Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dizi Sohbet, Soru, Haber ve Tartışma

Kusura bakma yeni fakettim. Var Cumhuriyet patladıktan sonraki yıllarda kaçmış bir Jedi ve yeni öğrencesinin hikayesi. Mandolarian dizisindeki Mandoların önceki hayatını, hikayesini güzel değiniyor. Zaten dizideki karakterlerin çoğu animasyonda gözüküyor. Vader abimizde var. Bilgi açısından epey verimli diyebilirim.
Şimdi ikilemde kaldım izlesem mi izlemesem mi diye :D

The Son'ı bitirdim. Gayet güzel bir diziydi, fazlasıyla gerçekçiydi. Açıkçası bu kadar fazla gerçekçi olmasını beklemiyordum. Dizi aslında kitap uyarlaması ve normalde 3 sezon yapılacakmış, ancak istenen reytinglere ulaşmayınca üçüncü sezon onayı alamamış ve ikinci sezonda erken final yapmışlar. Yine de hikayede büyük boşluklar bırakmadan bitirmişler, tebrik ediyorum. Dizide sevilebilecek bir tane bile karakter yok. Herkes şerefsiz, herkes hain, herkes birbirinin kuyusunu kazıyor. Bir karaktere sempati duymak maksimum on dakika sürüyor, sonra onun da bir falsosunu görüyorsunuz. Western ve dram sevenlere öneririm.

Yeni başladığım dizi de Altered Carbon oldu. İlk bölüm itibariyle çok bir şey anlamadım, ama gelecekte geçen dedektiflik hikayesi gibi bir şeye benziyor. Dizinin geçtiği dünyada insanlar ölümü yenmiş. zihinlerini yeni bedenlere aktararak yaşamaya devam edebiliyorlar. Ölümden geri getirilen ve bir cinayeti çözmesi için tutulan bir adamın hikayesini izliyoruz.

Twin Peaks ilk sezonu izledim, atmosferini ve işleyişi beğendim. Gerilim ve gizemler kararında olmuş izlerken neredeyse hiç sıkılmadım. Oyunculuklar da bir iki karakter dışında kötü değildi. Cooper belki günümüz dünyası için klişe sayılabilir ama ben gayet sevdim dizinin yılını da baz alarak. Belki ben kaçırdım izlerken ama şu nokta pek aklıma yatmadı Cooper'ın paranormal bakış açısına anlam veremedim, daha gerçekçi şekilde çözebilirdi bazı şeyleri. Kasabadaki insanların iki yüzlülüğü ve içten pazarlılığı bence gayet gerçekçi olmuş, herkesin birbirinde eli olduğundan. Diğer sezonlarda bozmuyordur umarım dizi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık