Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dört İmparator vs. Dünya Hükümeti

Kim Alır?

• Kullanılan toplam oy
    226
one piece 'yı bulunca insanın gücü mü artıyor? ne yani wb durduğu yerde dursa, yer yarılsa içine girse one piece bulsa KK olsa gücü mü artacak? yonkounun üstü kk dır lafı tam bir saçmalık şuan ki çağda.Wb şuan zaten dünyanın en güçlüsüydü. EE? ondan başka korsanlar kralı olacak adammı vardı? yada diyelimki shanks gitti buldu one piecei ee ne oldu wb'den güçlü mü olacak yani? sadece one piece bulan korsan olacak belki korsanlar kralı denecek kendisine ama wb'deb güçlü gene olamayacaktı. dolayısı ile korsanlar kralı yonkou üstüdür diye bir şey . o sadece roger döneminde geçerli birşeydi. Ki bence o zaman yonkou diye birşey de yoktu. O zaman shiki de mi yonkou idi?
One Piece'i bulunca değilde, yeni dünyanın son adası olan Raftele ulaşmak mesele, oraya kadar gidebilen adamın gücü bellidir, yada Sanji'nin hedefi hep küçümsenir, All Blue'yu bulmak içinde belli bir güçte olmak gerekir. One Piece denen olay zaten Roger'ın kendi oluşturduğu hazineler olarak geçiyor, yani Wb'nin hazine peşinde olmadığınıda biliyoruz, ne yapsın Op'i adam ? Raftelin yerininde meraklısı değil Roger ona sorunca istemediğini söyledi. Neyse konu o değil dağıtmayalım konuyu.
Garp söylemiş takan kim Garp ne bilir bu işleri Luffye denizciler ve shichiler tek yonkou için varlar dememiş Lufyy anlar zaten 4 'ünü kastetmediğini.
Garp ne diyor aynı anda 4'üne karşı denizciler ve shichibukailar savaşıyormu diyor ?
Ben mi yanlış anladım, bu dört güce karşı koymak için denizciler korsanlardan yardım alarak shichibukailarla beraber çalışıyor diyor, ayrı ayrı adamlarla karşı koymak için adamlar birlik yapıyor.
4 yonko = denizci+shichi şeklinde bir denklemden bahsetmiyor.
Zaten böyle bir şey mümkün değil 4 yonkonun beraber savaşması.

Kardeşim cevap yazmadan önce lütfen mesajı güzelce oku, benim söylediğim olay Wb'nin yaşlandığı için yonko seviyesine düştüğüdür, adam Roger dengidir, hatta bana göre yenilmemiştir flashback olursa öğreniriz yanlış yada doğru çıktığımı, ama yaşlılık diye birşey var dimi ? Rayleigh neden Kizaru'yu yenemedi ? Yada Wb'nin neden kalbi tekledi ? Bunlar yaşlılık sebebiyle olan şeyler.

Ben tek yonko yener demiyorum, 2 yonko olursa ezer geçer şuan ki denizcileri diyorum yani sadece Akainu ve Kizaru olan hükümeti, Sengoku+Garp varsa 2 yonko'ya dayanırlar ama yine yonkolar yener benim görüşüm, Wb vs Garp, Shanks vs Sengoku geri kalanlarıda eşleştirirsen sayıca üstün gelir 2 yonko.
2 yonkou olsa bile üstün gelir diyorsun ama garp'ın söylediğini hiç dikkate almıyorsun bu sefer.Garp'ın orada söylediği cümleden 2 seçenek ortaya çıkıyor bana göre;
4 yonkou=marine+shic
1 yonkou=marine +shic

1 yonkou olduğunda olası bir savaş senaryosunu yukarıda yazdım,geriye 4 yonkou eşit seçeneği kalıyor bunun başka açıklaması olduğunu sanmıyorum.
Önemli bir hatırlatma yapmak istiyorum;marineford üzerinden değerlendireceksek o zaman 7 shichibukai'nin tamamı orada savaşmadı+garp ve sengoku hiç dahil olmadılar.Madem marineford örneğini veriyoruz bunları da dikkate almak gerekir.

2 yonkou olsa bile üstün gelir diyorsun ama garp'ın söylediğini hiç dikkate almıyorsun bu sefer.Garp'ın orada söylediği cümleden 2 seçenek ortaya çıkıyor;
4 yonkou=marine+shic
1 yonkou=marine +shic

1 yonkou olduğunda olası bir savaş senaryosunu yukarıda yazdım,geriye 4 yonkou eşit seçeneği kalıyor bunun başka açıklaması olduğunu sanmıyorum.
Önemli bir hatırlatma yapmak istiyorum;marineford üzerinden değerlendireceksek o zaman 7 shichibukai'nin tamamı orada savaşmadı+garp ve sengoku hiç dahil olmadılar.Madem marineford örneğini veriyoruz bunları da dikkate almak gerekir.
Ben diyorum ki garp'ın söylediği farklı anlam taşıyor, siz kendi gördüğünüzü inkar edip Garp'ın söylediği lafa sarılıyorsunuz,
4 yonko beraber mi savaşıyor ? Hayır.
Denizciler ve shichibukailar beraber mi savaşıyor ? Evet.
Bu durumda adam 4 yonko = denizci+shichibukai denklemi olamaz.
1 yonko vs denizci+shicihibukailar neden birleşti sence ? Çünkü bir yonkoya karşı koymak için denizci+shichibukailar beraber çalışır olarak anladım ben orda Garp'ın lafını, siz farklı anlayın neyse uzatmanın manası yok.

Denkleme gelirsek ; Shanks vs Akainu, Kizaru vs Beckman, L.Roo vs ??? (boşta) geri kalan eşleşmeleride yaparsan, shichibukailar olmadan tek bir yonkoya karşı koyamayacakları ortada şuanda.

4 yonkoya nasıl karşı koyacaklar allah aşkına, imkanı yok şuan ki görülen tablo içerisinde...

Ha derseniz ki Vegapunk var daha görmediğimiz 3-4 amiral gücünde adam vardır eyvallah, haklı olabilirsiniz derim, şuan ki tablo çok net yani tartışmak pek mantıklı değil.

Ben diyorum ki garp'ın söylediği farklı anlam taşıyor, siz kendi gördüğünüzü inkar edip Garp'ın söylediği lafa sarılıyorsunuz,
4 yonko beraber mi savaşıyor ? Hayır.
Denizciler ve shichibukailar beraber mi savaşıyor ? Evet.
Bu durumda adam 4 yonko = denizci+shichibukai denklemi olamaz.
1 yonko vs denizci+shicihibukailar neden birleşti sence ? Çünkü bir yonkoya karşı koymak için denizci+shichibukailar beraber çalışır olarak anladım ben orda Garp'ın lafını, siz farklı anlayın neyse uzatmanın manası yok.

Denkleme gelirsek ; Shanks vs Akainu, Kizaru vs Beckman, L.Roo vs ??? (boşta) geri kalan eşleşmeleride yaparsan, shichibukailar olmadan tek bir yonkoya karşı koyamayacakları ortada şuanda.

4 yonkoya nasıl karşı koyacaklar allah aşkına, imkanı yok şuan ki görülen tablo içerisinde...

Ha derseniz ki Vegapunk var daha görmediğimiz 3-4 amiral gücünde adam vardır eyvallah, haklı olabilirsiniz derim, şuan ki tablo çok net yani tartışmak pek mantıklı değil.
Shic'lerin de pek beraber savaştıklarını söyleyemeyiz.Mihawk,shanks gelince savaştan ayrıldı ya da dof kendi kafasına göre hareket ediyor.Hancock,luffy olmasa savaşa gelmeyecekti.Yani isteseler savaşa bile gelmezlerdi bence.Herkes çıkarları doğrultusunda savaşa geldi bir bakıma.4 yonkou'nun öyle olmayacağı ne malum.Hepsi aynı çıkar doğrultusunda olsalar gidip marine'lere savaş açma olasılıkları var.

Shic'lerin de pek beraber savaştıklarını söyleyemeyiz.Mihawk,shanks gelince savaştan ayrıldı ya da dof kendi kafasına göre hareket ediyor.Hancock,luffy olmasa savaşa gelmeyecekti.Yani isteseler savaşa bile gelmezlerdi bence.Herkes çıkarları doğrultusunda savaşa geldi bir bakıma.4 yonkou'nun öyle olmayacağı ne malum.Hepsi aynı çıkar doğrultusunda olsalar gidip marine'lere savaş açma olasılıkları var.
Olayda o zaten, yani 2 yonkonun bile birleşmesi çok çok zor, ortada Ace olmasına rağmen Shanks ve Wb anlaşamıyorsa, yonkoların anlaşması bence imkansız gibi bir şeydir.
Ama konu 4 yonko oldu da beraber savaştı denmiş bu durumda 2 yonko bile ağır basıyor görülen güçleri karşı karşıya yazdığımız vakit.

Zaten 2 veya daha fazla yonko geldimi ben shichibukaiları savaşacağını düşünmüyorum, katılmazlar mağlup olan tarafta niye savaşsınlar shichibukailar zaten ihanetleri ile ünlü oldu. Denizcilerinde büyük çoğunluğu kaçar sadece Wb'de bile kaçan denizcileri Akainu öldürüyordu hatırlayın, bu durumda kaçanlar çok daha fazla olur.

Drake gidip Kaido'nun favori adasını basıyor Kidd yonkounun gemilerini yağmalıyor Law yonkou indirmek için plan kuruyor siz hala kami yonkouları bir kefeye koyamıyorsunuz acaba bu saydığım adamların bir Amiral adını duyduğunda başlarına gelecek beladan ne hale geldiklerini hatırlamıyor musunuz?
Yonkouya kafa tutup zarar verecek cesareti olan bu adamlar nedense kalkıp bir WG'İn kutsal ejderinden aman bizi görmesin diye bir yerlere gizlenip izlemeyi tercih ediyor her yonkou WB değil bunu yakında anlarsınız.
WB denizlerin efendisiydi hükümet sildi attı 4 yonkou bir araraya gelse bile savaşın % 50 kısmını taşıyan yine WB olur.

Drake gidip Kaido'nun favori adasını basıyor Kidd yonkounun gemilerini yağmalıyor Law yonkou indirmek için plan kuruyor siz hala kami yonkouları bir kefeye koyamıyorsunuz acaba bu saydığım adamların bir Amiral adını duyduğunda başlarına gelecek beladan ne hale geldiklerini hatırlamıyor musunuz?
Yonkouya kafa tutup zarar verecek cesareti olan bu adamlar nedense kalkıp bir WG'İn kutsal ejderinden aman bizi görmesin diye bir yerlere gizlenip izlemeyi tercih ediyor her yonkou WB değil bunu yakında anlarsınız.
WB denizlerin efendisiydi hükümet sildi attı 4 yonkou bir araraya gelse bile savaşın % 50 kısmını taşıyan yine WB olur.
%25 'ini de shanks oluşturur senin denklemine göre. Abarttın da abarttın maşallah.

%25 'ini de shanks oluşturur senin denklemine göre. Abarttın da abarttın maşallah.
Abartma değil WB den bahsediyoruz şu an Law sence kalkıp WB'i indirelim Luffy gibi bir söz söyleyebilir mi hayır ama şimdiki 4 yonkoudan biri için söyleyebiliyor adam farklı bir kulvarda OP için bile farklı bir yerdeydi öldü şimdi herşey ve çağ değişti bu çaylaklar bunu fırsat bilip şimdi yonkouları bile yağmalıyor.

@Thor tamamen aynı fikirdeyiz.
Yonkou'ların ne kadar olduklarını yakında daha net anlayacağız ama bana göre Akainu Shanks hariç diğerlerinden güçlüdür.
İşin komik tarafı Yonkou mekanı olan Yeni Dünya'ya Kizaru ve Akainu yalnızken Ana karargah götürüyorlar.
Amiral-Yonkou güç denklemi başından beri yanlıştı(Bence).
Tıpkı zamanında Luffy-Rayleigh Haki kıyası gibi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık