Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Katakuri vs. King

Dövüşü kim alır ?

• Kullanılan toplam oy
    444
Kinge nasıl zarar verecek katakuri allasen birisi desin :D Düz pistole kan kusan karakter katakuri. Kingin alevsiz hali bile hayvan gibi dayanıklı. Ayrıca magma > mochi. Katakurinin göreceği tek gelecek yenilgisidir.
İki tane aşağı yukarı birbirine yakın seviyede karakterin birbirine zarar veremeyeceğini düşünen, mangayı boşa okumuştur hiç kusura bakma.. sen Katakuriye King nasıl dokunacak ondan haber et.

Katayla, Zoroyu mu kıyaslıyoruz anlamadım ? King savunmasıyla ön plana çıkıyor zahmet olmasında Katakuriden daha fazla saldırı alacak çapta olsun, o da olmasa bu vs'yi açmazdım bile. Marco, King ve Katadan da fazla Kral hakili saldırı alır ama bu mu ölçü yani. King'in Kataya tek atacak saldırısı var mı yok ? Gaga atmayla olacak işler değil bunlar Katakurinin özel olduğu alan saldırı almaması, gözlemi sen saldırı aldığında hasar alacağından bahediyorsun önce bir dokunda herife :d
Kingin tüm saldırıları neredeyse tek atmalık sen gelmiş ne diyorsun. Zoro, gagayı bloklayamıyor lazer gibi diyor. Adam kendini patlattı haki basmasam işim bitmişti diyor. Gaga saldırısı zaten ortada. Diğeri magma zaten tuttursa içinden geçecek adamın. Yüksek zorlukta king alır. Katanın kingi sınırına getirecek kadar yüksek hasar gücü yok. Adam 3 tane kral hakili saldırı ile anca düşüyor. Üstelik kesen kişi de zoro. Hayvan gibi saldırı gücü var. Katanın böyle bir saldırı gücü yok. Kingin saldırı gücü g4 luffyden yukarıda. Adam kataya 3 tane tuttursa işi tamamlar. Katakuri 50 tane vursa anca düşürür.

Bölüme tekrardan baktım ve çayın sıcak olduğuna dair bir ibare göremedim. Jinbe birinin sadece yeterli sıvı olduğu takdirde moçiden kurtulabileceğini söylüyor. Çayın sıcak içilmesini baz alarak sıcak olduğunu mu varsayıyoruz?

Ayrıca üste sayfa attım. Moçi yanarken formunu kaybetmeden kalabiliyor. Sıcağa zaafı varsa, Katakuri nasıl öyle bir saldırı yapabiliyor?
B haki ile yapar ve bozulmaz da ama olay sıcak mı yoksa sıvı mı ile alakalı eğer sıvıysa o zaman King'in magmaya benzeyen alevlerinin sıvı olup olmadığına bakmak lazım, bana normal bir ateş gibi çizilmiş görünmediler, Akainu'nun magmasına benzer şekilde çizmiş.
Jimbe zayıflığının “su” olduğunu söyledi.

Sıcağa veya ateşe zayıf olsa luffy’nin “hawk” isimli saldırılarında bunu görürdük. Şurası o zayıflığı göstermek için güzel fırsat mesela:

Sıcağa ve ateşe karşı zayıflığının olmaması o son Zoro'ya yapılan saldırıyı atlatacağını göstermez, o saldırı normal bir ateş değil. farklı bir şey çizimi de bunu gösteriyor zaten.

Sıcak su olması lazım, öyle hatırlıyorum. Buradan ateşe de bir zayıflığının olması lazım ki King'in ateşi sıradan değil magmavari ateşler. Sıcak suya zaaf gösteren bir meyvenin magma karşısında şansı yok.

Magmaya benzetilen ateş ne arkadaşım! İki sayı önce gördüğümüz şeyi tartışıyoruz.

Mochi'nin sıcağa karşı zayıflığı var. Sence sıcak çaya dayanamayan mochi magma karşısında ne yapar, yok olur. Bu yüzden meyve yeteneğini etkili bir şekilde kullanamaz Katakuri. Diyelim ki söylediğin gibi magma değil magmaya benzetilen ateş yine bu konuda King'in daha üstün olduğu gerçeği değişmez.

Neyse, son olarak söylüyorum. Dayanıklılık ve ateş üstünlüğünü aşabileceği bir gücü yok Katakuri'nin. İstediği kadar gözlemi iyi olsun. Ne King'i bitirebilecek bir saldırı gücü var ne de onun ateşlerine dayanabileceği bir savunma. Üstünlük ve zayıflıkları yan yana koyduğumuzda King bu konuda açık ara önde.
Suyun sıcak olup olmaması olayından değil sadece su diye hatırlıyorum mochinin yapışkanlığını etkiliyormuş ateşe karşı perospero etkileniyordu yine yanlış hatırlamıyorsam.Hem sıcak su olsa bile magmavari bir ateşten etkilenme olayı yine sizin varsayımınız oluyor yani net birşey yok ki haki ile çok rahat etkilenmeyebilir.Tıpkı lastik olan luffynin etkilenmediği gibi.

H.haki olması neyse de bir de bunu kullanıp hala ortalama bir uçan altılı olması hiç tutarlı olmaz. Zannetmiyorum.
Bilinçli kullanmıyorlar. Zaten savaşlarının her yerinde çıkmıyor bu yıldırımlar. Luffy Katakuri savaşında bilinçli kullanmadı. Katakuri'den emin değilim. Kral potansiyeli olanlarda kral hakisi var. Bu kral hakisi zayıfları bayıltma olarak bilinçsiz bir şekilde ortaya çıkacağı gibi yine bilinçsiz olarak savaşlarda da saldırılara eklenebilir. Savaşlardaki o yıldırım patlamaları bence bilinçli olduğu net olarak belli edilmediği sürece bilinçsiz olarak yorumluyorum. Katakuri'ye bilinçli olabilir dememin sebebi armament'in bile seviyeleri var demesi.

Luffy ve Dof çarpıştığı her sıra bunlar çıkmadı ne zaman yıldırımlar çıkmaya başladı Trebol kral haki çarpışması dedi buna. Yıldırımlar genelde kral hakisine delalet.

Kingin tüm saldırıları neredeyse tek atmalık sen gelmiş ne diyorsun. Zoro, gagayı bloklayamıyor lazer gibi diyor. Adam kendini patlattı haki basmasam işim bitmişti diyor. Gaga saldırısı zaten ortada. Diğeri magma zaten tuttursa içinden geçecek adamın. Yüksek zorlukta king alır. Katanın kingi sınırına getirecek kadar yüksek hasar gücü yok. Adam 3 tane kral hakili saldırı ile anca düşüyor. Üstelik kesen kişi de zoro. Hayvan gibi saldırı gücü var. Katanın böyle bir saldırı gücü yok. Kingin saldırı gücü g4 luffyden yukarıda. Adam kataya 3 tane tuttursa işi tamamlar. Katakuri 50 tane vursa anca düşürür.
Gözlem Hakisi namına tek gösterdiği şey Caribou'yu hissetmek olan Zoro'nun yemediği gaga saldırısını, Katakuri yiyecek, aynen.

Zoroya tutturamayan adam Katakuriye tutturacakmış o da güzek hikaye :d King'in Gear4ten yüksek saldırı gücü falan da yok.

Benim gördüğüm haki basılmış yanan moçi gayet de ateşe dayanıyor, hatta Luffy'ye sağlamından bir tane vurup bayağı geriye uçuruyor. Sizin dediğinize göre, Katakuri'nin böyle bir şey yapamıyor olması gerekmez mi?
Vücudundan ayırıyor o saldırıda dikkat ettiysen yumruğa koka bastıktan sonra.Devamında o attığını geri çekmiyor yeni kol çıkarıyor.O sayfa olması lazım.Tek kullanımlık yani.Geri çekerse kendine de zararı olacağını tahmin etmek zor değil.Mochi bildiğimiz hamur işte.Ateşte kızartsalar lokma tatlısı olacak :) yemek temasında olan bir arcta bu adamın ateşe karşı dayanıklı olması mümkün mü bence değil.

Vücudundan ayırıyor o saldırıda dikkat ettiysen yumruğa koka bastıktan sonra.Devamında o attığını geri çekmiyor yeni kol çıkarıyor.O sayfa olması lazım.Tek kullanımlık yani.Geri çekerse kendine de zararı olacağını tahmin etmek zor değil.Mochi bildiğimiz hamur işte.Ateşte kızartsalar lokma tatlısı olacak :) yemek temasında olan bir arcta bu adamın ateşe karşı dayanıklı olması mümkün mü bence değil.
Burada niye lokma tatlısı olmamış?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık