Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Crocodile vs. Canavar Korsanları

Nereye Kadar Gidebilir?

• Kullanılan toplam oy
    130
Deri dayanıklılığıyla övünen rakiplere karşı meyvesinin kurutma gücü avantaj sağlar. Ama bu avantajın yc3 aldıracağını sanmam.

who’s who’dan emin olamadım. Garanti olsun diye jack’te kalır dedim. Vista’nın mihawk tuttuğu, luffy’nin buddha sengoku tankladığı savaşta croc’un yaptıkları normal duruyor.
Diyebileceğim tek şey var; üzücü..

Bence o işte bir gariplik var manga çevirileri eksiktir orada.Çünkü baştan aşağı saçma.Bir tayfada böyleyken diğerinde farklı olmaz.Artı olarak Oda Wb tümenlerinin güce göre sıralanmadığını hiyerarşi olmadığını söyledi.Herkes kendi ekibinden sorumlu yani.Jozu ile Vista ile arası iyidir onlar da doğru diyordur giderler.Ama sorunu vardır kişisel hayır diyip Zoro-Usopp mevzusu gibi tartışma yaşanabilir.Ben sanmıyorum yani.Çeviri doğruysa bile Marco git demiştir adam gitmiştir emir olayı yok kısacası ast-üst muhabbeti olduğunu düşünmüyorum.Vista olayında Vista daha yakın olmalı ki adam sesleniyor.Marco meşgul ve ayrıca kılıçla karşılamak dururken meyvesinden yemesi saçma olurdu savaşta erken sınıra ulaşabilirdi.
Sadece animeye bakarsak o zaman Karasakal'ın Beyazsakal'ı sağlı sollu tokatlaması, ve Beyazsakal'ın deprem bile kullanmadan Akainu'yu geriye balon gibi fırlatması da var. Yani anime de böyle şeyler bile varken, fazladan cümle eklemeleri de çok normal, mangada geçiyor mu geçmiyor mu ona bakmak lazım, ben öyle bir şey mangada görmedim.

Beyazsakal korsanları güce göre sıralanmaması farklı bir şey, Marco'nun yeri yine de farklı. Onun için ayrı olarak Beyazsakal'ın sağ kolu denmişti yani hem tümen komutanı hem de sağ kol olarak ayrı bir pozisyonu var.

''Marco is the man once called the right hand of Whitebeard,''

Aynı şekilde başka bir sağ kol Rayleigh, Gaban'a emir verebilir sağ kol olması sebebiyle, Marco'nun Vista'ya emir verebilmesi de böyle bir şey.

Karasakal korsanları da güce göre sıralanmıyor, örneğin Burgess 1.kaptan, Shiryu 2.kaptan ancak Shiryu'yu sağ kollar listesinde gördük, Burgess'i değil. Yani tümen sayısının numarası önemli değil, marco'ya 1.olması sadece denk gelmiş.

Sadece animeye bakarsak o zaman Karasakal'ın Beyazsakal'ı sağlı sollu tokatlaması, ve Beyazsakal'ın deprem bile kullanmadan Akainu'yu geriye balon gibi fırlatması da var. Yani anime de böyle şeyler bile varken, fazladan cümle eklemeleri de çok normal, mangada geçiyor mu geçmiyor mu ona bakmak lazım, ben öyle bir şey mangada görmedim.

Beyazsakal korsanları güce göre sıralanmaması farklı bir şey, Marco'nun yeri yine de farklı. Onun için ayrı olarak Beyazsakal'ın sağ kolu denmişti yani hem tümen komutanı hem de sağ kol olarak bir pozisyonu var,

Aynı şekilde başka bir sağ kol Rayleigh, Gaban'a emir verebilir sağ kol olması sebebiyle, bu da böyle bir şey.
Bende diyorum ki tayfanın sağ kolusun diye kimseye emir veremiyorsun korsan tayfalarında.Kaido açıkça sağ kolumsun diyor King kimseye emir veremiyor Uçan Altılı Kaido ne diyecek ona bakıyor.Diğer tayfalarda farklı olduğunu düşünmem için hiçbir sebep yok.Karasakal tayfası sence Shiryu ne dese yapacak adamlar gibi duruyor mu ? Kata da mesela öyle emir yağdırmıyor Peros ile olan ilişkilerini diyaloglardan görmüştük Peros abi diye sesleniyor.Wb tayfasının tümen tümen ayrılması da bence bunla ilgili birşey.Yoksa hiyerarşi düzeni kurar filo amirali gibi Marco’ya bağlardı hepsini Marco 1.tümen komutanı olmazdı.Adam kendi komutasından sorumlu öyle bir düzen inşa etmiş.Sağ kol olarak sözü daha fazla geçer elbette tayfa saygı duyuyor.Ama hasır şapkalarda olduğu gibi kaptanın emri tarzı bir olay bundan çok daha farklı.

Bende diyorum ki tayfanın sağ kolusun diye kimseye emir veremiyorsun korsan tayfalarında.Kaido açıkça sağ kolumsun diyor King kimseye emir veremiyor Uçan Altılı Kaido ne diyecek ona bakıyor.Diğer tayfalarda farklı olduğunu düşünmem için hiçbir sebep yok.Karasakal tayfası sence Shiryu ne dese yapacak adamlar gibi duruyor mu ? Kata da mesela öyle emir yağdırmıyor Peros ile olan ilişkilerini diyaloglardan görmüştük Peros abi diye sesleniyor.Wb tayfasının tümen tümen ayrılması da bence bunla ilgili birşey.Yoksa hiyerarşi düzeni kurar filo amirali gibi Marco’ya bağlardı hepsini Marco 1.tümen komutanı olmazdı.Adam kendi komutasından sorumlu öyle bir düzen inşa etmiş.Sağ kol olarak sözü daha fazla geçer elbette tayfa saygı duyuyor.Ama hasır şapkalarda olduğu gibi kaptanın emri tarzı bir olay bundan çok daha farklı.
O King'in saygı görmemesi ve kompleksli olması, Lunarian olması sebebiyle kendini dışlanmış hissetmesi ve maske ile dolanması ile alakalı bir şey sanırım o ayrı bir cins ve kendini üstün görüyor haliyle diğerleri de onu sevmiyor.

Normal şartlarda sağ kol tabii ki emir verebilir, sağ kol emir veremezse sağ kol olmanın ne anlamı var?

Ayrıca gördüğümüz kadarı ile King, baştan atanmış Kaido tarafından, Marco ise sonradan bu pozisyonu elde ediyor, başta Beyazsakal ona sağ kolum olacaksın bile demiyor, yani birisi sırf güçlü diye Kaido tarafından baştan atanmış, diğeri o poziyonu yıllar içerisinde hak etmiş. King bir bakıma kayyum atanması gibi, Marco ise seçilerek ve hak ederek o pozisyonu almış, o sebepten King saygı görmüyor ve lafını dinletemiyor, King'i ayrı olarak değerlendirmek lazım, adam değişik maske ile dolaşıp kimliğini gizliyor vesaire.

Shiryu soruna gelirsek, Shiryu hakettiyse ve saygı görüyorsa o pozisyon için olabilir, görmek lazım. O da kayyum gibi atanmışsa o da saygı görmeyebilir.

O King'in saygı görmemesi ve kompleksli olması, Lunarian olması sebebiyle kendini dışlanmış hissetmesi ve maske ile dolanması ile alakalı bir şey sanırım o ayrı bir cins ve kendini üstün görüyor haliyle diğerleri de onu sevmiyor.

Normal şartlarda sağ kol tabii ki emir verebilir, sağ kol emir veremezse sağ kol olmanın ne anlamı var?

Ayrıca gördüğümüz kadarı ile King, baştan atanmış Kaido tarafından, Marco ise sonradan bu pozisyonu elde ediyor, başta Beyazsakal ona sağ kolum olacaksın bile demiyor, yani birisi sırf güçlü diye Kaido tarafından baştan atanmış, diğeri o poziyonu yıllar içerisinde hak etmiş. King bir bakıma kayyum atanması gibi, Marco ise seçilerek ve hak ederek o pozisyonu almış, o sebepten King saygı görmüyor ve lafını dinletemiyor, King'i ayrı olarak değerlendirmek lazım, adam değişik maske ile dolaşıp kimliğini gizliyor vesaire.

Shiryu soruna gelirsek, Shiryu hakettiyse ve saygı görüyorsa o pozisyon için olabilir, görmek lazım. O da kayyum gibi atanmışsa o da saygı görmeyebilir.
Sadece King değil dediğim gibi farklı örnekler vermeye çalıştım.Sağ kol alınacak kararlarda ağırlığını koyuyor Zoro’nun Usopp olayı gibi o yüzden sağ kol zaten.Ama onun dışında bizim tayfaya bakalım hadi Sanji’yi geç Zoro’nun herhangi birine emir falan verdiğini hatırlamıyorum.Tümenlere ayrılması bence eşit olduklarını gösterme amaçlı.Neyse bakalım göreceğiz.Kata desem şimdi aile diyecekler Beckman bize göstersin net olarak.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık