Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Daz Bones vs. Kaku

Kim kazanır?

• Daz Bones

Kullanılan: 0 0.0%
  • Kaku

Kullanılan: 2 100.0%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    2
One piece'de hiç tahmin etmediğimiz adamlar tek elleriyle bina yıkıyor. Çeliği kesmek veya yamultmak imkansız bir olay değil.
Luffy , Lastik meyvesi yemiş bir eleman. Fiziksel darbelerin işlememesi gerekiyor, ama gücün şiddetini artır lastiği yamultursun.
Yanılıyor muyum ? Çelikte aynı şekilde olabilir.
Zoro'ya veya Mihawka göre değerlendirmek yanlış, onlar kesme ile alakalı bölümündeler.
İşin birde "Güç/power" kısmı var. Ne kadar Çelikte olsa "power" bir yumruğa kılı kıpırdamadan dayanabileceğini sanmıyorum.
Kakunun hızına ve gücüne yetişebileceğini sanmıyorum. Siz sadece " kesmek" bakış açısında bakıyorsunuz.
kaku kılıc ustalıgım cp9ın en iyisi ben yontoryuu kullanıcısyım dedi.yani adam kılıc ustası,ne yapayım kılıc ustasını yumruklamı dövüstüreyim ? gördügüm tek ekstra saldırıları rankyaku kombinasyonları ve shigan.shigan çeligi delebilirmi ? lastigi delemedi...rankyaku luccinin inba teknigi hariç sence çeligi kesebilirmi? bence kesemez.ilk yorumumdada söyledim amane dachinin sansı var.ama onuda hazırlarken zaman harcıyor,hangi salak bekler vursun bana diye ? o yüzden dövüsen adam; luffy yada sanji,yada jyabura yada lucci olsa diyecegim tamam çeligi yamultsunlar.adam kılıc ustası,kılıc ve rankyaku kullanıp saldırıyor.yumruk atmak bile belli bir teknik ve güc ister.o yüzden kesmek bakıs acısı makul.daz bonesu, kakuya ters gelen gücüyle denk görmek veya bence yendirmekte makul ;) tabi sonucta hepimizin yaptıgı sadece cıkarım...

kaku kılıc ustalıgım cp9ın en iyisi ben yontoryuu kullanıcısyım dedi.yani adam kılıc ustası,ne yapayım kılıc ustasını yumruklamı dövüstüreyim ? gördügüm tek ekstra saldırıları rankyaku kombinasyonları ve shigan.shigan çeligi delebilirmi ? lastigi delemedi...rankyaku luccinin inba teknigi hariç sence çeligi kesebilirmi? bence kesemez.ilk yorumumdada söyledim amane dachinin sansı var.ama onuda hazırlarken zaman harcıyor,hangi salak bekler vursun bana diye ? o yüzden dövüsen adam; luffy yada sanji,yada jyabura yada lucci olsa diyecegim tamam çeligi yamultsunlar.adam kılıc ustası,kılıc ve rankyaku kullanıp saldırıyor.yumruk atmak bile belli bir teknik ve güc ister.o yüzden kesmek bakıs acısı makul.daz bonesu, kakuya ters gelen gücüyle denk görmek veya bence yendirmekte makul ;) tabi sonucta hepimizin yaptıgı sadece cıkarım...
Mr1'in Kaku'dan savunması-ki o da şüpheli- dışında hangi kulvarda üstünlük sağlayabilir. Benim demek istediğim Kaku tek atar geçer değil. Hız,güç,teknik ve dayanıklılık hepsinde kaku önde ama kesilmiyor diye mr1 kazanıyor o zaman buggy'de yensin. Biraz ciddiyet dışı bir yorum olacak ama baktı kesemiyor kaku ağzına vura vura yamultur yani :D

ne alaka ya. luffy 1 kere vurdu o zırha 3. yü vuramazdı. Eli kan içinde kaldı. 3. de eli parçalanırdı herhalde. Senin mantığına göre mr1 kolunu kılıç yapar luffy keskin tarafına yumruk atar ama bişey olmaz. o kol dilim dilim doğranır be.
o zaman senin mantığına göre visky tepesi denen yerde luffy nin dilim dilim doğranması lazım dı....
ama doğranma olmamış... bence mr.1 le da aynısı olur...

arkadaş luffynin her yeri lastik. mr1in her yeri çelik jozunun her yeri elmas. dönüşüm geçirmesine gerek yok. luffy saldırı yapmak için uzuyor. mr1 keskinleşiyor, jozu elmasa çeviriyor kendini. mr1 çelik olduğu iiçin fiziksel darbelere karşı da dayanıklı. sadece vurarak itersin zoro da bir tekme attı mr1e. ama nafile.

ayrıca kakunun kesme saldırısı değilde tekkai ile vuracağı yumruklar bence mr1in çeliğini kırar. zira gördükki kakunun tekkaisi çelikten sert. Zoro kesememişti bir türlü. Dolayısı ile daha sert olan kaku tekkaisi çeliğe hasar verir. hiyerarşi yani. Ama kaku tekkai ile vurabiliyor muydu. bildiğim sadece tekkai ile sap gibi duruyor. Vuramazsa artık gerisi kılıç yeteneğine bağlı. ama ben bu seviyeye gelmiş adamın da çeliği keseceğini düşünürüm.
benim hatirladigim kadariyla iclerinden sadece bluno nun tekkai modunda hareket etme kabiliyeti vardi.yanlıs da olabilir tabii ama iclerinden sadece birisi tekkai modunda bu özelligi kullanabiliyordu.o da kaku degildi.
bence de mr1 alir.celigi kesemedigi sürece bir zarar verememesi lazim kaku nun.o yüzden oyumu daz bones a verdim

edit: tekkai ile birlikte diger stili de kullanan kişi jyabura imiş.

Şimdi kakuda rokushiki var bunun üstüne fiziksel gücüde çok iyi. Çeliği kesebileceğini düşünüyorum o yüzden yener bence mr1'i ama çeliği kesemiyorsa bile hiçbi şekilde yenilmez Kaku. Sağlam bi rokushiki kullanıcı ile her karakter baş edemez Zoro,Sanji,Luffy gibi

usta orda Kılıcın yatay tarafına ayağıyla dayanıyor Luffy. Keskin tarafına yapması mümkün değil zaten. Zoro da kollarını savurunca uçuyor Luffy kesici tarafı olsaydı zaten o savurmada Luffy giderdi.

Tekkai yaparken hareket edebilen tek CP9 üyesi Jyabura ve tekniğin adıda Tekkai Kenpo
orda zoro onigiri kullanıyordu... luffy ise iki kılıcın kesiştiği noktaya sandaletini koyuyor... eğer sizin dediğiniz gibi olsa keskin olmayan tarafına ayağına koyması halınde kılıçların(kılıçlara alttan yada üstten engelleme yapması gerekirdi) aşağıya yada yukarıya doğru hareket etmesi gerkirdi... bence açık bi şekilde kılıçların arasına ayağını sokmuş...

Metali metal ile kesmek çok daha zordur.
Çok basit bir mantık kurun, elinize bir bıçak alın ve diğer bir bıçak ile onu kesmeye çalışın, bakalım kesebilecek misiniz ? ;)
Birde o bıçağı alın, sağa sola vurun, köreltin. Bir süre sonra yamulacak hatta kırılacaktır.
Mr.1 dövüş esnasında Zoro'ya ''Supa supa'yı yediğimden beri hiç bir kılıçustası bana dokunamadı, bir kılıçustası olarak beni yenemezsin.'' diyordu. ''Bana kimse hasar veremez'' demiyordu.
Olaya neden Daz Bones'un mutlak savunması var şeklinde bakıyorsunuz anlam veremedim. Luffy'yi geçtim, Sanji o kadar kötü duruma düşmezdi bana göre Zoro gibi. Yani Daz karşılaşabileceği en iyi rakiple karşılaştı (çelik kesme gücünü öğrenene kadar)
Çünkü çeliği kesmek. Kırmak yada yamultmaktan çok daha zor bir iş. Çeliği kesemeyen kılıçustalarının antisi konumunda Daz. Ancak darbeli saldırılar konusunda böyle bir kesinlik yok.
Daz alacağı yumruk ve tekme saldırıları ile, iç kanama bile geçirebilir. Bunu bilmiyoruz. Ama kesmeye çalışmak farklı bir şey.

Kaku çeliği kesemese bile (ki bana göre kesinlikle kesebilir) tekme ve yumrukla vura vura çeliği yamultacak ve kıracak güce de sahiptir.

Tam anlatamadım sanırım.
Benim anlatmak istediğim Kakunun fiziksel olarak elde ettiği güç ile Çeliği yamultabilmesi üzerine.
Durmadan aynı örneği veriyorum ama , Luffyin çok güçlü fiziksel darbelerden canının yanması gibi .

Olaya durmadan kesmek açısından bakmak çok yanlış.Dediğin gibi Kaku bir Kılıç kullanıcısı olabilir ama aynı zamanda 6 stil kullanıcısı , fiziksel bakımdan çok çok üstün.
Zoro hayatını kılıca adamış ve "teknik" sayesinde yenmiş bir adam. Kaku ise bu teknik fakirliğini " GÜç" faktörü ile tamamlayıp Dazı çok rahat yamultabilir.
Olaya , Zoronun teknikleri ile Kakunun kılıç teknikleri kıyaslaması yapılması doğru değil.
Kaku , elde etmiş olduğu fiziksel güç ile kılıçlı kılıçsız dazı yamultabilecek formdadır.
Benim düşünceme göre.
" Güç, her tekniği bozar "

[/B]Şahsi Görüş :artiz:

Benim anlamadığım Kaku nun Fiziksel gücünün Mr.1 iri yamultabilecke kadar olduğunu nasıl söyleyebiliosunuz ? şahsi görüşse bişi diyemem ama bazıları kesinmiş gibi konuşuyor. Lucci olsa eyw derim çünkü Luccinin vuruşları (Rokuoganları saymıyorum bile) Luffyi etkiledi ama burda Kaku dan bahsediyoruz. Luccinni yarısı.
Zoan meyve yediği için saf gücü artıyor. 6 stili öğrenmiş kişilere de süper insan deniyor. İkisi birarada olan Kakuya da biz fiziksel gücü Mr1'den fazladır diyoruz.

zoro tamamen kesme saldırıları yapıyor fakat kaku hem kesme yapıyor hemde fiziksel gücü çok fazla bu yüzden yamultabilir diyorum ben zaten hızı da kat kat fazla kaku nun

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık