Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dört İmparator vs. Dünya Hükümeti

Kim Alır?

• Kullanılan toplam oy
    226

Soytarii26

2 yonkou olsa bile üstün gelir diyorsun ama garp'ın söylediğini hiç dikkate almıyorsun bu sefer.Garp'ın orada söylediği cümleden 2 seçenek ortaya çıkıyor bana göre;
4 yonkou=marine+shic
1 yonkou=marine +shic

1 yonkou olduğunda olası bir savaş senaryosunu yukarıda yazdım,geriye 4 yonkou eşit seçeneği kalıyor bunun başka açıklaması olduğunu sanmıyorum.
Önemli bir hatırlatma yapmak istiyorum;marineford üzerinden değerlendireceksek o zaman 7 shichibukai'nin tamamı orada savaşmadı+garp ve sengoku hiç dahil olmadılar.Madem marineford örneğini veriyoruz bunları da dikkate almak gerekir.
Bi de 4 yonkou için yazabilir misin bakalım dediğin gibi miymiş?

Herkes yonkouların birleşememesinden bahsetmiş. Ben anlamadım, neden birleşemesinler ki ?
Tamam özgürler ama onlarda da hiyerarşik bi sistem var. Bunun en iyi örneği wb. Ama her tayfada rastlamak mümkün. Hiyerarşik sistemi geçtim, bu korsan tayfasında ki insanlar çocuk değiller ki. Arkadaşlarının ve kendilerinin hayatlarının söz konusu olduğu bi savaş durumda tabi ki de birbirlerinin sözünü dinlerler. Buraya kadar yazdıklarım tayfa içi düzenle ilgiliydi.
Dört yonkounun birleşmesi konusuna gelirsek; bence de düzenli bi ekip olamazlar ama, en azından Shanks Wb nin sözünü dinleyecek kadar ona saygı duyuyor. Sadece shanks ve wb uyumlu olsalar bile hükümete yeterler. Onu da geçtim bu herifler saf güçle yonkou olamazlar, oldular diyelim o kadar bölgeyi ellerinde tutamazlar. Dolayısıyla hepsi gerektiği kadar zeki ve tatik bilen kişiler.
Sonuç olarak uyum sıkıntısı yaşansa bile bu savaşı kaybettirecek kadar büyümez.

Soytarii26

Ek olarak Naruto'da Hokageler birleştiyse bizde de Yonkoular birleşebilir :D Kim yönetecek derseniz ben başa Ben Beckman'ı önerirdim. Kişilik bakımındandan Raikage Beyazsakal'a oldukça benziyor. İkisi de oldukça sinirli kendi bildiğini okuyan kişiler. Ama adam Nara Shikaku'yu dinliyor. Neden? Çünkü bu savaş. Şakaya gelmeyeceğini biliyor. Taktik işini zeki adama bırakıyor. Bence Yonkoular da böyle yapacaktır ve ordaki en zeki adam olan Ben Beckman'ı dinleyeceklerdir.

Bence 4 yonkou alır bide onepiecewiki'de şöyle bişey var
Aslı:
What is known is that the World Government was prepared to use practically all of the Marine forces and the Shichibukai to fight the crew, after they announced Ace's execution

Çevirisi:
Daha sonra Ace'in idam edileceğini dünyaya duyuran Dünya Hükümeti Beyazsakal Korsanları'nın geleceğini bildiği için dünyadaki tüm Denizci güçlerini ve Shichibukailer'i savaş alanına getirmiştir(çevirisini Smoker'ın Beyazsakal korsanları konusundan aldım)

Bence 4 yonkou alır bide onepiecewiki'de şöyle bişey var
Aslı:
What is known is that the World Government was prepared to use practically all of the Marine forces and the Shichibukai to fight the crew, after they announced Ace's execution

Çevirisi:
Daha sonra Ace'in idam edileceğini dünyaya duyuran Dünya Hükümeti Beyazsakal Korsanları'nın geleceğini bildiği için dünyadaki tüm Denizci güçlerini ve Shichibukailer'i savaş alanına getirmiştir(çevirisini Smoker'ın Beyazsakal korsanları konusundan aldım)
Bu gayet normal işi şansa bırakamazlardı üstelik gelen adam dünyanın en güçlü adamı sengoku ne diyor:
'' Bu sadece askeri güçle durdurulabilecek birşey değil bu adam tüm dünyayı yok edebilir''
Yani rakip WB ise 3 yonkouda rakip olsa tüm güçleriyle savaşırlar.

Sadece denizciler dersek, ve onlarada 7 shicbukai eklersek... şimdide, iki sene öncede 4 yonkuo öper, hemde cok fena :D heleki şimdi garp ve sengoku gibi, yonko alabilecek adamlarda yokken,denizcilerin hiç sansı yok.

ama söyle bir durum var, dünya hükümeti farklı bir olgu, kıcı kırık alabastanın bile 100000 adamı var.tek bir ülke bu, bundan 170 tane düsünürsen ve 4 yonkuonun tümünün gücüne oranlarsan, sahip oldugu herseyle dünya hükümeti daha agır basar benim mantıgımda.

wb korsanları, dünya üzerindeki en güclü korsanlardı bu tartısılmaz. heleki, getirdikleri müttefik sayısı ve kendi tümen olusumlarıda hesaba katıldıgında, gördükkü gücleri muazzam, ama wb yi cıkarırsan,denizciler ve istekli sekilde savasan shicbukailerle ve garp ile sengoku aktif dövüssün tek yonkou tayfasını ezerler. wbde eklensin yine yenemezler. en kötü adayıda kendiyle beraber batırır. hatta sengoku ve garp aktif dövüsseydi, shanks ve tayfasına ragmen yine denizcileri alamazlardı o gün bence. shanks öyle bir zamanda geldiki, savas istegi düsmüs adamlar bir yonkou daha görünce panikledi. houshoku levelini biliyoruz. ayrıca birde teach ve tayfası vardı. gördükki, o an orda 3 yonkuo tayfası varmıs. yinede kazanıcaklarının garantisi yoktu. aynı teach tayfası sadece akainudan topuklayıp kactı. garp ve sengokuya ragmen yenmelerini mantık dısı buluyorum.

sonra o savasta hepsi wb korsanları için toplandı, ama jinbei, crocodile, luffy, ivankov gibi shicbukai seviyesinde korsanları ve sonradan savasa dahil olup, sengokuyu tutan teach ve tayfasını kimse hesaba katmıyor. hancock bile karsıya yardım etti. garp hiç savasmadı, sengoku bile son ana kadar bekledi. objektif olarak bakarsak, wb ancak adayıda kendiyle birlikte batırır beraberlik alırdı. kizarunun kası bile terlememişken, tüm tümen komutanları bir arada akainuyu yenememisken, aokijide sadece agızdan gelen bir kan varken ve garpla, sengoku piknik yapmısken, cıkıpta iki yonkuo denizcileri yener demekte ayıp. dünya hükümetinin gücüde ortada, tek sıkıntı tüm güclerini tek bir noktaya odaklayamazlar, o yüzden yonkuolar yeni dünyayı yönetiyor. adamlar d.lerin krallıgını yıkmıs, siz biri cakma d. olan 4 tane über adamın ellerindeki bir avuc korsanla milyonlarca askeri yöneten bir olusumu ezecegini söylüyorsunuz, tamam denizcileri ve shicbukaileri ezerler ama işin içine dünya hükümetide girerse bence denge o tarafa döner.

Son düzenleme:
Drake gidip Kaido'nun favori adasını basıyor Kidd yonkounun gemilerini yağmalıyor Law yonkou indirmek için plan kuruyor siz hala kami yonkouları bir kefeye koyamıyorsunuz acaba bu saydığım adamların bir Amiral adını duyduğunda başlarına gelecek beladan ne hale geldiklerini hatırlamıyor musunuz?
Yonkouya kafa tutup zarar verecek cesareti olan bu adamlar nedense kalkıp bir WG'İn kutsal ejderinden aman bizi görmesin diye bir yerlere gizlenip izlemeyi tercih ediyor her yonkou WB değil bunu yakında anlarsınız.
WB denizlerin efendisiydi hükümet sildi attı 4 yonkou bir araraya gelse bile savaşın % 50 kısmını taşıyan yine WB olur.
Apoo denen bir süpernova vardı bilmem hatırlarmısın, Kizaru'ya direk vurkaç yaptı, sanmıyorum ki çaylağın biri yonko'ya böyle saldırabilsin. Adamlar 2 sene içinde gelişmişler o kadarınıda yapsınlar.

Wb %50 taşıyorsa, Shanks ona kendi gemisinde posta koyarken yüzde kaçı oluşturuyor ? Yada Kaido Wb'yi durdurmak için harekete geçtiğinde yüzde kaç alıyor pastadan ?

@Dragon, 2 yonko neden yenmesin denizcileri ? yonko dediğimiz adamlar yeni dünyayı yönetmiyor mu yoksa yanlış mı biliyoruz, hangi yeni dünya, ordan gelenlerin grand line'ın ilk yarısına cennet dedikleri yer.
Yeni dünya çok farklı bir seviye bu korsanlar orayı yönetiyor. Hükümet yönetiyormu bilmiyorum.
Ayrıca o saydığın askerlerin hiçbiri hükümete adam yollamaz bence herkes kendi devletini düşünüyor. Hadi yolladı diyelim, balık adam adasında ki prenslerin bile gücü belli, kendi adalarını çapulcu korsanlardan koruyamıyorlar bu durumda ki askerlerden medet umuyorsan yanlış düşünüyorsun.

WB'nin bile hasta olduğunu düşünürsek Gorosei ya da Kong falan savaşta olmaz + Shichibukailerden gelirse Dof gelir gelmezse de gelmezdir.Eğer olacaksa savaş şöyle olur Garp,Sengoku,Kizaru,Aokiji,Akainu,marineler ve gelirse Dof.4 Yonko ve adamları bence her bakımdan üstündür.

Apoo denen bir süpernova vardı bilmem hatırlarmısın, Kizaru'ya direk vurkaç yaptı, sanmıyorum ki çaylağın biri yonko'ya böyle saldırabilsin. Adamlar 2 sene içinde gelişmişler o kadarınıda yapsınlar.

Wb %50 taşıyorsa, Shanks ona kendi gemisinde posta koyarken yüzde kaçı oluşturuyor ? Yada Kaido Wb'yi durdurmak için harekete geçtiğinde yüzde kaç alıyor pastadan ?
Kaido WB le denk güçtemiydi ki onu durduracak?
Shanks oraya konuşmak için geliyor Shanks kim ki gelip WB ile denk savaşacak adam çağın hatasıyım diyor beni taşıyacak bir gemi bile yok diyor WB bu çağ için fazla bir adam dı E.oda da çekti senaryodan şimdi kaldı 4 yonkou onlarada yeni jenerasyon(süpernovalar) orda burda saldırıp posta koyuyor indirme planı kuruyor bu çaylakların hangisi WB için böyle birşeye cesaret edebilir di?
Anlatmak sistediğim o 3 yonkou ile WB aynı klasmanda değil di marineforda gelen yonkou tayfasından ziyade müütefiklerde vardı 43 geminin hepsi yonkou gemisi değil di madem marineforda göre değerlendiriyorsunuz önce o müttefikleri bir çıkarın aradan yonkou vs WG olsun.

@Arrogante
yazdıklarına katılıyorum ancak hükümetin 4 yonkouyu aradan çıkaracak kadar iğrenç politikalar izleyerek bu savaşı her türlü alacağını da düşünüyorum

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık