Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi Kitap Tartışma

Bilemediğim için düz hesap yapıyorum zaten. Daha hızlı ya da daha yavaş ilerlemesi için bir neden bulamıyorum.
Herkes kafasından sallıyor zaten çünkü mantıklı bir açıklama getirebilen yok. Kendi bile kaç kere tarih verdi çıkarmadı o takvimde. Belki diyorum çok düşük bir ihtimal ama belki iki kitabı birden yazdım ondan bu kadar beklettim beraber çıkarıyorum der mi ama hiç umudum yok. Açıkçası bu bitse bile son kitabı görebileceğimizi hiç sanmıyorum. Kitap çıkmaya yakın olsa ısıtmalar başlardı şimdiye diye düşünüyorum. Bir bu bir de hxh nin mangakası Togashi ikisi de muazzam eser ve dünyalar yarattı ama sonu gelmez ikisininde...

6. Kitabı çözebilirse 7. Kitap hızlı gelebilir. 7 de yapacağı uğraşacağı çok şey yok 6 da çözdüğü düğümleri sonuca bağlayacak. Tabi 6. Kitabı çözebilirse.

6. Kitabı çözebilirse 7. Kitap hızlı gelebilir. 7 de yapacağı uğraşacağı çok şey yok 6 da çözdüğü düğümleri sonuca bağlayacak. Tabi 6. Kitabı çözebilirse.
7 de öyle kolay değil. O kadar çok dağıttı ki 2 kitapta bitiricem diye kendi sıkıştırıyor. Kitap sayısını arttırıp yazma hızını düşürmeseydi 2011 de şimdiye kadar en azından 1-2 kitap çıkarırdı geriye de 2 kitap falan kalmış olurdu. Düşününce daha daenerys işlenecek sahte aegon ile ikisinin taht davası var. Euron var. Arya karakter gelişimi var. Serçe parmak başka bir oyun kuruyor. Stannis ve kuzey meselesi var Yani çok fazla karakter var ve daha asıl hikaye olan ak gezenler davası işlenecek. Dizide hepsi koştur koştur işlendi ve bomb.. oldu. Bu kadar karakterin hepsine tatmin edici bir son yazılması lazım. Ve 2 kitapta çok zor. Muhtemelen karakterleri bir araya getirip tek bakış açısı üzerinden birçok karakterin hikayesinin ilerlemesi lazım. Kısacası işi zor ve tek kitaba sığdırmaya çalışıyor.

Yazardan yeni haberler var

Şafak Valyria çeliğinden daha güçlü

Dayne ve Blackwood ailelerine karşı zaafı varmış. Renkli, gizemli ve ilgi çekici bir geçmişleri varmış. Dayne beklenirdi zaten de Blackwood yeni bir bilgi bak.

Kitabın 3/4'ünü yazmış
İnanmıyorum ben. Bana kalırsa 6. Kitap 99 yüzdeli bitmiş durumda. Yazar bugün ölse 6. kitabı okuruz bence. 7. kitap tamamen ayrı bir konu, yazmaya başlamış mıdır bilmem.

Diziye yeniden başladım. İlk 2 kitabı yıllar önce okumuştum da abim askerde kitap istediği için ona vermiştim. Geri vermedi. Acaba kitapları alıp okusam mı? 800 liraya değer mi?

7 de öyle kolay değil. O kadar çok dağıttı ki 2 kitapta bitiricem diye kendi sıkıştırıyor. Kitap sayısını arttırıp yazma hızını düşürmeseydi 2011 de şimdiye kadar en azından 1-2 kitap çıkarırdı geriye de 2 kitap falan kalmış olurdu. Düşününce daha daenerys işlenecek sahte aegon ile ikisinin taht davası var. Euron var. Arya karakter gelişimi var. Serçe parmak başka bir oyun kuruyor. Stannis ve kuzey meselesi var Yani çok fazla karakter var ve daha asıl hikaye olan ak gezenler davası işlenecek. Dizide hepsi koştur koştur işlendi ve bomb.. oldu. Bu kadar karakterin hepsine tatmin edici bir son yazılması lazım. Ve 2 kitapta çok zor. Muhtemelen karakterleri bir araya getirip tek bakış açısı üzerinden birçok karakterin hikayesinin ilerlemesi lazım. Kısacası işi zor ve tek kitaba sığdırmaya çalışıyor.
Okuyalı 6-7 sene oldu çok hatırlamıyorum bir de dizi geldi hafızam iyice karıştı. Dany tarafını soktuğu bataklıktan hızlıca çıkarabilirse taht oyunlarını bu kitapta bitirebilir. Şuan zaten tek kitap çatısı altında 2 kitap yazıyor gibi. 7. kitabı kafasında bitirmiş bile olabilir ve beklenenden kısa bir kitap da olabilir son kitap.

İnanmıyorum ben. Bana kalırsa 6. Kitap 99 yüzdeli bitmiş durumda. Yazar bugün ölse 6. kitabı okuruz bence. 7. kitap tamamen ayrı bir konu, yazmaya başlamış mıdır bilmem.
Offf bu komplo teorileri yıllarca döner durur. Martin kitapları yazdı da saklıyor. Dizinin bitmesini bekliyor o zaman yayınlayacak yok şöyle yok böyle.

Arkadaşlar bir kitabın gecikmesinin ne o kitabı yayınlayan yayınevine ne de o kitabı yazan yazara ne de bunun uyarlamalarını yapıp para kazanan şirkete kısaca kimseye faydası yok hatta zararı var. Neden kitabı yazdığı halde saklarlar da kitlesinin ilgisinin gözleri önünde sönüp gitmesini isterler? Bundan ciddi zarar edecekleri halde?

HBO, Martin falan tasavvuf tarikatı şeyhi mi? Nefis terbiyesi falan mı yapıyorlar? Nedir yani :D

Kitaplar çıkmıyor çünkü yazar toparlamakta zorlanıyor bu kadar basit. Toparlamakta zorlanması da çok anlaşılır bir durum.

Offf bu komplo teorileri yıllarca döner durur. Martin kitapları yazdı da saklıyor. Dizinin bitmesini bekliyor o zaman yayınlayacak yok şöyle yok böyle.

Arkadaşlar bir kitabın gecikmesinin ne o kitabı yayınlayan yayınevine ne de o kitabı yazan yazara ne de bunun uyarlamalarını yapıp para kazanan şirkete kısaca kimseye faydası yok hatta zararı var. Neden kitabı yazdığı halde saklarlar da kitlesinin ilgisinin gözleri önünde sönüp gitmesini isterler? Bundan ciddi zarar edecekleri halde?

HBO, Martin falan tasavvuf tarikatı şeyhi mi? Nefis terbiyesi falan mı yapıyorlar? Nedir yani :D

Kitaplar çıkmıyor çünkü yazar toparlamakta zorlanıyor bu kadar basit. Toparlamakta zorlanması da çok anlaşılır bir durum.
Yazara bir cacık zararı yok. Dizi zaten kitabın geç çıkmasının vereceği en büyük zararı verdi. Yazar ve yayınevi beraber kitabı saklıyorlar demiyorum, yayınevi ve diğerleri de Martin'in kendilerine söylediğinden farklı bir şey bilmiyorlar ve onlar da içten içe 6. kitabın çıkma ve 7. kitabın hiç çıkmama durumunu göz önüne almışlardır çoktan bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık