Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Doflamingo'nun Seviyesi

Doflamingo'nun Seviyesi?

• Kullanılan toplam oy
    209
Doff uyanışla Cracker'ın zırhını kırabilir mi onu tartışalım bence.. kıracak saldırı gücü var mı falan.. Sağ Kolla kapışır, Queeni biçer falan komik oluyor gerçekten kusura bakmayın.. Gear4ten sonra 10 dakika kaçıp hakisini yeni kazanmış Luffy, uyanışlı Dofa karşı.. bildiğin karnına haki basıp ölümcül yara almadan kurtuluyor şu adama ikinci komutan gücü bile komik kaçıyorda neyse meyvesinin hileli gücü var diye es geçiyorum bu adam için tartışılacak üç lig var. Ya 2,3. Komutan ligi ya da Perospero ayarı.. üç buçuk yani .d Sağ kol, Amiral falan da neymiş :D

:/ inanrak yazdıysan ne diyeyim ki bunun üzerine herkese kafamıza göre güç verelim o zaman güzel mantık
Senin mantığı uyguladım işte. Hepsi el ele tutunmuş level atlaya atlaya gidiyorlar, bu mantıkla seri sonunda Chopper tek atacak seviyeye gelecek işte. Hadi chopper peluş oyuncak onu bırak, sanji tek atacak seviyeye gelsin. Queene tek attıysa, queenden önceki rakibi olan (rakibi bile sayılmaz da neyse) doffye tek atacak seviyeye gelir. Bunu wano da ki hali de yapabilir. Sen mantıken Lawa kafadan güç veriyorsun ama :D
tek farkı o değil işte, Luffy seviye atlayınca oda xp kasıyor. Oyunlarda da olur takımca xp kasarsın fazla kasan keriz sayesinde tüm takım seviye atlar.
Bu mantığının üzerine kurguladım yukarıdaki saçma olayı neyse.

Hepsi çok güçlü yeni dünya versiyonunda.Croco çöptü işte onu da amiral gibi logia da olduğundan amirale çevirecek.Yapar Oda Lucci’ye yaptığı gibi sevilen karakterlere nedeni hazır.Diyecek Croco Wb yürüdüğü günlere geri döndü.Al işte sana Dof-Croco amiral Mihawk’ta amiral üstü Shanks altı.Ama düello atarken Shanks dengi.
Croco'nun olayı çok farklı. Ciddi anlamda haksızlık yapılmış bir karakterdi. Haki daha vitaminken, 1 damacana suya gitti koca Shichi.
Dof ise Yeni Dünya'da işlendi. Bu saatten sonra Oda yer ayırmaz Dof'a. 2 bölüm anca görünür. Millet Shanks ve Mihawk off panel geçilecek diye paranoyak oldu.
Bu Mangaka birde Dof mu işleyecek tekrardan.

İnanmıyorsan filmlere bak artık laughtale gibi canon bilgiler veriyorlar.Croco-Lucci falan hepsini çok güçlü döndürecek yolunu yapıyorlar.Doflamingo da mfde denk resmedildi.Daha doğrusu bütün savaş lordları aşağı yukarı denk resmedildi bir moriaya zayıfladın çekti Oda.Hep Luffy’den yanılıyorsunuz çok güçlü olamaz bu karakterler sanıyorsunuz.Anlayacaksınız merak etme.Luffy dediğin ana karakter Kaido’nun dağ patlatan alevini yiyor da bana birşey olmaz dayanıklılığı çekip Kaido’yu şok ediyor.Bütün bosslara yaptı aynısını ama hiçbirinin Kaido kadar büyük ünvanı olmadığından adamlar küçük görüldü.Üstelik Luffy bunu yaparken daha son power upları almış bile değil.Kral hakiyle vurmadan önce.
Güldürmüyor kusura bakma. Bir de filmin sonunda çıkmış 1 kareyi tüm filme bağlamak... Hiç birisi sağ kol değil ve olmayacak işte altında ne olursa olsun hasır şapkalar o konuma geldi hatta geçiyorlar bile. Croco-dof falan eskide kaldı yc2 ve altında yer bulsunlar işte...

Nasıl bulalım? Dof gibi detaylı işlenen yk2 mi var? Smothie'i işlemeyi bırak, unuttu mangaka.
Yetenek seti üzerinden gideceksek:
Dof, Marco ve King'den daha güçlü diyelim. Ne uyanış gördük ne de h.haki
2 bölüm işlenen adamlarla, koca arc ayrılan adam bir mi?
Arc boss'u olan adam her zaman avantajlıdır çünkü neyi var neyi yok her şeyini görürsün. Bunun farkındayım. Fakat kimse kusura bakmasın ama Yk2'ler adam akıllı işlenmedi diye de Yk2'lerin hiçbirinde görmediğimiz yeteneklere sahip olan adamı da Yk2'lerin arkasına koymam.

Birinin Dof'tan güçlü olması için en az Dof kadar özelliğinin olmasına gerek yok. Ben ne dedim ? Var olan özellikleriyle Dof'a üstün gelebilecek Yk2 varsa buyrun gösterin dedim. Bunun meali şudur; illa kral haki ve meyve uyanışı olmasına gerek yok, fiziksel gücü, hızı, hakisi vs. Dof'a üstün gelmesi yeterlidir.

Oda'nın bazı anlatım modelleri okuyucuya mesajdır. Kaido'nun Luffy'nin arkasında silüet olarak çizdiği adamların hepsinin yonkou gücünde olması ve Oden'in de o klasmanda değerlendirilmesi gerektiği gibi... Oda Dof'u bu kadar donanımlı çizdiyse ve bu donanımlara sahip 1 tane Yk3-Yk2 gösteremiyorsak bu adam güç olarak Yk2 seviyesinin altında değildir.

Dof'un nasıl yenildiği (!) ortada. Sağ kol uçuran G4'ün ilk raundda yenemediği, meyve kullanımının karakterlerin gücünü etkilediği gösterilen, handikaplı, iç organları dağılmış bir Dof Yk3 seviyesi olamaz. Yk3, Yk2 görmesek gargara yapar yutardık belki ama artık mümkün değil o iş.

Bu genel bir kanı işte ben de ondan bahsettim. celallenmedim ayrıca nereden çıkardın bunu. He he diyeyim sana en iyisi fazla streslisin anlaşılan xD
Bana gayet öyle geldi. Tetiklenmemiş olsan alakası olmayan bir mesaja niye Lütfü Gear Mear diye mesaj atarsın. Ayrıca kuş gibiyim şu an. Valla sağolun bütün stresimi alıyorsunuz burada. xD

İşte senin bu mantığının üzerine kurguladım yukarıdaki saçma olayı neyse.
Benim mantığımla gram alaksı yok herkes farkı görüyor. Sanji Vergoya bacak çatlatıp, Daifukunun Ciniyle oynaşacak güçteyken, Gen uyanışıyla hem tekmeleri güçlendi saldırı gücü uçtu gitti hem bedeni inanılmaz bir kulvara taşındı.. hem de.. hızı her alanda gelişti yani.

Lawın da gücünün süreli olduğunu herkes biliyor.. Daha önce 2 dakika ope ope kullanan adam biterim ben diye şuna, buna enerji kullanmayıp tükeniyordu şimdi çatı dövüşünden beri herkese saldırı attırıyor milleti koruyor, Bm ile aşağıda dövüşüyor buna ek olarak normal meyvesini kullanırken biten adam, uyanışla daha fazla enerji harcayan bir mod açıyor. Sence senin varsayımsal konuşmanla benim ki bir mi ? benim gelişimini gösteren verilerim var. Adam ölüm kıyısında gelmeden uyanış açmam diyor Dofa açmadı sen, Doftan başka dövüş almadı güçlenmedi diyorsun o zaman bu uyanışı Dofla savaşırken niye kullanmadı Amiral bile karşısına çıktı bu herifin.. demekki arka planda güçlenmiş olay bu kadar basit

Yetenek sepeti olarak sağ kollar gibi zengin. Karizması ve zekasıyla da sağ kol olsa sırıtmayacak bir adam. Gel gör ki fiziksel yeterlilik komutanların biraz altı. O yüzden sağ kol etmez. Sağ kol altı, komutanlı şıkların hepsi mantıklı. Tam seviye biçmek zor. Yc2-Yc3 arasında zaten çok fark yok. O lige yazılabilir.

Benim mantığımla gram alaksı yok herkes farkı görüyor. Sanji Vergoya bacak çatlatıp, Daifukunun Ciniyle oynaşacak güçteyken, Gen uyanışıyla hem tekmeleri güçlendi saldırı gücü uçtu gitti hem bedeni inanılmaz bir kulvara taşındı.. hem de.. hızı her alanda gelişti yani.

Lawın da gücünün süreli olduğunu herkes biliyor.. Daha önce 2 dakika ope ope kullanan adam biterim ben diye şuna, buna enerji kullanmayıp tükeniyordu şimdi çatı dövüşünden beri herkese saldırı attırıyor milleti koruyor, Bm ile aşağıda dövüşüyor buna ek olarak normal meyvesini kullanırken biten adam, uyanışla daha fazla enerji harcayan bir mod açıyor. Sence senin varsayımsal konuşmanla benim ki bir mi ? benim gelişimini gösteren verilerim var. Adam ölüm kıyısında gelmeden uyanış açmam diyor Dofa açmadı sen, Doftan başka dövüş almadı güçlenmedi diyorsun o zaman bu uyanışı Dofla savaşırken niye kullanmadı Amiral bile karşısına çıktı bu herifin.. demekki arka planda güçlenmiş olay bu kadar basit
Dressrosa da şuandan olduğundan daha fazla meyvesini kullandı diye biliyorum. Fuji + Doffy nin kovalamasında kaçarken meyvesini kullandı, köprüde doffy ile savaşırken kullandı. Bizim tayfayı ve sanjiyi kurtaran da yine Law meyvesi sayesinde yaptı. Yine aynı şekilde sahte ölümünü bile meyvesi sayesinde tezgahladı. En sonunda Luffy ile birlikte meyvesini sonuna kadar kullandı. Wano da bundan daha fazla mı kullandı sence ? Meyve uyandırması dışında bir artısını görmedik dedim zaten.

tek farkı o değil işte, Luffy seviye atlayınca oda xp kasıyor. Oyunlarda da olur takımca xp kasarsın fazla kasan keriz sayesinde tüm takım seviye atlar.
Burada demek istediğin açık işte. Luffy kerizi bunlara level atlattırıyor. Böyle varsayarak güçlendiğine kanaat getirdin ama bunu kanıtlayan tek şey meyve uyanışı gibi duruyor şimdilik. Mangaka da bir insan adam tüm güçlendirmeleri o an aklına getirecek hali yok. Aynı croco zamanında haki kavramını getirmediği gibi bazı şeyleri düşünemiyor. Bu luffy deniz adamları arcındayken, G4'ü bildiğini varsaymalıyız mantıken ama noahı normal G3 yumruklarıyla durdurmaya çalışıyordu. Demek ki Oda'nın aklına daha G4 gelmemiş o arcdayken. Ama G4 formunu 2y eğitiminde kazandığını biliyoruz neyse konu gereksiz uzamasın. Bu güç artışları, eski arc bosslarını güçsüz göstermiyor bence. Hepsi dönemine göre değerlendirilmeli. Tarihi bakış açısıyla bakıyorum artık :D

Senin mantığı uyguladım işte. Hepsi el ele tutunmuş level atlaya atlaya gidiyorlar, bu mantıkla seri sonunda Chopper tek atacak seviyeye gelecek işte. Hadi chopper peluş oyuncak onu bırak, sanji tek atacak seviyeye gelsin. Queene tek attıysa, queenden önceki rakibi olan (rakibi bile sayılmaz da neyse) doffye tek atacak seviyeye gelir. Bunu wano da ki hali de yapabilir. Sen mantıken Lawa kafadan güç veriyorsun ama :D
Dressrosa da şuandan olduğundan daha fazla meyvesini kullandı diye biliyorum. Fuji + Doffy nin kovalamasında kaçarken meyvesini kullandı, köprüde doffy ile savaşırken kullandı. Bizim tayfayı ve sanjiyi kurtaran da yine Law meyvesi sayesinde yaptı. Yine aynı şekilde sahte ölümünü bile meyvesi sayesinde tezgahladı.
Ya cidden inanılmazsın kusura bakmada.. Wanodan daha fazla kullandı yazmışsın bir de.. Köprü olayı ve Sanji olayı zaten üst üste gerçekleşiyor ayrı olay gibi uzattıkça uzatmışsın. Enerjisini kaybettikten sonra uzun bir süre geçiyor sonra yapıyor söylediğin diğer 1,2 maddeyi. Wanoda aralıksız 2 dövüşte kullandı hala kullanmaya devam ediyor ek olarak uyanış daha fazla enerji harcıyor hala meyve gücü bitmedi.. ne diyeyim ki yani Dsde daha fazla kullanmış.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık