Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Caesar Clown vs. Magellan

Kim Alır?

• Caesar

Kullanılan: 33 28.7%
  • Magellan

Kullanılan: 80 69.6%
  • Berabere kalır

Kullanılan: 2 1.7%

• Kullanılan toplam oy
    115
Denizcilerle diğer rütbeleri kıyaslaman ne kadar doğru? Lucci 2 yıl önce haki bilmiyordu ama cp9 un elit üyesiydi, Enies Lobby nin muhafızlarının en güçlüsüydü ama haki bilmediği için Caribou yener diyeceğiz tabiki. Hannyball da yenilir Caribou ya.
İşte 2 sene öncede kaldı onlar. Düşün Lucci gibi hayvan bir adam var ve bir damla hakisi olsa tek atacağı adam Caribou ama yenemez. Bu adam 6 stilde kasıyor ama haki öğrenmiyor, gel de işin içinden çık. Lufy'lerde haki açamadıydı ama 2 sene sonra Rosa'da en basit denizcilerde haki çıktı, hani bunu açıklayabilir misin? Serinin gidişatı 90 derece değişti.

O zamanı geçmişte bırakmak lazım yoksa kimse bana 10 doriki adamın açtığı hakiyi anlatamaz. 1 tane istisnayı geçtim bir sürü denizcide gördük.

Cp0Lucci

İşte 2 sene öncede kaldı onlar. Düşün Lucci gibi hayvan bir adam var ve bir damla hakisi olsa tek atacağı adam Caribou ama yenemez. Bu adam 6 stilde kasıyor ama haki öğrenmiyor, gel de işin içinden çık. Lufy'lerde haki açamadıydı ama 2 sene sonra Rosa'da en basit denizcilerde haki çıktı, hani bunu açıklayabilir misin? Serinin gidişatı 90 derece değişti.

O zamanı geçmişte bırakmak lazım yoksa kimse bana 10 doriki adamın açtığı hakiyi anlatamaz. 1 tane istisnayı geçtim bir sürü denizcide gördük.
Mangada rütbesiz denizcilerde haki yok yalnız, Denizciler içerisinde bir Tashigi istisna gördük ' Kaptan ' olarak haki sahibi. Onun dışında koramiraller ve üst rütbesindekiler var. Koramiraller > Lucci zaten bu ortada. Yani demek istediğim denizcilerde koramiral olmak için haki sahibi olmak gerekebilir, ama enies lobby ve impel down gibi bölgelerde müdür olmak ya da elit birisi olmak için haki sahibi olmak zorunda değilsin. Magellan ın meyvesi çok güçlü bu yüzden tehdit oluşturuyor :good:

Kor olan herkeste varsa İd'nin müdüründe eğer Spandam tarzı sadece yöneticileri ayrı tutmak koşuluyla hakisiz üst düzey adam olmaz. Yani Hanny içinde haki vardır deriz. Düşünebiliyor musun Caribou gibi kaçıyor ve adamlar çaresiz ve aslında gücü var ama çaresiz olmaları saçma olur. Lucci gibi adamların haki bilmemesinin mazereti olamaz. Adam Caribou'yu parçalar ama haki yok mu diyeceğiz.
Koramirallerin haki bildiği seri içerisinde açıklandı fakat diğer rütbeliler için böyle bir şey söylenemez. Ne tür bir eğitim aldıkları bilinmiyor. Mesela Magellanda kral hakisi olsa mahkumları zehirlemek yerine bayıltırdı. Hakisi olduğunu düşünebilirsin elbette ama varmış gibi yorum yapılamaz. Kimisi haki uyandıramamıştır dövüş yeteneğiyle bir yerlere gelmiştir, zekidir taktikleriyle bir yerlere gelmiştir.

Bazen gerçekten sınır tanımıyorsunuz. :D Bu nasıl bir karşı argüman? :D
Sezar'ın teki varsa Magellan'ın teki'de var. Orada şimdinin yonko'su tayfası ile birlikteydi. Hepsini birden geçerken aldı sonuçta. Bu mantıkla Sugar'da herkesi tekler. Öyle örneğe böyle örnek verdim sadece :D

Mr.3 Galdino bile meyve avantajı sayesinde Magellan'a kafa tutabildi bu seride, Caesar aynını bile yapamaz Magellan tekler geçer diyenler var ciddi ciddi. Bana göre kazanma şansı yüksek, hem Magellan'ın zehri ona işlemez, hemde oksijen çekme ve patlayıcı saldırıları ile Magellan'a zarar verebilir. Çekişmeli bir dövüş olur.

Jinbe, Crocodile, Ivankov'un kaçmasının nedeni Magellan'ın yakın dövüşte aşırı tehlikeli olmasıydı, tek bir hata ile dövüşü kaybediyorsun, orada kimse de o zehire karşı koyacak güç yoktu, bir tek Mr.3 Galdino'da vardı o da bir nebze yararlı oldu diğerlerine yeterli zamanı kazandırdı.

Son düzenleme:

Cp0Lucci

Haki olduğu zaman logialar direkt yeniliyor mu yani? O zaman Tashigi gelsin bütün logialara tek atsın?

Magellanda 2 yıl sonra haki olsa dahi Luffy gibi mi dövüşecek ? Çok seri hareketler yapıp hakili yumrukları koyacak mı Ceasar a ?

Magellan haki kullanabiliyor desek bile kazanması için bir ihtimal göremiyorum.

İki tarafında zehir tabanlı saldırıları birbirine işlemez muhtemelen, bu durumda Magellan'ın tek şansı yakın mesafeye girip fiziksel bir savaş yapmak ama;

1) "Karakuni" ile oksijeni çekilmiş alanda savaşamaz, ve Luffy gibi uzayabilen uzuvları olmadığı için uzaktan saldırma şansıda yok, baştan çaresiz durumda zaten,

2) Ceasar "Gastanet - Miok Gas" gibi uzun menzilli patlayıcı saldırılara sahip bu sayede Magellan'ı kendinden uzak tutarken onun aksine saldırmaya devam edebilir, ki ateş/sıcaklık Magellan için anti etmenler,

3) Magellan kendini zorlayıp nefesini tutarak falan yakın mesafe savaş zorlasa bile Ceasar "Blue Sword" gibi Magellana anti olan ateş tabanlı bir yeteneğe sahip ve gaz formundan gelen vücut şeklini değiştirebilme, uçma ve hızlı hareket etme imkanlarına sahip, buna karşın Magellan epey iri ve hantal bir adam, nefesi bitmeden Ceasar'a yanaşıp vurabileceğini hiç sanmıyorum,

Ceasar çok rahat kazanır..

Ceasar'ın yeteneklerini ve savaş taktiklerini hatırlamak açısından aşağıdaki videoyu bir inceleyebilirsiniz,

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık