Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dört İmparator vs. Dünya Hükümeti

Kim Alır?

• Kullanılan toplam oy
    226

Roronoa Zoro

Akainu yonkou`ların hepsinin tayfalarını tek başına haşamat edecek güçte biri. Bunun daha Kong`u var Kizaru`su var. Garp`ı var. Aok`su var. 2 sene önce ki düzenine göre. Yonkou tayfası öyle güçlü öyle ahım şahım bir olay değil zaten. Shanks hariç diğer yonkou tayfalarının tek adamcılık oynadığını düşünüyorum. Fakat Marine öyle değil topluluktaki her güçlü adamın farklı ve güçlü bir niteliğini var.

Ayrıca yonkou`lar dediğiniz grup çapulcu takımı. Kendi içlerinde asla anlaşamazlar. Tahmini en iyileri WB ve Shanks bile anlaşamıyordu. Burada Shanks`dan bahsediyorum yumuşak başlı, iyi, melek gibi melek ve kaypak birinden. Şeker gibi adamı bile takmıyorsa adam akıllı diğer yonkou`lar, kendi aralarında anlaşmalarına imkan yok.

Soytarii26

Aslında burada Akainu'yu biraz küçümsüyoruz gibi. Akainu belki çok çalışmış ve Garp Sengoku ayarında olmuştur. Daha önce hiç "Garp Akainu'dan daha güçlüdür" felan denmedi. Ha güçlüdür onu biliyoruz ama denmedi. Yani Akainu'nun gücü muhtemelen bi Yonkou kaptanına yakın belki de eşit diyebiliriz. Şimdi Filo Amirali olması da bunu gösterir. Diyeceksiniz ki "Filo amirali olunca gökten üstüne güç mü iniyor" hayır :D Eğer o kadar gücü olmasa filo amirali olmazdı diyorum sadece. Ayrıca adam kendine çok güveniyor ki şu anda Dünya Hükümeti'nin üssü Yeni Dünya'daymış yediğim spoilerlere göre :D Herneyse ama orada Beyazsakal kurtarma operasyonu'nda olduğu için gücünü ciddi manada kısmak zorunda kaldı. Hatta Akainu bu sebeple ona denk dövüştü ve yüzünün yarısını aldı. Bu sebeple gücünü kısmış ve hastalığının gazabına uğramış bi Beyazsakal bu savaşı kazanamadı.

Marineforde savaşında ;
Bölüm ; 487
Sengoku tek başına , Karasakal(Deprem meyvesine sahip) ve tayfası ile kapışıyor.
Akaiunu tek başına , Wb tayfası ve Crocodile,Jimbei / Burası çok ezikceydi,Oda bunu yapmamalıydı.
Shanksa dua etsinler yoksa..
Üstte yazdığım gibi bu adam hasta Beyazsakal'a denk dövüştü ayrıca şimdiki Filo amirali. Beyazsakal bu saydığın kişilere saldırsa sonuç nasıl olurdu mesela? O da Akainu gibi ezerdi muhtemelen. Şimdiye kadar yazdıklarımda hep Akanu'yu savundum fanı olduğumu sanmayın :D Ama Sezar'ın hakkını Sezar'a vermek lazım. Ama dediğim gibi Akainu şu anda gücünü kısmış yaralanmış ve yaşlanmış Beyazsakal'a denkti hatta biraz da üstündü. Fakat oraya Shanks geldiğinde gücünü kısması için hiç bi neden yoktu. Bu yüzden Shanks'ı gördüğünde Akainu soğuk terler dökmeye başladı :D Bence Akainu şu iki yıl arada bi yonkou kaptanına denk olmuş olabilir. "Yaşlı adam nasıl gelişsin" dersiniz belki ama gelişmenin bence yaşla alakası yok o zaman bizim Brook sürekli olduğu yerde saymalıydı. Sonuç olarak Akainu'nun gücü tahminen hasta yaşlı yaralı Beyazsakal ile Shanks arasındadır :D Oldukça güçlü yani o adamları ezmesi bence gayet normal.

Simdide muttefikleri cikardik ohh :) Neden cikariyoruz muttefikleri denizcilerdendende shicleri cikaralim denizcimi onlar?Boyle seylere hic gerek yok.Komik oluyor.

Korsanlarin amaci one pieceyi bulmak.Dunyayi yonetmek degil.Bunun neresi karmasik geliyor.One pieceyi bulmak icinde one pieceye yakin adalardaki kontrolu aliyorlar ellerine.
Adamlarin gemileri iniyomus bise yapilmiyomus.Bu saldiran adamlar Korsan bulmak,yakalamak o kadar kolay olsalardi sizin BUYUK denizciler grandline varmadan yakalasalarda.Luffy marineford bayragini indirdi hani yakalandimi Luffy?
Bir digeri Dunyanin en guclu adamini Akainu ya esitlemis.Garp falanda Akainudan guclu olduguna gore,garp-sengoku-gong dunyanin en guclu adami.Ee one piece ile celistiniz?
Yonkou diyoruz o müttefik adı üzerinde onu neden sayıyorsun? onlar yonkouya bağlı değil WB' e minnet borçlu oldukları için geldiler siz resmen yeni dünya vs hükümet diyorsunuz o yenidünyada yonkou dışında birçok korsan var gördük bunu.
Kurduğun denklemde ayrı bir olay da neyse.

Marineforde savaşında ;
Bölüm ; 487
Sengoku tek başına , Karasakal(Deprem meyvesine sahip) ve tayfası ile kapışıyor.
Akaiunu tek başına , Wb tayfası ve Crocodile,Jimbei / Burası çok ezikceydi,Oda bunu yapmamalıydı.
Shanksa dua etsinler yoksa..
Sengoku tek başına değil, Garp'ta var orda, Sengoku+Garp vs BB Tayfası, adayı sallıyor hadi gelsenize çekiyor, bu da çok ezikçeydi denizciler adına...

Şimdi o son sahnelerin (Garp+Sengoku ve Wb korsanları) nedenini kendimce açıklamaya çalışıcam ha illa wb tayfasını ezmek isterseniz sizin bileceğiniz iş ;
Burada Marco'nun kelepçe açıldıktan sonra, yanına Vista'yı da alıp saldırıyor gayet yeterli oluyor hatta Akainu'nun canını yakıyorlar.
Öbür bölüm yine Marco durduruyor gayet güzel, Akainu sadece konuşmakla kalıyor.
Şimdi gördüğünüz gibi bunları çizende E.Oda...

Garp+Sengoku'nun BB'leri durduramama şansı var mı sizce ? Bence yok, ama çok ezikçe bir şekilde Garp+Sengoku olmasına rağmen BB adayı sallıyor yıkmak üzere ;

Bu olaydan bellidir ki E.Oda orada bir şeyin zeminini hazırlıyor ; Shanks'ın gelmesinin...

Şimdi,
-Akainu'nun daha önce gösterdiğim 2 sayfada ki gibi Marco'lara karşı savaştığını düşünelim,
-Sengoku+Garp'ın da BB'leri durdurduğunu düşünelim.
Shanks'ın gelmesinin bir manası kalıyor mu sizce ?
E.Oda bana göre tamamen Shanks'ın gelmesi adına bu iki olayda çelişkili şeyler çizmiştir.

Akainu yonkou`ların hepsinin tayfalarını tek başına haşamat edecek güçte biri. Bunun daha Kong`u var Kizaru`su var. Garp`ı var. Aok`su var. 2 sene önce ki düzenine göre. Yonkou tayfası öyle güçlü öyle ahım şahım bir olay değil zaten. Shanks hariç diğer yonkou tayfalarının tek adamcılık oynadığını düşünüyorum. Fakat Marine öyle değil topluluktaki her güçlü adamın farklı ve güçlü bir niteliğini var.
O abarttığın Akainu, Aokiji'yi 10 günde ağır yara alarak yeniyor, Wb'nin kalbi tekleyene kadar ne Kizaru ne de Aokiji her hangi bir şey yapabildi mi Marco ve Jozu'ya ?,
Akainu dengi olan adamlar değil mi Aok ve Kizaru ? Haşamat etsinler ya Marco ve Jozu'yu neyi bekliyorlar ?
Aynı şekilde Beckman'da durduabildi Kizaru'yu, Akainu haşamat falan edemez. Abartmanın alemi yok, meyve balı olmasa Ace'i bile yenemecekti Aokiji gibi.

Sengoku ve Garp orda adayı tehlikeye atmak istemedi çünkü BB adayı eline almış suya gömerim akıllı olun havasında tabi adamlarda tedbirli davranmak zorundalar.

Meyve balı olmasa hmm tamam o zaman biri çıkarsın şu meyveyi.

marco@

ezilcek durumdalar işte,sen öyle dersen bende,vista ve marco o an ayaktaki haki kullanıcıları,akainuyu oyalıyolarki,luffynin kacması saglansın diye e.oda çizdi derim.sonra öyle olmasa bile,jinbei kacırıyor,vista ve marco saldırıyor.bir akainudan adam almak için ugrasan adamlara baksak bile akainun gücü ortaya cıkıyor.

ada olayıda cok basit,garpla sengoku,ada öyle sallanırken ne yapabilirler.az daha kızdırsan adamın elinde adayı yıkıcak güc var.bende derimki ada batmasın diye göz yumdular.yani bunların hepsi cıkarım.zaten shanksın gelecegini daha sayı cıkmadan söylemiştim belliydi bu.oraya gelmesinin nedenide bence luffy dahil tüm wb korsanları ölmesinler diye,hatta teach ve tayfasının gelmesinin sebebi bile bu.ileride cok büyük düsman olucak 2 yonkuo tayfasını denizcilerin sagına ve soluna koyduki savas bitsin.teach veya shanks gelmese yada bunlardan sadece birisi gelse ve savasa devam etseler gelende giderdi bence.madem o kadar müthis gücleri var kizaru niye sonra beckmanı sallamadı,aokiji shanksın dibinden lawın gemisine saldırdı.bence kaptanları haric digerlerinden sadece sag kollarının gücü amirallere denk olabilir.bunu acıkca gördük.

Akainu son derece abartılan bir adam bazı arkadaşlar tarafından, ben öyle düşünüyorum açıkçası. Ace'i nasıl kolayca yendiğinin sebebi bile belli, Aokiji'yi kaç günde nasıl yendiği belli.
Yonko dediğiniz adamlar Ace'e hiyerarşi beklemez, Aokiji'yi de daha rahat yener bana göre.

Akainu son derece abartılan bir adam bazı arkadaşlar tarafından, ben öyle düşünüyorum açıkçası. Ace'i nasıl kolayca yendiğinin sebebi bile belli, Aokiji'yi kaç günde nasıl yendiği belli.
Yonko dediğiniz adamlar Ace'e hiyerarşi beklemez, Aokiji'yi de daha rahat yener bana göre.
meyve yeteneklerinin birbirlerine üstünlükleri farklı bir olgu,bence sen akainuyu sevmiyorsun :D adam güclü işte,su anki denizcilerin bası,kizaru bile ondan emir alıyor.aokiji denen adamı niye kücümsersin anlamadım.aokijide akainuya yakın gücte bir adammıs ama daha gücsüzmüş,yenilmiş.akainu ise amiral yenen bir adam pekala yonkuo olabilecegi iddaa edilebilir ;)

ace aokijiyi durdurdu meyve avantajıylan,aynı akainu acee tek attı meyve avantajıylan.yinede ace amiral seviyesinde biri degildiki.adamın aktif ödülü 550 milyon,potansiyeli vardı ama 2 yıl önce amirallerden daha gücsüzdü.teach onu tek yendi aynı teach,gura gura yemiş haliylen yanında dünyadaki en ünlü suclular topuklayıp akainudan kactılar.bu sahneyi bile yorumlasan akainu aceten her türlü daha caydırıcı ve üstün bir güce sahip ;) adamın hakkını yeme bence.

Aokijiyi kaç günde nasıl yendiği belli değil diyorsun da sanki Aokiji nami gücünde :D
Koskoca Wb tayfası ve yoldaşları Akaiunuya zarar verebildiğini göremedim.
Anca orasını acıttı,burasını incitti,durdurdu diyebiliyorsun : )
Oysa sonuç ; Ace öldürdü,Wb'yi 2 delik ve yüzünü aldı ,Jimbei tokatladı daha saymak istemiyorum... :artiz:

O abarttığın Akainu, Aokiji'yi 10 günde ağır yara alarak yeniyor, Wb'nin kalbi tekleyene kadar ne Kizaru ne de Aokiji her hangi bir şey yapabildi mi Marco ve Jozu'ya ?,
Akainu dengi olan adamlar değil mi Aok ve Kizaru ? Haşamat etsinler ya Marco ve Jozu'yu neyi bekliyorlar ?
Aynı şekilde Beckman'da durduabildi Kizaru'yu, Akainu haşamat falan edemez. Abartmanın alemi yok, meyve balı olmasa Ace'i bile yenemecekti Aokiji gibi.
1.Marco olmasa luffy çoktan gidiciydi.Marco'dan başka hiçkimse akainu'yu durduramazdı orada(jinbei durdurdu ama sonucunda çok büyük yaralar aldı 2.darbeyi yeseydi o da çoktan gidiciydi)
2.Aokiji jozu ile bir defa karşılaştı o da jozu'nun salaklığından ötürü gitti.
Bazı şeyleri senaryo gereği yorumluyorsun ama bazılarını yorumlamıyorsun ilginç.
Akainu meyve avantajı olmadan ace'i yenemeyecekti demişsin o zaman marco'nun meyveyi de çıkaralım,daha ilk başta kizaru'dan tek yemiş olacaktı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık