Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Crocodile Yeniden Gözüktüğünde Seviyesi Ne Olur?

Sizce ?

• Kullanılan toplam oy
    366
Güç artışı olmasına gerek yok. Aynı seviyede kalsa bile zaten üçüncü komutan haricindeki komutanları alabilecek seviyede gibiydi. Ama üçüncü komutan seviyesine yapamaz birşey.

O kadar “luffy bunu zaman atlamasından önce aldı, o luffy pacifistaya bişey yapamazken iki yıl sonra jet pistolle tek attı” deniyor da luffy’nin diğer yaptıkları da unutuluyor.

luffy gear 3’te sengoku’nun buddha haline dayandı. Yarı ölü haldeyken bi amiralin (kizaru) meyveli tekmelerini yedi ayağa kalktı. Teach’i 10+ metre uzağa uçurdu. Magellanla o kadar savaştı.

şuan hesaplama yapmaya kalksanız oven gibi tiplerin tüm eski mugiwara tayfasını solo alması lazım. Ama zaman atlaması öncesindeki mangaya baksanız luffy tek başına bile ilk 4 komutandan aşağısına yenilmez gibiydi. Teach uçurmayı geçtim o kadar yeni dünya korsanı magellan’dan kaçarken onunla dövüşebilen bi luffy vardı. Çocuğu durduran tek şey de adama dokunamamasıydı (magellan herşeyi kullansa zaten onsuz da yenerdi tabi).

Hakinin önemi ve verdiği güç artışı çok değişti mangada. Wb tayfasında vista aşağısındaki komutanlar göstermemişken şimdi big mom’ın onuncu komutanları haki gösteriyor, tashigi gibi tiplerde bile haki var.

croco zaten oven konumundakilerin aşağısında bi seviye göstermedi. Sabit kaldıysa onları alacak seviyede olur.

Alabastada da o kadar güçsüz değildi. Adam kibrinden yenildi. Logiasına inandı yumruklar yedi, gomu gomu balonu şaka sandı bazuka yedi, su yok diye rahatladı kanlı yumruk yedi, luffy zehirden zayıfladı sanıyordu luffy karşılık verince afalladı. Luffy’i ciddiye alsa tek atıyor zaten adam. Meyve kullanmaya karar verdiğinde 5 saniyede dövüş bitti.

Güç artışı olmasına gerek yok. Aynı seviyede kalsa bile zaten üçüncü komutan haricindeki komutanları alabilecek seviyede gibiydi. Ama üçüncü komutan seviyesine yapamaz birşey.

O kadar “luffy bunu zaman atlamasından önce aldı, o luffy pacifistaya bişey yapamazken iki yıl sonra jet pistolle tek attı” deniyor da luffy’nin diğer yaptıkları da unutuluyor.

luffy gear 3’te sengoku’nun buddha haline dayandı. Yarı ölü haldeyken bi amiralin (kizaru) meyveli tekmelerini yedi ayağa kalktı. Teach’i 10+ metre uzağa uçurdu. Magellanla o kadar savaştı.

şuan hesaplama yapmaya kalksanız oven gibi tiplerin tüm eski mugiwara tayfasını solo alması lazım. Ama zaman atlaması öncesindeki mangaya baksanız luffy tek başına bile ilk 4 komutandan aşağısına yenilmez gibiydi. Teach uçurmayı geçtim o kadar yeni dünya korsanı magellan’dan kaçarken onunla dövüşebilen bi luffy vardı. Çocuğu durduran tek şey de adama dokunamamasıydı (magellan herşeyi kullansa zaten onsuz da yenerdi tabi).

Hakinin önemi ve verdiği güç artışı çok değişti mangada. Wb tayfasında vista aşağısındaki komutanlar göstermemişken şimdi big mom’ın onuncu komutanları haki gösteriyor, tashigi gibi tiplerde bile haki var.

croco zaten oven konumundakilerin aşağısında bi seviye göstermedi. Sabit kaldıysa onları alacak seviyede olur.

Alabastada da o kadar güçsüz değildi. Adam kibrinden yenildi. Logiasına inandı yumruklar yedi, gomu gomu balonu şaka sandı bazuka yedi, su yok diye rahatladı kanlı yumruk yedi, luffy zehirden zayıfladı sanıyordu luffy karşılık verince afalladı. Luffy’i ciddiye alsa tek atıyor zaten adam. Meyve kullanmaya karar verdiğinde 5 saniyede dövüş bitti.
Evet haklısın da geçenlerde de yazdım biraz papaganlığa girecek gearsız Luffy'den hasar alan bir adam netice itibariyle.Cp9'a zor dokunuyordu aynı Luffy.Amiraller gibi logia savunması da yok.Bu adam çaylak da degil ki sürekli güçlensin.Bence mfde yeterince iade-i itibar yapıldı fazlası gereksiz,kendi çapında dolaşsın grand line'ın ilk yarısında.

Yonkou 3. komutan demiştim ama fikrim değişti zamanla. Belli ki baya sonlara doğru ortaya çıkacak. Bundan dolayı oyumu Yonkou Sağ Kol olarak değiştirdim. Onca bölüm sonra geri geldiğinde hala yonkou sağ kol düzeyinde olamıyorsa da One Piece'in en overrated karakteri olarak tarihe geçer sanırım.

Marco'dan fazla nasıl iş yaptı ? Marco üç amirale kafa attı.Savaşta ordan oraya koştu adam.
Üç amirale kafa attı derken? Oradan oraya koştu derken? Adam uçuyor, bir burada bir başka bir yerde. Bir tek Kizaru'ya karşı haklı bir saldırısı var. Kuş misali uçarak geldi Kuzan'a tekme attı. Akainu'nun yumruğunu durdurdu. Bir de Garp'ın yumruğunu yemeden önce gereksiz bir heyecan yarattı.

Yonkou 3. komutan demiştim ama fikrim değişti zamanla. Belli ki baya sonlara doğru ortaya çıkacak. Bundan dolayı oyumu Yonkou Sağ Kol olarak değiştirdim. Onca bölüm sonra geri geldiğinde hala yonkou sağ kol düzeyinde olamıyorsa da One Piece'in en overrated karakteri olarak tarihe geçer sanırım.
Elbaf ya da sonrasında göreceksek olabilir. Ama Wano'da görürsek mümkün değil. Daha Luffy ve Zoro ancak o seviyelere geliyor.

MuzluYulafEzmesi

Bu konu iyice karıştı ya . Bence Alabasta'yı örnek olarak kullananlar haklı . MF Arc'ı örnek olarak kullananlarda haklı . Hatta bu kadar geç ortaya çıkacağına göre güçlü çıkacak diyenlerde haklı . Bu kadar karmakarışık iş yapacağına keşke Alabasta da olan Alabasta da kalsaymış .

Bu konu iyice karıştı ya . Bence Alabasta'yı örnek olarak kullananlar haklı . MF Arc'ı örnek olarak kullananlarda haklı . Hatta bu kadar geç ortaya çıkacağına göre güçlü çıkacak diyenlerde haklı . Bu kadar karmakarışık iş yapacağına keşke Alabasta da olan Alabasta da kalsaymış .
Oda kendisiyle net çelişmiş olur epey güçlü olursa. İvankov dedi '' Adam gelişen bir çaylakken tanıştık '' diye. Yani bu adamın çaylak gibi powerup alması kadar saçma birşey olmaz.

Hani bu Lucci ve Kaku gibide değil yani, Kaku 23 yaşındaydı Lucci 28 yaşındaydı, 5 yıllarını Water 7'de görev uğruna çarçur etmiş kişilerdi. Kaku 18 yaşında Lucci'de 23 yaşındayken gelişimini durdurmuştu yani hemen hemen. Crocodile ve Moria ise yapacaklarını yapmış gençliğinde New World'e kadar gidip en ağır topların karşısına kadar çıkıp boylarının ölçüsünü almışlar. Crocodile kendisi söylüyor '' Kendimi mükemmelliğe ulaştırdım '' diye, işte o hali Alabasta'daki Luffy'e yenildi, ne kadar güçlü olabilirki?

Crocodile'ın olayı Smoker ile bile bağdaştırılamaz, Smoker hayatı boyunca ne haki eğitimi görmüş ne de doğru düzgün bir eğitimden geçmiştir, East Blue'da gelişemediği içinde grand line'a girdi oradan yavaş yavaş rütbe atladı güçlendi, 2 yıllık aradada koramiral mevkisine yükseldi ve kendini eğitti güçlendi. Smoker'ın Crocodile'dan daha potansiyelli olduğu nettir. Belki Alabasta'da iken Croco > Smoker'dı ( Elindeki jutteyi saymazsak , çünkü o jutteyle yenilmesi imkansızdı orada bile Smoker'ın, ayrıca Croco'nun ona vuramayacağı gerçeği vardı ) lakin Smoker'ın new world görmüş hali haylice yüksek seviyeli Crocodile'dan.

Birde Crocodile'ı en son bir mekanda otururken gördük, etrafında adamlar vardı, Gl'nin başındaki Alabasta'yı ele geçiremeyen adam yeni dünyada falan krallık ele geçirmişse yuh derim, Dressrosa'dan bile ileri bir yerde oluyor çünkü bu krallık. Saçmalıktan başka birşey olmaz ve serideki güç dengelerinin ırzına geçilir.

O yüzden ben Crocodile'ın seriye komedi unsuru olarak devam etmesi gerektiğini düşünüyorum ( Şu eskiden bayan olma mevzusundan dolayı, belkide tek olayı Buggy gibi komedi unsuru olmaktır ve sizlerde boşuna misyon yüklemişinizdir )

Bakalım zaman gösterecek..

Son düzenleme:
Tekrar gözüktüğünde haki kullanıyor olursa hoş olacak ama böyle bir değişikliğe retrofitting yapmak mümkün değil

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık