Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Crocodile Yeniden Gözüktüğünde Seviyesi Ne Olur?

Sizce ?

• Kullanılan toplam oy
    366
Oda kendisiyle net çelişmiş olur epey güçlü olursa. İvankov dedi '' Adam gelişen bir çaylakken tanıştık '' diye. Yani bu adamın çaylak gibi powerup alması kadar saçma birşey olmaz.

Hani bu Lucci ve Kaku gibide değil yani, Kaku 23 yaşındaydı Lucci 28 yaşındaydı, 5 yıllarını Water 7'de görev uğruna çarçur etmiş kişilerdi. Kaku 18 yaşında Lucci'de 23 yaşındayken gelişimini durdurmuştu yani hemen hemen. Crocodile ve Moria ise yapacaklarını yapmış gençliğinde New World'e kadar gidip en ağır topların karşısına kadar çıkıp boylarının ölçüsünü almışlar. Crocodile kendisi söylüyor '' Kendimi mükemmelliğe ulaştırdım '' diye, işte o hali Alabasta'daki Luffy'e yenildi, ne kadar güçlü olabilirki?

Crocodile'ın olayı Smoker ile bile bağdaştırılamaz, Smoker hayatı boyunca ne haki eğitimi görmüş ne de doğru düzgün bir eğitimden geçmiştir, East Blue'da gelişemediği içinde grand line'a girdi oradan yavaş yavaş rütbe atladı güçlendi, 2 yıllık aradada koramiral mevkisine yükseldi ve kendini eğitti güçlendi. Smoker'ın Crocodile'dan daha potansiyelli olduğu nettir. Belki Alabasta'da iken Croco > Smoker'dı ( Elindeki jutteyi saymazsak , çünkü o jutteyle yenilmesi imkansızdı orada bile Smoker'ın, ayrıca Croco'nun ona vuramayacağı gerçeği vardı ) lakin Smoker'ın new world görmüş hali haylice yüksek seviyeli Crocodile'dan.

Birde Crocodile'ı en son bir mekanda otururken gördük, etrafında adamlar vardı, Gl'nin başındaki Alabasta'yı ele geçiremeyen adam yeni dünyada falan krallık ele geçirmişse yuh derim, Dressrosa'dan bile ileri bir yerde oluyor çünkü bu krallık. Saçmalıktan başka birşey olmaz ve serideki güç dengelerinin ırzına geçilir.

O yüzden ben Crocodile'ın seriye komedi unsuru olarak devam etmesi gerektiğini düşünüyorum ( Şu eskiden bayan olma mevzusundan dolayı, belkide tek olayı Buggy gibi komedi unsuru olmaktır ve sizlerde boşuna misyon yüklemişinizdir )

Bakalım zaman gösterecek..
Rayleigh dengi çıkacak bundan şüphem yok. :D Mihawk karşısında Ray’i gördüğü için Crocodile diye kalakaldı.Bu bilgileri üstat çıtlattı bana. :D Ama mangaka olan üstat değil.

Son düzenleme:
Biraz sesli düşüneyim.

Yonkou komutanı 3 demişim. Cracker ve Doflamingo'yu kıyaslayınca bundan tam emin olamadım. Cracker Doflamingo'dan bariz daha güçlüydü çünkü.

Crocodile'ı mangaka Dof'tan güçlü yapmaz yapsa yapsa ikisini en fazla denk yapar. Oyumu yonkou komutanı 4-5 diye değiştirmeye karar verdim.

Crocodile'ın gücünden öte bir önemi ve yeri var. Yani şu arc gelse Vista ondan daha güçlü olsa bile mangaka gidip onu Vista'dan daha önde çizecektir. Sallıyorum Vista ondan daha da güçlü olsa Kaido'yu anlık durdurma meselesi olursa gidip bu işi Croco'ya yaptıracaktır. Oda kendi ağzından gücünü daha güçsüz belirlese bile Croco'yu daha önde çizecektir.

Troysi diye biri yılmaz bir Crocodile savunucusu :)Oda ile kankaymış diyorlar seri sonunu bile biliyormuş. :D
Ben demedim lan öyle bir şey. Böyle bilgiler varmış dedim sadece sende dediğim her şeyi abartarak anlatıyon he gözümden kaçmıyor değil. :D

Yorumlarımı daha sonra savunuyorsun ona bir şey demiyorum ama dediklerimi abartarak anlatma! :D

Sağ kol falan :T Nedir bu kadar beklenti yaw. Amiral vssleri yeter Marconun

Marco için Goroseinin dedikleri yeterli. Kıyas bile etmem Dofla Crocoyla Marcoyu. Cracker eder.

Ben demedim lan öyle bir şey. Böyle bilgiler varmış dedim sadece sende dediğim her şeyi abartarak anlatıyon he gözümden kaçmıyor değil. :D

Yorumlarımı daha sonra savunuyorsun ona bir şey demiyorum ama dediklerimi abartarak anlatma! :D
Hala yorumlarımı daha sonradan savunuyor diyor yahu.:hhh:Aç bak bakayım sen yokken neler savunmuşum ben :D

Oda kendisiyle net çelişmiş olur epey güçlü olursa. İvankov dedi '' Adam gelişen bir çaylakken tanıştık '' diye. Yani bu adamın çaylak gibi powerup alması kadar saçma birşey olmaz.

Hani bu Lucci ve Kaku gibide değil yani, Kaku 23 yaşındaydı Lucci 28 yaşındaydı, 5 yıllarını Water 7'de görev uğruna çarçur etmiş kişilerdi. Kaku 18 yaşında Lucci'de 23 yaşındayken gelişimini durdurmuştu yani hemen hemen. Crocodile ve Moria ise yapacaklarını yapmış gençliğinde New World'e kadar gidip en ağır topların karşısına kadar çıkıp boylarının ölçüsünü almışlar. Crocodile kendisi söylüyor '' Kendimi mükemmelliğe ulaştırdım '' diye, işte o hali Alabasta'daki Luffy'e yenildi, ne kadar güçlü olabilirki?

Crocodile'ın olayı Smoker ile bile bağdaştırılamaz, Smoker hayatı boyunca ne haki eğitimi görmüş ne de doğru düzgün bir eğitimden geçmiştir, East Blue'da gelişemediği içinde grand line'a girdi oradan yavaş yavaş rütbe atladı güçlendi, 2 yıllık aradada koramiral mevkisine yükseldi ve kendini eğitti güçlendi. Smoker'ın Crocodile'dan daha potansiyelli olduğu nettir. Belki Alabasta'da iken Croco > Smoker'dı ( Elindeki jutteyi saymazsak , çünkü o jutteyle yenilmesi imkansızdı orada bile Smoker'ın, ayrıca Croco'nun ona vuramayacağı gerçeği vardı ) lakin Smoker'ın new world görmüş hali haylice yüksek seviyeli Crocodile'dan.

Birde Crocodile'ı en son bir mekanda otururken gördük, etrafında adamlar vardı, Gl'nin başındaki Alabasta'yı ele geçiremeyen adam yeni dünyada falan krallık ele geçirmişse yuh derim, Dressrosa'dan bile ileri bir yerde oluyor çünkü bu krallık. Saçmalıktan başka birşey olmaz ve serideki güç dengelerinin ırzına geçilir.

O yüzden ben Crocodile'ın seriye komedi unsuru olarak devam etmesi gerektiğini düşünüyorum ( Şu eskiden bayan olma mevzusundan dolayı, belkide tek olayı Buggy gibi komedi unsuru olmaktır ve sizlerde boşuna misyon yüklemişinizdir )

Bakalım zaman gösterecek..
Şimdi kimse kimseyi kandırmasın.. Croco denilen herif Luffy'yi güle oynaya yenmiş ve saçma sapan damacana muhabbeti, gökten su düşme muhabbeti, Robin'in panzehir muhabbeti olmasa 50 kere daha olsa 50'sinde de Luffy'ye nalları diktirecek biri. Bunu bir göz önüne alalım ona göre konuşalım. Yoksa Croco gibi zamanının Luffy'sinden fersah fersah ötede olan bir adamı komedi unsuru olarak değerlendirmek asıl komedi olur.

Dolayısıyla çok uzatmaya gerek yok Luffy'nin karşısına çıkan adamları normal şartlarla değerlendirmek o karakterlere haksızlık olur. Sadece Croco için de geçerli değil bu durum. Luffy'ye göre değil genel güç kıstaslarına göre konuşacak olursak da bu adamın Yk3 olarak sahalara dönmesi kadar normal bir şey olmaz.

Sağ kol falan :T Nedir bu kadar beklenti yaw. Amiral vssleri yeter Marconun

Marco için Goroseinin dedikleri yeterli. Kıyas bile etmem Dofla Crocoyla Marcoyu. Cracker eder.
Amiral vsleri derken? :D

Hala yorumlarımı daha sonradan savunuyor diyor yahu.:hhh:Aç bak bakayım sen yokken neler savunmuşum ben :D
Yahu MW ya dediklerini unutuyorsun yada cidden sağlam kıvırmaya çalışıyorsun. :D

Ben yokken de sen pek çok yerde laf ediyordun. Sadece sen değil pek çok kişi de ediyordu.

Alabasta da "Luffy'nin son saldırısı normal değildi" dediğimde "Ya ne normal değildi düz yumruklara yenildi" tarzında yorum yapıyordun buralarda. Sonralarında baktım ki dediğim şeyleri yani "O yumruklar normal değildi" yazmaya başladın... :D

"MF de Croc arkasından gelen Jozu'yu farketti bu o kadar hızla gelen bir adamı fark etmesi normal değil haki olabilir" dedim. Yine o tartışmaların olduğu zaman "Yok olmaz öyle şey Croc haki falan bilmiyor" dedin. Bir kaç gün önce bunu savunuyordun. :hhh:

"Crocodile güçlü karakter Alabasta milletin kafasını karıştırıyor" tarzında yorum yaptığım zamanlar burada bana laf atıyordun. Şimdilerde ise Alabasta'nın mantıklı olmadığını söylemeye başladın. :D

"Croc Jozu da yıkılmadı saldırmak için pozisyon alıyordu" dedim. "Öyle şey mi olur" dedin daha sonra gelip başkalarıyla tartışırken "Adam yıkılmıyor saldırmak için pozisyon alıyor" dedin.

Yani daha sayayım mı? :D

Hani yapmasan dediklerimi başta kabul edip karşı çıkmasan bir şey demeyeceğim. Fakat ben bazı şeyleri yazınca sen buna hemen karşı çıkıyorsun. Sonra bir bakıyorum ki dediğim şeyleri savunuyorsun o zaman bir gülme geliyor işte. Bir de inkar edince daha fazla gülme geliyor. :hhh:

Şimdi kimse kimseyi kandırmasın.. Croco denilen herif Luffy'yi güle oynaya yenmiş ve saçma sapan damacana muhabbeti, gökten su düşme muhabbeti, Robin'in panzehir muhabbeti olmasa 50 kere daha olsa 50'sinde de Luffy'ye nalları diktirecek biri. Bunu bir göz önüne alalım ona göre konuşalım. Yoksa Croco gibi zamanının Luffy'sinden fersah fersah ötede olan bir adamı komedi unsuru olarak değerlendirmek asıl komedi olur.

Dolayısıyla çok uzatmaya gerek yok Luffy'nin karşısına çıkan adamları normal şartlarla değerlendirmek o karakterlere haksızlık olur. Sadece Croco için de geçerli değil bu durum. Luffy'ye göre değil genel güç kıstaslarına göre konuşacak olursak da bu adamın Yk3 olarak sahalara dönmesi kadar normal bir şey olmaz.
İşte sizinde anlamadığınız nokta şu hocam, Luffy tecrübe ettiği birine bir daha yenilmez, şu bir anlaşılsa artık.

Croco dediğin karakter en fazla Alabasta Luffy'den güçlüdür. Mf'deki Luffy'den falan güçlü değildir, o güle oynaya yenmeler Alabasta'nın ilk 2 dövüşü için geçerliydi, Croco daha güçlü olsaydı Beyazsakal'a saldırdığında Luffy tarafından durdurulup '' Hadi len bas git şuradan '' denmezdi adama. Luffy adamı durdurduktan sonra bir daha Beyazsakal'ın yanına yaklaşamadı ve dediki Luffy'e '' Anlaşmamızı yerine getirdim? Neden Beyazsakal'ı koruyorsun? '' , adam baya baya çekiniyor işte bu bile anlaşılmamış.

Luffy daha önce tecrübe ederek dövüş içerisinde güçlenip yendiği birine yenilmez.

Edit : Croco'nun gelişim muhabbetinide açıkladım zaten önceki mesajımda. Gelişimini tamamlamış bir karakter kendisi bunu ben değil mangada söyleniyor.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık