Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Katakuri vs. King

Dövüşü kim alır ?

• Kullanılan toplam oy
    444
Burda niye bişey olmuyor:

Gereksiz inat ediyorsun. Böyle bi zayıflığı olsa zor değil bi kere bahsedilirdi. Kendisi ateş kullanıp gereksiz riske girmezdi. Hawk saldırılarında en azından luffy farkederdi veya aklına gelince denerdi.

Adam mochi. Mochi de sıvı. Kolu niye sıvı çıkıyor diyorsun :( Ne olacaktı başka?
Burada geleceği görüp kaçmış yine.Jinbe sahnesiyle aynı.Jinbe suyun adama sıkıntı olduğunu biliyor suyla vuruyor ama logia savunması olayını yapıyor yine.Bunu yapınca problem yok.Hiken gibi Daifunka tarzı dev alev saldırılarını savuşturamazsa sıkıntı olur.
Yahu madem alevi varken kesilmiyor. Bassaydı kendine alevi köküne kadar hasar yemeseydi. Zoro bile bir noktadan sonra "alevi olduğu halde" King'in saldırılarını bloklamaya başladığını söylüyor. Buna da kesin "Zoro, Fatihin Hakisi ile vurmaya başladı, ondan savundu kendini" dersin. Eğer bunu diyorsan, Katakuri'nin de saldırılarına Fatihin Hakisi eklediği ortaya çıkarsa King'i yeneceğini kabul edecek misin?
Katakuri Zoro gibi saldırılarına kral haki eklerse net yener zaten yenmez diyen çıkacağını sanmıyorum.Ama bunu öğrenmek kolay birşey olmasa gerek Kaido öyle söylüyor.

Katakuri fatihin hakisi ekleyebilse zaten kingi alır. Ben de kingin gücü diye açtığım konuda zaten zoronun alevli kingi de kesebileceğini savundum. Çünkü ayağı ile falan blokluyordu king. Fakat Zoro o hali de kesebildiği için king için mecburen hızlı olmak daha önemli hale geldi. Katakurinin böyle bir saldırı gücünü görmedik. O yüzden çizik ata ata kingi indiremez. Dövüş içinde kral haki kaplamayı öğrenirse zaten yener.
Bence King'i yenmesi için Fatihin Hakisi eklemesine bile gerek yok. Gözlem Hakisi ile kaça kaça tokatlar.

Katakuri'nin hiçbir şey bloklamasına gerek yok, gayet rahat kaçabilir. Hızı da King'den bin kat daha fazladır. King, Katakuri'ye dokunduğunu rüyasında bile göremez.
Görür. Çünkü king uçarak gelirken alev atarak geliyor. Katakuri bir yandan onlardan kaçacak bir yandan da üzerine gelen kinge karşı blok yapmak zoruna kalır. Kaç kaç nereye kadar. Kaçarsa da gözlem hakisi de zayıflayacak. Kingin yapması gereken tek şey uça uça gözlemini zayıflatmak. Yormak. Yüksek zorlukta king alır. Alma sebebi, katanın saldırı gücünün az olması ve hasar alınca da zarar görmesi. Adam 15 yumrukla falan düştü.

Burada geleceği görüp kaçmış yine.Jinbe sahnesiyle aynı.Jinbe suyun adama sıkıntı olduğunu biliyor suyla vuruyor ama logia savunması olayını yapıyor yine.Bunu yapınca problem yok.Hiken gibi Daifunka tarzı dev alev saldırılarını savuşturamazsa sıkıntı olur.

Katakuri Zoro gibi saldırılarına kral haki eklerse net yener zaten yenmez diyen çıkacağını sanmıyorum.Ama bunu öğrenmek kolay birşey olmasa gerek Kaido öyle söylüyor.
Eline enmayı alsın öğrenmesi 30 saniye.

Zoro zaman atlamasından sonra tek bir güç artışı dahi almadan sadece enma ile, burada enmayı tam anlamıyla kontrol edemiyor, iki imparatorun muazzam saldırısını blokladıktan sonra Kaido'yu ashura ile keserek kalıcı hasar verebiliyor. Cevabını aradığın şey çok açık değil mi?

Enma'yı gerçek anlamda kontrol etmeye başladıktan sonra kral haki ile birlikte zaten farklı bir seviyeye yükseliyor.
Ben sana göre olanın cevabını aradım ve teşekkür ederim buldum. Benim gördüğüm Luffy'nin talip olduğu statü nedeniyle tayfasındaki herkesten en az bir kaç adım önde olması için elde etmesi gereken güç artışlarıydı. Ben Katakuri ile King'i aynı klasmanın adamları bile olsalar eşit görmedim, arada az bile olsa belirleyici bir farkla hep Katakuri'yi önde gördüm -ki o rakibi Luffy geçen arc yendi- Luffy bu arc ayrı bir seviyenin adamı oldu artık. Eskiden plastik toplar vardı aşırı seken, geçerdik duvarın karşısına yere vurdurup duvardan tekrar kendimize sektirir tutardık eğlenmek için. İşte Kaido için arc başındaki Luffy o lastik toptu. Şimdi ise lastik top kafasını gözünü yarmak için fırlatılmış gibi Kaido'ya hasar veriyor.:)

kral hakisi olan karakterlerin hepsi, luffy'den daha iyi kral haki kullanabiliyordur. luffy bu dünyaya daha yeni giriyor, adamlar yıllardır yeni dünyada yenilmez.
ana karakter olduğu için luffy'e torpil geçiliyor sadece. bir de hasırşapkalar bir gücü elde etmeden önce o güç hiç piyasada yokmuş gibi çiziliyor. hasırşapkalar gücü elde ettikten sonra bir bakıyorsun, meğer herkeste varmış. odanın taktiği bu, hasırşapkaların gözünden hikayeyi izlediğiniz için onların bilmediklerini sizde bilmiyorsunuz.

Bana hiç zormuş gibi gelmedi. Luffy'nin bir kere görmesi yetti nasıl kullanacağını anlamasına.

Ayrıca diğer kişinin yorumlarına da bakacak olursam, King'i Fatihin Hakisi kullanmayan kimse yenemezmiş gibi bir şey demeye çalışıyorsunuz sanırım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık