fb'si bile işlendi. Geri dönmeme olayı bir hayli fazla. Çünkü gideceği yapacağı ne var? Zaten kutsallar yıkılacak, "Ben kutsalım, özelim, insanlardan farklıyım" diyen birinin normal durumda yeri olmaz. Diğer tarafta Kutsal tarafında olsa sonu yine kötü olur. Bu noktada da onu yine birinin çıkarması lazım. Yani neresindensin baksan ters durumda şuan Dof'un durumu...

Böyle bir mesaj ve kapak hikâyesi de yok mesela...
her konuda croco tartışabiliyorsun.helal olsun:D

Bence Dof dövüşe daha dezavantajlı başladı.Chinjao,Bellamy gibi çöplerle uğraşmak aşırı bi handikap değil.Bellamy gibi 12 dorukiden hallice elemanların yumrukları Luffy'i çok etkilememiş olsa gerek.
Chinjao, Bellamy Luffy'nin seviyesi değil ama birisi kral haki sahibiydi ve Luffy ile çarpıştırıyordular. Zoro bile hala öyle çarpışma yapamadı. Bellamy'nin de ataklarını uzun süre bilerek yedi. Ayrıca sadece o değil çok haki de harcadı bu yolda. Dof Law ile tek başına bile savaşmadı yanında Trebol vardı. Kolayca yendi bu sayede. Luffy yukarı çıktıktan sonra sağlam hasar alıyor o kadar.

G4'e geçtikten sonra zaman atlaması oluyor 20 dk gibi bir şey.O arada muhabbet etmedilerse dövüşmüşlerdir değil mi ?

Yav kendin diyorsun g4 22 dk sürdü sonra 4 yumrukta bayıldı diyorsun.Hangisini kaale alıyım şimdi ben ? Adam işin sonunda ayakta ,Luffy yerde sivrisinek gibi yatıyor muydu ? Yatıyordu.E daha neyi savunuyorsun ?

Biri dövüşe 2 handikapla diğeri 4 handikapla başlıyorsa yine eşit durumda olmuyorlar yalnız.Chinjao gibileri dövüp gelmek çokta bi handikap yaratmasa gerek.

Oda'nın sıvama açıklamalarını ciddiye almıyorum ben.O açıklamanın Croco'nun durumuna ''Croco psikolojik olarak yaralıydı'' demesinden hiçbir farkı yok.Kaldı ki kaçmak zaten yenilgi demektir.
Dövüştü diye sen söylüyorsun herhalde diyerek kendi varsayımını bize gerçekmiş gibi yansıtıyorsun ama bize gösterilen dofun kaçtığı o süre içerisinde yedikleriyle yerlerde duvarlarda yapıştı kaldı zaten.

Crocodile çağırınca Mihawk koşa koşa geliyor ama sorsan "Crocodile ben olurum bile diyemiyorum len" hikayesi anlatılıyor hala. Cidden iflah olmazlar. :S

Eskiden "Ciddiye almadı len" diyenlerin yeni hikâyeleri de bunlar işte. :hhh:

Dof'un çocukluk fb'si bile işlendi. Geri dönmeme olayı bir hayli fazla. Çünkü gideceği yapacağı ne var? Zaten kutsallar yıkılacak, "Ben kutsalım, özelim, insanlardan farklıyım" diyen birinin normal durumda yeri olmaz. Diğer tarafta Kutsal tarafında olsa sonu yine kötü olur. Bu noktada da onu yine birinin çıkarması lazım. Yani neresindensin baksan ters durumda şuan Dof'un durumu...

Böyle bir mesaj ve kapak hikâyesi de yok mesela...
Crocodile aramış olur cevabını alınca Mihawk’ın ayağına gitmiştir.Mihawk koşmuş diye uyduran senin senaryon. :/ Zaten sonra diyor abi ciddi misin nasıl imparator olmak istemiyorsun falan diye söyleniyor.Büyüksün reis buggyi öne atalım diyip Touch Blue almaya gidiyor sonra. :)

WB yarım kafayla devam ediyordu.Shiki'nin kafasına gemi dümeni girmiş yaşıyordu.Zaten organları tamamen gitsin veya gitmesin önemi yok.Demek istediğim şey Dof meyvesini ne kadar kullansa da gamma+counterın etkilerini g4 dövüşünde hissetmiştir.

Oda gibi dövüş çizemeyen mangakanın serisine offpanel geçilmez diyorsun.Bal gibide geçilir.Dof'un o süre boyunca g4'ten dayak yemeyip ipleriyle uzak tutması beni destekler zaten.Demekki g4'le de arasında uçurum yokmuş ki ipleriyle başa çıkabilmiş değil mi ?

1 yumruk daha atsa kazanacağı da senin iddaan.Adam ondan sonra kalkıp hala diğer dövüşçüleri ipleriyle katledebiliyor.Gayet bilinçli bir şekilde Luffy'i arıyor ve bunlar şu attığın panellerin hemen arkasından olan şeyler.O yüzden evet Dof'un durumu o verdiğin örneklerden farklı değil.Kucak işin içine girince o dövüş bitti.
Luffy de kaido’nun önünde bi darbede ölecek halde yatarken 5 saniye sonra kalktı adamla çarpışmaya başladı. Baygınken zaman verirsen ve adam ayağa kalkarsa düzeliyor. Bilinci yerine gelince iradeyle falan ayakta kalıyorlar işte. One piece’te böyle saçma bişey hep vardı.

Son bir kez daha vurmam lazım diyerek gidiyor. Son saniyede bayılıyor. Verilen izlenim açık. Vursa kafes açılacaktı.

One piece gibi 10 saat veya günlerce dövüşülebilen mangada 20 dk uzakta tutmak çok büyük marifet değil. Dövüş normalde 1-2 saate bitermiş demek ki. One piece için baya kısa bi süre.
______

Sizin iddaa ettiğiniz şeyleri göstermek mangaka için baya basitti. Dof’u handikaplı göstermek istese, normalde luffy yenemezdi demek istese aynı sayfada iki tarada da “yarı ölüsün” dedirtmez. Hiç bi taraf daha ağırmış gibi konuşturmadı.
Bence de dof’un yarası daha ağır. Ama luffy yaralı olmasa ve sadece yorgun olsa bile g4 süresinden kaybediyor.

Gatz falan olmasa luffy yenilirdi demek istese attığım sayfalara hiç gerek yok. Leo bazooka atmadan dövüşte bayılabilirdi. Dof duvardayken sağlam olsa, 1 darbe yese bile devam edebilecek olsa o sahneye gerek yok. Luffy leo bazooka’yı atıp bayılırdı.

Hatta bu luffy’nin işine bile gelirdi. Luffy dof’u şehrin başka tarafına uçurdu. Orda bayılsa rahatlıkla zaman kazanırdı. Gitti hemen bitireyim derken dof’un önüne düştü.
_____
iki taraf tam güç olsa luffy kazanırdı demiyorum bu arada. Ama dof’un hiç üstünlüğü yoktu. Kazansa g4’ün süresi sayesinde kazanırdı. 4 darbede baygınlık geçirmişken, ada turuna çıkıyorken dayanıklılıkla kazandı demek yanlış bence. İplerle uzakta tutarak zaman kazandı adam.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık