Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Kardeşlerin Impel Down Baskını!

Charlotte Kardeşler Buradan Çıkabilir Mi?

• Kullanılan toplam oy
    149
Bi takımda kata diğerinde magellan orantısız güçler. Sıralı ve 1vs1 şeklinde olmayacağı için venom şeysi olamaz, takım arkadaşları zarar görür. Aynı şekilde sıralı gitse kata tek başına tekleyerek magellanla karşılaşır. Smoker o tarafın çöpü ama onuda artık kalan id askerlerinin başına koyarız napcaz. En azından işi biliyor. Öte yandan bütün id askerlerine karşılık kata tarafı sadece 3 kardeş olarak fazla dezavantajlı. Eşit bir dövüş hayal etmeye çalışsam şöyle olurdu muhtemelen;
id askerlirini ve smokerı cracker le eşleştiririm,
law ve kuma için oven diyesim gelmiyor denk olabilirler mi emin değilim:/
kata vs all yada magellan vs all. Kardeşlere 3 5 kişi daha at hacım bu ne böyle gerdeğe giren damat gibi sırtına vurmayı bekleyen milyon tane adam var. Peros'u oven yerine ver o zaman daha eğlenceli olur :D

Magellan o bahsettiğin diz çökme sahnesinde Luffy'nin vuracağı yeri zehirle kaplıyor. Öyle vuruyor Luffy. Ondan sonra Luffy'nin elleri de yanıyor, yani aksine aciz olan Magellan değil Luffy.

Bak dövüşü tekrar açtım okudum, net olarak sadece ilk darbede hasar alıyor, onda da zaten öyle ölüp ölüp dirilmiyor, aynı darbeden ikinci kez yediğinde ise o anda zehir tükürürken dahi etkilenmiyor ve zehiri tükürmeyi başarıyor, yani gram etkilenmiyor. :D Yani biraz boşluğuna geldiğinden, çok bir şey beklemediğinden yenmiş bir darbe. Boş bir anına geldiğinde Luffy seviyesi bir adam herkese aynını yapabilir logia olmayan. Ki dediğim gibi, karakterlerin farklı güç ve özellikleri var, Magellan aşırı dayanıklı olmasa da saldırı gücü aşırı yüksek ve ölümcül. Ve okuduğumuz manga unutulmamalı ki One Piece, yani savaş şouneni biraz da o açıdan bakmak gerek. Şurada sağ kol seviyesi adama sırf çok aciz gösterilmesin diye çizilen bir sahneden dosya yapıyorsun ya Mercy. :D

Burada aynı darbeyi ikinci kez yediğinde ise hiçbir şey olmuyor adama, aksine saldırısını yapmaya devam ediyor, çünkü Luffy'nin onu etkileyecek bir şeyi yok.

http://www.turkcraft.com/mangas/One Piece/535 - Arkadaslar/05.jpg

http://www.turkcraft.com/mangas/One Piece/535 - Arkadaslar/06.jpg

Sonrasında aynı ataklara yakalanmıyor, umursamıyor bile.

http://www.turkcraft.com/mangas/One Piece/535 - Arkadaslar/10.jpg

Dediğim gibi, o savaş biraz irdelendiğinde ve shounen mantığıyla bakıldığında bir şey yok bana göre.
Luffy karşısında aciz düştü falan demiyorum ben, başkası olsa o darbeden de etkilenmezdi diyorum. Luffy'e göre çok güçlü idi, o tamam zaten.

Kata hazırlıksız anında G4 yedi, bu şekilde diz çökmedi. Herkes demişsin, Kata, Cracker(Kuklası ile berbaber), Dof, Jack... Bu kişiler darbeyi bilerek alsa bile o duruma düşmezlerdi. Bunları geçtim, herkese yapabilir demişsin, Kaidou, Big Mom, Beyazsakal falan da dahil mi? :ehe:

Diğer darbeler için de sana uygun bir cevabım var. Luffy'nin sonraki yumruklarında iradesi öteki kadar değildi. :D

Evet meyvesi ölümcül. Caesar'ın meyvesi gibi. (Hatta Caesar küçümsüyordu bunu.) Caesar'ın Luffy + Law'ı teklemesi gibi, Karasakal'ı falan da tekledi. Eminim Foxy de uygun şartlarda amirali durdurabilir.

Ama her meyvesi güçlü olan güçlü olmuyor işte. Enel gibi. Foxy gibi. Caesar gibi. Sendeki Kata nefreti ve Magellan sevgisi birleşince, kendisini sağ kol olarak görüyorsun. Ama imkanı yok. Shiryuu üzerinden de anlattım o kadar ama ona da cevap alamadım. :(

Luffy karşısında aciz düştü falan demiyorum ben, başkası olsa o darbeden de etkilenmezdi diyorum. Luffy'e göre çok güçlü idi, o tamam zaten.

Kata hazırlıksız anında G4 yedi, bu şekilde diz çökmedi. Herkes demişsin, Kata, Cracker(Kuklası ile berbaber), Dof, Jack... Bu kişiler darbeyi bilerek alsa bile o duruma düşmezlerdi. Bunları geçtim, herkese yapabilir demişsin, Kaidou, Big Mom, Beyazsakal falan da dahil mi? :ehe:

Diğer darbeler için de sana uygun bir cevabım var. Luffy'nin sonraki yumruklarında iradesi öteki kadar değildi. :D

Evet meyvesi ölümcül. Caesar'ın meyvesi gibi. (Hatta Caesar küçümsüyordu bunu.) Caesar'ın Luffy + Law'ı teklemesi gibi, Karasakal'ı falan da tekledi. Eminim Foxy de uygun şartlarda amirali durdurabilir.

Ama her meyvesi güçlü olan güçlü olmuyor işte. Enel gibi. Foxy gibi. Caesar gibi. Sendeki Kata nefreti ve Magellan sevgisi birleşince, kendisini sağ kol olarak görüyorsun. Ama imkanı yok. Shiryuu üzerinden de anlattım o kadar ama ona da cevap alamadım. :(
İyi de adam Luffy'den darbe yerken dahi Luffy'i bitirdi zehirle kaplayarak, bir nevi Katakuri'nin mochi ile kaplamasıyla aynı. Ve Katakuri'nin boşluğuna gelmiş olsa orada uzun bir dövüşün içerisindeydiler, Magellan vs Luffy belki bir dakika sürdü ve Luffy onu ilk atağında vurabildi sadece, onda da dediğim gibi kendi fişini çekti.

2 yıl önce Luffy'nin yendiği adamlardan biri, Crocodile. Saldırı ve savunma gücü olarak olmasa da, poz olarak MF'de Dof ile eşit çizilmişti. 2 yıl önceki Luffy>> Dof demiyorum yanlış anlama, ancak fikir verebilmek açısından diyorum, biraz battle shounen mantığı içerisinde değerlendirmek lazım bazı tutarsızlıkları. Demek istediğim o. :D Ama bakış açılarımız farklı, yapacak bir şey yok. :D

Ve Kata nefretim emin ol yok, sadece konuda abartılan taraf onlar. Magellan, Kuma, Law, Smoker bence dördü de dikkatli bakıldığında küçümsenecek isimler değil. Ancak bende de hata var, çünkü dördünün de falso görülen tarafları var hani, hepsini bir takıma toplamışım. :D Karşılarına da son dönemde fanların en yıldız olarak gördüğü ismi koymuşum. Hehehe :D

İyi de adam Luffy'den darbe yerken dahi Luffy'i bitirdi zehirle kaplayarak, bir nevi Katakuri'nin mochi ile kaplamasıyla aynı. Ve Katakuri'nin boşluğuna gelmiş olsa orada uzun bir dövüşün içerisindeydiler, Magellan vs Luffy belki bir dakika sürdü ve Luffy onu ilk atağında vurabildi sadece, onda da dediğim gibi kendi fişini çekti.

2 yıl önce Luffy'nin yendiği adamlardan biri, Crocodile. Saldırı ve savunma gücü olarak olmasa da, poz olarak MF'de Dof ile eşit çizilmişti. 2 yıl önceki Luffy>> Dof demiyorum yanlış anlama, ancak fikir verebilmek açısından diyorum, biraz battle shounen mantığı içerisinde değerlendirmek lazım bazı tutarsızlıkları. Demek istediğim o. :D Ama bakış açılarımız farklı, yapacak bir şey yok. :D

Ve Kata nefretim emin ol yok, sadece konuda abartılan taraf onlar. Magellan, Kuma, Law, Smoker bence dördü de dikkatli bakıldığında küçümsenecek isimler değil. Ancak bende de hata var, çünkü dördünün de falso görülen tarafları var hani, hepsini bir takıma toplamışım. :D Karşılarına da son dönemde fanların en yıldız olarak gördüğü ismi koymuşum. Hehehe :D
Ya neden o olayı ısrarla Luffy ile olan dövüşün tamamının bağlamında yorumluyorsun, anlamıyorum. :D Ben diyorum ki, Kata falan hiç savunma yapmadan aynı darbenin karşısında dursalar hiç hasar almazlar. Ama Magellan aldı. Olay bu. Yoksa tüm dövüşü düşününce Magellan'ın iki yıl önceki Luffy'den çok daha üstün olduğu benim için de aşikar zaten.

Mesela, benim için neden Magellan < 3. Adam bunu sıralayayım.

1- Her ne olursa olsun, iki yıl sonraki Luffy'nin darbesinden etkilenmesi.
2-Shiryuu'nun iki yıl korsanlık yapıp, üstüne sağlam bir meyve yiyince anca bir sağ kol seviyesine gelmesi.
3-Iki yıl önceki Luffy ile ciddi ciddi dövüşmesi. Dof, Cracker ve Kata iki yıl önceki Luffy'i ciddiye bile almazdı.

Tamam, Shonen mantığı bu dediklerimi belki bir tık kapatıyor olabilir, ama bence tamamen kapatmak için de yeterli değil.

Ha bu arada bir yanlışın var, Katakuri fanların yıldız olarak gördüğü biri değil. O zaten yıldız. :a:

Ya neden o olayı ısrarla Luffy ile olan dövüşün tamamının bağlamında yorumluyorsun, anlamıyorum. :D Ben diyorum ki, Kata falan hiç savunma yapmadan aynı darbenin karşısında dursalar hiç hasar almazlar. Ama Magellan aldı. Olay bu. Yoksa tüm dövüşü düşününce Magellan'ın iki yıl önceki Luffy'den çok daha üstün olduğu benim için de aşikar zaten.

Mesela, benim için neden Magellan < 3. Adam bunu sıralayayım.

1- Her ne olursa olsun, iki yıl sonraki Luffy'nin darbesinden etkilenmesi.
2-Shiryuu'nun iki yıl korsanlık yapıp, üstüne sağlam bir meyve yiyince anca bir sağ kol seviyesine gelmesi.
3-Iki yıl önceki Luffy ile ciddi ciddi dövüşmesi. Dof, Cracker ve Kata iki yıl önceki Luffy'i ciddiye bile almazdı.

Tamam, Shonen mantığı bu dediklerimi belki bir tık kapatıyor olabilir, ama bence tamamen kapatmak için de yeterli değil.

Ha bu arada bir yanlışın var, Katakuri fanların yıldız olarak gördüğü biri değil. O zaten yıldız. :a:
Loopa girdik ikimiz de hacı, dönüp duruyoruz aynı yerde.

Oda'nın nasıl kurgulayacağına göre değişir bahsettiğin durum, ki sağ kol seviyesinin çok uzağında bir adam olsa Magellan, dünyanın en tehlikeli suçlularının hapsedildiği, en tehlikeli hapishanenin "iblisi" unvanını alamazdı. Ki yine Magellan dediğimiz adam zaten Kata seviyesi adamlarla dövüşmüş, onlara üstün çıkmış biri. Magellan'ın ciddileştiği tek yer, toplu kovalama anı. Orada da zaten bir ton mahkum kaçıyorlar adamdan türlü şekillerde.

Ve zaten Luffy>Magellan dedin demiyorum. Ancak farklı yorumluyor, bir çok detayı atlıyorsun. Magellan zaten o darbede bitirdi Luffy'nin işini Luffy'nin vurduğu yeri zehirle kaplayarak. Katakuri'nin bedenini boşaltamadığını, darbeyi direk aldığını düşün, aynı duruma düşmeyeceğinin garantisi yok. Ki düşülen durumda bir şey de yok. Luffy dediğimiz adam shichibukai slayer gibi bişiy, yani çok da tuhaf değil bu durum.

Toplam 6-7 sayfa, 15-16 panel sürmüş bir savaşta nasıl adam tüm gücüyle asılmış olabilir ki? Kendi işimizine geleni görüp, işimize gelmeyeni görmeye devam etmeyelim bence. :D

Vergo gayet ciddi ve en güçlü formundaydı valla. Hadi diyelim küçümsedi, yine de tek yediği gerçeğini değiştirmiyor. Ikınarak yendiler demen çok yanlış.
Sonuçta Law'ın kendisini yenebileceğine ihtimal bile vermediği için bodoslama dalıyor. Sonuca bakarsak Smoker saf dışı kalmış oluyor Law da dayak yiyip yenmiş oluyor o yüzden ıkınarak diyorum.

Loopa girdik ikimiz de hacı, dönüp duruyoruz aynı yerde.

Oda'nın nasıl kurgulayacağına göre değişir bahsettiğin durum, ki sağ kol seviyesinin çok uzağında bir adam olsa Magellan, dünyanın en tehlikeli suçlularının hapsedildiği, en tehlikeli hapishanenin "iblisi" unvanını alamazdı. Ki yine Magellan dediğimiz adam zaten Kata seviyesi adamlarla dövüşmüş, onlara üstün çıkmış biri. Magellan'ın ciddileştiği tek yer, toplu kovalama anı. Orada da zaten bir ton mahkum kaçıyorlar adamdan türlü şekillerde.

Ve zaten Luffy>Magellan dedin demiyorum. Ancak farklı yorumluyor, bir çok detayı atlıyorsun. Magellan zaten o darbede bitirdi Luffy'nin işini Luffy'nin vurduğu yeri zehirle kaplayarak. Katakuri'nin bedenini boşaltamadığını, darbeyi direk aldığını düşün, aynı duruma düşmeyeceğinin garantisi yok. Ki düşülen durumda bir şey de yok. Luffy dediğimiz adam shichibukai slayer gibi bişiy, yani çok da tuhaf değil bu durum.

Toplam 6-7 sayfa, 15-16 panel sürmüş bir savaşta nasıl adam tüm gücüyle asılmış olabilir ki? Kendi işimizine geleni görüp, işimize gelmeyeni görmeye devam etmeyelim bence. :D
Oranın iblisi olma olayı da başlı başına saçmalık zaten. Big Mom yakalandı diyelim. Sonra bir şekilde kelepçelerinden kurtulmuş olsun. Bu iblis karşısında kaç saniye dayanacak. Taş çatlasa 60 saniye, fazlası mümkün değil. Oraya normal şartlarda amiral üstü birini bulmalılar.

Magellan Kata seviyesi adamlara anca rüyasında üstün çıkar hacı, kusura bakma. :(

Bak, burada yaptığı şey, Magellan'a vurduğundan daha güçlü. Ama hyouzou bile dayanabiliyor işte. Ha Magellan meyvesi sayesinde Hyouzou'yu alır, o ayrı mesele. Neyse Katakuri bunların kralını yedi, buna rağmen bir şey olmadı. Kendini deldi, yine yere devrilmedi. 2 yıl önceki Luffy'nin darbelerinden gram etkilenmez.

Iki yıl önceki Luffy'i teklemek için tüm gücü ile asılması gerekiyorsa, sen de güçlü biri olmadığını kabul ediyorsun yani. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık