Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Katakuri vs. King

Dövüşü kim alır ?

• Kullanılan toplam oy
    444
Başkalarının yorumları beni ilgilendirmiyor da Kralın hakisini eklemeyen biri bu adama denk seviyelerdeyse kısa sürede yenemez bence.Marco dahil buna.Yoksa Kaido ve Mom gibi canavar gelsin boğazını sıksın sınırına kolay getirebilir.King gerçekten sınırına yaklaşmış olabilir.Saldırılarımı blokluyorsun kısmını bende farkettim.Ama sınırına getiren de defalarca kesen Zoro.Derisine ve darbe direncine dikkat çekildi.Bu adamı öyle Luffy gibi yumruklayarak 11 saatte dağıtamazsın.Zoro gibi kesmen gerekiyor Katakuri bunu yapabilecek biri değil.O yüzden üstünlüğü net koyacaksan kral haki ekleme olayı çağ atlatır Zoro'dan kolay bile yenebilir hatta.
İki tarafın da birbirine karşı şansı var benim gözümde.

Savaş ilerledikçe hakisi zayıflayacak katanın ve o saldırıyı pek ala yiyebilir. Yemese de önemli değil. Savaş ilerledikçe kata zayıflayacak. King ise ırkı sebebi ile dayanıklı kalmaya devam edecek. Ayrıca katanın luffyden yediği bir sürü saldırı var. Onları da yemeseydi o zaman. Dövüş içinde mutlaka bir birlerine vuracaklar. Katanın kingi sınırına getirebilecek bir saldırı gücü maalesef yok. Kingin ise kataya erişebilecek hızı var. Yüksek zorlukta king alır bu dövüşü. Katanın saldırı gücü çöp. Dandik luffy bile dayanıyor. Ayrıca katanın koka ile yaptığı sertliğin daha iyisine king ırkı sebebi ile doğal olarak sahip. Herifin ateşsiz hali bile tora gari ile kesilmedi. Kaidou kesen tatsumakide zarar görmedi. Zoro en son kingi 3 kere kestiğinde kingin alevi yoktu. Alevliyken kesildiğini hiç görmedik. Zoronun kozadan çıkıp vurduğu darbede kan sandığımız şey belli ki kan değil haki yıldırımıymış. Kingin alevli aldığı tek hasar marconun tekmesi ile geldi. Onda da 3 damla kan anca geldi. Bir ihtimal marconun alevi kingin alevine baskın geliyor olabilir. Sonuç olarak katakurinin hasar çıkarması mümkün ama damla damla kan alarak kingi indiremezsin.
-Hakisi 10 saatte zayıflamadı. O kadar uzaması lazım en az. King’in ateşinin de zayıflamayacağının garantisi yok.

-Kata gelecek görmeyen luffy’den hiç darbe yemedi (kendisi sinirlenince yedi sadece). Gelecek gören luffy’den de bi yumruk yediğini gördük. Luffy anca snakeman ve gelecek görmeyi beraber kullanınca vurabildi. Onu da uyanış kullanmayan kata’ya karşı yaptı.

-Saldırı gücü gayet var. En başta g3’ün birkaç misli saldırılar gösterdi. O bile marco’nun dizi etmez deme şimdi.

-King’in kata’ya erişecek hızı var diyorsun da neye yarıyacak? Adam düz üstüne geliyor. Luffy öyle mi vurdu snakeman’da? Düz rakibe uçup vurabilecek olsan boundman açardı zaten. Snakeman’ın hiç düz hızla vurduğunu göremezsin.
Snakeman saldırısı sürekli yer değiştiriyor. En iyi gösteren yer bu:

Hızla vurabilsen ilk yumruk isabet eder zaten. Ama gözle görülmeyecek hızda hareket eden kol senin yarım metre arkanda yön değiştirip sana yeniden vuruyor. Ondan da sıyrılsan yine yön değiştiriyor.
Yani bir yumruk yön değiştire değiştire sürekli vurmaya çalışıyor. King’in böyle bişeyi yok. Sadece yüksek hızda üstüne gidip bi kere vurmaya çalışır katakuri de ilk yumruktan sıyrıldığı gibi sıyrılır.

-King kaido’nun yediği tatsumaki’yi yemiyor. Hadi enma’nın efektine dikkat etmedin diyelim. Tatsumaki’nin boyutundan bile anlarsın bunu.
Onu geçtim zoro buna dayanmış king’e shishi sonson atıyor. Ona dayanmasına daha çok şaşırıyor. Bu saldırıda elinde enma yok bile. Shishi sonson’un enmalı tatsumaki kadar vuramayacağını da şu mangayı okuyan herkesin akıl edebilmesi lazım. Tatsumaki işlediğinde herkesin verdiği tepki ortada.

Kaido rengoku onigiriyi sallamamış bi adam. King ise shishi sonsonda gözü dönen, rengoku onigiri’de yere düşen bi adam.
Zoro yapması gerektiği gibi 1 vs 1 dövüşte haki israf etmeden king’in gücünü çözmeye çalıştı. Kral hakisi sahnesine kadar bu yüzden kullanmıyor. Kendi ağzıyla söyledi izin versem ölürüm diye. Takım dövüşünde açık bulup bi anlığına haki basıp hemen kapatmak gibi kolay değil 1v1’de kullanmak.

Kata’nın hasarı yeter. Adam g3’ün birkaç mislini yaratıyor. Shishi sonson’da gözü dönen, marco’nun dizine kan veren biri onunla hasar alır. Ondan güçlü power mochi’ler de var.

İki tarafın da birbirine karşı şansı var benim gözümde.
Şansı var tabii.Şansı var demek ayrı şu taraf kazanır demek ayrı şeyler.

Bende yazdım.Zoro bile bunu çözebildiyse Katakuri olayını illa çözerdi hızlandığı zaman kontra vurup zarar verebilirdi adama.Fakat bu galibiyet getirir mi sanmıyorum.Katakuri fiziğe dayalı biri olsaydı getirebilirdi ama adamın olayı işlevsellik.Yumruk yemeye kardeşi gibi alışkın olmadığını kendi söylüyor.O numarayı bence fazla kullanamazdı.Zoro gibi şaşırtacak güç çıkarmadığı sürece karşı taraf onu yordukça yoracak sonuçta.

Karakuri dediğimiz karakter havada uçan mochiye bile haki basıyor. Durum buyken King'in ateş saldırıları üstün demenin anlamı yok. Bu evrende asıl üstünlük hakidir.
Ya şu dediğin var ya :alkis: adamın geleceği görerek King'e uçarken havada şöyle bir sahne yaşattığını düşünsene
Uçsanda kaçsanda adam bunu yapıyor sonuçta.

Allah'ım sabır ver. Burada bazıları var ki isim vermek istemiyorum, seriyi "at gözlüğüyle" izliyorlar. Bir karakterin fanı olursun ama bu kadar körü körüne olmak da çok afedersiniz küçükçe davranışlar. O yüzden sinirlerim zıpladı. Neyse, kim ne derse desin ben her özelliği iyi bir şekilde kullanan KATAKURI alır, diyorum. Hele hele kral hakiye ve üst düzey gözlem hakisine sahipken. Daha birkaç sayı öncesi kral hakisine sahip olduğunu zor anlayan Zoro, birden bu konuda uzmanlaşmıştı. Öyleyse Doflamingo, Hancock, Katakuri gibi kral hakiye sahip eski korsanlar da uzman gözüyle bakacağım (çünkü Oda seriyi çabuk bitireceğim diye güçleri manasız hale getirdi). O yüzden Katakuri diyorum. King güçsüz değil ama tamamen Oda'nın kalemine kurban gittiği için her şeyiyle yetersiz kaldı gözümde. İleride karakteri göstermeye kalkarsa durum değişir.

Kata'nın yenildiği saldırı

King'in yenildiği saldırı

Kata'nın yenildiği karakter

King'in yenildiği karakter.

Kata'yı yenen karakterin Kaido ile karşılaşması.

King'i yenmek için Kral haki Power Up'u alan karakterin Kaido ile karşılaşması

Olay budur.

King kadar boş bir karakter yok(Queeni saymazsak) . Hiç bir özelliği yok, ırkı özel olmasına rağmen kendini zerre geliştirmemiş, Tobi Ropponun takmadığı kadar var.

Zoro dövüşüne baktıkça ne kadar yetersiz biri olduğu belli oluyor. Zoro ikinci saldırıda maskesini parçaladı.

Kingin tek yaptığı uçma avantajını kullanmak ki oda işe yaramadı.

Katakuri gibi çok işlevli biri kanadını kırar bunun. Adam saldırı okuyor resmen, Snakeman hızına atak uydurmak kolay değil.

Zoro Enma gücünü açığa çıkardığı an King çaresizce yenilmeyi bekledi. Katakuri olsa en azından karşılık vermek için elinden geleni yapardı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık