Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Katakuri vs. King

Dövüşü kim alır ?

• Kullanılan toplam oy
    444
Hız:Eşit
Gözlem:Kata>>>King
Silahlanma:King>=Kata
Dayanıklılık:King>>Kata
Kral hakisi:Belli zaten
Meyve kullanımı:Kata>>>King
Savaş zekası:Kata>King
Kata maksimum zorlukta alır. Orta seviyede alacak feati bile olsa Oda'nın iki sağ kol arasında maksimum zorluktan başka bir dövüş çizeceğini düşünmüyorum.
Silahlanma ve dayanıklılık mı? Silahlanma adına King'de bir yetenek görmedik ki. Ayrıca dayanıklılık adına da bir şey görmedik. Antik Zoan olduğu için çok dayanıklı olmasını bekliyordum ama adamın bize gösterdiği dayanıklılığı ateşi yanarken hasar almamasıymış. Bu da soydan gelen bir yetenek. Kata'ya bak bir de Luffy'nin hasarlarına dayanıyor yetmiyor 12 saat haki basıyor. Biri üç dakikada pert diğeri 12 saat mücadele ediyor.

Bu nasıl bir karşılaştırma? Katakuri ile dövüşen Luffy imparatora hasar veremeden tek yiyen bir karakter, hatta o seviyede bile değil bahsettiğin sahnelerde. Gözlem hakisi desen yok, Udon'da kendine fizik ve haki anlamında kattığı şeyler bile yok. Katakuri'nin karşısında, moçinin altında bırakıp çay içebileceği kadar rahat olabileceği bir düşman vardı dövüşün başında. King ile dövüşen Zoro ise, koca imparatora tüm kemikleri kırıkken yaptığı saldırıyla kalıcı yara açabilecek türden saldırı gücüne zaten sahip bir karakter. Ayrıca tatsumaki gibi teknikleri de Kaido'ya işliyordu yanılmıyorsam. Yani King Zoro ile eşleştiğinde, Katakuri'nin karşısındaki Luffy'den daha donanımlı bir düşman vardı karşısında. Zoro'nun bir imparator yerine sağ kol ile dövüşmesinin tek sebebi, çatıda diğerlerini korumak için o saldırının önüne atlaması zaten.

Dövüşün Katakuri vs. Luffy'den daha kısa sürmesinin sebebi de bu, gereksiz eğitim sahneleri olmadan, birbirini yakaladığı ilk büyük açıkta öldürebilecek çapta iki adam ölümüne dövüştü. O sondaki büyük saldırıyı yemesi durumunda, Katakuri'nin daha beter duruma düşme ihtimali de var. Sonuçta saldırıları imparatorlara masaj etkisi yapan birine yenildi. King'in karşısında ise imparatora yara açtığı halinden bile daha fazla enma ve kral haki hakimiyeti olan biri var, ayrıca bu sefer kemikler de sağlam...
Kata dövüşünden çıkan luffy’nin eskiye kıyasla farkı gelecek görmek. Gelecek göremediği bi yerde tek yediğinde “kata sonraki seviyesi tek yiyor” demek sağlıklı değil.

Geçen bölüm yaşanmış olsa anlarım bunları söyleyenlere “bahaneci” falan denir o zamanlar olduğu gibi. Ama çatıda bu kanıtlandı zaten. Geleceği görünce kaçıyor. Hala aynı şeylerin konuşulması zaman kaybı.
Hasar desen fazlasıyla var. Koca yonkou geri uçuyor saldırı yediğinde. Ama saldırı deriyi aşamıyor. Eğer sırf deriyi aşamadı diye hasar az diyorsak o zaman kinemon>>>enmasız zoro da denmeli.
______
Buna benzer bi yorum yapayım:

Luffy mochi altında bırakıldığında kata çay molasına 40 dk geç kalmıştı. Yani g4 kullanmadan belki de 1 saat uğraştırdı kata’yı. Zoro king karşısında 10 dk geçmeden bu hale düştü:
_________

Çatıdaki zoro ile king karşısındaki de aynı değil zaten. Çatıda nasılsa 1 vs 1 değildi açık buldukça saldı enmayı. Aşağıda kullanmıyordu.
Enmayı salınca aynı anda kral hakisi de geldi. O şekilde üstün oldu. Çabuk bitmesinin en büyük sebebi de king’in ateş kesme gücünden habersiz olması. Onun yüzünden zoro’nun son saldırısını doğrudan yedi.

Luffy kata’ya vurmak zor diye boundman bile açmayıp snakeman tercih ediyor. Kata da bi mallıkla saldırıyı kesin yiyecek olsa king kong gun’ı çakar bitirirdi luffy erkenden. Ama arc boss’u aceleye getirilmez. Bu yüzden adam kız peşinde koşmadı veya ateş kesen adama nihai saldırı olarak ateş atmadı.

Kral haki kullanan güncel Zoro Wcı sonu Luffy’i indirir.Bunu anlayınca kimin kazanacağını görmek kolay.Çünkü o Luffy direk wanoya gidiyor Kaido sopasına kral haki ekleyince anında tek yiyor.Zoro tek atacak olarak anlaşılmasın ama 2 saldırıdan sonra King gibi bitirici vuruşu yaparmış kral hakiyle.
Şaka gibi ya cidden, her şey hasarda mı bitiyor yani, bu mu? Ya bu seride haki diye bir mevzu var, nasıl oluyor da daha az Haki'si olan karakterin Haki'si yüksek olan karakteri alabileceğini iddia ediyorsunuz. Luffy'nin müthiş bir hızı var, çok sağlam bir gözlemi var nereye alıyor ya. Burada kimin hasarı daha güçlüdür diye kıyaslamıyoruz ki, güncel Zoro nasıl WCİ Luffy'yi indiriyor? Mantıklı bir argüman sunabiliyorsanız sunun, ama sadece hasarına bakarak Luffy'den daha güçlüdür demek komik duruyor. Çünkü Zoro'nun hasarı Luffy'den her zaman üstündü. Eee o zaman bu Haoshoku'yu saldırısına eklemesi Zoro'ya daha fazla hız mı kattı, daha fazla haki mi kattı, daha fazla gözlem mi kattı, daha fazla çeviklik mi kattı, neye göre aldırıyorsunuz? Aksine daha çabuk tükenmesine sağlıyor. Bu haliyle Luffy'yi nasıl alacak peki?

Öncelikle teşekkür ederim.
Rica ederim.

Bence o konuda çok fark ortaya konamıyor. Onu demek istedim. Uyanışı olmasa zaten oldukça kötü bir meyve olurdu.
Zaten kötü meyve.Sadece uyanmış bir paramecianın(özel paramecia) sıradan bir antik zoan meyvesinden daha kötü olduğunu düşünmüyorum.King'in fiziksel gücü,savunması,dayanıklılığı meyveden geliyor bu tamam.Kata'nın hızına,saldırı gücüne(bazı ataklarda fazla şekilde),savunmasına,alan ve çevre kontrolüne etkisi var onunda.

Ayna dünyası gibi kapalı bir alanda dahi, uyanış dövüşün seyrini değiştiremedi.
Katakuri uyanışını 2 şekilde kullanıyor.1. şekli mochiye haki basmayarak rakibi yakalayıp,hareketlerini kısıp onu boğmak üzerine,2.şekli ise uyanışıyla yerden mochiler çıkartıp,onları gökyüzünde tutup içlerinden portal yumrukları çıkartmak üzerine.Bu yumrukların boyutlarını istediği gibi ayarlayabiliyor Katakuri.

Uyanışının 1.versiyonunu kullandığında savaşın 1.roundunu,2.versiyonunu kullandığında da savaşın 2.roundunu kazandı zaten.

King'in özgürce uçabileceği açık bir alanda yeri mochi yapmanın faydası olacağı kanaatinde değilim
Katakuri yeri mochi yaptığı sadece üstte yazdığım gibi 1.versiyonu.2.versiyon ise üstte de gene yazdığım gibi havada duruyor.Bu 2.versiyon ile de Boundman'i dövdü zaten.

Üstelik uyanışlar yüksek enerji harcıyor büyük ihtimalle (Law ve Kidd konuşması). Kata'nın, gerçekten önem arzetmesi gereken zamanda yani dövüşün son safhalarında kullanmamasının sebebi de buydu bence. Aksi taktirde Kata, Luffy'yi dikenli mochiyle yere gömdüğünde uyanışla yakalayabilirdi.
Katakuri'nin uyanış tecrübesi,uzmanlığı Law ve Kid'den daha fazla.Çok daha uzun süreler kullandı Law ile Kid'e göre uyanışını da.Law'ın meyvesinin uyanışsız bile çok enerji harcadığı düşünülürse,her meyvenin uyanışının aynı derecede yorucu olmadığını düşünmek makul bana göre.
Dediğine itirazım yok. Benim de söylediğim, geleceği görmenin defansa olan katkısının hatrı sayılır ölçüde daha büyük olduğu. King'in ırkının, Kata'nın gözleminin defansa katkı yöntemleri farklı. Ancak yaptıkları iş aynı bana kalırsa. O yüzden bu iki karakter arasında bir paralel de buradan çizilebilir.
Savunmaya etkisi daha fazla orası kesin zaten.Haklısın.

Hiçe saymak olmuyor. Normal bir h. haki kullanıcısı, kendi ligindeki biriyle karşılaşırsa ibre h. hakili olana döner. Genel anlamda ise potansiyel belli eder. Ancak dövüş içinde bu söylediklerimden başka şu işe de yarıyor denemez. Haksız mıyım? Ben de bu yüzden Kata alır demişim, neye itiraz ettiğini anlamadım. Uyanışın ise dengelenebildiğini yukarıda belirttim.
Genel anlamda potansiyeli belli ettiği gibi,savaş içerisinde gelişmeye daha müsait kişi h.hakili olandır ama.H.haki sahibi kişilerin savaş içerisinde nasıl güçlendiği de malum zaten.Ha buna dersen ki Luffy-Zoro ile Kata bir değil.Tabii ki bir değil.Yine de Kata'nın potansiyelinin sınıra gelmediğini düşünüyorum.Opta 40 küsürlerinde ve sonrasında güçlenen adamlar bol zaten.

Normalde Kata daha donanımlı. Ancak King de lig olarak daha aşağıda olan biri değil, yani aradaki fark çok olamaz.
Bu yüzden Kata'nın onu özel kılan donanımlarına bakalım, sonra da vs içinde ne kadar işe yarar ona ele alalım.

Öncelikle Kata'nın meyvesi bildiğin kötü. Gözlemi sayesinde yapabildiği savunma, meyvenin hanesine yazılmamalı bence, her ne kadar meyve buna fırsat veriyor olsa da. Oda baya baya sağ kol çizgisini çekmiş burada. Böyle bir gözlemin yanına çok iyi bir logia verse, bu adam artık sağ kol olmaz çünkü. Bu sebeple gözlemini logia savunması dediğimiz yöntemle kombine kullanabileceği en dandik meyvelerden birini vermiş. Saldırılarına meyveden gelen pek bir katkı yok. Meyve gücünü kullanarak verdiği hasarları, meyvesi olmadan da verirdi. Uyanışı da iki kişide gördük. İkisinde de dövüşün akıbetini değiştirmeye yetmedi. Karakterlerin meyvelerine hakimiyetini vurgulamaktan öte gitmedi. Uçabilen bir karaktere karşı, Kata'nın uyanışının gerçekten bir anlamı olacağını düşünen var mı?

Kata, h. hakiyi saldırılarına ekleyemediği sürece, bu dövüşte bir katkısı olmayacaktır. Evet, daha donanımlı olarak Kata hanesine yazılacak bir özellik. Ancak bu vs'de ne kadar işe yarar diye de düşünmek gerek.

Kata'nın b. hakisi gerçekten çok iyi. İçten patlatmalı seviye olmasa da koka sertliğinde sağ kollar arasında en iyi olabilir.
Son olarak Kata'nın gözlemi. Meyvesini ortalama seviyeye çeken yeteneği de bu. Saldırılardan kaçmasında çok etkili. Ancak saldırıyı isabet ettirmek konusunda değil. Bunu hem Sanji'de hem de Luffy'nin mızraktan kaçtığı sahnelerde gördük. King, Kata'nın geleceği görüp yaptığı saldırılardan gayet kaçınabilir.

Uyanış ve h. haki'nin bu dövüşte belirgin bir fark yaratacağını düşünmüyorum. Avantaj yaratmıyor bana kalırsa.
B. haki'de daha iyi olabilir ancak bu fark çok değildir.
Gözlemi ise zaten eşsiz ve Kata'yı gerçekten sağ kol yapan özelliği bu.
King, bu iki avantajı dengeleyebilir mi? Bence evet. Alev tabanlı saldırıları, antik zoandan ve ırkından gelen dayanıklılığı bunun için yeterli. Zaten bu sebeple dövüş oldukça başa baş gidecektir.

Nihayetinde daha donanımlı olduğu için bilhassa H. hakisi olduğu için, kazanan kıl payıyla Kata olur.
Genel olarak katılsam da bir iki konuda farklı düşünüyoruz, ki o kadar da olur zaten. H.hakiyi saldırılara ekleyemese dahi önemli bir güç bu. Bir karakterde h.haki varsa potansiyel, yüksek irade ve büyük bir haki kaynağına sahip temektir.

Diğer değinmek istediğim konu ise koka. Kata'nın burada yaptığı şeye net cevap vermek doğru olmaz ama en azından bizim bildiğimiz tipik kokadan farklı bir şey olduğu kesin bence. Zırh hakinin seviyelerinin olduğunu da belirtmiş. Seviyeden kastı daha sert bir kokadan ziyade daha üst seviye zırh haki kullanımıymış gibi duruyor. (janjanlı haki)

Son düzenleme:
Genel olarak katılsam da bir iki konuda farklı düşünüyoruz, ki o kadar da olur zaten. H.hakiyi saldırılara ekleyemese dahi önemli bir güç bu. Bir karakterde h.haki varsa potansiyel, yüksek irade ve büyük bir haki kaynağına sahip temektir.

Diğer değinmek istediğim konu ise koka. Kata'nın burada yaptığı şeye net cevap vermek doğru olmaz ama en azından bizim bildiğimiz tipik kokadan farklı bir şey olduğu kesin bence. Zırh hakinin seviyelerinin olduğunu da belirtmiş. Seviyeden kastı daha sert bir kokadan ziyade daha üst seviye zırh haki kullanımıymış gibi duruyor.

H. hakisi olanın haki kaynağı daha büyüktür'den kasıt, iradesi daha yüksek olduğu için daha çok haki ortaya çıkarabilir anlamında mı? Somut örneklerini görmesek de, mantıklı gibi.

Ben o b. haki sahnelerini, Kata'nın koka sertliğine yordum. Sonuçta kendisi mochi, yumuşak. O yüzden çelik gibi kokası vurgulanmak istenmiş ve kare mochi tekniği çizilmiş gibi. Hani kokası o kadar sert ki, içerde mochi olduğunu hayatta sanmazsın gibi :D
Yine de sonraki seviye olan içten patlatmalı değil. Bence b. hakiyi seviyelere ayıracak olsak, sonraki seviye içten patlatmalı olurdu, Kata'nın kullanımı değil. Hatta kalkan gibi kullanım da bu ikisi arasında bir yerde de denebilir.

Katakuri;
- kral hakisi.
- üstün gözlem hakisi.
- üstün Silahlanma hakisi.
-uyanış.
- özel meyve.
- yüksek hız.
King;
- antik zoan meyvesi.
- ateşi yandığı sürece kılıç yarası almıyor.
- hızlanmak için ateşini söndürüyor ve saldırılardan tek yiyor.

Durum böyleyken kingin bu ankette bu kadar oy alması bile komik.
Valla aklıma başka king ile ilgili birşey gelmiyor bilen varsa yazsın...

Katakuri, İchiji'yi kostüm olmasına rağmen çok rahat bir şekilde yenmişti. King ise Sanji'yi kostümü olmasına rağmen meyveden gelen güce rağmen delememişti. Buradan bile aralarındaki güç farkını anlayabiliriz bence. Ayrıca bu Vinsmokeların beden gücü King'in sağlamlığına benziyor. Buradan Kata'nın ne kadar sağlam hasar verdiğini de anlayabiliriz. Saldırı anlamında üstün.

Uzun mesafe saldırılarına gelirsek, King'in gagası ile yaptığı saldırıyı sadece eliyle yapıyor. Düğünden önce kapıya gelen korsanı nasıl öldürdüğünü hatırlarsınız. Kaldı ki yumruğunu füze gibi atıp Luffy gibi hızlı birine isabet ettirmiş bir insan. King'e sadece uzaktan saldırılarda bile üstünlüğü var.

Silah kullanımında mogura var. Buna haki basarak Zoro gibi ateş dezavantajını kullanarak zarar verebilir. King'de silaha haki bastığını görmedik, sadece ateşle kapladı, belki bu da koka gibi silaha sağlamlık veriyordur ama kesin değil. Silahta da üstün.

Savunmada gözlemi sayesinde King istediği kadar hızlansın zarar vermekte çok zorlanacaktır. King'in yenmek için mecbur hızlanması yani sağlamlığını bırakması ve Kata'ya saldırması lazım. Kata da gelsin diye bekleyecek biri değil. Savunmada da üstün.

Hakide üstün. Daha ne diyelim.

Katakuri, İchiji'yi kostüm olmasına rağmen çok rahat bir şekilde yenmişti. King ise Sanji'yi kostümü olmasına rağmen meyveden gelen güce rağmen delememişti. Buradan bile aralarındaki güç farkını anlayabiliriz bence. Ayrıca bu Vinsmokeların beden gücü King'in sağlamlığına benziyor. Buradan Kata'nın ne kadar sağlam hasar verdiğini de anlayabiliriz. Saldırı anlamında üstün.

Uzun mesafe saldırılarına gelirsek, King'in gagası ile yaptığı saldırıyı sadece eliyle yapıyor. Düğünden önce kapıya gelen korsanı nasıl öldürdüğünü hatırlarsınız. Kaldı ki yumruğunu füze gibi atıp Luffy gibi hızlı birine isabet ettirmiş bir insan. King'e sadece uzaktan saldırılarda bile üstünlüğü var.

Silah kullanımında mogura var. Buna haki basarak Zoro gibi ateş dezavantajını kullanarak zarar verebilir. King'de silaha haki bastığını görmedik, sadece ateşle kapladı, belki bu da koka gibi silaha sağlamlık veriyordur ama kesin değil. Silahta da üstün.

Savunmada gözlemi sayesinde King istediği kadar hızlansın zarar vermekte çok zorlanacaktır. King'in yenmek için mecbur hızlanması yani sağlamlığını bırakması ve Kata'ya saldırması lazım. Kata da gelsin diye bekleyecek biri değil. Savunmada da üstün.

Hakide üstün. Daha ne diyelim.
Zoro ile dövüşmedi :hhh:

H. hakisi olanın haki kaynağı daha büyüktür'den kasıt, iradesi daha yüksek olduğu için daha çok haki ortaya çıkarabilir anlamında mı? Somut örneklerini görmesek de, mantıklı gibi.

Ben o b. haki sahnelerini, Kata'nın koka sertliğine yordum. Sonuçta kendisi mochi, yumuşak. O yüzden çelik gibi kokası vurgulanmak istenmiş ve kare mochi tekniği çizilmiş gibi. Hani kokası o kadar sert ki, içerde mochi olduğunu hayatta sanmazsın gibi :D
Yine de sonraki seviye olan içten patlatmalı değil. Bence b. hakiyi seviyelere ayıracak olsak, sonraki seviye içten patlatmalı olurdu, Kata'nın kullanımı değil. Hatta kalkan gibi kullanım da bu ikisi arasında bir yerde de denebilir.
Bu konu hakkında yorum yaparken mangakanın h.hakilerin temassız çarpışma olayını bile son anda uydurduğunu unutma derim. :D

Evet, h.haki sahiplerinin diğerlerine oranla daha büyük bir haki deposuna sahip olduğunu düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık