Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Katakuri vs. King

Dövüşü kim alır ?

• Kullanılan toplam oy
    444
Bu konu hakkında yorum yaparken mangakanın h.hakilerin temassız çarpışma olayını bile son anda uydurduğunu unutma derim. :D

Evet, h.haki sahiplerinin diğerlerine oranla daha büyük bir haki deposuna sahip olduğunu düşünüyorum.
Ben haki rezervlerinin muazzam olduğundan dolayı h.haki kullanabildiklerini düşünüyorum. H.haki olduğundan dolayı hakilerinin çok olmasını değil. Bence kullandıkları enerji aynı ama 3 çeşide bölerek kullanıyorlar. H.hakiyi miras alarak doğmanın anlamı bana göre çok fazla hakinin yan etkisi gibi. World Trigger okuyor musunuz bilmiyorum ama orada trion miktarının çok fazla olması ile yan etki ile bazı güçler geliştiriyorlar kullanıcılar: geleceği görme, yalanı anlama, üstün öğrenme vb. Buna benzetiyorum ben.

Ben haki rezervlerinin muazzam olduğundan dolayı h.haki kullanabildiklerini düşünüyorum. H.haki olduğundan dolayı hakilerinin çok olmasını değil. Bence kullandıkları enerji aynı ama 3 çeşide bölerek kullanıyorlar. H.hakiyi miras alarak doğmanın anlamı bana göre çok fazla hakinin yan etkisi gibi. World Trigger okuyor musunuz bilmiyorum ama orada trion miktarının çok fazla olması ile yan etki ile bazı güçler geliştiriyorlar kullanıcılar: geleceği görme, yalanı anlama, üstün öğrenme vb. Buna benzetiyorum ben.
Aslında aynı şeyi söylüyor sayılırız hocam. H.haki sahipleri daha büyük haki deposuna sahip demiştim. O depo genel olarak hakinin kaynağıdır yani. Haliyle evet, haki tektir ve aynı enerjidir bence de. Benzin deposu gibi düşünebiliriz. Zırh mı kullanılacak? Çek depodan gerekli yere gönder. Gözlem mi kullanılacak? Yine aynı şekilde çek depodan gönder, gibi gibi... Ha kimisinin deposu diş kovuğunu doldurmaz, kimisininki de helvacı kazanı gibidir, bu sayede dışarıya salabilecek kadar hakiye sahiptir. (Kral haki)

Bazılarının anlamadığı şey şu. Hani Luffy geleceği göremediği için tek yedi aslında Kaido sağ kol seviyesi Luffy'ye tek atamadı diye kendini avutmaya çalışıyorlar ya... Geleceği gören Luffy sağ kol seviyesi falan değildi zaten. Öyle 10 tane kulvarın 1'inde rakibinin seviyesine gelince (ki rakibinin seviyesine de gelemedi) onu geçmiş, o seviyeye gelmiş olmuyorsun. Yaptığı her şeyi Luffy'den iyi yapıp üstüne Luffy'den daha iyi gözlemi olan adam nasıl Luffy'den daha güçsüz oluyor kafayı mı yediniz siz ? Önce bunu bir idrak edip bunu bir kabul edin ondan sonra yorum yapın. Yani Zoro bırakın Tüm Kek Luffy'yi, bırakın Wano başı Luffy'yi çatı Luffy'den daha güçlü seviyedeydi. Hani bunu kabul edecek sindirecek yapıya sahip değilseniz bile en kötü ihtimalle Zoro'nun Wano başı Luffy'den güçlü olduğunu kabul etmeniz King ve Katakuri dövüşünü buna göre değerlendirmeniz gerekir.

Fandaşlar bırakın yemin ediyorum manyak olursunuz.

Kendimi 10 yıl önce zaman tüneline girip Lucci'nin neden akainu ile fiziksel olarak kıyaslanamyacağını anlattığım anlarda hissediyorum xD

Lütfüyü döven güçlüdür, lütfüyü ne kadar çok döversen o kadar güçlenirsin nokta.

Son düzenleme:
Mesele King'in Kata'dan daha kısa sürede yenilmesiyse Dof dövüşünü biraz daha yakından incelemeliyiz beyler. @Millennium Wizard haklı olabilir. Dof>Katakuri geç kabul edeceğimiz bir gerçek mi yoksa ? :fool:
Dof wano arcı sonunda, Kaido'nun en güçlü müttefiği olarak herkes tarafından kabul görecek. Doffy gösterilen sağ kolların hepsini gırbaçlar. Reis G4 gücünün test edilmesi için kurban seçildi.

Bazılarının anlamadığı şey şu. Hani Luffy geleceği göremediği için tek yedi aslında Kaido sağ kol seviyesi Luffy'ye tek atamadı diye kendini avutmaya çalışıyorlar ya... Geleceği gören Luffy sağ kol seviyesi falan değildi zaten. Öyle 10 tane kulvarın 1'inde rakibinin seviyesine gelince (ki rakibinin seviyesine de gelemedi) onu geçmiş, o seviyeye gelmiş olmuyorsun. Yaptığı her şeyi Luffy'den iyi yapıp üstüne Luffy'den daha iyi gözlemi olan adam nasıl Luffy'den daha güçsüz oluyor kafayı mı yediniz siz ? Önce bunu bir idrak edip bunu bir kabul edin ondan sonra yorum yapın. Yani Zoro bırakın Tüm Kek Luffy'yi, bırakın Wano başı Luffy'yi çatı Luffy'den daha güçlü seviyedeydi. Hani bunu kabul edecek sindirecek yapıya sahip değilseniz bile en kötü ihtimalle Zoro'nun Wano başı Luffy'den güçlü olduğunu kabul etmeniz King ve Katakuri dövüşünü buna göre değerlendirmeniz gerekir.
Valla bana kalırsa sen de anlamamışsın dnsciğim. Wano başı Luffy'nin sağ kol olduğunu kabul etmeyeceğini biliyorum ama en azından janjanlı hakiyi öğrendikten sonraki halinden şüphe duymaman gerekirdi. Zoro ise son ana kadar Wano başı Luffy'den zayıftı.(Tansiyonun yükselmesin diye Udon Luffy olarak kabul et sen) Kral hakiyi patlatınca uçtu gitti tabi. Senin yanlış anladığın bir diğer konu da şu. Luffy Kata'ya gözlem açtı, Zoro King'e kral haki, o yüzden King daha üst konumdadır gibi bir mantığın var. Yalnız şöyle bir sıkıntı var burada. Zoro haki açınca King seviyesine çıkmadı, King'i resmen aşan ve onun üstündeki bir ligin seviyesine çıktı. Bir nevi orantısız güç kullandı da denilebilir. King'e ekmek çıkmaz buradan.

Öyle işte hadi bana eyvallah. :S

Valla bana kalırsa sen de anlamamışsın dnsciğim. Wano başı Luffy'nin sağ kol olduğunu kabul etmeyeceğini biliyorum ama en azından janjanlı hakiyi öğrendikten sonraki halinden şüphe duymaman gerekirdi. Zoro ise son ana kadar Wano başı Luffy'den zayıftı.(Tansiyonun yükselmesin diye Udon Luffy olarak kabul et sen) Kral hakiyi patlatınca uçtu gitti tabi. Senin yanlış anladığın bir diğer konu da şu. Luffy Kata'ya gözlem açtı, Zoro King'e kral haki, o yüzden King daha üst konumdadır gibi bir mantığın var. Yalnız şöyle bir sıkıntı var burada. Zoro haki açınca King seviyesine çıkmadı, King'i resmen aşan ve onun üstündeki bir ligin seviyesine çıktı. Bir nevi orantısız güç kullandı da denilebilir. King'e ekmek çıkmaz buradan.

Öyle işte hadi bana eyvallah. :S
Gözlem haki açmak ile kral haki açmak arasında bir fark olmasından kaynaklanmasın o :oleyo2:

Gözlem hakiyi çıkar Kata'dan ve Zoro'nun kullandığı gibi kral haki ekle bakalım ne oluyor.

Senin bakış açına göre öyle olabilir, ancak benim bakış açıma göre kullanıyor. Keza King'e dair koka bile göremedik. O zaman bu adam haki bile kullanamıyor diyebilirim. O zaman logia olan Kata'ya vurmayı unutabilir. Anlatabiliyor muyum? Ama biz King'de koka olduğunu biliyoruz, Kata'da h.haki olduğunu da biliyoruz. O zaman kullanamıyor diyemem.
Kingde koka gördük, kılıcı karartarak koka kullanıyor.

Fandaşlar bırakın yemin ediyorum manyak olursunuz.

Kendimi 10 yıl önce zaman tüneline girip Lucc'nin neden akainu ile fiziksel olarak kıyaslanamyacağını anlattığım anlarda hissediyorum xD

Lütfüyü döven güçlüdür, lütfüyü ne kadar çok döversen o kadar güçlenirsin nokta.
Ben Zoro fanı değilim ama haklısın maalesef. TokKek Luffy, Wano Zorodan çok güçsüz. Sırf bu luffyi dövdü diye adamı Kami yaptılar. :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık